57521

Знайомство з історією

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: зразки історичних джерел карта України портретні зображення видатних українських істориків. У 5 класі ви почали вивчати новий предмет Введення в історію України.

Украинкский

2014-04-13

52 KB

1 чел.

Конспект уроку зі вступу до історії України 5 клас (з російською мовою навчання)

Повторювально-узагальнюючий  урок з теми  «Знайомство з історією»

Мета: узагальнити знання учнів з розділу, формувати вміння працювати з історичною картою, розвивати вміння робити висновки, виховувати пізнавальний інтерес та викликати бажання в учнів вивчати історію України.

Обладнання: зразки історичних джерел, карта України, портретні зображення видатних українських істориків.

Тип уроку:  урок узагальнення знань.

Форма проведення уроку: урок-гра «Подорож на хронольоті».

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІУ. Актуалізація опорних знань учнів

  1.  Слово вчителя: віками жили на землі люди. Вони сіяли  хліб, вирощували  сади,виховували дітей,учили їх бути хоробрими та стійкими. Досвід людства доводив, що це бажання збудеться, якщо кожний день їхнього життя збережеться у пам’яті і стане надбанням їх нащадкам. Потому як чарівне заклинання заповідали вонисвоїм дітям народну мудрість: «Майбутнє неможливе без минулого». У 5 класі ви почали вивчати новий предмет «Введення в історію України». Як називається перший розділ у підручнику?  «Знайомство з історією». Отже, на уроці ми повторимо вивчений матеріал з першого розділу. Для цього я пропоную вам подорож у часі країною «Історія» на …хронольоті.

А  чому саме так зветься наш чарівний корабель  (походить від слова «хронологія»). Що означає це поняття?  (Наука що вивчає способи обчислення часу).

Отже, вирушаймо! Але будьте уважні: на ваших місцях є різнокольорові кнопки-картки: зелений колір – початковий рівень (учень не готовий відповідати), жовтий-середній (не впевнений у відповіді), синій-достатній (готовий відповідати частково), червоний-високий (готовий дати повну відповідь).

Після кожного питання  ви будете натискати на потрібного кольору кнопки хронольоту і робитимете у ваших дорожніх зошитах відповідні позначки: зелений колір – --, жовтий - -+, синій - +, червоний - ++  (Додаток 1).

Тепер вирушаймо!

  1.  Зупинка «Історична».
  2.  Яке слово загубилося у позначеннях?

.100…(ІСТОРІЯ)

  1.  Що означає це слово? (Наука, що вивчає життя людей у минулому).
  2.  Які історичні джерела ви знаєте? (Писемні, усні, речові).
  3.  Кого вважають батьком української історії? (М. Грушевського).
  4.  Назвіть українських видатних учених-істориків.                                     (М. Максимович, В.Антонович, Д. Яворницький).
  5.  Виберіть серед  зображень на дошці  портрет М. Грушевського,           М. Максимовича, В. Антоновича, Д. Яворницького.
  6.  Де зберігаються старовинні речі? (У музеях).
  7.  Де знаходиться один із старовинних музеїв нашої держави, як він називається? (Національний музей історії України в Києві).
  8.  У історії є дуже щирі та віддані подруги, які допомагають вивчати життя людей у минулому. Зупинка «Помічниці».
  9.  Яке слово тут зашифроване, що воно значить?   ЯИГОЛОЕХРА  (Археологія. Наука, що досліджує історію за матеріальними залишками життя і діяльності людей).
  10.  Чому археологію можна назвати «наукою про биті горщики»?
  11.  Яка наука досліджує історію виготовлення, використовування монет? (Нумізматика).
  12.  Про що  розповідають монети? (На них зображували володарів, сцени свят, деталі побуту, героїв легенд і міфів).
  13.  Що таке гривня? (Грошова одиниця України).
  14.  Якщо ви зможете правильно прочитати це слово «ОКПИТОНІМА», то ви дізнаєтесь про подругу-помічницю історії, яка досліджує походження географічних назв. (Топоніміка).
  15.  Яка називається наука, що вивчає, досліджує походження назв народів? (Етноніміка).
  16.  Яка наука досліджує печатки? (Сфрагістика).
  17.  Що таке геральдика? (Наука, що досліджує герби).
  18.  Назву наступної зупинки ми дізнаємось, розв'язавши  загадку.

Країни без людей, міста без будинків, ліси без дерев, моря без води? (Карта).

Зупинка «Карта».

  1.  Покажіть на карті державу Україну?
  2.  Яка найбільша річка України? (Дніпро).
  3.  Покажіть історико-географічні регіони України, у якому районі ми проживаємо? (Слобожанщина, Волинь, Поділля, Буковина, Галичина, Закарпаття і т.д.).
  4.  Яке місто є столицею України? На честь кого було названо це місто? (Літопис про походження міста Києва).
  5.  Гра «Німа карта». Учитель показує об’єкт на карті, а учні мають назвати його.
  6.  Зупинка «Видатні імена».
  7.  Хто відкрив трипільську культуру? (В. Хвойка).
  8.  Хто написав «Історію України-Русі»? (М. Грушевський).
  9.  Хто знайшов золоту пектораль? (Б. Мозолевський).
  10.  Хто написав історію міста Києва?» (М.Берлінський).
  11.  Подорожуючи країною «Історія»,ми маємо добре орієнтуватись у часі,щоб мати змогу повернутися у наше, 21 століття. От же,остання наша зупинка «Час».
  12.  Визначте століття.

