57371

Число і цифра 8. Написання цифри 8. Порівняння чисел у межах 8. Послідовність чисел у межах 8. Додавання у випадку трьох доданків

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити з числом і цифрою 8; пояснити утворення числа 8; вчити писати цифру 8; закріплювати нумерацію чисел у межах 8; розвивати логічне мислення вдосконалювати навички усної лічби. Фронтальне опитування Назвати числа від 1 до 7; від 3 до 7; від 1 до 5.

Украинкский

2014-04-11

36.5 KB

11 чел.

Урок 28

Тема. Число і цифра 8. Написання цифри 8. Порівняння чисел у межах 8. Послідовність чисел у межах 8. Додавання у випадку трьох доданків

Мета:  ознайомити з числом і цифрою 8; пояснити утворення числа 8; вчити писати цифру 8; закріплювати нумерацію чисел у межах 8; розвивати логічне мислення, вдосконалювати навички усної лічби.

Обладнання:  предметні малюнки, набори цифр і геометричного матеріалу.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Усна лічба

На дошці — квадрат, що складається з 9 частин. На кожній частині написаний приклад. Учитель пропонує відгадати тваринку уроку. Для цього треба розв’язати приклади. Кожна частинка перегортається, і виходить малюнок загаданої тваринки уроку.

2. Лічба предметів

На дошці — 7 геометричних фігур.

— Скільки фігур всього? Яка фігура стоїть першою? Порахуйте фігури по порядку. Яка фігура стоїть останньою? Яка фігура стоїть між п’ятикутником і кругом? Назвіть «сусідів» ромба. Яка фігура стоїть першою, якщо рахувати зліва направо? А якщо рахувати справа наліво? Яка фігура стоїть посередині?

3. Фронтальне опитування

— Назвати числа від 1 до 7; від 3 до 7; від 1 до 5. Яке число отримаємо, якщо до 4 додамо 1? Із яких чисел складається число 6? Число 7? Назвіть сусідів числа 5, 3, 6. Яке число передує числу 2, 4, 6? Яке число наступне для числа 3, 5, 1?

II. Вивчення нового матеріалу

1. Утворення числа 8. Робота з геометричним матеріалом

— Покладіть ліворуч на парту 7 кружечків, а праворуч — 1. Скільки кружечків ліворуч? Скільки праворуч? Як утворилось 8? Що більше — попереднє число чи наступне?

— Отже, щоб отримати 8, треба до попереднього числа 7 додати одиничку.

Число 8 позначається цифрою 8. На що схожа 8?

У цифрі 8 два кільця.

Без початку, без кінця.

2. Робота з підручником

• Порахувати кружечки, порівняти жовті й зелені кружечки.

• Прочитати числа від 1 до 8. Назвати «сусідів» числа 8. Яке число попереднє для 8? Яке — наступне?

3. Фізкультхвилинка

Буратіно потягнувся,

Раз нагнувся, два нагнувся,

Руки в сторону розвів,

Мабуть, ключика згубив.

Щоб той ключик відшукати,

На носочки треба стати

І тихенько посідати.

4. Письмо цифри 8

— Цифра 8 складається з верхнього та нижнього овалів. Починаємо писати від правого кута квадрата. Трохи нижче середини на правій частині квадрата описуємо лівий малий овал, який торкається верхньої частини клітинки, і дописуємо до середини квадрата. Потім, не відриваючи руку, переходимо до написання правого великого овала, заокруглюємо ліворуч до початку написання цифри. Написання цифри у зошитах.

5. Додавання трьох доданків. Робота з малюнками та геометричними фігурами

— Покладіть на парту 2 квадрати, потім — 1 кружечок, потім — 3 трикутники. Скільки всього вийшло? Як ми рахували? Спочатку поклали 2 квадрати (вчитель записує на дошці 2), потім поклали 1 круг (вчитель пише + 1), а потім поклали 3 трикутники (вчитель пише + 3). Отримали незвичайний приклад. Скільки чисел ми зібрали? Отже, можна додавати не два, а три числа. Обчислюємо по порядку: 2 + 1 + 3 = 6.

Далі вчитель показує картку з трьома групами предметів. Діти читають, записують і розв’язують приклади.

6. Робота над розвитком графічних навичок

У зошитах діти обводять кількість клітинок відповідно до кількості предметів, що показує на малюнку вчитель.

