57560

МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2. РIЗНОМАНIТНIСТЬ ТВАРИН I ПТАХIВ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: математика: перевірити знання учнів із теми Множення числа 2, формувати уміння знаходити значення виразів, які містять табличні випадки множення числа 2, розв’язувати задачі на множення, продовжувати змінювати приклади на додавання прикладами на множення...

Украинкский

2014-04-13

81.5 KB

1 чел.

Мiський  методичний  кабiнет

Харцизька загальноосвiтня  школа I-III ступенiв №7

2 – А клас

Урок перевiрки  та  контролю  отриманих  знань

ТЕМА.

МНОЖЕННЯ  ЧИСЛА  2.

РIЗНОМАНIТНIСТЬ  ТВАРИН  I  ПТАХIВ.

               Пiдготувала  

                        вчитель  початкових  класiв

                                          Шевченко О.Ю.

Харцизьк - 2010


Урок математики та курсу «Я і Україна».

2 клас, ІІ семестр

Тема. Математика. Множення числа 2.

Курс «Я і Україна». Різноманітність тварин і птахів.

Мета:

математика:

-  перевірити знання учнів із теми „Множення числа 2», формувати  

   уміння знаходити значення виразів, які містять табличні випадки

   множення числа 2, розв’язувати задачі на множення, продовжувати

   змінювати приклади на додавання прикладами на множення;

-  розвивати обчислювальні навички, увагу, пам’ять, логічне мислення,

   розвивати образне мислення шляхом розпізнання найпростіших

   геометричних фігур на малюнках;

-  виховувати чіткість у роботі, почуття відповідальності у групі.

курс «Я і Україна»:

        - розширити та уточнити знання учнів про тварин і птахів, середовище   

          їхнього існування, значення в природі;    

        - розвивати уміння спостерігати за тваринами та описувати їх зовнішній

          вигляд;

- виховувати бажання допомагати та охороняти лісових мешканців.

Обладнання: зимовий будинок, зимовий ліс, асоціативний кущ «множення»,

            ялинка, таблиці, таблиця «Складаємо лісових мешканців з    

            геометричних фігур», картки для самостійної роботи, зображення

            лісових мешканців-сови, дятла, зайця, білки, лисиці, вовка.

Тип уроку: урок перевірки та контролю отриманих знань.

Вид уроку: інтегрований урок.


Хід уроку

І Організаційний момент

 1. Перевірка готовності дітей до уроку.

  Учитель. Добрий день, мій другий клас!

        Дуже рада – бачу вас.

 Пролунав уже дзвінок –

 Починаємо урок.

 2. Психологiчний настрiй.

 Учитель. А тепер, дiти, ви повиннi повторити чарiвнi слова для того, щоб наш урок пройшов добре. Ви нахилите голову i будете повторювати за мною.

(Спочатку говорить учитель, а потiм дiти).

Я в школi на уроцi,

Зараз я почну вчитися,

Я радiю цьому.

Моя увага росте,

Моя пам’ять мiцна.

Я хочу вчитися,

Я готовий до роботи.

Працюю.

 3. Мотивація навчальної діяльності учнів.

 Учитель. Сьогодні у нас незвичайний урок, тому що він у нас інтегрований:

 математика разом з предметом «Я і Україна».

    Учень.   А придивись, будь ласка,

 У лісі всюди казка.

 Вона блукає лісом.

 Прислухайся, будь ласка,

 У лісі всюди казка.

 Учитель. Діти, ви зрозуміли, що ми будемо сьогодні з вами у казковому

 лісі. Там ми будемо зустрічатися з різними лісовими мешканцями.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

 Учитель. Ми вивчили тему «Множення числа 2» з математики, та з курсу «Я і Україна» тему «Різноманітність тварин і птахів». Сьогодні на уроці ми перевіримо ваші знання з цих предметів.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

  1.  Перевірка домашнього завдання.
  2.  Повідомлення вчителя.

Учитель. Діти, сьогодні я отримала листа від Мудрої сови. Вона пише нам:

«Добрий день, любі діти! Я знаю, що у вас незвичайний урок. Щоб ви змогли продовжити свій шлях, ви повинні зараз пригадати таблицю множення на 2. Бажаю успіху!»

