57567

Використання вбудованих функцій під час опрацювання табличних даних із застосуванням до розв’язування економічних задач. Бінарний урок з інформатики та економіки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: сформувати первинні навички використання розрахункових функцій; розвивати логічне мислення; формувати акуратність та уважність у введенні складних формул.

Украинкский

2014-04-13

256 KB

3 чел.

Бінарний урок з інформатики та економіки

Тема. «Використання вбудованих функцій під час опрацювання табличних даних із застосуванням до розв’язування економічних задач».

Мета: сформувати первинні навички використання розрахункових функцій; розвивати логічне мислення; формувати акуратність та уважність у введенні складних формул.

План уроку:

1. Організаційна частина ( Зхв).

  1.  Актуалізація опорних знань учнів. Інформативний диктант. ( Метод «Робота в парах») ( Юхв).
  2.  Практична робота        ( 20хв).
  3.  Підсумок уроку ( Зхв).

Хід уроку

І. Організація класу.

ІI. Виступ вчителя.

У нас сьогодні незвичайний урок - бінарний урок інформатики та економіки. І тема нашого уроку «Використання вбудованих функцій під час опрацювання табличних даних із застосуванням до розв'язування економічних задач». Ви повинні були підготувати відповіді на питання з даної теми. І зараз ми з вами проведемо невеличкий інформатичний диктант. Ви ділитесь на два варіанти, я по черзі буду диктувати вам запитання, а ви будете записувати відповіді у свої зошити, після останнього запитання ви обмінюєтесь зошитом із сусідом по парті і ми звіряємо відповіді. У вас буде 12 запитань, кожне запитання оцінюється у 0,5 бала, тобто максимальна кількість балів, яку ви можете набрати буде - 6 балів.

IIІ. Інформатичний диктант.

Варіант І.

  1.  Із яких елементів складається електронна таблиця? (З клітинок).
  2.  Як називається документ в ЕТ? (Робоча книга).
  3.  Із чого складається робоча книга? (З пронумерованих аркушів).
  4.  Для чого призначені формули? (Для виконання дій над вмістом клітинок).
  5.  Який знак необхідно ставити перед записом формули? (Знак «=»).
  6.  Як скопіювати формулу? ( Активізувати комірку, в лівому нижньому куті появиться худий «+», перетягти його вниз).
  7.  На які категорії поділяють стандартні функції?   ( Математичні, статистичні, логічні).
  8.  Які є основні статистичні функції? (Середнє значення, максимальне, мінімальне значення).
  9.  Що дає використання логічних функцій? (Виконувати ті чи інші дії в залежності від умови).

10.Що таке логічне значення істина і логічне значення хибне? ( умова, яка виконується - істина, яка не виконується - хибне).

11.Що таке реклама? (Цільова інформація про споживчі властивості товарів і послуг з метою їх популяризації).

12.Майстер компанії зі своєї зарплати вклав 100грн в банк під 10% річних, який дохід матиме майстер через рік? (110грн).

Варіант II.

1. Скільки робочих листів може мати робоча книга? (від 1 до 255).

  1.  Що таке формула? (Це вираз, що описує обчислення в комірках).
  2.  Які арифметичні дії можливі у формулах? (+,*,-,/, %, степінь).
  3.  Як задати режим відображення формул? (Сервіс-параметри-вигляд-формули).
  4.  Як набирається десяткове число і дата в ЕТ? (число набирається через кому, а дата - через крапку).
  5.  Як обчислити суму стовпчика? (Виділити потрібний стовпчик і на панелі інструментів натиснути значок суми).
  6.  Які логічні функції ви знаєте? (Якщо, і, або).
  7.  Як5 позначаються логічні значення істина і лож? (Істина - 1, лож - 0).
  8.  Як  відобразити  числа  із  символом  грошової одиниці?  (Формат-клітинка-число-грошовий).
  9.  Коли логічна функція «або» має значення істина? ( Коли хоча б одна з умов виконується).

1 1.Хто найбільше з працівників знає виробничий процес фірми і вміє налагодити контакти з усіма працівниками? (менеджер).

12. Як буде змінюватись продуктивність праці, якщо попит на продукцію збільшується? (Збільшуватись).

IV. Практична робота.

А зараз ми переходимо до виконання практичного завдання. Уявіть собі, що всі ви працівники деякої компанії, яка займається продажем автомобілів. Ви будете поділені на 4 пари. На столі перед вами лежать карточки із завданнями практичної роботи. Вибравши одну із карточок ви дізнаєтесь, яке саме завдання вам необхідно виконати, а з ким ви будете у парі ми побачимо по кольору карточки.

Вчитель економіки.

Як ви знаєте реклама - це цільова інформація про споживчі властивості товарів з метою їх популяризації і збуту. Для того, щоб реклама була справді ефективною, слід дотримуватись таких рекомендацій:

чітко з'ясувати для кого призначається продукція;

не стомлювати споживачів рекламою;

не перебільшувати, не захвалювати товар.

Інструментами реклами є розмір, колір, форма, ілюстрації і все це ви повинні використати для виконання вашого завдання.

Завдання II групи

Вчитель економіки.

База даних - це сукупність даних (тобто певна інформація) про певний об'єкт. В нашому випадку інформація про працівників даної компанії, їх створюють для того, щоб було легше відшукати певну інформацію. За поданим зразком ви повинні створити просту і доступну базу даних.

Вчитель економіки.

