57544

Греція у V – I V ст. до н.е. Урок-узагальнення

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: згадати повторити та систематизувати основний фактичний матеріал з історії Давньої Греції від найдавніших часів до періоду еллінізму; запропонувати учням цікаві питання й завдання що вимагають самостійної роботи нестандартного мислення...

Украинкский

2014-04-13

36.5 KB

2 чел.

Узагальнення за темою « Греція у V I V ст. до н.е.»

Мета: згадати,повторити та систематизувати основний фактичний матеріал з історії Давньої  Греції від найдавніших часів до періоду еллінізму ; запропонувати учням цікаві питання й завдання,що вимагають самостійної роботи,нестандартного мислення; спонукати учнів висловлювати власну думку з деяких питань;підвищувати пізнавальну активність шестикласників у вивченні історії стародавнього світу; виховувати почуття прекрасного на прикладах досягнень грецьких мислителів і філософів,на яскравих образах , грецької міфології.

Очікувані результати:

після цього уроку учні зможуть:

  •  пояснювати основні поняття та терміни до теми;
  •  працювати з історичною картою;
  •  встановлювати  причинно  наслідкові звязки  явищ та подій;
  •  висловлювати власні погляди на проблеми історичного періоду що вивчається;
  •  удосконалять вміння працювати в групах, в парах та індивідуально;
  •  підвищать свій пізнавальний інтерес в оволодінні історичними знаннями.

Тип уроку:систематизації та узагальнення знань ,вмінь та навичок.

Форма уроку: урок самореалізації .

        Хід уроку

Організаційна частина уроку              презентація сл.1

Звернення вчителя до класу у ході якого уточнюється тема, матеріал якої пропонується для узагальнення. Кожен учень на уроці зможе проявити та показати свої вміння та навички а наприкінці уроку, я вважаю,ми зможемо скласти акровірш і вписати в нього свої емоції, очікування, асоціації які виникнуть у вас під час уроку.

(акровірш  складається на слово УРОК )

Основна частина уроку

Учитель. Кожен учень отримав картку в якій визначено той вид роботи, в якому  він візьме участь індивідуально (диференційований підхід), а також будуть групові  форми роботи.                презентація  сл.2

Перше завдання за картками одержують ті учні,в яких є надпис  НЕВІДОМА ЗЕМЛЯ решта учнів разом з вчителем працюють над поняттями за  методом «КУБУВАННЯ»

Поняття: культура ,цивілізація, філософія, театр, оратор, кераміка, Олімпійські ігри, колонія, метрополія.

Друге завдання виконують учні , в яких є напис РОЗГАДАЙ ШИФРОВКУ діти одержують конверти з шифровками та виконують завдання.

1-й конверт

Виберіть із переліку тільки географічні назви:Пелопоннес; Тесей; Крит; Мінос; Аполлон; Афіни; Тритон; Артеміда; Одіссей; Олімп.

Тут жили боги,яких вшановували греки –ПМІЛО.

2-й конверт

Виберіть з переліку тільки героїв міфів: Зевс; Аріадна; Егей; Пан; Ерос; Тесей; Арес; Парис; Ніка; Ахілл.

Воно омивало Грецію –ЕНМЕЗДЕРЕС  ЕРОМ

3-й конверт

Виберіть із запропонованого переліку тільки грецьких богів:Аргус; Уран; Ікар; Крит; Ніка; Океан; Зевс; Гомер; Феміда; Едіп.

Бог що подарував людям вогонь – ЙЕТЕМОРП .

Поки учні виконують завдання вчитель працює з класом. Учитель зачитує невеличкий текст а діти складають запитання готуючись до ІСТОРИЧНОГО ФЕХТУВАННЯ . За вибором учителя 5-6 учнів задають друг другу запитання.

                                      презентація сл.3,4

Учитель. А зараз ми влаштуємо невеличке змагання і пограємо в ЗАГУБЛЕНІ СЛОВА . Остання парта кожного ряда отримує картку з текстом де є загублені слова передаючи  текст  з парти до парти учні повинні дописати потрібні за змістом слова в текст. Виграє той ряд  який першим виконає завдання.

(за це завдання учні отримують додаткові бали)

Учитель. Греки освоювали багато територій та створювали міста-колонії

Пригадайте причини грецької колонізації (відповіді учнів)

-перенаселення грецьких полісів,

-розвиток торгівлі,

-боротьба між демосом та аристократією.

На території України збереглося багато грецьких назв, давайте їх пригадаємо

(вчитель називає міста, діти пояснюють їх назву та період заснування)

Ялта- «прибережна» ,Феодосія- «Божі дари», Ольвія- «щаслива»,Пантікапей –«рибний шлях»,Херсонес- «півострів»

(названі міста зявляються на презентації)  презентація сл.5,6,7.---8.

