57370

Складання прикладів на додавання за малюнками монет. Порівняння чисел. Поняття на, над, під. Порівняння за віком (молодий — старий)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: формувати в учнів вміння складати приклади на додавання на основі малюнків; вправляти учнів у засвоєнні результатів додавання в межах 5 на основі складу чисел; розвивати мислення.

Украинкский

2014-04-11

32.5 KB

4 чел.

Урок 21

Тема. Складання прикладів на додавання за малюнками монет. Порівняння чисел. Поняття на, над, під. Порівняння за віком (молодий — старий)

Мета: формувати в учнів вміння складати приклади на додавання на основі малюнків; вправляти учнів у засвоєнні результатів додавання в межах 5 на основі складу чисел; розвивати мислення.

Обладнання: предметні малюнки, набори цифр та геометричних фігур, картки для індивідуальної роботи.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

Повторення вивченого матеріалу.

• Усна лічба за малюнками.

Завдання: порахувати кількість предметів, показати відповідну картку з числом.

• Утворення числової послідовності.

Відновити правильний порядок на картках.

Після відтворення правильного порядку можна повторити знання про наступне й попереднє число, «сусідів» чисел, порядковий номер числа.

• Самостійна робота на картках. Вставити відповідний знак.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Повторення складу числа

На дошці — малюнки двох каструль, під ними — коробочки. Поруч — силуетні малюнки фруктів та овочів. Мати вирішила зварити борщ і компот. Діти повинні розкласти овочі та фрукти по каструлях. На кожному овочі та фрукті написане число. Перед тим, як класти малюнок у каструлю, потрібно назвати, з яких чисел можна утворити дане число.

2. Складання прикладів на додавання на основі малюнків монет. Робота за підручником (С. 23, № 1).

3. Фізкультхвилинка

Ми метелики чудові,

Маєм крильця кольорові,

Над квітками літаємо,

Втоми ми не знаємо,

Пташки ми злякалися,

Під квітку сховалися.

(Нахилити голову вліво, вправо.)

(Розвести руки в сторони.)

(Біг на місці, рухи руками вгору-вниз.)

(Руки покласти на голову.)

(Присісти.)

4. Робота з підручником. Поняття на, над, під, старий — молодий (С. 23, № 3, 4). Поняття розкриваються за допомогою питань.

5. Самостійна робота в зошитах

Списати вирази, поставити між числами знак (С. 23, № 5). Якщо клас дуже слабкий, можна роботу провести фронтально: діти читають запис, показують картку зі знаком, що відповідає запису.

6. Складання прикладів за малюнками на дошці

4 + 1 = 5

2 + 2 = 4

2 + 3 = 5

1 + 4 = 5

3 + 2 = 5

7. Весела задача

Були у нашому дворі два горобці, три снігурі.

Хто може скласти лік птахам — всім горобцям і снігурам? (2 + 3 = 5)

III. Підсумки уроку


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

40935. Самоконтроль на заняттях з легкої атлетики 31.5 KB
  Самопочуття після занять фізичними вправами повинне бути бадьорим настрій гарним людина не повинна почувати головного болю розбитості й відчуття стомлення. Як правило при систематичних занять спортом сон добрий зі швидким засипанням і бадьорим самопочуттям після сну. Вживати їжу відразу після занять не рекомендується краще почекати 3060 хвилин. Щоденник самоконтролю служить для обліку самостійних занять фізичною культурою й спорту а також реєстрації антропометричних змін показників функціональних проб і контрольних випробувань...
40936. €œІсторія створення Міжнародного олімпійського комітету 92.5 KB
  Роль П’єра де Кубертена у відродженні сучасних Олімпійських ігор. Роль П’єра де Кубертена у відродженні сучасних Олімпійських ігор. Відродженню сучасних Олімпійських ігор світ зобов’язаний в першу чергу енергії та наполегливості історика літератора педагога соціолога барона П’єра де Кубертена. П’єр Фреді барон де Кубертен народився у Парижі 1 січня 1863 року в багатій сім’ї французького живописця.
40937. Технология и безопасность взрывных работ 2.83 MB
  Рассмотрены основные теоретические и практические вопросы по курсу «Технология и безопасность взрывных работ». Учебное пособие предназначено для студентов четвертого курса заочной формы обучения специальностей направления «Горное дело»
40938. Когнітивний інструментарій комп’ютерної лінгвістики 133 KB
  Комп’ютерна лінгвістика. Когнітивний інструментарій комп’ютерної лінгвістики. Напрямки комп’ютерної лінгвістики. Комп’ютерна лінгвістика computtionl linguistics – є маргінальною галуззю мовознавства спрямованою на розробку автоматизованих методів зберігання обробки переробки й використання лінгвістичних знань й інформації репрезентованої знаками природної мови.
40939. Оптимізація когнітивної функції мови 72 KB
  Квантитативна лінгвістика – міждисциплінарний напрямок у прикладних дослідженнях в якому як основний інструмент вивчення мови та мовлення використовуються кількісні або статистичні методи аналізу. Комп’ютерне моделювання мови та мовлення – використання знання про частоту у комп’ютерній лінгвістиці. Ідентифікація людини за усним мовленням потребує залучення відповідних технічних засобів що відображають певні фонетичні ознаки та здійснюється на підставі характеристик голосу: гучності тривалості висоти тону висотного діапазону висотного...
40940. Типи словників. Структура словників 100 KB
  За кількістю представлених мов словники поділяються на одномовні двомовні й багатомовні перші представляють лексикон однієї мови інші є перекладними й подають еквіваленти мовних одиниць. За функцією словники поділяються на дескриптивні й нормативні: перші спрямовані на повний опис проблемної галузі в розмаїтті всіх випадків слововживань наприклад діалектні словники словники жаргонів сленгу; другі орієнтовані на норму мови з них вилучено все що не відповідає літературній нормі. Одномовні словники за типом характеристики слова...
40941. Оптимізація функціонування мови як засобу передачі інформації 109.5 KB
  Перекладознавство є філологічною галуззю яка вивчає закономірності процесу перекладу з однієї мови на іншу в його різноманітних виявах а також досліджує міжмовні відповідники різних рівнів і механізми та способи досягнення різних типів еквівалентності текстів оригіналу й перекладу. Об'єктом перекладознавства можна вважати первинний оригінальний текст і вторинний текст як результат перекладу. Предметом перекладознавства є процес перекладу як подвійний інтерпретаційнопороджувальний дискурс головним суб'єктом якого є особистість перекладача....
40942. Розвиток буржуазної держави та права у Великобританії 38 KB
  Розвиток буржуазної держави та права у Великобританії Буржуазна революція в Англії. Розвиток буржуазного права. вже новий король Вільгельм підписав Біль про права яким затверджувалось верховенство парламенту в законотворчості. визначався неписаними правилами колегіальна відповідальність кабінету міністрів формування уряду з партії що перемогла на виборах відмова короля від права вето та ін.
40943. Розвиток буржуазної держави та права у Франції 53.5 KB
  Розвиток буржуазної держави та права у Франції Буржуазна революція у Франції. Розвиток державності Франції у XIX ст. Буржуазна революція у Франції.