І\/. Повторення матеріалу

  1.  Усна лічба.

( Учитель показує по черзі картки з прикладами, а діти починають рахувати).

2 х 2 =   2 х 5 =

2 х 9 =   2 х 8 =

2 х 3 =   2 х 10 =

2 х 6 =   2 х 4 =

2 х 7 =   2 х 1 =

Учитель. Що ж це за пташка – сова? Чому саме її називають Мудрою?

  1.  Повідомлення учнів.

СОВА

Птахи полюють тільки вночі, знищуючи мишей, пацюків, комах та інших шкідників. Піря птаха дуже легке і пухнасте. Це єдина пташка, в якої голова зовсім не схожа на пташину! У сови величезні, подібні зіркам очі, здається дивляться на нас у великій задумі. Тому сову часто називають Мудрою.

  1.  Складання асоціативного куща.

Учитель. А хто це сидить у нас під кущем, наче хтось злякався? (Зайчик). А що ви знаєте про зайчика?

4.Повідомлення учнів.

ЗАЄЦЬ

 Зайця легко впізнати по довгих вухах і короткому хвостику. Великі і рухливі вуха свідчать про дуже добрий слух. Задні ноги довші за передні, тому пересувається заєць стрибками. Заєць – тварина, яка їсть рослини. Влітку він їсть траву, а взимку – кору і гілки дерев та кущів, насіння бур’янів.

Вони народжуються зрячими і вкритими густою шерстю. Нагодувавши малят молоком, мати залишає їх. Будь-яка зайчиха, зустрівши на своєму шляху чужих зайченят, обов’язково їх нагодує.

 5. Фізкультхвилинка.

 Раз – два! Дружно встали,

 Великанами ми стали.

 Руки в сторони, як крила.

 (Діти махають прямими руками).

 І на пояс – три – чотири.

 Вправо, вліво, повернулись.

 Нахилились і прогнулись.

 Раз присіли, два присіли

 І за парти дружно сіли.

 6. Робота в зошиті.

 а) запис числа, класної роботи;

б) запис хвилинки каліграфії;

79              84       

35              62

           в) назвати сусідів чисел 24, 38, 72, 46, 58, 90, 100.

\/. Перевірка отриманих знань

 Учитель. У зимовому лісі ми побачили Мудру сову, зайця, а зараз на галявині ви бачите зелену ялинку. У неї до вас завдання.

(З кожної парти виходять до дошки по 1 учневі і беруть у ялинки завдання в конвертах. Через 5 – 6 хвилин завдання у них перевіряють експерти класу).

Дiти працюють в парах.

 1. Робота по картках у зошиті за зразком.

2 + 2 + 2 + 2+2 = 2 х 5

3 + 3 + 3 =

5 + 5 + 5 + 5 =

7 + 7 + 7 + 7 + 7 =

6 + 6 + 6 + 6 =

9 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 =

4 + 4 + 4 + 4 =

 Учитель. Діти, а ось на ялинці сидить білочка. Хто її годував з рук? Опишіть тваринку.

2.Повідомлення учнів.

БІЛКА

Білка – невелика тварина, довжина тіла 20-30 сантиметрiв. Хутро в неї рудого кольору. Житло білка влаштовує в дуплах. Живиться білка насінням хвойних дерев, яке дістає із шишок, жолудями, горіхами, грибами, ягодами, яблуками. Поїдає також комах, розорює гнізда птахів і їсть яйця та пташенят. На зиму білка робить запаси. Білка – цінний хутровий звір. Тому білок потрібно охороняти.

  1.  Перевірка  робіт у дітей по картках.
  2.  Фізкультхвилинка.

Трава низенько – низенько,

Дерева високі – високі.

Вітер дерева колише, гойдає,

То вправо, то вліво їх нахиляє.

То вперед, то назад,

то униз пригинає

Пташки летять, відлітають,

А діти тихенько за парти сідають.

\/І. Узагальнення опорних знань

 Учитель. Діти, ми підійшли з вами до зимового будиночка.

  1.  Розшифровка слова.

С

О

Л

О

И

І

В

К

Ч

3

8

1

4

6

2

5

9

7

(Поставити цифри по порядку, починаючи з одиниці).

 ( Діти розшифровують слово). Вiдповiдь: Лiсовичок.

