57563

Інтегрований урок: Математика. Народознавство

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Закріпити навички додавання і віднімання круглих десятків і сотень, навчити додавати трицифрові числа виду 520+340, вдосконалювати вміння розв’язувати розширені задачі на зведення до одиниці...

Украинкский

2014-04-13

58 KB

7 чел.

Інтегрований урок: Математика. Народознавство

Тема: Додавання трицифрових чисел виду 520+340. Розширена задача на зведення до

         одиниці (І вид).

Мета: Закріпити навички додавання і віднімання круглих десятків і сотень, навчити

          додавати трицифрові числа виду 520+340, вдосконалювати вміння розв’язувати

          розширені задачі на зведення до одиниці; розвивати в учнів уміння аналізувати,

          логічно мислити, робити висновки, виховувати повагу та шанобливе ставлення

          до хліба.

Обладнання: сніп з колосками, картки із завданнями, рушнички, девіз уроку, хліб на

                      рушнику, схема задачі.

Хід уроку:

І. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності.

- Я бачу, що ви готові до уроку математики.

Розпочнемо урок, дівчата і хлоп’ята,

Будемо снопа прибирати

Квіточками рясно квітчати,

Ще й стрічками переплітати.

Щоб увесь народ дивувався,

Який у нас снопок удався!

  •  Діти, а ви знаєте, що таке сніп? (Колоски, зв’язані в пучок)

А ще на уроці ми закріпимо навички додавання і віднімання круглих десятків і сотень, навчимось додавати трицифрові числа виду 520+340, вдосконалюватимемо вміння розв’язувати задачі, спечемо хліб. Адже хліб – усьому голова, без нього не може жити жодна людина.

  •  А де ми використаємо ці знання в повсякденному житті?
  •  Як ми повинні ставитись до хліба?

Щоб вивчити даний матеріал, ми зупинятимемось на зупинках.

Це був снопок. Але коли я йшла до школи, колоски у цього снопа розгубились. Залишилось перевесло із стрічками – назвами зупинок.

 

      Разом із вами на уроці ми складемо снопа. Колоски у нас не прості, а чарівні. Вашу працю на уроці будемо оцінювати ними:

працюй – зелений колосок – легко;

добре – жовтий – важко;

відмінно – жовтогарячий – найважче.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу. Усний рахунок.

      Перед сівбою в Україні говорили: «Поможи, Боже, рано почати й рано закінчити – хай легко почнеться і ще легше скінчиться».

Завдання потрібно виконати естафетою.

І варіант

      У якому місяці сходить сніг з землі? (Розв’яжи приклади ланцюжком, а бригадир розв’язує приклад самостійно. Відповідь повинна співпасти)

Бригадир          72: 8: 3 = 3

Бригада             7 * 6 = 42

                             + 30 = 72

                             : 9 = 8

                              - 5 = 3

ІІ варіант

      У якому місяці орють землю восени?

Бригадир          6 * 3 – 24: 3 = 10

Бригада             120 – 90 = 30

                                : 6 = 5

                       * 9 = 45

                       - 35 = 10

ІІІ варіант

      Коли сіють озиму пшеницю?

Бригадир          120 – (9 * 9 + 29) = 10

Бригада             9 * 8 = 72

                            + 28 = 100

                             - 50 = 50

                            : 5 = 10

Висновок: восени орють і зразу ж сіють, щоб земля не висихала, була волога.

ІV варіант

      Скільки днів достигає пшениця?

Бригадир          7 * 8 + (8 * 4 + 2) = 90

Бригада             500 + 60 = 560

                                 - 400 = 160

                                 - 80 = 80

                                 + 10 = 90

V варіант

       Скільки днів достигає жито?

Бригадир          9 * 6 + 4 * 4 = 70

Бригада            8 * 6 = 48

                           + 33 = 81

                           : 9 = 9

                           + 61 = 70

VІ варіант

      В якому місяці починають збирати хліб?

Бригадир          63: 7 – 12: 6 = 7

Бригада             300 + 60 = 360

                                 - 320 = 40

                                : 8 = 5

                                 + 2 = 7

Остання відповідь була 7.

  •  Це одноцифрове чи двоцифрове число?

