57374

Ознайомлення з термінами доданок, сума. Складання прикладів на додавання за числовим відрізком, за малюнком

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: розкрити зміст дії додавання; ознайомити учнів з компонентами дії додавання доданками сумою; продовжити формування вміння складати приклади на додавання; вдосконалювати навички усної лічби...

Украинкский

2014-04-11

35.5 KB

2 чел.

Урок 37

Тема. Ознайомлення з термінами доданок, сума. Складання прикладів на додавання за числовим відрізком, за малюнком

Мета: розкрити зміст дії додавання; ознайомити учнів з компонентами дії додавання — доданками, сумою; продовжити формування вміння складати приклади на додавання; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати логічне мислення, кмітливість.

Обладнання: предметні малюнки, набори цифр та геометричних фігур, таблиці.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Усна лічба

Учитель читає вірш і поступово виставляє на дошці силуетні малюнки звірів.

Якось взимку в надвечір’я лісові зійшлися звірі

В теплий затишний барліг до ведмедя на пиріг:

Вовк, єнот, їжак, вовчиця, заєць, білка, та лисиця.

Всяк свого шматка чекав, та хазяїн «сплохував»!

Він, ведмідь, ніяк не міг розділити той пиріг,

Тричі потом він облився, та нічого не добився.

Хто бажає підказати, з чого треба починати?

Чому ведмідь не зміг розрізати пиріг? (Треба порахувати гостей.)

— Скільки всього звірят зібралося до ведмедя? Що означає число 8? (Кількість звірят.) На якому місці Їжак, якщо лічити зліва направо? А якщо полічити справа наліво? Який за порядком прийшов до ведмедя Вовк? Заєць? Що означають слова «сьомий», «третій»?

2. Складання прикладів за картками

II. Вивчення нового матеріалу

1. Ознайомлення із назвами чисел дії додавання

Робота з геометричним матеріалом.

— Покладіть на парту 4 синіх кружечки і 5 жовтих. Скільки всього кружечків? Запишемо приклад.

3 + 5 = 9

— Числа у прикладі на додавання мають свою назву. Перше число — доданок, друге число теж доданок, а результат, тобто те, що отримали,— сума. Отже, числа, які складають, називаються доданками, а результатом додавання є сума.

2. Робота з підручником

• Прочитайте приклад. Які числа в цьому прикладі є доданками? Як називається результат додавання?

• Складіть за малюнками приклади (у кожному прикладі діти називають доданки та суму).

• Розв’язання прикладів за числовим відрізком. (Учитель звертає увагу на те, що, додаючи число, ми робимо відповідні кроки вперед.)

3. Фізкультхвилинка

III. Закріплення матеріалу

1. Самостійна робота в зошитах

Учитель читає завдання.

• Записати числа від 2 до 7.

• Запишіть число, яке є наступним для 6.

• Записати число, що є попереднім для числа 10.

• Записати сусідів числа 8.

• Записати числа від 10 до 5 у зворотному порядку.

• Запишіть з двох чисел 3 і 7 найбільше. Запишіть з двох чисел 5 і 10 найменше.

• Запишіть, скільки букв у слові Іван.

2. Гра «Хто перший»

Клас поділяється на дві групи. Від кожної групи обираються двоє гравців.

На дошці — сходинки. Під сходинками потрібно написати відповідь. Виграє та команда, чий гравець виконає роботу раніше й без помилок.

3. Задача з логічним навантаженням

Над річкою летіли голуб, щука, дві синиці. Скільки всього пташок летіло над річкою?

IV. Підсумки уроку


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

9354. Договор займа. Понятие и виды договора займа 36.5 KB
  Договор займа Понятие и виды договора займа ДЗ - договор в силу которого одна сторона займодавец (ЗД) передает другой стороне заемщику (ЗК) определенные признаками, а заемщик обязуется вернуть ту же сумму или равное количество других полученных...
9355. Провести тепловой расчет ДВС (номинальный режим), построить внешнюю скоростную характеристику 348.5 KB
  Содержание задания: 1. Провести тепловой расчет ДВС (номинальный режим), построить внешнюю скоростную характеристику. Тип двигателя: дизельный Тип системы питания: рядный ТНВД Номинальная частота: Номинальная мощность: Число цилиндров: ...
9356. Энергетический и кинематический расчёт привода, выбрать материал зубчатых передач и определить допускаемые напряжения для них 296 KB
  Введение Технический уровень всех отраслей народного хозяйства в значительной мере определяется уровнем развития машиностроения. На основе развития машиностроения осуществляется комплексная механизация и автоматизация производственных п...
9357. Спроектировать многокамерную барабанную мельницу (рассчитать угловую скорость барабана, мощность привода, производительность мельницы) 751 KB
  ЗАДАНИЕ Спроектировать многокамерную барабанную мельницу (рассчитать угловую скорость барабана, мощность привода, производительность мельницы) в соответствии с ниже приведенными данными: L - длина барабана D - диаметр барабана к...
9358. Редуктор цилиндрический двухступенчатый 290.5 KB
  Исходные данные Редуктор двухступенчатый, насоосный Кинематическая схема редуктора: Дано: 1. Вращающий момент на тихоходном валу редуктора 2. Угловая скорость выходного вала редуктора 3. Срок службы редуктора и режим его работы (постоянный...
9359. Определить деформирующие характеристики грунта, коэффициент относительной сжимаемости 72.5 KB
  Цель работы:определить деформирующие характеристики грунта, коэффициент относительной сжимаемости m0, модуль линейной деформации Е0. Оборудование: компрессионный прибор одометр, индикаторы часового типа, бумажные фильтры, набор гирь. Методика ...
9360. Прочностные характеристики на срез. Испытания грунта на срез 41 KB
  Цель работы: установить зависимость предельного сопротивления ?пред от величины, сжимающих эффективных давлений Рэф. Определить основные прочностные характеристики: угол внутреннего трения, с - удельное сцепление. Методика испытаний Н...
9361. Мікропроцесорна лабораторія Мікролаб КР580ІК80 1.21 MB
  Мікропроцесорна лабораторія Мікролаб КР580ІК80 Вступ Даний курс призначений для вивчення елементів апаратного і програмного забезпечення систем, побудованих на базі мікропроцесора KP580ІK80. У першому розділі дані загальні принципи побудови пристрої...
9362. Розробка принципової схеми гідро- та пневмоприводів і систем гідро пневмоавтоматики з раціональним вибором робочого середовища 208 KB
  Вступ Курсова робота з дисципліни Гідравліка, гідро- та пневмоприводи є необхідним практичним додатком до теоретичного курсу, а також підготовчим етапом до виконання курсового та дипломного проектування при розробці гідроприводу та пневмориводу мета...