57367

Порівняння чисел у межах 5. Попереднє і наступне числа. Склад числа 5. Монета 5 к. Написання цифр

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: продовжувати роботу над формуванням вміння порівнювати числа; закріплювати знання попереднього й наступного чисел вміння їх визначати; ознайомити з новою монетою 5 к. Порахувати числа від 1 до 5.

Украинкский

2014-04-11

34.5 KB

8 чел.

Урок 18

Тема. Порівняння чисел у межах 5. Попереднє і наступне числа. Склад числа 5. Монета 5 к. Написання цифр

Мета: продовжувати роботу над формуванням вміння порівнювати числа; закріплювати знання попереднього й наступного чисел, вміння їх визначати; ознайомити з новою монетою 5 к.; вчити утворювати число 5 шляхом складання різних чисел; вдосконалювати навички усної лічби.

Обладнання: набори геометричного матеріалу для усної лічби, набори цифр, предметні малюнки, цукерки-батончики, моделі монет різної вартості.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

Повторення вивченого.

• Усна лічба.

Порахувати числа від 1 до 5. Порахувати числа від 5 до 1. Назвати сусідів числа 3, числа 2, числа 4. Яке число наступне для числа 4? Яке число попереднє для числа 2? Назвати число, що більше 3 на 1. Назвати число, що менше 4 на 1. Яке число отримаємо, якщо візьмемо 1 і 3, 1 і 4, 1 і 2?

• Лічба предметів.

На дошці — малюнки героїв казок.

— Скільки всього героїв казок? Який за рахунком стоїть Котик? А Вовчик? Назвіть сусідів Півника. Хто стоїть ліворуч від Зайця? Хто стоїть праворуч від Лисиці? Хто стоїть між Котом і Вовком? Порахуйте цих героїв по порядку. Якою по порядку стоїть Лисиця? Котик? Півень? Заєць? Вовчик? Покажіть картку з відповідним числом для кожного героя, якщо рахувати їх по порядку. Викладіть стільки квадратиків, скільки всього героїв.

• Порівняння чисел.

Порівняйте числа, покажіть відповідний знак на картці.

• Склад чисел 2–4.

Поселити кожне число у свій будиночок. Вписати у віконця (вставити цифру) числа, що є складом відповідного числа.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Робота з геометричним матеріалом у дітей та на дошці

Учитель пропонує дітям самостійно утворити число 5. Будуть різні варіанти. Поступово на дошці заповнюється табличка.

Висновок: число 5 можна утворити таким способом: 1, 1, 1, 1, 1; 1 і 4; 2 і 3; 4 і 1; 3 і 2. Отже, число 5 можна отримати, якщо до попереднього числа 4 додамо 1.

2. Робота з підручником

— На які два числа можна розкласти число 5? (С. 20, № 4)

3. Фізкультхвилинка

4. Робота з монетами (С. 20, № 3). Знайомство з монетою 5 копійок

— Скільки всього копійок на кожному малюнку?

5. Практична робота

Гра «У магазині»

На столі вчителя лежать цукерки великого розміру. Біля кожної цукерки папірець з ціною.

Учень, який грає роль покупця, вибирає цукерку і, дивлячись на її ціну, набирає з монет відповідну суму. Учень віддає вчителеві «гроші» й забирає собі цукерку.

6. Вправи на розвиток графічних навичок

Написання цифр 1, 2, 3, 4, 5 (кількість рядків і групування цифр на рядках за вибором вчителя).

7. Задача з логічним навантаженням

На столі лежать кубики трьох кольорів: червоного, синього, зеленого.

Треба викласти їх так, щоб червоний не був першим і не був посеред кубиків.

III. Підсумки уроку


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

77967. Основные симптомы заболеваний мочевыделительной системы. Лабораторные и инструментальные методы диагностики 22.88 KB
  Изменение цвета мочи Нефротический синдром. Преимущественная локализация На нижних конечностях На лице мешки под глазами Время суток К концу дня Утром Характер отеков Плотные ямки остаются долго Мягкие Рыхлые подвижные ямки быстро исчезают Цвет кожи над отеками Цианотичная Бледная Симптомы обусловленные расстройством мочеотделения Полиурия увеличение суточного количества мочи более 2 л Олигурия уменьшение количества мочи менее 500 мл. Анурия уменьшение суточного количества мочи менее 100150 мл или полное отсутствие...
77968. Организация меню. Создание главного и контекстного меню 54 KB
  Создание главного и контекстного меню Для создания меню используют 2 компоненты: TMinMenu и TPopupMenu расположенные на странице Stndrd. Компонент класса TMinMenu определяет главное меню формы. На форму можно поместить сколько угодно объектов этого класса но отображаться в полосе меню в верхней части формы будет только тот из них который указан в свойстве Menu формы.
77969. Создание и работа со списками 80 KB
  Компонент класса TListBox представляет собой стандартный для Windows список выбора с помощью которого пользователь может выбрать один или несколько элементов выбора. В компоненте предусмотрена возможность программной прорисовки элементов поэтому список может содержать не только строки но и произвольные изображения. Если MultiSelect=Flse совпадает с индексом выделенного элемента TBorderStyle: перечисл Определяет стиль рамки: bsNone нет рамки; bssingle рамка толщиной 1 пиксель Count: Integer; Содержит количество строк в компоненте...
77971. Структура программы. Идентификаторы переменных, констант 57.5 KB
  Программы в Delphi пишутся на языке Object Pscl который является развитием языка Turbo Pscl. Программы работающие в операционных системах семейства Windows называют приложениями. Комментарий во время выполнения программы игнорируется его основное назначение пояснения к тексту программы.
77972. екстовые файлы. Диалоги для работы с файлами, настройка цвета и шрифта 53.5 KB
  Диалоги для работы с файлами настройка цвета и шрифта. Для облегчения работы с файлами в Delphi каждый отдельный файл представляет файловая переменная. Объявления файлов переменной Файловая переменная в общем виде объявляется в разделе vr примерно так...
77973. Типизированные файлы с идентичными структурами 30.5 KB
  Типизированный файл – это файл в котором записаны идентичные структуры. Например любой файл может считать файлом байтов – т.е можно читать байт за байтом, можно перейти сразу к любому байту по его номеру, можно сразу узнать сколько байт в файле, можно заменить любой байт на другой не перезаписывая файл.
77974. Условный оператор 28 KB
  Встречаются следующие формы условного оператора: Условный оператор с одной ветвью if условие then команды end При выполнении такого оператора вычисляется условие и если оно истинно то выполняются команды до ключевого слова end в противном случае выполнение программы продолжается со следующей за условным оператором команды. Условный оператор с двумя ветвями if условие then команды else команды end Здесь при истинности условия выполняются команды при ложности команды.