57366

Число і цифра 5. Написання цифри 5. Порівняння чисел у межах 5. Попереднє і наступне число. Порядкова і кількісна лічба

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: показати утворення числа 5 ознайомити з цифрою 5; вчити писати цифру 5; вдосконалювати навички лічби в межах 5 розвивати вміння порівнювати числа в межах 5; розвивати логічне мислення увагу спостережливість.

Украинкский

2014-04-11

37.5 KB

17 чел.

Урок 17

Тема. Число і цифра 5. Написання цифри 5. Порівняння чисел у межах 5. Попереднє і наступне число. Порядкова і кількісна лічба

Мета:  показати утворення числа 5, ознайомити з цифрою 5; вчити писати цифру 5; вдосконалювати навички лічби в межах 5, розвивати вміння порівнювати числа в межах 5; розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість.

Обладнання:  предметні малюнки, таблички будиночків для повторення складу чисел 1–4, картки цифр, набори геометричних фігур.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Повторення вивченого

• Усна лічба за картками (4 – 3; 3 – 1; 4 – 2; 2 + 2 та ін.).

• Повторення складу чисел.

— У казкових будиночках живуть числа. Нам потрібно відшукати сусідів чисел, які сховались у вікнах. На даху будинків — номер дому. Двоє сусідів повинні утворити число, яке написане на даху будинків.

2. Вправа «Яка фігура „зайва”?»

Діти не тільки знаходять «зайву» фігуру, але й пояснюють, чому вони так думають.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Утворення числа 5

— Порахуйте від 1 до 4. Яке число іде після 4? Як можна утворити число 5, якщо є число 4? (Шляхом додавання 1 до 4)

— Викладіть 4 кружечки, До них докладіть ще 1. Скільки вийшло всього кружечків? Як же утворилось число 5?

Висновок: число 5 можна утворити додаванням одиниці до попереднього числа 4.

2. Робота з підручником

— Скільки бусинок ліворуч? Скільки їх праворуч? Як отримали 5?

3. Знайомство з цифрою 5

— Число 5 на письмі записують цифрою 5. Подивіться на свою руку. Скільки пальців на одній руці? Стільки ж пальчиків у вас і на одній нозі.

Потім вийшла погулять

На папері цифра 5.

Руки вправо простягнула,

Ніжку бубликом зігнула.

— На що схожа п’ятірка?

4. Порівняння чисел у межах 5

Робота з підручником (С. 19, № 2).

На дошці з’являються записи: 4 < 5, 5 > 3, 4 > 2.

5. Фізкультхвилинка (за вибором вчителя)

6. Робота в зошиті

• Обвести таку кількість клітинок, яка відповідає числу, що показує вчитель.

• Письмо цифри 5.

— Цифра 5 складається з трьох елементів: дугоподібної лінії, короткої прямої похилої лінії та правого півовалу. Починаємо писати з верхньої сторони квадрата недалеко від правого кута й ведемо вниз у напрямку до середини клітинки коротку пряму похилу лінію. Далі, не відриваючи руки, пишемо малий правий півовал до нижньої сторони квадрата так, щоб він не торкався правої сторони, де заокруглюємо ліворуч ближче до нижнього лівого кута. Відриваємо руку і вгорі проводимо дугоподібну лінію праворуч до верхнього правого кута квадрата.

• Написання цифри 5 у зошиті.

III. Закріплення вивченого матеріалу

1. Попереднє та наступне число

На дошці виставлені числа від 1 до 10.

— Прочитайте числа. Знайдіть число 5. Яке число стоїть перед 5? Це число називається попереднім. Яке число стоїть після 5? Це число називається наступним. Назвіть попереднє число до 3. Назвіть наступне число до 4.

Далі вчитель пропонує порахувати 5 іграшок, що стоять у неї на столі.

— Починати треба словом «один». Скільки всього? А зараз дайте відповіді на питання: хто стоїть першим? Хто стоїть другим? (Учитель говорить, що іграшки можна порахувати ще так: перший, другий, третій, четвертий, п’ятий. Так рахують, коли потрібно з’ясувати, який за рахунком стоїть той чи інший предмет.)

2. Вправляння учнів у знаходженні наступного й попереднього числа до чисел 1–5

3. Вправи на співвіднесення числа з кількістю предметів

Індивідуальна робота з картками

Обвести потрібну цифру, назвати попереднє відносно неї і наступне числа.

4. Задача з логічним навантаженням

«Скільки в тебе ляльок?» — запитали в Маринки, а вона й каже: «Більше, ніж три, але менше, ніж п’ять». Скільки ляльок мала Маринка?

IV. Підсумки уроку


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

68429. Виды и характер загрязнения окружающей среды 106.5 KB
  Источники загрязнения окружающей среды Загрязнение окружающей среды это поступление в среду любых веществ твердых жидких газообразных или видов энергии тепла шума радиоактивности в таких количествах которые оказывают вредное влияние на человека животных и растения...
68430. Экстремальные воздействия на биосферу 76 KB
  К экстремальным относят такие воздействия, которые создают неустойчивые и неблагоприятные условия существования человека и естественных экосистем и нередко приводят к их гибели. Экстремальные воздействия на природную окружающую среду могут иметь антропогенный...
68431. Виды природных ресурсов 30 KB
  Источниками энергии на нашей планете являются Солнце вода горючие полезные ископаемые тепло земной коры ветер. В середине 20 века эти природные источники энергии дополнились рукотворными расщепление атомных ядер. И хотя общее потребление энергии неуклонно возрастает участие в нём отдельных...
68432. Влияние загрязнения окружающей среды на здоровье населения 35 KB
  Основную тревогу вызывает разрушительное действие загрязнения биосферы на здоровье человека. Характер такого действия может быть самым различным: это прежде всего: 1 токсическое действие многих химических веществ приводящих к острому или хроническому отравлению организма.
68433. Экологический мониторинг 37 KB
  Переход биосферы в ноосферу предусматривает управление развитием общества, с одной стороны, и биосферы - с другой, что должно в будущем не только исключить всякие отрицательные последствия - природопользования, но и исправить те, что уже имели место.
68434. Санитарно-гигиеническое нормирование 156 KB
  Нормирование качества окружающей природной среды - это деятельность по установлению нормативов предельно допустимых воздействий человека на природу. Под воздействием понимается антропогенная деятельность, связанная с реализацией экономических, рекреационных, культурных и других интересов человека...
68435. Понятие и задачи экологического мониторинга 781 KB
  Мониторингом называют систему повторных наблюдений одного или более элементов окружающей природной среды в пространстве и во времени с определёнными целями и в соответствии с заранее подготовленной программой Менн 1972.
68436. СУТНІСТЬ, ЗНАЧЕННЯ МЕНЕДЖМЕНТУ. ОРГАНІЗАЦІЇ ЯК ОБ’ЄКТИ УПРАВЛІННЯ 352.5 KB
  Підприємці зацікавлені у використанні досліджень і надбань цієї науки оскільки вони дозволяють досягнути стрункої побудови організації знизити трудомісткість управлінських робіт оптимізувати чисельність працівників апарату управління та зосередити роботу усіх працівників на досягненні поставлених цілей.
68437. Процес та технологія менежменту. Сутність і класифікація функцій менеджменту 360.5 KB
  З розвитком ринкових відносин та науки управління що зумовило підвищення ефективності всіх видів діяльності виникла необхідність у поділі та спеціалізації праці тобто виникненні функцій управління. Управління розглядається як процес оскільки досягнення цілей організації являє собою множину...