 Учитель. Правильно, це Лісовичок. Він мені сказав, що йому дали завдання і він не може його виконати. Що ми можемо йому запропонувати. (Ми можемо йому допомогти). Добре, я з вами згодна.

По 1 учню підходять до будиночка Лісовичка і беруть конверти із завданнями. Після того, як діти виконають завдання, вони перевіряють їх один у одного.

 Завдання.

2 х  4 – 3 =   2 х 6 + 10 =

2 х 10 – 10 =  2 х 3 + 7 =

2 х 9 – 14 =   2 х 7 – 9 =

 Учитель. А біля будинку стоїть великий дуб. Хто це стукає по дереву? (Дятел). Зараз дізнаємося, чому дятла називають санітаром лісу?

2.Повідомлення учнів.

ДЯТЕЛ

 Дятли – птахи малих і середніх розмірів із шорстким оперенням. Дзьоб прямий, гострий. Язик із зазублинами, далеко висовується з рота. Тому птахи можуть діставати їжу із щілин. Живляться дятли переважно комахами, їхніми личинками. Узимку, коли немає комах, вони їдять насіння сосни, ялини. Дятлів у наших лісах небагато, тому вони потребують охорони. Адже, вони – санітари лісу, тому що вони знищують величезну кількість комах - шкідників.

  1.  Гра «Хто зайвий?»

Учитель прикріплює на дошці малюнки із зображенням лисиці, зайця, їжака, білки, дятла, вовка. Учні називають звірів і птахів, міркують, хто із них зайвий. Пояснюють, що зайвий їжак, тому що він впадає в сплячку.

\/ІІ. Закріплення матеріалу

  1.  Розв’язання задачі.

Діти вирішують задачу в зошитах. (Відповідь: 8 х 2 = 16 ).

 Учитель. Діти, а який ліс взимку? Які ще тварини взимку повинні шукати їжу? (Лисиці, вовки).

  1.  Повідомлення учнів.

                                          ЛИСИЦЯ

Живе лисиця в норах, куди ховається від негоди і ворогів. Вона добре бігає, стрибає і плаває. Основна їжа лисиці – гризуни (миші, полівки). Проте вона може вполювати молодого зайця, пташок, їсть ягоди, насіння. Добувати їжу лисиці допомагають дуже добрі нюх і слух. Якщо запитати, хто із звірів є найхитрішим, всі назвуть лисицю. І це правда. Лисиця – цінний хутровий звір, на якого полюють.

  1.  Складання з найпростіших геометричних фігур  лiсових мешканцiв.

Учитель. У лісі звірят різних ми зустрічали.

       Кого з них малюнки оці нагадали?

(Геометричнi фiгури: трикутники, квадрати, кола, прямокутники та iншi).

\/ІІІ. Рефлексія «Рюкзак»

ІХ.  Підсумок уроку

Учитель. Ось і закінчився урок, тепер треба підвести підсумки уроку.

- Як зимують тварини?

- Як зимують птахи?

- Що сьогодні зробили на уроці?

- Вам сподобалось у зимовому лісі?

- Дiти, будемо ще з вами подорожувати?

Х. Оцінювання дітей

Учитель оцінює роботу дітей під час виконання різноманітних завдань на уроці.

ХІ. Домашнє завдання

Математика: повторити геометричні фігури.

Курс «Я і Україна»: приготувати повідомлення про вовка.

Приклади розв’язані, є відповіді в задачах.

Відомо тепер усім: серед нас немає ледачих!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

