57571

Ділення і множення десяткових дробів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: узагальнити та систематизувати уміння та навички учнів виконувати дії з десятковими дробами; розвивати увагу, логічне мислення учнів; формувати пізнавальну компетентність...

Украинкский

2014-04-13

85 KB

2 чел.

Тетяна Олексіївна Нужна, учитель математики Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 Київської області

Конспект уроку-КВКМ

5 клас

Математика цікава тоді,

коли дає поживу нашій винахідливості

й здатності до міркувань.

Д.Пойа

Тема: Ділення і множення десяткових дробів.

Мета: узагальнити та систематизувати уміння та навички учнів виконувати дії з десятковими дробами; розвивати увагу, логічне мислення учнів; формувати пізнавальну компетентність; виховувати в учнів відповідальність за свої знання, почуття колективізму.

Тип: урок-КВКМ.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Клас поділяється на дві команди, кожна готує захист.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

- У науці, промисловості й сільському господарстві частіше використовують десяткові дроби ніж звичайні. Це пов’язано з тим, що правила обчислення з десятковими дробами дуже прості. Більше ніж 2000 років тому видатний римський оратор Цицерон сказав: «Без знання дробів ніхто не може визнавати, що знає математику».

- Вам треба згадати всі правила щодо дій з десятковими дробами, аргументувати свої міркування, вийти переможцями над дробами і переможцями у математичному змаганні.

- Ваші відповіді буде оцінювати журі (В журі запрошуються учні старших класів).

ІІІ. Основна частина.

Конкурс 1. «Розминка».

Проводиться у формі розминки між командами. Команди по кругу задають одна одній запитання по темі: «Ділення і множення десяткових дробів».

Кожна команда має право задати 5 питань, які не повинні повторюватися. (правильна відповідь – 1 бал).

Конкурс 2. «Усний рахунок».

Учитель читає завдання чи показує таблицю. Хто перший підняв руку, той відповідає.(правильна  відповідь - 1 бал).

1)148*0,1                                      5)12,34:0,1                                   9)28:0,07

2)52*0,01                                      6)12,34:0,01                                10)0,12:0,04

3)810,3*0,001                               7)12,34:0,001                              11)20,4:4

4)0,71*0,1                                     8)0,01*0,1                                   12)0,12:4

Конкурс 3. «Магічні квадрати».

Команди заповнюють магічні квадрати. Правильно заповнений квадрат – 8 балів +2 бали за перше місце, +1 бал за друге місце.

Завдання для команди 1.

  •  У порожніх клітинках поставити числа так, щоб добуток усіх чисел кожної вертикалі і горизонталі становив – 64.

Завдання для команди 2.

  •  У порожніх клітинках поставити числа так, щоб добуток усіх чисел  по вертикалі і горизонталі становив - 8.

Конкурс 4. «Розшифруй слово».

Кожній команді видається картка з українською абеткою, під кожною буквою записаний порядковий номер (правильна відповідь – 5 балів).

а

б

в

г

ґ

д

е

є

ж

з

и

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

і

ї

й

к

л

м

н

о

п

р

с

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

т

у

ф

х

ц

ч

ш

щ

ь

ю

я

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

  •  Розв’язавши приклад, ви знайдете число, яке в абетці відповідає букві. З букв складете слово-відгадку.
  1.  2,5х4+5;
  2.  (5,6+4,4): (3,7+6,3);
  3.  4,5х2х2;
  4.  120х0,1;
  5.  30х0,5;
  6.  12:0,5;
  7.  (1,2+2,8)2;
  8.  3х2х2-1.

Відповідь: канікули.

 Конкурс 5. «Конкурс кмітливих».

Заповнити порожні місця на малюнках. Команди визначають закономірності утворених чисел (2 бали),  а потім послідовно заповнюють їх (1 бал за вірну відповідь). 

№1

№2

Конкурс 6. «Встановити закономірність».

Команди розв’язують індивідуальні завдання (правильна відповідь – 2 бали).

Завдання для команди 1.

До XVI століття європейці не знали десяткових дробів, але в Китаї вже користувалися десятковими дробами. Замість знаку питання, вставити число, і ви дізнаєтеся в якому столітті з’явилися десяткові дроби.

3,7 (5,1) 6,5

13,8 (15,2) 16,6

2,1 (?) 3,9

Відповідь: ІІІ століття до н.е.

Завдання для команди 2.