Деякі учні виконають завдання на картках де розглянуть життя грецьких колоній на прикладі Херсонеса.(частина учнів виконують інд.завдання)

Учитель. Цікавий факт про яблука. Як стверджував Гомер в «Іліаді» Троянська війна розпочалася саме через яблуко, на якому було написано слово «Найгарнішій» . Паріс подарував його Афродіті , побічно і стало причиною 10 річної війни між греками і троянцями. Так зявився знаменитий вираз: «Яблуко розбрату». А які ще крилаті вирази ви памятаєте? (учні наводять приклади). З якими подіями повязаний вираз «Троянський кінь»?(учні відповідають)

- Але краще один раз побачити,ніж сто разів почути. Давайте подивимося, як ці події уявляють собі  кінематографісти( триває 7 хвилинний перегляд фрагменту художнього фільму «Пригоди  Одіссея»).

- Чи справдилися предсказання Касандри?

-В яких випадках застосовується вираз «троянський кінь»?

- Нажаль  Греція за час свого існування  приймала участь не тільки у троянській війні . Ми маємо можливість бачити на екрані важливі події цього часу (презентація сл.9,10,11,12,13,14,15) також деякі учні виконали творче завдання ,намалювали або підібрали комп’ютерне зображення до цих подій.

(вчитель звертає увагу на роботи дітей , та схвалює за проявлену творчість)

За допомогою ІСТОРИЧНОГО ЛОТО деякі учні пригадають  дати важливих подій . (учні у кого в картках це завдання виконують його).

-А ми тим часом відвідуємо ПОРТРЕТНУ ГАЛЕРЕЮ та  пригадаємо видатних філософів та правителів. Для прогулянки галереєю в нас є екскурсоводи,які  розкажуть нам про заслуги будь кого з цих людей.(у кого в картках прописано це завдання виконують роль екскурсоводів)

 Презентація сл.16,17,18,19,20,21,22.

Учитель. Ми пригадали далеко не всі цікаві часи з історії Древньої Греції,але це і не  можливо під час одного уроку.

Заключна частина уроку

Для того щоб бути впевненим ,що ви добре засвоїли цю тему кожен з вас виконає невелику письмову роботу ,яку  наприкінці уроку здасть разом з попередніми завданнями які ви виконували за індивідуальними картками.

(учні виконують тестові завдання)

Рефлексія

- Що мені найбільш сподобалось на уроці?

- Чи задоволений  власною участю в роботі на ньому?

- Чи допоміг цей урок відновити найголовніше з теми?

І я пропоную вписати ваші емоції, очікування та асоціації, ваш настрій на цьому уроці в акровірш     У ---успіх

                                                 Р---радість

                                                 О--обдарованість

                                                 К---кмітливість    (можливий варіант вірша)

Оцінювання вчителем роботу учнів на уроці збір індивідуальних карток і письмових робіт.

Домашнє завдання підготувати повідомлення про Олександра Македонського.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

80753. The Origin and Position of English 27.12 KB
  The English language of today is the language that has resulted from the history of the dialects spoken by the Germanic tribes who came to England in the manner described. It is impossible to say how much the speech of the Angles differed from that of the Saxons or that of the Jutes. The differences were certainly slight.
80754. The Verb. The Old English verb 28.59 KB
  The inflection of the verb in the Germanic languages is much simpler than it was in Indo-European times. A comparison of the Old English verb with the verbal inflection of Greek or Latin will show how much has been lost. Old English distinguished only two simple tenses by inflection a present and a past, and, except for one word...
80755. Methods of sentence analysis. Subordination grammar and constitutional grammar 26.75 KB
  The nominative parts of the simple sentence, subject, predicate, object, adverbial, attribute parenthetical enclosure addressing enclosure. The parts are arranged in a hierarchy. The ultimate and highest of this integral modification is the scheme as a whole.
80756. Verb. Morphological classification symantic and structural classification of verbs 28.04 KB
  There are exist finite and non-finite forms of a verb. Non-finite forms or the so called verb its are infinitive, the participle and the gerund. The verb forms differ in their meaning, as function. the finite form them denotes a process.
80757. NOUN. SEMANTIC AND STRUCTURAL CLASSES OF NOUNS 27.98 KB
  The categorical functional properties of the noun are determined by its semantic properties. The most substantive function of the noun is hat of the subject in the sentence. The function of the object in the sentence is also typical of the noun as the substance word.
80758. THE ARTICLE AND ITS STYLISTIC POTENTIAL 27.64 KB
  Newspaper style was the last of all styles of written literary english to be recognized as a specific form of writing standing apart from other forms. Information in the english newspaper is conveyed through the medium of: brief news item, press reports (parlimentary, of court proceeding...
80759. SYNTATICAL EXPRESIVE MEANS AND STYLISTIC DEVISES 27.52 KB
  Within the language as a system there establish themselves certain definite types of relations between words, word-combinations, sentences and also between larger spans of utterances. The term supra-phrasal unit is used to denote larger unit than a sentence.
80760. Synonyms, euphemisms and antonyms 28.96 KB
  Traditional linguistics defines synon. As words of the same category of parts of speech conveying the same concept but differing either in shades of meaning or in stylistic characteristics. A more modern and effective approach to the classification of synonyms may based on the definition describing synonyms as words differing in connotations...
80761. Phraseological Units and the principles of their classification 30 KB
  Phraseological units because they sum up the collective experience of the community.They moralize (Hell is paved with good intentions), give worring If you sing before breakfast, you will worry before night), criticize (Everyone calls his own guse swans).