57545

Передня Азія

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: систематизувати загальні та особливі риси притаманні країнам Передньої Азії: підкреслити внесок найдавніших народів Передньої Азії в розвиток світової цивілізації...

Украинкский

2014-04-13

39.5 KB

1 чел.

                                         Всесвітня історія. Історія України.   6 клас

Тема уроку:   Передня Азія   

Мета уроку:

-систематизувати загальні та особливі риси, притаманні країнам Передньої Азії: підкреслити внесок найдавніших народів Передньої Азії в розвиток світової цивілізації;

- активізувати, закріпити та поглибити знання про найважливіші події в історії народів Передньої Азії; основні факти, поняття та уявлення, сприяти пізнавальної активності учнів;

Продовжити вчити аналізувати історичний  матеріал, робити нескладні висновки та узагальнення, оцінювати окремі факти, спонукати до роботи з додатковою літературою, іншими джерелами інформації;

  •  розвивати інтерес та повагу до історії та культури народів світу, прагнення її охороняти та зберігати.

Очікувані результати:

  •  Визначити особливі риси історичного розвитку країн Передньої Азії
  •   орієнтуватися в часових рамках, показувати на карті території  країни: Шумеру, Аккаду, Вавілона, Ассирії, Фінікії, Давньоєврейського  царства та  Великої  Скіфії.
  •  Перераховувати та порівнювати найвизначніші пам’ятки культури народів Передньої Азії, висловлювати свою думку щодо вкладу цих народів в світову культуру
  •  - вільно та правильно оперувати вивченими термінами та поняттями

Тип уроку: повторювально-узагальнюючий.

Вид заняття: урок-гра.

Обладнання: підручник,  історична карта «Стародавній Схід»,  кросворди з теми, підготовлені учнями,картки з зображенням памяток культури країн, контурні карти.

Хід уроку:

(Цей урок поводиться після вивчення теми, а тому доцільно використати ігрову форму уроку, що зробить повторення матеріалу більш ефективним та цікавим. При можливості можна поділити клас на команди, обрати капітанів команд,   назву команди,  девіз. )

І.Підготовчий період

На цьому етапі вчитель

  •  Повідомляє тему уроку, мету проведення гри – конкурсу
  •  пояснює умови конкурсу та системою їх оцінювання
  •   учні об’єднуються в команди – групи
  •  представляє журі

ІІ. Проведення конкурсу.

1. Привітання команд ( домашнє завдання)

Команди в театралізованій формі представляють країну чи місто Передньої Азії звідки прибули на змагання. Оцінюється сам виступ, а також костюми членів команди.

 Також вдома діти готують візитку своєї країни і зображують її символ,  готують кросворди  для команди-суперника, словесний опис історичного діяча для команди суперників.

Конкурс-візитка   оцінюється   в   5 балів

За хвилину викласти максимум аргументів, що переконають присутніх в тому, що найкраще провести канікули саме в країні, яку  представляє їх   команда.

2.Естафета « Піймай рибку»

Учасники змагання підбігають до імпровізованого « моря» чи  «річки» та виловлюють з картону «рибку».  На звороті «рибки» написані запитання та завдання. Після правильної відповіді учень одержує «рибку» в якості улову. На підготовку відповіді не більше 10 сек. Коли всі « рибки» « виловлені». Журі підраховує «улов» кожної команди, визначає переможця. Правильна відповідь – 0,5бала. Кількість запитань відповідає кількості учасників команд.

Орієнтовні запитання для конкурсу.

  1.  Між якими ріками розташоване Південнє Межиріччя
  2.   Як і на чому писали стародавні шумери?
  3.  Чому знаки письма в Дворіччі складалися з клинців, а не з ієрогліфів?
  4.  Які сфери життя у Давньому Вавілоні регулювали закони Хаммурапі?

5.     Чому Ніневію називали « містом жаху»?

6.   Чому Біблію вважають важливим історичним документом?

7.    Що означає та звідки походить слово « алфавіт»?

8.      Як і коли була утворена Перська держава?

9.Які причини загибелі Великої Скіфії?

10.     Які ви знаєте легенди про походження скіфів?

3.« Невідома земля».

 Команди отримують фрагменти контурних карт з зображенням тієї чи іншої країни Передньої Азії. Слід назвати країну, описати її місце розташування, назвати  ріки, які протікають по її території, розповісти про вплив кліматичних умов на життя,  заняття населення крани.

Максимальна оцінка конкурсу – 6 балів

4.Конкурс « Володарі».

Вчитель називає імя правителя однієї з країн Передньої Азії, а члени команд піднімають картки з назвою відповідної країни.

Завдання

Хаммурапі, Навуходоносор ІІ, Саул, Атей, Давид, Кір ІІ, Скопасіс, Набопаласар, Ксеркс, Дарій І, Саул.

5.« Лото із дат»

Вчитель пропонує представникам команд зєднати розрізані пластинки. Поставивши поряд дату та відповідну до неї подію. Час на відповідь- 1 хв.

1. Правління царя Хаммурапі – 1792 – 1750 ррдо н. е.

2. Зруйнування Ніневії – 612 р до н.е.

3.  Правління царя Соломона  - 965 – 935ррдо н.е.