Повну теорію десяткових дробів розробив самаркандський астроном Джемшід ал-Каші. Він  виклав цю теорію в трактаті «Ключ до арифметики». В якому році він його опублікував?

9,3 (1,8) 5,7

13,2 (4,3) 4,6

2953,6 (?) 99,6

Відповідь: 1427.

Конкурс 7. «Конкурс капітанів».

Капітанам пропонуються завдання. Відповідає той, хто обчислив першим.

Правильна  відповідь - 1 бал.

  •  Знайдіть числа, яких не вистачає в ланцюжку обчислень:

                +2,7                    х0,25                     +4,5                      

         х8,2                                 -n             

Відповідь: a = 1,1;    c = 0,95;     d = 5,45;      m = 9,02;      n = 3, 57.

IV. Підсумок гри.

Журі визначає команду – переможця. Нагородження переможців.

Оцінювання учнів.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

53847. Козацькому роду нема переводу (конкурс-змагання 2-х команд) 3-і класи 47.5 KB
  Складемо Присягу юних козачат Бути чесним і сміливим Присягаємось Боронити справедливість Присягаємось Цінувати побратимство Присягаємось Шанувати всі народи Присягаємось І плекати рідну мову Присягаємось Щоб козацькому роду не було переводу. Присягаємось на вірність Вітчизні й народу. Присягаємось Присягаємось Присягаємось Журі підводить підсумки.
53848. Сценарій спортивного свята «Козацькому роду нема переводу» 29 KB
  Зал святково прикрашений вишитим рушником короваєм із калиною та барвінкомконкурсними газетами. Ведуча Оголошується перший конкурс: Переправа. Гетьман 2 Конкурс: Гиря. 3 конкурс Інтелектуальний.
53849. Козацька Україна і наш край 360.5 KB
  Мета: повторити і закріпити матеріал теми; ознайомити із подіями що відбувалися на території нашого краю в період козаччини; поглибити знання учнів; розвивати їх память творчу уяву; формувати інтерес до історії; виховувати повагу до славного минулого нашого народу і його захисників любов до рідного краю; підготуватись до тестування з даної теми. В програмі для 5 класу зібрані початкові відомості з найважливіших тем історії України від найдавніших часів до нашого часу. Однією з цих тем є тема нашого уроку що включає такі важливі питання...
53850. Інтелектуальна гра «Козацькими стежками» 42.5 KB
  Дозволяємо і призначаємо організовувати реєстрове військо в числі 20 тис. чоловік.Це військо гетьман і старшина повинні набрати і записати в реєстр,і вони мусять перебувати в маєтках, що містяться у воєводстві Київському,не маючи нічого до воєводств Брацлавського і Чернігівського. А маєтки шляхетські мусять лишатися вільними, і в них реєстрові козаки ніде не повинні лишатись
53851. Виникнення українського козацтва. Запорозька Січ 1.2 MB
  Мета: навчальна ознайомити учнів із виникненням на українських землях козацтва й Запорозької Січі; сформувати уявлення учнів про запорозьких козаків як хоробрих вояківземлеробів; розвивальна розвивати вміння знаходити необхідну інформацію в історичних джерелах; створення атмосфери довіри і відкритості робота з різними аналізаторами; виховна формування позиції взаємодії; виховувати повагу до українських козаків захисників рідної землі. Тип уроку Комбінований Основні дати Кінець ХV століття перші відомості про українських козаків у...
53852. МИ РОДУ КОЗАЦЬКОГО НАЩАДКИ 47 KB
  Гей долиноюгей широкою козаки йдуть Звучить пісня Ой на горі та й женці жнуть. До залу урочисто входять козаки двох куренів команд зі своїми прапорами. Показати хочем нині Як колись в Україні Веселились козаки Наші прадіди й діди. З незапамятних часів в Україні козаки славилися силою та спритністю.
53853. Математика. Теория вероятностей и математическая статистика 2.08 MB
  Вероятность наступления хотя бы одного события. Вероятность события А это число РА которое вводится для количественного описания степени объективной возможности наступления А. В первом случае вероятность каждого из элементарных исходов равна 1 6 а во втором 1 4. В общем случае если число всех элементарных исходов NW равно n то вероятность каждого из них 1 n.
53855. Фундаментальный и технический анализ 26 KB
  Фундаментальный анализ основывается на оценке эффективности деятельности предприятия-эмитента. Он предполагает изучение комплекса показателей финансового состояния предприятия; степени конкурентоспособности производимой продукции