57552

Що означає бути щасливим?

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Основні поняття і терміни: щастя індивідуальність характер самооцінка гармонія. Що таке щастя Що таке індивідуальність та характер Як здійснити самооцінку ІІІ. Що таке щастя.

Украинкский

2014-04-13

34.5 KB

0 чел.

5 клас

Тема: Що означає бути щасливим?

Мета: пояснити значення понять «щастя», «індивідуальність», «характер», «гармонія», «самооцінка»; довести школярам, що щастя людини залежить від неї, від відчуття гармонії в собі, взаємозв’язку з оточуючим середовищем;сприяти формуванню правильної самооцінки.

Основні поняття і терміни: щастя, індивідуальність, характер, самооцінка, гармонія.

                                    Структура уроку

І. Вступна частина.

 1. Мотивація навчальної діяльності.

 2. Повідомлення теми уроку та очікуваних навчальних результатів.

ІІ. Основна частина.

  1.  Що таке щастя
  2.  Що таке індивідуальність та характер
  3.  Як здійснити самооцінку

ІІІ. Заключна частина.

  1.  Підбиття підсумків.
  2.  Оцінювання результатів уроку

ІV. Домашнє завдання.

Хід уроку

І.Вступна частина.

1.Мотивація навчальної діяльності

Бесіда вчителя.

Уявімо себе в казці. Як відомо казкові герої дуже часто постають перед вибором: по якій дорозі йти. Сьогодні перед вами на уроці три дороги – вибирайте: ліворуч підете – друзів втратите, праворуч підете – сміятись розучитесь, прямо підете – щасливими станете.

(учні вибирають шлях)

У житті як у казці, ми часто вибираємо яким шляхом простувати, як вчинити, як вирішити ту чи іншу проблему.

2.Повідомлення теми й очікуваних результатів.

Озбройтесь гострим зором,  міцною пам’яттю, розвиненою увагою. Яке слово заховалось у літерах?

(ястща)

Сьогодні на уроці за кожну правильну відповідь ви будете отримувати бонуси  у вигляді сердечок. В кінці уроку ми підрахуємо, хто найбільше отримає сердечок і оцінимо вашу роботу на уроці.

ІІ . Основна частина.

  1.  Що таке щастя.

А) Випереджувальне завдання.

На сьогоднішній урок ви отримали завдання: запитати у своїх батьків, що для них означає бути щасливими?

(виступи окремих дітей)

  •  Як бачите кожна людина має власне розуміння щастя.
  •  Виразіть своє розуміння щастя одним словом.
  •  З яким кольором ви порівнюєте слово щастя?

Б) Конкурс на кращого міма.

Учні біля дошки  за допомогою тільки міміки та жестів показують вираз щасливої людини.

В) Робота із таблицею «Закони щастя»

- Щастя не залежить від того, хто ви і що ви маєте.

- Щастя неможливо виграти, знайти, або отримати в подарунок.

- Щастя – це коли тебе розуміють.

- Насправді щасливий той, хто вміє задовольнятися невеликим.

- Людина – творець власного щастя.

- Щастя неможливе в самотності.

( читання та пояснення висловів)

Мудреці завжди вважали, що найщасливішими серед людей є діти. Як ви думаєте чому?

Г) Читання  та обговорення оповідання В.Сухомлинського  «Які ж ви щасливі…»

Запитання:

  •  У чому автор оповідання вбачає щастя?
  •  Який закон щастя можна сформулювати за цим оповіданням?

Д) Окотренінг.

2. Що таке індивідуальність та характер?

А) Гра «Витинанка».

Учитель роздає кожному учню аркуші тонкого паперу. За його командою учні згортають папір вдвоє і відривають один кут. Таких команд вчитель подає декілька. Після чого учні розгортають папір і оглядають свої витинанки. У кожного витинанка виходить різна.

  •  Чому ваші витинанки вийшли різні?
  •  Чи можуть бути люди однакові?
  •  Що у вас є особливого і неповторного, що не схоже на інших?

Б) Словникова робота. Запис слів із дошки.

В)Робота з діагностичною картою «Хочу найбільше…»

- У кожного з вас особисті думки, мрії, бажання. За допомогою діагностичної карти визначте свої потреби.

- Чи можете ви відчувати себе щасливими, якщо у вас немає того, що ви бажали найбільше?

- Чи завжди ваші бажання співпадають з вашими можливостями?

Г) Релаксаційна пауза.

Сядьте рівно, підніміть руки долонями вверх. Закрийте очі, відчуйте, як у тіло через долоньки надходить космічна енергія, ви набираєтесь нових сил. Опустіть  руки, розплющте очі, усміхніться, збережіть настрій і бадьорість  якомога довше, почувайтеся щасливими.

Д) Дидактична гра «Аукціон». Кожний ряд по черзі називає риси характеру людини, не повторюючись. Виграє той, який найпізніше завершить гру.

Е) Вправа «Риси характеру». Учням роздано індивідуальні картки, на яких вони записують свої позитивні та негативні риси характеру.

- Яка людина щасливіша: та, що має багато позитивних, чи негативних рис характеру? Чому?

- Чи важливо навчитись давати собі оцінку?