Напишемо це число на каліграфічну хвилинку

7   7   7  

(вставляємо 1 колосок за усний рахунок)

ІІІ. Пояснення нового матеріалу.

Не заборонуєш вчасно – не виросте рясно.

      Для того, щоб навчитися розв’язувати приклади нового виду, давайте повторимо вивчені випадки:

300 + 200 =

50 + 40 =

56 + 23 =

70 + 80 =

520 + 340 =

500 + 300 = 800

20 + 40 = 60

800 + 60 = 860

      Вчені працюють і знають, скільки зернин треба на відповідну площу. Ми теж спробуємо себе в ролі вчених. (розв’язування нових прикладів)

З коментуванням:

250 + 710 =

330 + 240 =

710 + 150 =

Самостійно:

650 + 120 =

340 + 530 =

450 + 230 =

(Вставимо ще 1 колосок у сніп)

ІV. Узагальнення вивченого матеріалу.

Як зберемо до Іллі, то будемо у млині.

  •  Форму якої геометричної фігури має хліб? (круг)

Отже, зараз ми розв’яжемо кругові приклади і розгадаємо зашифровані слова.

Жовтогарячий колосок (найскладніше завдання):

400 – 300 = П

900 – 500 = Я

620 + 230 = Н

100 – 60 = А

950 – 50 = Ц

40 – 20 = Л

20 + 600 = Я

850 + 100 = И

Жовтий колосок (важко):

7 * 9 = З

100 + 30 = А

90 + 60 = О

63 + 37 = Л

130 – 8 * 5 = Г

470 – 400 – 7 = А

150 + 320 = Д

Зелений колосок (легко):

20: 5 * 9 = У

136 – 6 = Р

80 – (6 * 6 + 24) = А

36 + 100 = К

120 – 5 * 8 = Н

70 + 50 = Ї

130 – 60 = А

      Злагода України відображається в символах України та її багатства. Одним із багатств України є хліб.

(Вставляємо колосок)

V. Робота над задачею.

Як посієш вчасно, то й уродить рясно.

А для цього треба, щоб техніка була в порядку.

      За 6 днів майстерня відремонтувала 42 сівалки. Скільки сівалок відремонтує майстерня за 3 дні, якщо кожного дня ремонтуватиме на 2 сівалки більше?

6 д. - 42 с.

3 д. -? (на 2 с. >)

  1.  42: 6 = 7 (с.) – за день ремонтують
  2.  7 + 2 = 9 (с.) – за день ремонтуватимуть
  3.  9 * 3 = 27 (с.)

Відповідь: 27 сівалок відремонтує майстерня за 3 дні.

(Вставляємо ще 1 колосок)

 VІ. Домашнє завдання

      Сівалки гарно підготували, техніка нас не підвела, то й гарний хліб вродив на уроці. Скуштуйте його (роздаю пиріжки, а в них домашнє завдання: всім приклади на вибір, а хто хоче краще знати математику, то ще й задача).

  1.  № 775 ( 1, 2 стовпчик)
  2.  № 775 (всі)
  3.  № 776

      А вдома попросите: «Нивко, нивко, верни мені силку». І ви зразу ж все пригадаєте і швидко виконаєте завдання.

VІІ. Фізхвилинка.

      А тепер час відпочити на зупинці «Спочивайко»

Печу, печу хлібчик

Дітям на обидчик:

Меншенькому – менший,

Більшенькому – більший.

Шусь у піч!

Шусь у піч!

Сажай – виймай,

Сажай – виймай.

Ріжу, ріжу,

Я куштую – гам.

(Вставляю ще 1 колосок)

VІІІ. Самостійна робота.

      Наступна наша зупинка – «Оціняйко». Ви самі себе оціните. Перед вами картки з прикладами. Визначте, які саме ви будете розв’язувати – і до роботи.

Зелений колосок (легко):

770 + 210 =

150 – 70 =

500 – 1 =

Жовтий колосок (важко):

560 + (430 – 230) =

820 + 140 =

130 – 80 + 300 =

Жовтогарячий (найважче):

430 + (540 – 340) =

570 + 320 =

140 – 70 + 120 =

Хто з вас одержав дванадцятки? (підніміть руки)

(Прикріпимо ще 1 колосок)

ІХ. Робота з геометричним матеріалом.