1917р.,1212р.,1819р., 808р.,1754р.,1615р.,1999р.,716р.,1877р.,1315р.,1515р.,51р.

  1.  Коли починається:

16ст., 7ст., 11ст., 1ст., 21ст.,10ст.

  1.  Коли закінчилося:

14ст., 5ст., 19ст., 7ст.,9ст.,20ст.

Слово вчителя. От і настав час нашому хронольоту повертатися додому, у 21століття, до нашого класу. Я думаю, у нас вийшла цікава подорож!

А тепер визначимо, хто з вас правильно відповідав на питання .

У. Підсумок уроку. Оцінювання вчителем  рівня знань учнів.

УІ. Домашнє завдання: у вигляді малюнків, ребусів поділіться вашими враженнями про найбільш цікаві епізоди вашої подорожі на хронольоті.

Додаток 1

Дорожній зошит

Зупинки

Початковий

(--)

Середній

(-+)

Достатній

(+)

Високий

(++)

«Історична»

«Помічниці»

«Карта»

«Німа карта»

«Видатні імена»

«Час»

Оцінка


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

82718. ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА WINDOWS 1.66 MB
  Найважливіші програми на комп’ютері – програми операційної системи. Операційна система забезпечує взаємодію пристроїв і програм при виконанні роботи, створює засоби керування комп’ютером. Операційна система дозволяє людині не вникати в тонкощі роботи прикладних програм, апаратної частини...
82719. Проектирования и внедрения интеграционного решения между биллинговыми системами и информационной системой Microsoft Dynamics Axapta 4 2.6 MB
  В приложениях к пояснительной записке представлены: инструкция пользователя (приложение А), листинг основных классов и методов интерфейса с комментариями (приложение Б) и листинг макроса, являющегося промежуточным звеном для передачи данных из некоторых биллинговых систем в MDAX4 (приложение В).
82720. Повышение технико-эксплуатационных и технико-экономических показателей работы дилерского центра ООО «КМ/ч-Череповец» 794.5 KB
  В течение всего срока эксплуатации эта система должна обеспечивать в пределах требований клиентуры и технических требований автомобиля его исправность безотказность и максимальный коэффициент технической готовности а также минимальные затраты времени клиента на поддержку и восстановление работы его автомобиля.
82721. ВИКОРСТАННЯ ФОРМУЛ ТА ФУНКЦІЙ В MS EXCEL 346.5 KB
  Як операнди можуть виступати константи різноманітних типів посилання на клітинки або області таблиці імена діапазонів. Оператор діапазону двокрапка: повертає посилання на всі клітинки розташовані між двома вказаними адресами клітинок включаючи ці клітинки.
82722. Разработка средств ведения электронной библиотеки для корпоративной системы поддержки учебного процесса 648 KB
  В новом тысячелетии наблюдается увеличение интереса к корпоративному e-Learning-обучению. Это относится не только к образовательным учреждениям. Крупнейшие мировые корпорации видят в e-Learning эффективное средство для решения самого широкого круга задач.
82723. Проектирование подстанции «1 водоподъем» ОАО «Уральская Сталь» 14.27 MB
  Главная схема электрических соединений подстанции является тем основным элементом, который определяет все свойства, особенности и техническую характеристику подстанции в целом. При выборе главной схемы неотъемлемой частью ее построения являются обоснование и выбор параметров оборудования...
82724. Расчетно-кассовое обслуживание корпоративных клиентов (на примере ЗАО МКБ «МоскомПриватбанк») 397 KB
  Настоящий этап развития платежной системы характеризуется широким внедрением новых форм расчетов и использований новых совершенных банковских технологий отвечающих мировым стандартом и принципам. Расчеты включают с одной стороны условия и порядок осуществления платежей выработанные практикой...
82725. Анализ социально-экономического развития ФРГ в 1950 – 1960-х годах 6.3 MB
  Социально-экономическая ситуация которая сложилась в Западной Германии в 50-60е гг. Экономика Германии находилась в разрухе и сильном кризисе. Реформы проведенные в Западной Германии в 1948 г. явились в своем роде экономическим экспериментом который прошел в полнее удачно принеся Германии...
82726. Расчет электропривода металлорежущего станка токарной групппы 912 KB
  Металлорежущие станки токарной группы относятся к наиболее распространенным станкам и широко применяется на предприятиях машиностроения. На токарных станках производится обработка наружных внутренних и торцевых поверхностей тел вращения цилиндрической конической и фасонной формы а также прорезка...