57379

Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання. Складання й розв’язання прикладів за малюнками. Написання цифр

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вдосконалювати вміння учнів складати приклади на віднімання та додавання користуючись протилежними діями; вправляти учнів у складанні прикладів за малюнками; формувати графічні навички...

Украинкский

2014-04-11

28.5 KB

2 чел.

Урок 42

Тема. Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання. Складання й розв’язання прикладів за малюнками. Написання цифр

Мета: вдосконалювати вміння учнів складати приклади на віднімання та додавання, користуючись протилежними діями; вправляти учнів у складанні прикладів за малюнками; формувати графічні навички; розвивати мислення, увагу.

Обладнання: предметні малюнки до теми, картки цифр, таблиця «Склад чисел».

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Усна лічба

Гра «Мовчанка»

Відповіді діти показують карткою з цифрою.

2. Робота з числами

Розставити числа по порядку. Назвати «сусідів» чисел, які покаже вчитель; назвати попереднє й наступне число відносно чисел, вказаних вчителем.

3. Робота з таблицею «Склад числа»

Назвати число, яке потрібно вставити в пусті сердечка.

II. Закріплення вивченого матеріалу

1. Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання за малюнками

Скільки ляльок стоїть ліворуч? Скільки ляльок стоїть праворуч? Скільки ляльок всього? Складіть приклад.

5 + 1 = 6

— Тепер подивіться на другий малюнок.

Скільки ляльок стояло на столі спочатку? Що сталося далі? Скільки ляльок залишилось стояти? Складіть приклад.

6 – 1 = 5

— Ми користувались тими ж числами, які брали, щоб скласти приклад на додавання. Отже, з прикладу на додавання можна скласти приклад на віднімання.

Порівняйте ці два приклади.

6 + 1 = 7

7 – 1 = 6

2. Складання прикладів за малюнками. Робота з підручником (С. 44, № 1, 2)

3. Фізкультхвилинка

Крильця пташки розправляють,

Їх до сонця піднімають.

Потім можна політати

І комашок поганяти.

На галявину злетілись,

Там зернят вони наїлись.

Потім знову полетіли,

У гніздечку хутко сіли.

(Руки розвести в сторони.)

(Руки вгору, потягнутись.)

(Покрутитись, рухи руками.)

(Вгору та вниз.)

(Присісти.)

(Нахили голови вперед — назад.)

(Рухи руками вгору та вниз.)

(Сісти на місця.)

4. Хвилинка письма

Написання цифр в зошитах (за вибором учителя).

5. Складання й розв’язання прикладів за малюнками

6. Весела задача

На дубі 6 гілок, на кожній гілці — по 2 яблука. Скільки всього яблук?

(На дубі яблука не ростуть.)

III. Підсумки уроку