57517

Внутрішня і зовнішня політика Павла Скоропадського

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Внутрішня і зовнішня політика Павла Скоропадського. Як гетьман ставився до української національної справи 29 квітня 1918останній день правління УЦР і початок правління гетьманату Скоропадського. Саме так одним з факторів приходу Скоропадського до влади стала підтримка з боку окупаційних військ.

Украинкский

2014-04-13

37.5 KB

11 чел.

Конспект уроку

з історії України

на тему:

«Внутрішня і зовнішня політика Павла Скоропадського»


Тема
уроку: «Внутрішня і зовнішня політика Павла Скоропадського»

Мета уроку:

  •  охарактеризувати основні напрямки внутрішньої і зовнішньої політики  гетьманату, розкрити обставини приходу до влади П.Скоропадського і його відставки;
  •  розвивати навички роботи з історичними документами, вміння систематизувати й узагальнювати історичні факти, працювати в групах.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: підручник, карта «Доба Гетьманату», фотовиставка, додаткова література, документи.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Активізація пізнавальної діяльності учнів.

Бесіда

  1.  Які наслідки мав Брест – Литовський договір?
  2.  Кого не влаштовувала політика ЦР?

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

План.

1. Гетьманський переворот.

2. Внутрішня і зовнішня політика Павла Скоропадського.

3. Причини падіння гетьманату.

В. Липинський писав,що «відбудовуючи гетьманство,ми відтворюємо стару традицію. Кожна нація має таку традицію,яка виникла впродовж її історичного існування. Кожна держава може мати тільки таку форму національно - державного ладу який виростає з цієї традиції. В Україні такою формою державного існування було гетьманство, яке добре себе показало за Б.Хмельницького. Саме він був творцем української гетьманської ідеї. Гетьманство - це символ єдності української нації і сили української держави». У ХХ столітті на чолі України став новий гетьман – Павло Скоропадський.

Давайте познайомимося з історією роду Скоропадських. (Випереджальне завдання учня «Історична довідка П.Скоропадський»).

Історію держави гетьмана П.Скоропадського ще не написано. Нема жодного документального збірника, хоч архіви мають десятки фондів, які достатньою мірою відбивають існування Української Держави 1918 року. Однак проблемних запитань стосовно періоду гетьманського правління виникає чи мало. Ми з вами спробуємо відповісти на деякі з них.

Проблемні питання уроку:

1. Чи гетьман був вільний у своїх діях?

2. Як гетьман ставився до української національної справи?

29 квітня 1918-останній день правління УЦР і початок правління гетьманату Скоропадського. В історії цей день розглядають як гетьманський переворот. Як ви розумієте слово переворот?

П.Скоропадський прийшов до влади завдяки кільком важливим факторам. Спробуємо визначити ці фактори. Ваші думки з цього приводу.

Перегляд відео.

Саме так, одним з факторів приходу Скоропадського до влади стала підтримка з боку окупаційних військ. Зараз за допомогою підручника спробуємо з’ясувати за яких умов окупаційна адміністрація дала згоду підтримати уряд Скоропадського. (Робота з підручником стор.151, діти зачитують).

Давайте повернемося до одного з наших проблемних питань і дамо на нього відповідь. (Розгляд першого проблемного питання).

Хоча Скоропадський і почав свою діяльність за таких умов, проте його внутрішня і зовнішня політика не завжди відповідала цим умовам. У перший же день свого гетьманування Скоропадський видає маніфест «Грамоту до всього українського народу», і закон «Про тимчасовий державний устрій України».

А зараз працюємо з історичними джерелами.

Робота з документами.

Запитання.

1. У зв’язку з якими подіями з’явилися ці документи та кому вони адресовані?

2. Який державний устрій передбачалося встановити в Україні?

Питання внутрішньої і зовнішньої політики гетьмана Скоропадського опрацюємо у групах. Отже, об’єднюємося у три групи:

  •  Перша група – внутрішня політика
  •  Друга група – зовнішня політика
  •  Третя група – політика в галузі культури і освіти.

Робота з підручником (стор. 152-154)

Захистити свою роботу у групі ви можете у будь-якому вигляді – це може бути таблиця,схема,асоціативний кущ чи інший вид роботи.

То чи можемо ми тепер відповісти на ще одне проблемне питання? (розгляд другого п роблемного питання ).

Восени 1918р. напрямок зовнішньої політики П. Скоропадського різко змінився. Після поразки Четвертного союзу гетьман починає шукати підтримки в країн Антанти. Звичайно,що країни Антанти не визнають самостійної України,а прагнуть бачити її у федерації з Росією. В цих умовах 14 листопада 1918р. гетьман оголосив грамоту про федеративні зв’язки з не більшовицькою Росією.

Робота з документом «Федеративна грамота» гетьмана П. Скоропадського.

Запитання

  •  Чи можна стверджувати, що цією грамотою П. Скоропадський зрікся ідеї незалежної України?

14 грудня 1918 року Українська держава припинила своє існування.

5.Закріплення нових знань,умінь і навичок.

Зараз ми перевіримо,як ви засвоїли тему і виконаємо тести.

V. Підсумок уроку

Підсумком нашого уроку стане дерево рішень,де ми спробуємо підсумувати діяльність П. Скоропадського і визначити,що переважало здобутки чи прорахунки?

Підтвердженням опрацювання теми є фотовиставка (презентація).