Ви повинні нарахувати зарплатню працівникам відповідно до їх посадового окладу. У відомості у вас повинно бути вказано на яку суму у працівників вийшло відрахування і скільки грошей вони візьмуть на руки. Формули, за якими відбуваються ці нарахування вказані у вашому завданні.

Вчитель економіки.

Дослідити діяльність компанії по Україні за певний проміжок часу - це означає, що ви повинні з'ясувати в яких містах і в якому місяці був найбільший попит на дану продукцію, а в яких - найменший. Чи зростав попит чи ні? Який збут даної продукції в цілому по всій Україні.

Додаткове завдання.

Створити календар на перший квартал 2011 року.

V. Підсумок уроку.

На цьому уроці ми розглянули види функцій, їх використання в електронних таблицях і спробували застосувати їх до розв'язування задач економічного характеру. Тож давайте спробуємо підсумувати вивчений матеріал у вигляді кросворду. Розв'язавши його, ви зможете дізнатись тему наступного уроку.

V. Домашнє завдання.

Параграф 6 ст.43-54. Питання і додаткова література по темі наступного уроку знаходиться в кабінеті. А на закріплення сьогоднішнього матеріалу вам необхідно вдома дослідити діяльність нашої компанії по країнах Євросоюзу.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

25281. Позитивізм ХІХ-ХХ ст. у Західній Європі та Російській імперії 34 KB
  Існує три історичні стадії позитивізму: перший класичний позитивізм другий позитивізм емпіріокритицизм і третій позитивізм неопозитивізм. Засновником позитивізму був О.Спенсер ще один представник першого позитивізму. Представниками ІІго позитивізму є Е.
25282. Философия прагматизма и неопрагматизма: основные идеи, их эволюция 36 KB
  опыте Мид социальный бихевиоризм и теория значения Неопрагмм К. Теория сомненияверы. наука сама на нее опирается Теория значения. Теория истины.
25283. ЭКЗИСТЕНЦИАЛИЗМ (Э.) 45 KB
  Альбер КАМЮ 19131960 Алжирский унивт. Альбер Камю 1913 1960. Особенностью философии Камю является то что у него нет систематизированного и всеохватывающего философского учения он занимается почти исключительно этическими проблемами. Основная философская работа Камю Миф о Сизифе открывается словами: Есть лишь одна действительно серьезная философская проблема: это самоубийство.
25284. Екзистеційна філософія у Східній Європі 25 KB
  Достоєвський. Достоєвський виступає проти будьякого насильства навіть якщо воно від імені Бога і проповідує шлях добровільного служіння людям задля досягнення земного раю . Достоєвський був палким прихильником релігії бо вважав що вона повністю ґрунтується на моральних мотивах а нерелігійне раціональне ставлення до світу провокує вседозволеність та аморалізм. Але Достоєвський розуміє релігію специфічно.
25285. Релігієзнавство як самостійна дисципліна гуманітарного знання встановлюється у другій половині ХІХ століття 38.5 KB
  Лише значні доробки в інших сферах знання щодо питання релігії сприяли постановці суто релігієзнавчих проблем. В контексті Просвітництва акумулювалася концепція яка стає відомою під назвою концепція природної релігії обмеженої лише розумом. Досвіди раціонального осмислення релігії які зявилися у появі філософії релігії. Перші автори які торкалися проблеми релігії і їх дослідження зявляються в ХХІ ст.
25286. Проблема сутності релігії, її визначальні характеристики. Специфіка релігійного світосприйняття 29 KB
  Специфіка релігійного світосприйняття Походження слова релігія: 1 Цицерон виводив релігію із relegere перечитувати перебирати. У нього релігія це начитаність знання на відміну від неуцтва; 2 Лактанцій виводив назву релігія від основи ligo звязувати скріплювати сполучати. Релігія у нього це звязок між Богом і людиною; 3 Августин від основи religo поєднувати союз між двома істотами. Релігія розуміється як союз Бога із занепалою людиною.
25287. Віра і релігійна віра. Психологічні аспекти осягнення феномену віри 28.5 KB
  Віра і релігійна віра. Психологічні аспекти осягнення феномену віри Поняття віра є полісемантичним багатозначним. Віра це особливого роду субєктивний акт те як ми віримо. У змістовному відношенні виділяють: 1 етичну віру віра довіря; напр.
25288. Вчення про Бога: теїзм, деїзм, пантеїзм 28.5 KB
  Вчення про Бога: теїзм деїзм пантеїзм Теїзм від грецького theos бог релігійнофілософське вчення яке визнає існування Бога як надприродної істоти що наділена розумом і волею і таємничим чином впливає на всі матеріальні та духовні процеси. На відміну від деїзму теїзм стверджує безпосередню участь Бога в усіх світових подіях а на відміну від пантеїзму відстоює існування Бога поза світом і над ним. deus бог вчення яке визнає існування Бога в якості першопричини світ який потім розвивається за своїми власними законами. деїзм...
25289. Аналіз доказів буття Бога 32.5 KB
  Аналіз доказів буття Бога Особливості доказів буття Бога: 1 на думку богословів кожен доказ без інших не може бути взятий; 2 вони є непрямими; 3 всі докази не стверджуються з логічною необхідністю вони лише вірогідні. Якщо Бог сукупність всіх досконалостей то суди входить досконалість як Буття а отже Бог існує. Все що ми мислимо то є буття. Кант: з поняття Бога не можна вивести буття Бога бо вони протилежні одне одному.