III. Підсумки уроку


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

40809. Нелинейные электрические цепи 59.57 KB
  Нелинейными называются цепи в состав которых входит хотя бы один нелинейный элемент. полюсов с помощью которых они подсоединяются к электрической цепи. Нелинейные электрические цепи постоянного тока Нелинейные свойства таких цепей определяет наличие в них нелинейных резисторов.
40810. Расчет нелинейных электрических цепей 63.85 KB
  Если в сложной электрической цепи имеется одна ветвь с нелинейным резистором то определение тока в ней можно проводить на основе теоремы об активном двухполюснике методом эквивалентного генератора. Ветвь содержащая нелинейный резистор выделяется из исходной цепи а вся остальная уже линейная схема представляется в виде активного двухполюсника АД. Если необходимо также найти токи в линейной части исходной цепи то после расчета нелинейной схемы на рис. 1б в соответствии с теоремой о компенсации нелинейный резистор заменяется...
40811. Магнитные нелинейные электрические цепи 57.18 KB
  Для концентрации магнитного поля и придания ему желаемой конфигурации отдельные части электротехнических устройств выполняются из ферромагнитных материалов. Векторные величины характеризующие магнитное поле Наименование Обозначение Единицы измерения Определение Вектор магнитной индукции Тл тесла Векторная величина характеризующая силовое действие магнитного поля на ток по закону Ампера Вектор намагниченности А м Магнитный момент единицы объема вещества Вектор напряженности магнитного поля А м где Гн м магнитная постоянная Основные...
40812. Расчет магнитных нелинейных электрических цепей 67.12 KB
  Указанная в предыдущей лекции формальная аналогия между электрическими и магнитными цепями позволяет распространить все методы и технику расчета нелинейных резистивных цепей постоянного тока на нелинейные магнитные цепи. При этом для наглядности можно составить эквивалентную электрическую схему замещения исходной магнитной цепи с использованием которой выполняется расчет. При расчете магнитных цепей на практике встречаются две типичные задачи: задача определения величины намагничивающей силы НС необходимой для создания заданного...
40813. История развития печатающих устройств 13.56 MB
  при печати на такой машинке был виден набираемый текст рис. printer печатник устройство печати цифровой информации на твёрдый носитель обычно на бумагу. Процесс печати называется вывод на печать а получившийся документ распечатка или твёрдая копия.
40814. Политическое сознание 263.43 KB
  Некоторые элементы этого уровня могут быть обобщены и использованы в определенных политических технологиях а также для построения политических теорий; Обыденный уровень политического сознания повседневное состояние общественного мнения по поводу политической жизни. Виды политического сознания В зависимости от субъекта политики типами политического сознаниявыступают: индивидуальное содержит систему информационных мотивационных и ценностных компонентов обеспечивающих познание личностью политики и участие в ней; групповое обобщает...
40815. Записываемые и перезаписываемые CD 2.21 MB
  Оптические тетради 16 Форматы хранения данных 18 Методы записи 20 Режимы работы устройств 22 Оценка качества записи заготовок CDR 23 Структура проигрывателя компактдисков 26 Его быстро окрестили лазерным или компактдиском Compct Disk CD фирма Philips создательница этого чуда техники объявила о совершенной ею революции в области записи и воспроизведения звука. Первое время главным недостатком компактдиска была невозможность записи на него...
40816. РОЗРАХУНОК СТРУКТУРНОЇ НАДІЙНОСТІ КС 96.49 KB
  Технічна система ТС сукупність технічних пристроїв елементів призначених для виконання певної функції або функцій. Елементи відмова яких сама по собі або в сполученні з відмовами інших елементів приводить до відмови системи. Для розрахунків параметрів надійності використовуються структурно логічні схеми надійності ТС які графічно відображають взаємозвязок елементів та їхній вплив на працездатність системи в цілому. Структурнологічна схема являє собою сукупність раніше виділених елементів зєднаних один з одним послідовно або...
40817. Компютерні системи захисту інформації 404.59 KB
  Теоретичні моделі захисту інформації. Модель захисту мережі Категорії інформаційної безпеки Теоретичні моделі захисту інформації Модель захисту мережі Класифікація криптоалгоритмів. Зловмисники використовують як помилки в написанні і адмініструванні програм так і методи соціальної психології для отримання бажаної інформації.