57572

Задачі на відсотки. Дихання – найважливіша функція людського організму

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Формувати вміння та навички учнів працювати з відсотками, розв’язувати задачі на відсотки: знаходження відсотків від числа та числа за його відсотком; розвивати навички усних обчислень...

Украинкский

2014-04-13

43.5 KB

1 чел.

Тема уроку. Задачі на відсотки. Дихання – найважливіша функція людського організму.

Мета: Формувати вміння та навички учнів працювати з відсотками, розвязувати

задачі на відсотки: знаходження відсотків від числа та числа за його відсотком;

розвивати навички усних обчислень;

виховувати негативне ставлення до шкідливих звичок та зацікавленість у здоровому способі життя.

Хід уроку.

1.Актуалізація опорних знань.

- що таке відсоток? Як часто зустрічається дане поняття у житті?

- як знайти відсоток від числа?

- як знайти число за його відсотком?

2.Повідомлення теми та мети уроку.

Урок повязаний з темою, що є дуже важливою для здоровя людини. Це – дихання. Дихання є дійсно найважливішою функцією людського організму, оскільки без їжі людина може прожити десятки днів, без води – декілька днів, а без дихання?

Що ж таке дихання? У побуті поняття дихання розуміють як акт вдиху та видиху. Насправді це більш складний процес, у результаті якого відбувається використання організмом кисню та виділення шкідливих речовин.

3.Інформаційна частина уроку та розв’язування задач.

Дихальні шляхи складаються з двох відділів: перший відділ – повітряні шляхи (ніс, носоглотка,гортань, трахея, бронхи, бронхіоли), через них проходить повітря; другий відділ – альвеоли, через які відбувається газообмін.

Задача 1.

Для зміцнення здоровя та покращення дихання лікарі радять проходити в день 3 кілометри на свіжому повітрі. Це становить 0,1% довжини повітряних шляхів, що містять легені людини. Яка довжина дихальних шляхів?

Розвязання

0,1% = 0,001

3:0,001=3000 км

Відповідь. 3000 км.

Задача 2.

Обмін кисню і крові відбувається через альвеоли – повітряні кульки, діаметр яких становить 25% міліметра. Яка це частина міліметра?

Відповідь. Це четверта частина міліметра.

Задача 3.

Альвеол у легенях 500 млн. Їх загальна площа становить 80% від площі тенісного корту, довжина якого 20 м, ширина 10 м. Яка площа альвеол у легенях людини?

Розвязання

  1.  *20 = 200(м2) – площа корту,

2.200*0,8 =160(м2)

Відповідь. Площа альвеол 160 м2.

Про характер газообміну можна судити  порівнюючи склад повітря, що вдихається та видихається.

Вдихається

Видихається

кисень

20,94%

16,3%

вуглекислий газ

0,03%

4%

азот та інертні гази

79,03%

79,7%

Отже, у процесі дихання відбувається очищення крові від вуглекислого газу та насичення її киснем.

Задача 4.

Через легені проходить щодоби 1200 л повітря. Кров, що проходить через легені становить 50% від обєму повітря. Скільки літрів крові проходить щодоби через легені?

Розв’язання

1200*0,5 = 6000(л)

Відповідь. :6000 л крові проходить щодоби через легені людини.

Задача 5.

Повна ємність(обєм) легенів становить 5000 см3. Обєм повітря при одному вдиханні становить 10% від повної ємності. Який обєм повітря людина вдихає за один раз?

Розвязання

5000*0,1 = 500(см3) = 0,5 л

Відповідь. Півлітра.

Від насичення крові киснем залежить робота усіх систем організму. Найбільше – робота мозку.

Тому порушення дихання приводить до порушення роботи мозку.

Які фактори можуть впливати на порушення дихання?

  •  забруднення повітря;
  •  хвороби,
  •  шкідливі звички, зокрема куріння.

Яка хвороба дихальної системи є  однією з найнебезпечніших в Україні?

Туберкульоз.

Задача 6.

Збудник туберкульозу – паличка Коха. Нею інфіковано 30% населення планети. На Землі 7 млрд людей. Скільки чоловік інфіковано?

Розвязання

7*0,3 = 2,1 млрд.

Відповідь. 2,1 млрд.

Задача 7.

10% від числа інфікованих можуть захворіти. Скільки людей може захворіти?

Розвязання

2,1*0,1 = 0,21 млрд. = 210 млн.

Відповідь. 210 млн.

Задача 8.

У світі щорічно хворіє 8 млн. чоловік. 25% помирають від туберкульозу. Скільки людей помирає від туберкульозу?

Розвязання

8*0,25 = 2 (млн.)