      Хліб в Україні завжди шанували. Адже кожна крихта дістається тяжкою працею. Ми теж будемо добрими господарями. І щоб покласти наш хліб на стіл – не вистачає рушника.

      Перед вами рушники і геометричні фігури. Із них ви повинні скласти орнамент.

  •  Що таке орнамент? (викладання фігур в певній послідовності).

Отже, до роботи.

Діти складають, показують найкращі роботи.

(Кріпимо ще 1 колосок)

Виконали ми і це завдання. І залишилась ще одна зупинка.

Х. Підсумок уроку.

      Давайте подивимось, як ви працювали. Скільки яких колосків?

Що найбільше сподобалось вам на уроці?

Судив Бог діждати,

Суди, Боже, й споживати.

(Викладаю хліб на рушник)

      Шануйте хліб, бережіть. Нехай сіється, родиться, на новий урожай, на дорідне зерно!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

73821. Учет труда и его оплаты 29.23 KB
  Учет труда и его оплаты Нормативная база Федеральный закон от 24 июля 2009 г. Виды формы и системы оплаты труда Существует основная и дополнительная оплата труда. Основная оплата труда – оплата начисляемая работникам за отработанное время кол-во и качество выполненных работ; оплата по сдельным расценкам тарифным ставкам окладам премии сдельщикам и повременщикам доплаты в связи с отклонениями от нормальных условий работы за работу в ночное время за сверхурочные за бригадирство оплата простоев не по вине рабочих и т. Дополнительная...
73822. Учет затрат на производство продукции (работ, услуг) 73.5 KB
  Учет затрат на производство продукции работ услуг Нормативная база. Расходы обуславливаются затратами относимыми на себестоимость продукции работ услуг и выплатами из прибыли предприятия. Затраты характеризуют в денежном выражении объем ресурсов использованных в определенных целях и трансформируются в себестоимость продукции работ услуг.
73823. Проблемы обеспечения устойчивости каналов радиоуправления 48 KB
  Кроме систем связи институт разрабатывает автоматизированные системы управления и средства радио-противодействия как в интересах народного хозяйства так и силовых структур. В современных условиях безопасность страны и её граждан зависит не только от количества и качества ВВП приходящемся на душу населения вооружений которым обладают силовые структуры но и от качества системы управления которая состоит из органов управления командиров пунктов управления технических средств связи и средств автоматизированного управления. Создание АСУ...
73826. Операции над матрицами 1.17 MB
  Элементами матрицы могут являться числа алгебраические символы или математические функции. Например матрицы используется для решения систем алгебраических и дифференциальных уравнений нахождения значений физических величин в квантовой теории шифрования сообщений в Интернете. Строки матрицы нумеруются сверху вниз а столбцы – слева направо.
73827. Системы уравнений в линейной алгебре 467.5 KB
  Если это определение озвучить в терминах определителей то оно будет выглядеть примерно так: Матрица размера m×n имеет ранг r если существует хотя бы один отличный от нуля определитель rго порядка тогда как определитель любой подматрицы более высокого порядка равен нулю. Для вычисления ранга матрицы можно использовать метод элементарных преобразований строк и столбцов – в точности тот самый метод который применяется для вычисления определителей. Целью элементарных преобразований является приведение матрицы к...
73828. Модель затраты- выпуск (модель В. Леонтьева) 121 KB
  Либо не весь объём производства расходуется на потребление и его достаточно для расширения производства тех видов продукции на которые имеется растущий спрос либо объём производства недостаточен для воспроизводства трудового ресурса на постоянном уровне. Свойство наличия баланса состоит как раз в том что полные объёмы всей продукции складываются только из объёмов её конечного потребления и объёмов потребления продукции в производственных процессах межотраслевых потоков. Примером такой взаимосвязи может служить например потребление с х...
73829. Комплексные числа 388 KB
  Определение комплексного числа. Первая компонента комплексного числа действительное число называется действительной частью числа это обозначается так; вторая компонента действительное число называется мнимой частью числа. Два комплексных числа и равны тогда и только тогда когда равны их действительные и мнимые части.