VI. Оцінювання учнів.

VII. Домашнє завдання

1. Опрацювати параграф 19.

2. У контурній карті ст. 9,завдання 1-2-3.

3. Групі А твір ессе «Чи можна вважати гетьмана П. Скоропадського українським державо творцем?».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

42231. ТЕХНОЛОГИЧЕСКИЙ КОНТРОЛЬ ФОРМЫ ПОЛИРОВАННЫХ ПОВЕРХНОСТЕЙ 945 KB
  Если контролируемую поверхность детали совместить с измерительной поверхностью эталона то при несоответствии их формы образуется воздушный промежуток который можно рассматривать как пластинку толщиной h с показателем преломления n=1. Число колец любого но одного цвета характеризует разность стрелок прогиба поверхности детали и эталона. Форма интерференционных колец в сечении параллельном их направлению воспроизводит профиль воздушного зазора между поверхностями детали и эталона. Если кривизна поверхности детали меняется плавно кольца...
42232. ИССЛЕДОВАНИЕ НАГРЕВА КАТУШЕК ЭЛЕКТРИЧЕСКИХ АППАРАТОВ 44 KB
  Предмет исследования В лабораторной работе исследуются четыре катушки N1. На передней панели стенда расположены исследуемые катушки N1 N4. Каждая катушка включена в соответствующую схему выключателем а в цепи катушки N1 имеется амперметр P1 тип М381 класс точности 15 по которому контролируют значение протекающего через обмотку катушки тока. Катушки N1 и N2 подключаются выключателем SF2 к источнику постоянного напряжения 110 В а катушки N3 и N4 выключателем SF1 к источнику переменного напряжения 220 В.
42233. Методы проведения фотоэлектроколориметрии двухкомпонентных систем 2.19 MB
  Фотоколориметрия основана на измерении поглощения света окрашенными растворами. Отличается от колориметрии тем, что интенсивность поглощения света оценивается не глазом исследователя, а специальными приборами – фотоэлектроколориметрами.
42234. Побудова лінійної моделі з допомогою псевдообернених операторів 63.5 KB
  На виході системи спостерігається сигнал у вигляді вектора розмірності . Постановка задачі: Для послідовності вхідних сигналів та вихідних сигналів знайти оператор перетворення вхідного сигналу у вихідний. Систему 1 запишемо у матричній формі або 2 де – матриця вхідних сигналів розмірності – матриця вихідних сигналів розмірності . Варіанти вхідних на вихідних сигналів для яких потрібно побудувати лінійний оператор перетворення вхідного сигналу у вихідний: 1 Вхідний сигнал – x1.
42235. Методи реалізації на мові Асемблера основних виконавчих операторів мови Паскаль. Методика включення текстів програм на мові Асемблера в програми на мові Паскаль 136.5 KB
  Робота виконується на двох заняттях. На першому занятті на базі програми на мові Паскаль студенти створюють файл, що містить результати трансляції кожного оператора Паскаль-програми на мові Асемблера, вивчають методи реалізації на мові Асемблера найуживаніших операторів мови Паскаль. На другому занятті оформляють у Паскаль-програмі асемблерну вставку, що оптимізує, по можливості, Паскаль-програму в обсязі і/або швидкодії.
42236. ПЗО побудувати на Intel 8255 39 KB
  Для керування використовувати розряд 4 каналу РС для сигналу Redy розряд 0 каналу РС. Очікування сигналу “Redy†РС0=1. Ввімкнення сигналу “Control†РС4=1. Вимкнення сигналу “Control†РС4=0.
42237. Создание изображений с помощью Adobe Photoshop 941 KB
  Основное меню расположенное в верхней части окна позволяет выбирать все команды программы Photoshop. Пункт Параметры в меню Окно Window позволяет включить или отключить вывод панели активных инструментов на экран. Состав палитр отображаемых в рабочем окне указывается с помощью команды Окно Window основного меню программы Photoshop. Инструментальная панель PhotoShop Можно выбрать нужный инструмент либо щелкнув мышью на его значке в панели инструментов либо перетащив курсор мыши на его значок в значке в панели инструментов либо...
42238. Работа с векторной графикой в Adobe Photoshop 448.5 KB
  Кнопка для вывода оглавления Этапы создания кнопки: Создание нового рисунка размером 25090 пикселей с прозрачным фоном. Установка для инструмента Карандаш Pencil размера 9 пикселей. Зеркальный Линейный Зеркальный Зеркальный Линейный Зеркальный Зеркальный Угол 90 90 90 90 95 90 90 0 90 90 Масштаб 130 130 130 90 110 80 100 100 100 110 Дополнительные эффекты Обводка Размер: 2 пикс. Цвет: RGB255 0 0 Тень Цвет: RGB137 11 5 Смещение: 9 пикс.
42239. Создание анимационных изображений в Adobe Photoshop 781.5 KB
  На панели этого инструмента можно задать следующие опции: вид гарнитуру шрифта – ; стиль шрифта Regulr – обычный Itlic – курсив Bold – жирный Bold Itlic – жирный курсив – ; размер шрифта в пунктах – ; режим сглаживания для границ символов – ; режим выравнивания – выравнивание влево по центру или вправо; цвет текста – при щелчке по этому прямоугольнику открывается окно Палитра цветов в котором можно задать цвет текста ; деформация текста вывод текста по заданной кривой – ; включение выключение палитры символов...