57382

Складання задачі, яка містить поняття стільки ж. Задачі на знаходження остачі. Вправи на задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання числа 3

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: закріплювати знання учнями таблиць додавання й віднімання 3; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження остачі й задачі що містять у собі поняття стільки ж; вдосконалювати навички усної лічби...

Украинкский

2014-04-11

31.5 KB

9 чел.

Урок 56

Тема. Складання задачі, яка містить поняття стільки ж. Задачі на знаходження остачі. Вправи на задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання числа 3

Мета:  закріплювати знання учнями таблиць додавання й віднімання 3; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження остачі й задачі, що містять у собі поняття стільки ж; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати мислення.

Обладнання:  предметні малюнки, таблиці умов задач, таблиці для усної лічби.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Усна лічба

Гра «Мовчанка»

2. Повторення вивченого матеріалу

1) Склад чисел.

2) Гра «Зліпи кульку».

На дошці — сніжинки, на сніжинках — приклади. Учні по одному беруть сніжинку, розв’язують приклад, кладуть сніжинку до відповідної кульки.

3. Самостійна робота

Розв’язати приклади (робота за варіантами).

8 – 3 – 3

9 – 1 – 3

2 + 2 + 3

7 + 3 – 2

6 – 2 – 3

4 – 3 – 1

2 + 2 + 2

7 + 3 – 1

4. Фізкультхвилинка (за вибором учителя)

II. Вивчення нового матеріалу

1. Каліграфічна хвилинка

У цієї цифри два кільця

Без початку, без кінця. (8)

2. Робота над задачею нового виду

• Усвідомлення поняття стільки ж.

Робота з геометричним матеріалом.

— Покладіть ліворуч 4 кружечки. Праворуч покладіть стільки ж. Скільки кружечків праворуч? (4) Що можна сказати про кружечки ліворуч і праворуч? (Їх однаково)

— Коли в одній групі й в другій групі однакова кількість предметів, говорять: ліворуч стільки ж, скільки і праворуч.

Покладіть ліворуч 5 квадратів. Зробіть, щоб праворуч було квадратів стільки ж. Скільки квадратів ви поклали праворуч? Яким іншим висловом можна замінити вираз стільки ж? (Однаково)

• Розв’язання задачі.

В одному пучку було 5 морквин. У другому — стільки ж. Скільки всього морквин було в пучках?

— Скільки морквин у першому пучку? Що говориться про другий пучок? Що означає стільки ж? Скільки морквин у другому пучку? Яке питання стоїть в задачі? У двох пучках буде морквин більше чи менше? Якою дією будемо знаходити всі морквини? Складіть приклад-розв’язання для цієї задачі.

5 + 5 = 10

• Розв’язання задачі на знаходження остачі (за підручником, С. 58, № 2).

— Розгляньте малюнки. Розкажіть, що відбулось. Як називається пташка, яка зірвала ягідки калини? Ця пташка в нас зимує чи відлітає в теплі краї?

— Складіть умову задачі. Поставте питання.

— Коли снігур зірвав 3 ягідки, на гілці стало менше чи більше? Якою дією будемо розв’язувати задачу? Складіть приклад-розв’язання задачі.

7 – 3 = 4

3. Фізкультхвилинка

4. Робота з текстовою задачею (№ 4)

— Прочитайте текст задачі. Що відомо? Розкажіть умову задачі. Що потрібно дізнатись? Яка схема підійде до умови нашої задачі? Яку дію будемо виконувати? Чому віднімання? Складіть приклад-розв’язання задачі. Дайте відповідь: скільки метеликів залишилось?

5. Завдання на розвиток уваги учнів

Гра «Що змінилось?»

III. Підсумки уроку


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

49576. Виготовлення матрьошки 480 KB
  Матрьошка (зменьш. від імені «Матрьона», який походить від латинського слова «Matrona» - знатна дама, мати сімейства) - російська деревяна іграшка у вигляді розписної ляльки, всередині якої знаходяться подібні їй ляльки меншого розміру.
49577. Разработка зоны ТР в АТП на 512 автомобилей МАЗ-64229 900.5 KB
  Диагностирование как отдельный вид обслуживания не планируется, и работы по диагностированию подвижного состава входят в объем работ по ТО и ТР. При этом в зависимости от метода организации, диагностирование автомобилей может проводиться на отдельных постах или быть совмещено с процессом ТО.
49578. Аналіз мотивації менеджерів середньої ланки в США та запровадження їх досвіду в укр. реаліях 102 KB
  Актуальність даної роботи полягає у тому що на сьогоднішній день вкрай важливою стоїть проблема мотивації менеджерів середньої ланки в обов’язки явки входить практична реалізація стратегічних цілей та втілення рішень топменеджерів. Різноманітні системи мотивації які досить часто являються конгломератом із багатьох систем стимулювання закордонних та з СРСР. Тому вкрай важливо зробити аналіз мотивації менеджерів середньої в США та спробувати перенести отримані знання на українські реалії.
49579. Нетрадиційні концепції управління персоналом 314.88 KB
  Загальні принципи управління персоналом організації. Теоретичні основи поняття принципів управління персоналом. Традиційні методи управління персоналом організації. Відбуваються зміни, повязані з необоротністю економічних реформ і рухом до здорової конкуренції, змушують керівництво організацій і підприємств приділяти значну увагу аспектам управління кадровою політикою, що базується на науково обґрунтованому плануванні.
49582. РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ЕЛЕКТРОННИХ СХЕМ У РІЗНИХ РЕЖИМАХ ЇХ РОБОТИ 1.71 MB
  До основних якісних показників і параметрів підсилювача відносяться коефіцієнт передачі коефіцієнт підсилення Кр вхідний і вихідний опори Zвх Zвих динамічний діапазон коефіцієнт нелінійних викрівлень коефіцієнт шуму...