Відповідь. 2 млн.

Задача 9.

Офіційно в Україні 600 тисяч хворих на туберкульоз. Щороку ця кількість збільшується на 3%. На скільки це людей?

Розвязання

600*0,03 = 18 тис.

Відповідь. На 18 тисяч. Нажаль, 70% з них звертаються лише тоді, коли хвороба вже запущена, а це відкрита форма туберкульозу. Хворий з відкритою формою туберкульозу інфікує щороку 10-15 чоловік.

Задача 10.

Із 100 чоловік хворих на туберкульоз 95% становлять курці. Скільки курців серед 20 хворих?

Відповідь. 19 чоловік.

Куріння дуже небезпечна звичка. Факти про куріння у відсотках:

  •  куріння викликає 6% смертей у світі,
  •  в Україні щоденно курять 45% дорослих чоловіків та 9% дорослих жінок, 45% юнаків та 35% дівчат,
  •  щорічно до числа курців залучається все більше підлітків; за останні 5 років серед підлітків курців збільшилося з 3,6% до 4,3%,
  •   25% підлітків викурили першу сигарету у віці до 10 років,
  •  дослідження показують, що коли молодь 12-17 років палить, то ймовірність вживання наркотиків зростає у 12 разів.

Задача 11.

Із 49 млн. українців курять 19 млн. Який це відсоток?

Розв’язання

19 : 49 * 100% = 42,2%

Відповідь. 42,2%.

Задача 12.

За даними ВООЗ в Україні курять 12 млн. громадян, що становить 40% населення працездатного віку. Щорічно від куріння гине 1% курців.Скільки людей гине від куріння в Україні щорічно?

Розв’язання

12000000 : 100 = 120000 (чол.)

Відповідь. Щорічно гине 120 тисяч людей.

Підсумок уроку.

  •  збереження здоровя, недопустимість шкідливих звичок є основою людського життя,
  •  задачі на відсотки часто застосовують на практиці,
  •  відсотки є важливим засобом для порівняння числових даних,
  •  розглянуті задачі спонукають до свідомого ставлення до власного здоровя.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

8972. Характеристики взаимодействия науки, экономики и власти 44 KB
  Характеристики взаимодействия науки, экономики и власти Отношения науки и экономики всегда представляли собой большую проблему. Наука не только энергоемкое предприятие, но и в огромной степени финансово затратное. Она требует огромных капиталовложен...
8973. Преднаука и Основания наук 59 KB
  Преднаука и Основания наук Особенностями восточной преднауки являлись: непосредственная вплетенность и подчиненность практическим потребностям (искусству измерения и счета - математика, составлению календарей и обслуживанию религиозных культов...
8974. Развитие форм научного мышления в средние века 33.17 KB
  Развитие форм научного мышления в средние века. Эпоху Средневековья относят к началу II в. н.э., а ее завершение к XIV—XV вв. В истории Европы этот период называют не иначе как мрачный, имея при этом в виду общий упадок цивилизации, крушение ...
8975. Становление развитой научной теории 39 KB
  Становление развитой научной теории. Роль теории в научном познании огромна. Теория как форма научного знания направлена на обнаружение закономерностей того или иного фрагмента действительности. В процессе построения научной теории задействованы сет...
8976. Историческая изменчивость механизмов порождения научного знания. 35 KB
  Историческая изменчивость механизмов порождения научного знания. Важнейшей характеристикой знания является его динамика, т. е. его рост, изменение, развитие и т. п. Эта идея, не такая уж новая, была высказана уже в античной философии, а Гегель сформ...
8977. Структура эмпирического знания 38.5 KB
  Структура эмпирического знания Само эмпирическое знание имеет довольно сложную структуру, в которой можно выделить четыре уровня: а) единичные эмпирические высказывания (протокольные предложения), которые фиксируют результаты единичных наблюдений....
8978. Структура теоретического знания 34 KB
  Структура теоретического знания Для выяснения специфики теоретического познания важно подчеркнуть, что теория строится с явной направленностью на объяснение объективной реальности, но описывает непосредственно она не окружающую действительность...
8979. Научная картина мира: ее функции и исторические формы 29 KB
  Научная картина мира: ее функции и исторические формы. НКМ (Степин) – целостная система представлений о мире, его структурных характеристиках и закономерностях, вырабатываемая в результате систематизации и синтеза в фундаментальных достижениях...
8980. Основания науки 34 KB
  Основания науки Наука, выступая как целостная, развивающаяся система, имеет собственные основания, обладает идеалами и нормами исследования. Эти характеристики пронизывают науку и как специфическую форму деятельности, и как совокупность дисциплинарн...