57549

Сфери життєдіяльності: «Я Сам», «Люди»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Пріоритетні напрямки розвитку: пізнавальний мовленнєвий емоційноціннісний Четвертий рік життя Автор Браницька Тетяна Валеріянівна вихователь дошкільного навчального закладу яселсадка комбінованого...

Украинкский

2014-05-12

44 KB

0 чел.

Конспект заняття з пізнавального розвитку

Сфери життєдіяльності: «Я Сам», «Люди».

Пріоритетні напрямки розвитку: пізнавальний, мовленнєвий, емоційно-ціннісний

(Четвертий рік життя)

Автор

Браницька Тетяна Валеріянівна                                                                                                 вихователь дошкільного навчального                                                                    закладу (ясел-садка) комбінованого                                                                           типу №14 «Оксанка»                                                                                      Білоцерківської міської ради                                                                               Київської області

Тема. В гостях у ляльки Наталки

Мета. Продовжувати вчити дітей класифікувати предмети, називати їх одним словом; учити вживати в своєму мовленні слова-узагальнення («меблі», «одяг», «посуд»); розрізняти поняття «посуд» і «чайний сервіз»; поповнити словник назвами окремих предметів посуду (цукорниця, цукерниця, серветниця); закріпити вміння дітей сервірувати стіл; формувати правило співіснування в суспільстві; довести дітей до усвідомлення того, що чужі речі брати без дозволу не можна, навіть якщо про це ніхто не дізнається; розвивати допитливість, бажання більше дізнатись про навколишній світ; виховувати дбайливе ставлення до предметів навколишнього світу, обачність та обережність.

Матеріал: три ляльки (дві ляльки – дівчинки і одна лялька – хлопчик); іграшкові меблі (диван, крісло, ліжко, стільці, стіл); набір іграшкового чайного посуду; іграшкові виделки (3 шт.), ніж, тарілки (3 шт.); продукти (цукор, цукерки, печиво); іграшкові інструменти (молоток, цвяхи); таблиця із зображеннями небезпечних для малят предметів (голка, кнопка, ніж, молоток, цвях).

Хід заняття

Діти сидять півколом на стільчиках.

Вихователь: Діти, закрийте очі і уявіть себе весняним сонечком, яке зігріває все навкруги: дерева і квіти, людей і тварин, птахів і навіть маленьких комашок. І все живе радіє сонечку… А тепер відкрийте очі, посміхніться один одному і побажайте сонячного дня і веселого настрою!

Вихователь: Саме з веселим настроєм чекала на гостей наша знайома лялька Наталка, якій ми нещодавно обладнали кімнату. Давайте привітаємось з лялькою. (Вітаються).

Лялька Наталка: Доброго дня, діти!

Вихователь: Тобі дуже пасує нове плаття. Чому ти так причепурилася?

Лялька Наталка: Сьогодні я запросила до себе друзів і дуже рада, що й ви завітали до мене. Дякую вам за таку чудову кімнату!

Вихователь: Ми дуже раді, Наталочко, що кімната тобі сподобалась. Діти, поки гості ще не прийшли, давайте роздивимось Наталчину кімнату і пригадаємо, що знаходиться в ній. (Стіл, стільці, шафа, ліжко, диван, крісло).

Вихователь: Як всі ці речі можна назвати одним словом? (Меблі).

Вихователь: Давайте розглянемо, що знаходиться в шафі. (Спідниця, плаття, светр, куртка).

Вихователь: Як можна назвати ці речі одним словом? (Одяг).

Вихователь: Діти, що стоїть на столі? (Чашки, блюдця, тарілки, чайник, ложки, ніж, виделки).

Вихователь: Як називаються усі ці предмети? (Посуд).

Вихователь: Молодці, правильно! Лялька Наталочка запросила своїх друзів у гості, а чим частувати їх – не знає. Діти, чим би ви пригостили гостей? (Чаєм з цукерками і печивом).

Вихователь: Чай з печивом і цукерками – це дуже смачно, але Наталка не вміє сервірувати стіл. Давайте допоможемо ляльці. (Вихователь прибирає посуд із столу). Спочатку потрібно застелити стіл скатертиною. Софійко, допоможи мені, будь ласка. (Дитина застеляє стіл). А тепер серед всього посуду слід відібрати чайний посуд. (Діти по черзі відбирають чайний посуд, називаючи кожен з його предметів, ставлять на стіл).

Вихователь: А щоб чай був солодкий, що нам потрібно? (Нам потрібен цукор).

Вихователь: Правильно, цукор. Насиплемо цукор у… (цукорницю).

Вихователь: Даринка і Іллюша, принесіть, будь ласка, солодощі до чаю. Що принесла Даринка? (Цукерки). Що приніс Іллюша? (Печиво).

Вихователь: Діти, куди треба покласти печиво? (У вазу).

Вихователь: Дмитрику, візьми, будь ласка, вазу для печива. (Вихователь висипає печиво у вазу). Для цукерок також є окремий посуд. Це… (цукерниця). Марійка, подай, будь ласка, цукерницю. (Вихователь висипає цукерки в цукерницю).