Є) Гра «Відрядження».  З класу на одну хвилину за двері  виходить один учень. За цей час інші дають йому характеристику, а вчитель записує на дошці. Після цього він заходить і характеризує себе. Учні співставляють характеристики.

ІІІ. Заключна частина.

1.Підведення підсумків

А) Робота в зошиті. Записати у зошит слова, які були ключовими на уроці.

Б) Розгадування ребуса «У яблучко».

2.Оцінювання знань учнів.

Підрахувавши сердечка, учні визначають, хто набрав найбільше. Згідно цього відповіді учнів оцінюються.

ІV. Домашнє завдання.

  •  Скласти кросворд до цієї теми
  •  Виписати народні прислів’я та приказки про риси характеру людини


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

39224. Изучение явления термоэдс 163 KB
  Зеебек обнаружил что замкнутой цепи состоящей из двух разнородных проводников возникает электродвижущая сила термоэдс если контакты находятся при различных температурах рис. Явление возникновения термоэдс наблюдается и в одном проводнике если его концы находятся при разных температурах рис. Величина термоэдс прямо пропорциональна разности температур.
39225. Изучение эффекта Пельтье 259 KB
  При прохождении тока в цепи состоящей из различных проводников в местах контакта в дополнение к теплоте ДжоуляЛенца выделяется или поглощается в зависимости от направления тока некоторое количество тепла теплота Пельтье пропорциональное прошедшему через контакт электрическому заряду. В переносе тока будут участвовать электроны в узкой полосе размытия 2kT вблизи уровня Ферми. При противоположном направлении тока электроны переходя в полупроводник поглощают энергию охлаждая контакт. При пропускании тока в прямом направлении от p...
39226. Измерение коэффициента теплопроводности сыпучего материала 114 KB
  Ознакомление с методикой измерения коэффициента теплопроводности сыпучих материалов измерение коэффициента теплопроводности песка. Коэффициент теплопроводности В феноменологической теории теплопроводности перенос тепловой энергии рассматривается подобно течению жидкости. Согласно закону Фурье 1 где  коэффициент теплопроводности.
39227. Изучение сегнетоэлектриков 202 KB
  Основная кривая поляризации сегнетоэлектрика представлена на рис. Диэлектрическая проницаемость зависит от напряженности внешнего поля рис. На рис. Механизм спонтанной поляризации сегнетоэлектриков По типу химической связи и физическим свойствам сегнетоэлектрики принято подразделять на две группы: 1 ионные кристаллы; 2 дипольные кристаллы.
39228. Определение концентрации и подвижности электронов в металле методом измерения эффекта Холла и удельной электрической проводимости 187.5 KB
  Эффект Холла Сущность эффекта Холла заключается в возникновении в проводниках разности потенциалов напряженности электрического поля в направлении перпендикулярном направлениям тока и магнитного поля. Причина эффекта состоит в искривлении траекторий движения носителей тока электронов дырок вследствие действия магнитной составляющей силы Лоренца что изображено на рис. На практике плотность тока определяется измерением силы тока а напряженность холловского поля через разность потенциалов между гранями 1 и 2 : тогда 4. Измерив...
39229. Определение коэффициента теплопроводности металла 99.5 KB
  Распределение температуры вдоль металлического стержня Рассмотрим распределение температуры вдоль металлического стержня нагреваемого с одного конца. Количество тепла отдаваемое отрезком стержня в окружающую среду 2 где P периметр сечения образца. Если температура стержня в точке x=0 равна T1 то T1 T0= B. С другой стороны при x  0 температура стержня T  T0 и поэтому =0.
39230. Измерение магнитной восприимчивости слабомагнитных веществ 155 KB
  Измерение магнитной восприимчивости слабомагнитных магнетиков Наиболее распространен способ измерения магнитной восприимчивости слабомагнитных образцов на основании измерения механической силы действующей на образец в неоднородном магнитном поле. Энергия системы образец стержень с сечением S и воздушный столб в начальном состоянии: Здесь lОБ длина части стержня находящейся в магнитном поле индукцией В а lВЗ длина воздушного столба в области магнитного поля. Если при измерениях образец находится в вакууме то парамагнетик  0...
39231. Электрические свойства 2.68 MB
  Удельная электрическая проводимость среды σ и ее удельное электрическое сопротивление ρ равны соответственно проводимости Σ и сопротивлению R единицы объема среды. У типичных проводников с электронной проводимостью металлов удельное сопротивление весьма мало ρ=104 ÷ 108 Омм. Наличие их в породах при ковалентнометаллической или ионнометаллической форме кристаллической связи существенно увеличивает электропроводность минералов удельное сопротивление которых изменяется в пределах 103 ÷ 106 Омм. Самородные металлы и их...
39232. ТЕПЛОВЫЕ СВОЙСТВА 1.76 MB
  Диагенез катагенез метаморфизм и метасоматизм пород образование всех видов полезных ископаемых тектонические и другие геологические процессы всё это связано с перераспределением тепла в земных недрах. Естественно что изучение тепловых процессов Земли тепловых свойств пород является весьма важной частью как в работах планетарного масштаба так и в прикладных исследованиях. Сведения о тепловых режимах земной коры в разное геологическое время широко используются при региональнозональном прогнозировании нефтегазоматеринских толщ зон...