57514
Соціально-економічний розвиток українських земель у І половині ХVІІ століття
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Мета: розглянути процес зростання магнатського землеволодіння, зростання міст; розвивати вміння узагальнювати матеріал; виховувати інтерес до предмету.
Украинкский
2014-04-13
41.5 KB
5 чел.
Тема.Соціально-економічний розвиток українських земель у
І половині ХVІІ століття.
Мета: -розглянути процес зростання магнатського землеволодіння,
зростання міст;
-розвивати вміння узагальнювати матеріал;
-виховувати інтерес до предмету.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання:підручник,атласи,ілюстрації,карта,роздатковий матеріал.
Структура та хід уроку
І.Організація класу.
ІІ.Актуалізація знань учнів
-бесіда:
У складі яких держав перебували українські землі у І половині ХVІІ ст.?
-Якими були особливості економічного життя українських земель?
-Що таке фільварок?
ІІІ.Вивчення нового матеріалу.
План
1.Формування магнатського землеволодіння.
2.Розвиток міст.
3.Становище селян та міщан.
1.А)Розповідь вчителя.
Б) робота в групах:
І група:
-Виписати причини зростання магнатського землеволодіння (розд.матеріал,додаток №1).
ІІ група:
-Скласти діаграму: «Магнатське володіння на Волині та Брацлавщині».(додаток №2).
ІІІ група:
-Скласти схему: «Види занять у фільварках»(Власов,с.69).
2).А)Робота з картою підручника,с.72.
-Знайти і виписати міста засновані у І половині ХVІІ ст.
-Виписати міста, які отримали магдебурзьке право у І половині ХVІІ.
Б)робота з ілюстраціями, с.70-71.
В)робота з схемою: «Види міст»
↓
↓
↓
Г)Скласти діаграму до тексту(додаток№3).
Г) робота з підручником,с.71.
-Виписати види ремесел у містах.
Д)Скласти таблицю: «Розвиток торгівлі» (с.71).
Приклад:
Імпорт |
Експорт |
Хліб коні сіль мед віск… |
Шовк прянощі зброя… |
3).А)Робота з термінами: загородники, комірники, чинш.
Б).Б)Робота з документом,68.
ІV.Закріпленння.
А)Метод «Мікрофон».
Б)робота з підручником,завд.1,с.75.
V.Оцінки та їх мотивація.
VІ.Домашнє завдання:§9,завдання2,4.
Додатки:
Додаток № 1.
Земельні багатства магнатів зростали за рахунок успадкування, купівлі або захоплення маєтків,шлюбів, залюднення й освоєння окраїнних територій, дарувань з боку королів, зростанням попиту на сільськогосподарську продукцію.
Додаток № 2.
У 1629р. в Брацлавському воєводстві 80% земель перебували у руках магнатів, у Волинському 75%.
Додаток №3
З 206 міст у Київському воєводстві королівських було 46, приватновлас-ницьких 150, церковних -10.
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
7990. | Обоснование мероприятий повышения окупаемости пассажирских перевозок с оптимизацией существующей маршрутной сети, структуры парка автобусов в городе Речице | 2.93 MB | |
Городской транспорт имеет решающее значение для экономики и жизненно важен для мобильности населения, однако элементарное отсутствие достаточных финансовых средств не позволяет управлять системой городского транспорта в ее нынешнем структурном виде и содержать ее. | |||
7991. | Разработка программного обеспечения модуля управления и отладки комплекса КИИБ | 637 KB | |
Комплекс успешно применяется в испытательной лаборатории «Безопасность и ЭМС технических средств» в течение пяти последних лет. Имеется положительный опыт испытаний устройств и систем на базе микроконтроллеров Microchip, Atmel | |||
7992. | Перспективы формирования регионального международного финансового центра в Москве | 462.5 KB | |
Формирование регионального международного финансового центра в Москве. Место валютно-финансового сотрудничества в развитии экономической интеграции. Международные финансовые центры в мировой экономике... | |||
7993. | Диагностика психологической готовности к школе | 126.5 KB | |
Под психологической готовностью к школьному обучению понимается необходимый и достаточный уровень психического развития ребенка для освоения школьной учебной программы в условиях обучения в коллективе сверстников. Психологическая готовность ребенка к школьному обучению - это один из важнейших итогов психического развития в период дошкольного детства. | |||
7994. | Теория механизмов и основы теории машин-автоматов | 378 KB | |
Введение Механика машин представляет собой науку, состоящую из двух дисциплин. Первая носит название теория механизмов, а вторая носит название теория машин. В теории механизмов изучают свойства отдельных типовых механизмов, применяемых в самых... | |||
7995. | Коллектив учащихся. Взаимоотношения личности и коллектива. Пути развития детского коллектива | 31.5 KB | |
Коллектив учащихся. Взаимоотношения личности и коллектива. Пути развития детского коллектива В педагогической литературе коллектив - объединение учащихся, отличающихся рядом важных признаков: Общая социально значимая цель: а) цель должна с... | |||
7996. | Формы коллективного воспитания школьников | 22.5 KB | |
Формы коллективного воспитания школьников КТД (коллективные творческие дела). Технологию его проведения разработал Ленинградский учёный, доктор педагогических наук Игорь Петрович Иванов. Характеристика КТД: Включает в себя 4 основных этапа... | |||
7997. | Методы воспитания школьников | 29 KB | |
Методы воспитания школьников Метод - способ достижения какой-либо цели. Методы воспитания - конкретные пути влияния на сознания, чувства, поведение для решения педагогически задач в совместной деятельности с воспитателями и педагогами. При... | |||