83844. Кровеносные сосуды лица 50.02 KB
  Артерии Верхнечелюстная артерия является одной из двухконечных ветвей наружной сонной артерии. В первом отделе следующие ветви: 1 глубокая ушная артерия разветвляется в коже наружного слухового прохода в барабанной перепонке и в капсуле височно нижнечелюстного сустава; 2 передняя барабанная артерия проникает через каменисто барабанную щель к слизистой оболочке барабанной полости; 3 нижняя альвеолярная артерия вхожи в канал нижней челюсти и отдаёт ветви к зубам и десне нижней челюсти; её конечная ветвь подбородочная артерия...
83845. Клетчаточные пространства лица. Хирургическая тактика при флегмонах лица 52.56 KB
  выше линии соединяющей углы рта. VI Клетчаточные пространства под слизистой оболочкой мышцами и органами дна полости рта: Боковые клетчаточные пространства между языком и нижней челюстью В них окруженные клетчаткой располагаются подъязычные слюнные железы с большими выводными протоками. Гнойные процессы возникающие в межмышечных клетчаточных пространствах дна полости рта могут распространятся в пределах дна полости рта. Височноязычный промежуток сообщается с жировым телом щеки крылонебной ямкой а через круглое отверстие с полостью...
83846. Хирургическая тактика при флегмонах лица 54.42 KB
  Раскрытие и дренирование флегмон скуловой области. Раскрытие и дренирование флегмон височной области. В указанной области возможно возникновение поверхностной межапоневротической подапоневротической глубокой и разлитой флегмон. Поверхностная флегмона височной области образуется между кожей и собственной височной фасцией.
83847. Подчелюстная область, треугольник Пирогова. Перевязка язычной артерии, показания, техника выполнения 48.93 KB
  В пределах подчелюстной области залегают: подчелюстная слюнная железа лицевые артерия и вена подподбородочные артерия и вена подъязычный и челюстноподъязычный нервы лимфатические узлы и клетчатка окружающая эти образования. Последняя сообщается с клетчаткой подъязычной области крыловидночелюстного окологлоточного пространств боковой области лица и шеи. Подчелюстные лимфатические узлы являются регионарными узлами челюстнолицевой области полости рта. Треугольник Пирогова Треугольное пространство в боковой части надподъязычной...
83848. Коникотомия. Показания, техника выполнения, осложнения, их профилактика 116.46 KB
  Врач встав справа от больного указательным пальцем левой руки нащупывает бугорок перстневидного хряща и углубление между ним и нижним краем щитовидного хряща соответствующее расположению конической связки. Большим и средним пальцами левой руки фиксируют щитовидный хрящ натягивая кожу над хрящами гортани и смещая кзади грудиноключичнососцевидные мышцы с расположенными под ними шейными сосудистыми пучками второй палец находится между дугой перстневидного и нижним краем щитовидного хряща. Скальпелем проводят горизонтальный поперечный разрез...
83849. Трахеостомия. Верхняя и нижняя трахеостомия. Показания, техника операции. Осложнения и их профилактика 53.71 KB
  Трахеостомия это операция формирования искусственного наружного свища трахеи трахеостомы после вскрытия ее просвета. Рассечение стенки трахеи называется трахеотомией и она является этапом выполнения трахеостомии. Показания: Механическая асфиксия: инородные тела дыхательных путей при невозможности удалить их при прямой ларингоскопии и трахе обронхоскопии; нарушение проходимости дыхательных путей при ранениях и закрытых травмах гортани и трахеи; стенозы гортани: при инфекционных заболеваниях дифтерия грипп коклюш при...
83850. Хирургическая анатомия переднего отдела шеи и основного сосудисто-нервного пучка шеи. Хирургическая тактика при ранении шеи 55.76 KB
  Хирургическая тактика при ранении шеи. Трегольники шеи и их прикладное значение 1. грудиноключичнососцевидной мышцей и срединной линией шеи: Подчелюстной треугольник ограничен краем нижней челюсти и обоими брюшками двубрюшной мышцы.
83851. Хирургическая анатомия щитовидной железы и околощитовидных желёз 49.08 KB
  Хирургическая анатомия щитовидной железы Щитовидная железа состоит из двух боковых долей и перешейка. В каждой доле железы различают верхний и нижний полюсы. Примерно в одной трети случаев наблюдается наличие отходящего кверху от перешейка в виде добавочной доли железы.
83852. Оперативные вмешательства на щитовидной железе. Техника выполнения, возможные осложнения 50.05 KB
  Оперативные вмешательства на щитовидной железе В настоящее время наиболее широко применяются следующие операции на щитовидной железе: удаление части органа резекция: полное удаление щитовидной железы тиреоидэктомия. Наиболее частой патологией щитовидной железы является диффузный токсический зоб. Субтотальная субфасциальная резекция шитовидной железы по О. расположенных в толще или под второй фасцией; рассечение париетального листка внутришейной фасции: выделение железы из ее капсулы; освобождение перешейка и пересечение его между...