57380

Складання таблиць додавання та віднімання числа 3. Задачі на збільшення та зменшення числа на кілька одиниц

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: розкрити принцип укладання таблиць додавання й віднімання числа 3; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати вміння розвязувати задачі на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць...

Украинкский

2014-04-11

31.5 KB

4 чел.

Урок 54

Тема. Складання таблиць додавання та віднімання числа 3. Задачі на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць

Мета: розкрити принцип укладання таблиць додавання й віднімання числа 3; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати вміння розв’язувати задачі на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць; розвивати мислення учнів.

Обладнання: предметні малюнки, таблиці: «Додати 3», «Відняти 3», геометричні фігури.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Усна лічба. Складання й розв’язання прикладів

Знайти однакові фігури, обчислити суму або різницю чисел на фігурах, прочитати утворений приклад, назвати відповідь.

2. Робота з картками. Порівняння чисел

Учитель показує на картках два числа, учні показують картку з тим числом, яке, на їхню думку, найбільше. Потім учні показують в інших випадках найменше число.

Показати найбільше: 5 і 2, 3 і 8, 4 і 10, 2 і 6, 3 і 9, 4 і 7.

Показати найменше: 4 і 1, 5 і 8, 3 і 9, 5 і 10, 6 і 4, 8 і 7.

3. Складання задачі на знаходження суми за малюнком.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Складання таблиць додавання й віднімання 3

• Повторення складу числа 3.

3 = 1 + 1 + 1        3 = 2 + 1       3 = 1 + 2

• Складання таблиці додавання й віднімання числа 3.

На столі лежать 3 кружечки. Їх потрібно покласти у коробку. Як перенести ці кружечки?

— Можна перенести по одному.

1 + 1 + 1 = 3

— Можна перенести 1, а потім ще 2.

1 + 2 = 3

— Можна перенести 2, а потім ще 1.

2 + 1 = 3

• За малюнками (С. 56, № 1) учні пояснюють, як складалась таблиця додавання й віднімання числа 3. Додавати можна так: додати 1, ще 1, ще 1. Або додати 2 і ще 1. Або додати 1 і ще 2. (Аналогічно пояснюється віднімання.)

III. Закріплення вивченого

1. Каліграфічна хвилинка

Вгадати цифру. Написати рядок цієї цифри.

Цифра ця, як кочерга.

В неї, бач, одна нога. (7)

2. Розв’язання прикладів з коментуванням

6 + 1 + 3

0 + 3 + 3

7 – 2 – 3

9 + 1 – 3

8 – 2 + 3

6 – 1 – 3

1 + 3 + 3

5 + 1 – 3

3. Фізкультхвилинка

4. Розв’язання задач. Робота з підручником (№ 3, 4)

• Складання задачі на віднімання.

На полиці — 5 книг

У портфелі — ?, на 3 менше

— Що означає вислів «на 3 менше»? Результат буде більшим за 5 чи меншим? Чому? Якою дією будемо знаходити книги у портфелі?

• Складання задачі на додавання.

На столі — 6 зошитів

У портфелі — ?, на 3 більше

— Що означає вислів «на 3 більше»? Результат буде більшим за 7 чи меншим? Чому? Якою дією будемо знаходити зошити в портфелі?

5. Завдання з логічним навантаженням

Заповнити пусті віконця магічного квадрата.

Магічний квадрат — це квадрат, заповнений числами так, що суми чисел, які стоять у будь-якому горизонтальному або вертикальному ряді, а також на будь-якій діагоналі квадрата, дорівнюють одному й тому самому числу.

У нас квадрат — напівмагічний. У ньому однакова сума повинна утворитись по вертикалях та по горизонталях (у рядках і стовпчиках). У цьому квадраті ряд або діагональ дорівнюють 8.

IV. Підсумки уроку


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

3877. Уравновешивание вращающихся масс 720.5 KB
  Уравновешивание вращающихся масс 1. цель и сущность лабораторной работы Цель работы: Изучение методики и приобретение практическихнавыков уравновешивания вращающихся деталей (роторов). Сущность работы: Студенту необходимо графоаналитически опр...
3878. Понятие личности и ее свобода. Смысл и цель жизни 111.5 KB
  Введение В наше время проблема философской антропологии становятся наиболее актуальными. В переломные периоды развития истории наиболее остро встает вопрос о смысле и цели существования не только отдельного индивида, но всего общества. Актуальность ...
3879. Маркетинговые исследования конкурентов на примере ООО Делфо-авто 176.5 KB
  Введение Знание рынка и рыночных процессов изначально было заботой предпринимателей. Оно позволяло им обоснованно принимать решения, заранее готовиться к борьбе с конкурентами, снижать степень неизбежного риска, планировать на перспективу. Но разраб...
3880. Деловые циклы и инфляция 156.5 KB
  Вступление Как известно, современное общество стремится к постоянному улучшению уровня и условий жизни, которые может обеспечить только устойчивый экономический рост. Однако наблюдения показывают, что долговременный экономический рост. Однако наблюд...
3881. Денежная и кредитная система центрального банка Российской Федерации 263 KB
  Введение Готовность банковской системы и денежно-кредитного механизма страны содействовать переходу экономики от кризиса через депрессию к оживлению и подъему - один из ключевых вопросов российской экономики в ближайшей перспективе. В свою очередь...
3882. Цели, инструменты, типы денежно-кредитной политики 200 KB
  Цели, инструменты, типы денежно-кредитной политики Под денежно-кредитной политикой понимают совокупность мероприятий, предпринимаемых правительством в денежно-кредитной сфере с целью регулирования экономики. Она является частью общей макроэкономичес...
3883. Технологический процесс изготовления вал-шестерни 713.5 KB
  Введение Завершающей стадией обучения в ТТК является выполнение дипломного проекта. Дипломное проектирование является большой самостоятельной работой будущего специалиста, направленный на решение конкретных задач в области совершенствования технолог...
3884. Денежно-кредитная система в рыночной экономике 137 KB
  Введение В современных моделях рыночной экономики банковская система государства играет важнейшую роль в функционировании экономического механизма. Банковская система представляет собой по сути oсистему кровообращения экономики, обеспеч...
3885. Деньги: возникновение, сущность, функции. Виды денег 150 KB
  Деньги: возникновение, сущность, функции. Виды денег Введение. Деньги - это, пожалуй, одно из наиболее великих изобретений человеческой мысли. В живой природе аналогий не найдётся. Вся структура современной экономики предопределена существованием де...