Вихователь: На столі в нас стоїть чайний посуд, а ще такий посуд можна назвати чайним сервізом.

Лялька Наталка: Я знаю, чого ще не вистачає на столі – серветок.

Вихователь: Вірно, Наталка, для серветок є спеціальний прибор – серветниця. (Вихователь ставить серветницю на стіл).

Вихователь: Діти, лялька Наталка хоче сама спробувати накрити на стіл. (Вихователь, тримаючи ляльку в руці, навмисно неправильно ставить посуд: на блюдце – цукерницю, на чайник – чашку, ложечку – на серветницю, серветницю – на стільчик… Діти виправляють помилки і правильно сервірують стіл).  

Лялька Наталка: Дякую, діти, що навчили мене сервірувати стіл.

Вихователь (прислухається): Хтось стукає у двері!

Лялька Наталка: Біжу, біжу!

Вихователь: Зачекай-но, Наталко, хіба можна так поспішати відчиняти двері: раптом там незнайома людина?

Лялька Наталка (сумно): Як же мені дізнатися, хто прийшов?

Діти: Запитати: хто там або подивитися у вічко дверей.

Лялька Наталка (дивиться у вічко): Хто там? Та це ж Сергійко прийшов. (Вихователь відчиняє двері, заносить ляльку-хлопчика).

Лялька Наталка: Доброго дня, Сергійку!

Лялька Сергійко: Доброго дня, Наталко!

Лялька Наталка: Сергійко, проходь, будь ласка, до моєї кімнати. (Вихователь садовить ляльок на іграшковий диван).

Лялька Наталка: Сергій, чому ти так хвилюєшся?

Лялька Сергійко: Я дуже поспішав до тебе, Наталко, і перебіг дорогу прямісінько перед машинами.

Лялька Наталка (звертається до дітей): Діти, хіба можна перебігати дорогу будь-де, навіть якщо поспішаєш? (Дорогу можна переходити лише там, де є світлофор і пішохідний перехід).

Вихователь: А зараз, діти, станьте парами. Пограємо в гру «Пішоходи».

Фізкультхвилинка

Вийшли з садка малята

Рідним містом погуляти.

Туп-туп-туп – маленькі ніжки,

Не стомилися нітрішки!

Ось і вулиця широка,

Світлофор моргає оком.

Туп-туп-туп – маленькі ніжки,

Не стомилися нітрішки!

Раз – зелене засвітило –

Значить, ідемо сміливо!

Туп-туп-туп – маленькі ніжки,

Не стомилися нітрішки!

А якби червоне стало,

Ось тоді б ми почекали.

Перехожий знає кожен:

На червоне йти… (не можна!)

Лялька Наталка: Ой, знову хтось стукає! Це ,напевно, прийшла Оленка. Хто там? (Лялька дивиться у вічко, відчиняє двері).

Лялька Наталка: Доброго дня, Оленко!

Лялька Оленка: Доброго дня, Наталко!

Лялька Наталка: Заходь, будь ласка! (Лялька Оленка заходить до кімнати, вітається).

Лялька Наталка: Сідайте до столу. Зараз будемо пити чай.

Лялька Оленка: Ой-ой-ой! (Під лялькою ламається стілець).

Лялька Наталка: Що трапилось?

Лялька Сергійко: Стільчик зламався. Але не хвилюйтесь, дівчатка! Зараз я його відремонтую. Наталко, принеси мені, будь ласка, молоток і цвяхи.

Лялька Наталка: Але тато мені не дозволяє брати його інструменти.

Лялька Сергійко: Я швидко: лише відремонтую стілець і все!

(Лялька Наталка приносить молоток і цвяхи).

Вихователь: Діти, хіба можна брати чужі речі без дозволу? (Ні!)

Лялька Сергійко: Тук-тук-тук! Ой! Боляче!

Вихователь: Що сталося, Сергійку?

Лялька Сергійко: Я влучив молотком собі по пальцю.

Вихователь: Діти, хоч Сергійко вчинив і неправильно, бо без дозволу взяв чужі речі, все ж його шкода. Давайте пожаліємо хлопчика. (Діти жаліють ляльку, гладять його).

Вихователь: Чи можна працювати інструментами, якими користуватися не вміємо? (Ні!)

Вихователь: А зараз подивіться на картинки і назвіть ті предмети, якими вам користуватися не можна. (Голка, кнопка, цвяхи, молоток, ніж).

Вихователь: Яка небезпека від голки? Від кнопки? Від цвяха? Від ножа? (Можна вколотись чи порізатись).

Вихователь: Молодці, діти!

Лялька Наталка: Заспокойся, Сергійку, мій тато відремонтує стільчик. А зараз я покладу інструменти на місце. (Лялька забирає інструменти і кладе їх на місце).

Вихователь: Діти, до кого ми сьогодні завітали в гості? (До ляльки Наталки).