4.Місто Карфаген засновано – 825р до н.е.

( Максимальна кількість балів – 6 )

  1.  Скласти чайнворд з термінів та понять з історії країн Передньої Азії.

(Учні згадують терміни та поняття в такому порядку, щоб наступне слово починалося з останньої букви попереднього слова)

Максимальна оцінка – 0.5 бали за слово.

  1.  «Кіт в мішку».

Вчитель бере мішечок, з якого учасники змагання по черзі дістають предмети і розповідають звідки вони пришли до нас, як їх виготовляли в країнах Передньої Азії. В мішечку можуть бути картки із зображенням гончарного круга,  колеса (Шумер, Аккад), літер фінікійського алфавіту, Біблія (Давньоєврейське царство),

картка із зображенням кінської збруї, картка з зображенням курганів (Скіфія).

Максимальна кількість балів – 3

  1.  «Памятки стародавнього світу».

Вчитель по черзі показує командам картки із зображенням памяток культури Передньої Азії. Учасники змагання визначають, що зображено на малюнку, де знаходиться ( чи знаходився) пам’ятник, описують його, розповідають історію його створення.

Храм Зикурат, висячі сади Семіраміди, ворота Іштар, стовп із законами царя Хаммурапі.

  1.   Розгадай кросворд.

Учні розгадують кросворди, складені вдома. Кожна команда розгадує кросворд супротивника.

Максимальна кількість балів – 5

10.«Впізнай постать» (домашнє завдання).

Представники команд по черзі зачитують словесний портрет одного з історичних діячів. Команда супротивників визначає про кого йде мова. Якщо діяч не упізнаний, команда – суперниця задає додаткові запитання.

Журі оцінює відповідь та словесний портрет. Максимальна оцінка – з бали.

ІІ. Підведення підсумків уроку.

В кінці уроку журі підводить підсумок конкурсу, визначає команду – переможця. Кращі учасники одержують призи.

Література:

1. Ладиченко К., Я.Камбалова,Т.Теремецька «Викладання всесвітньої історії» - К.: Видавництво «Аконіт», 2006

2. Сологуб Н.В. « Країни Стародавнього Сходу» - журнал «Історія в школі» жовтень, 2005 с.46

3. Чубукова  « Дидактичні матеріали з всесвітньої історії 6 – 7 кл»

журнал «Історія в школі» вересень, 2006 с.37


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

82171. Особенности художественного мира Олега Митяева как барда и носителя городской культуры (опыт лингвокультурологического описания) 380 KB
  Актуальность темы определила цель работы, которая заключается в следующем: рассмотреть характер реализации фактов русской культуры в авторской песне и выявить черты ее языкового воплощения. Для достижения цели работы поставлены следующие задачи: во-первых, проследить этапы развития русской авторской песни...
82172. Изучение особенностей института наследования в Российском гражданском праве 1.29 MB
  Актуальность исследования. Институт наследования возник несколько тысячелетий назад с появлением частной собственности. Упоминание о наследовании можно найти в самых первых письменных источниках: глиняных табличках Шумера, египетских папирусах и др.
82173. Разграничение доведение до самоубийства от других смежных преступлений 161.76 KB
  Социальная обусловленность уголовной ответственности за доведение до самоубийства. История ответственности за доведение до самоубийства в российском уголовном законодательстве. Для более подробного изучения вопроса об ответственности за доведение до самоубийства необходимо обратиться к истории...
82174. Розробка ІС «Рецепты для домохозяек» 247 KB
  Основне завдання інформаційної системи управління полягає у підпорядкуванні всіх внутрішніх процесів головним цілям організації. Для цього необхідно скоординувати процеси, пов’язані з діяльністю організації таким чином, щоб вони максимально забезпечували виконання поставлених задач в єдиному інформаційному полі.
82175. ПРОЕКТИРОВАНИЕ ВНУТРИЦЕХОВОГО ЭЛЕКТРОСНАБЖЕНИЯ 369.4 KB
  Выбор способа прокладки линий осветительной сети цеха В производственных участках групповые и распределительные линии прокладываются открыто по строительным конструкциям. Во вспомогательных помещениях осветительные линии прокладываются скрыто в трубах под слоем штукатурки и гофрированной пластмассовой...
82176. Проектирование и расчет параметров сетей передачи данных 10.04 MB
  Сегодня вычислительные сети продолжают развиваться, причем достаточно быстро. Разрыв между локальными и глобальными сетями постоянно сокращается во многом из-за появления высокоскоростных территориальных каналов связи, не уступающих по качеству кабельным системам локальных сетей.
82177. Физические процессы на поверхности твердых тел при лазерном воздействии 1.11 MB
  Создание лазеров совершило революцию в науке и технике. Но наиболее массовой областью использования лазерной техники является в настоящее время лазерная обработка материалов в основе которой лежит в большинстве случаев тепловое воздействие лазерного излучения.
82179. Выявление основных принципов управления в автомобилестроительных организациях 835 KB
  В процессе работы над курсовым проектом мы поставили перед собой следующие задачи: на примерах самых успешных компаний в области автомобиле строения рассмотреть модели организационных структур, позволивших этим компаниям добиться поразительных результатов и стать лидерами в этой отрасли...