Чи можна відчиняти двері незнайомцям, залишившись вдома без дорослих? (Ні). Щоб не стати причиною дорожньої пригоди та зберегти своє життя, як слід переходити дорогу? (Дорогу можна переходити там, де є пішохідний перехід і світлофор). Чи можна працювати інструментами без уміння ними користуватися? (Ні).

Вихователь: Молодці, діти! Чи все ви запам’ятали? (звертається до ляльок).

Лялька Наталка: Ми все запам’ятали і дуже вам вдячні, малята! А зараз я запрошую всіх вас до частування солодощів з чаєм.

PAGE   \* MERGEFORMAT 1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

28056. Закономерности, принципы и факторы размещения производительных сил 14.4 KB
  Наряду с закономерностями размещения производительных сил большое значение имеют и принципы размещения конкретные проявления пространственного распределения производства в определенный период экономического развития страны. Закономерности размещения производительных сил В условиях становления и развития рыночных отношений проявляются определенные закономерности в размещении производительных сил. Закономерности размещения производительных сил представляют наиболее общие отношения между производителъными силами и...
28057. Инвентаризация природных ресурсов: кадастры природных ресурсов, их назначение и виды 5.24 KB
  Единого кадастра природных ресурсов не существует. Она представлены по видам природных ресурсов и образуют определенную экономикоправовую структуру.его задачи: текущая и перспективная оценка состояния водных обьектов с целью планирования использования водных ресурсов на основе материалов водного кадастра определяется целевое использование вод проводится паспортизация водных объектов вводятся ограничительные меры по водопользованию с целью охраны водоисточников.
28058. Красные книги. Целевое назначение. Содержание. Порядок ведения 15.8 KB
  Категории видов занесенных в красные книги. Первая организационная задача охраны редких и находящихся под угрозой исчезновения видов их инвентаризация и учет как в глобальном масштабе так и в отдельных странах. Без этого нельзя приступать ни к теоретической разработке проблемы ни к практическим рекомендациям по спасению отдельных видов. Задача не простая и ещё 30 35 лет назад предпринимались первые попытки составить сначала региональные а затем мировые сводки редких и исчезающих видов зверей и птиц.
28059. Международное сотрудничество в области охраны окружающей среды и рационального природопользования 16.98 KB
  Проблема международного сотрудничества в области использования природы и ее охраны имеет сложный социальнополитический характер является ареной столкновения между государствами преследующими свои экономические геополитические интересы. Государства в силу принципов международного права призваны в отношении международного природного ресурса соблюдать и не ущемлять интересы других государств. В соответствии с Уставом ООН и принципами международного права государства имеют суверенное право разрабатывать свои собственные...
28060. Международный опыт создания ООПТ 6.53 KB
  К настоящему времени в Список участков всемирного наследия включены отдельные заповедные территории России Девственные леса Коми территории ПечороИлычского заповедника и национального парка Югыд Ва Вулканы Камчатки территории Кроноикого заповедника федерального заказника Южно Камчатский и областных природных парков ЮжноКамчатский Налычево и Быстринский Озеро Байкал территории трёх заповедников Баргузинского Байкальского и БайкалоЛенского национальных парков Прибайкальский Забайкальский...
28061. ООПТ назначение и классификация 19.79 KB
  Особо охраняемые природные территории ООПТ участки земли водной поверхности и воздушного пространства над ними где располагаются природные комплексы и объекты которые имеют особое природоохранное научное культурное эстетическое рекреационное и оздоровительное значение которые изъяты решениями органов государственной власти полностью или частично из хозяйственного использования и для которых установлен режим особой охраны[1]. Особо охраняемые природные территории относятся к объектам общенационального достояния. Государственные...
28062. Основные принципы, правила и методы охраны окружающей среды 7.44 KB
  основные принципы правила и методы охраны окружающей среды. Под охраной окружающей среды понимают совокупность международных государственных и региональных правовых актов инструкций и стандартов доводящих общие юридические требования до каждого конкретного загрязнителя и обеспечивающих его заинтересованность в выполнении этих требований конкретных природоохранных мероприятий по претворению в жизнь этих требований. Охрана окружающей природной среды складывается из: правовой охраны формулирующей научные экологические...
28063. Охрана и рационально использование лугов и пастбищ 4.83 KB
  На лугах и пастбищах произрастает около 60 видов растений основными из которых являются злаковые и сложноцветные до 3 всей растительной массы. видов растений человек использует всего 25 тыс. видов а в хозяйственных целях употребляется лишь 250. В лекарственных целях применяется 1500 видов и ежегодная их заготовка составляет 20 тыс.
28064. Охрана и рациональное использование земель. Меры по охране земель 10.93 KB
  Человечеству необходимо улучшать охрану природы усилить работу по сохранности сельскохозяйственных угодий борьбу с эрозией почв повысить темпы работ по рекультивации земель обеспечить их защиту от селей оползней обвалов засоления заболачивания подтопления и иссушения. Как немыслима жизнь без воздуха и воды так немыслима она и без почвы на которой произрастают растения и обитает большинство животных. Под влиянием человеческой деятельности на нашей планете ускоряется развитие неблагоприятных...