57573

Мандрівка океаном Всесвіту

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Організаційний момент Вступ Учитель Оріон син грецького бога морів Посейдона був хоробрим і вправним мисливцем. Інструктаж з техніки безпеки Учитель Перед початком подорожі нам обовязково треба повторити правила роботи з основними пристроями.

Украинкский

2014-04-13

55.5 KB

1 чел.

ТЕМА. Мандрівка океаном Всесвіту

Мета:

Навчальна:

  •  сприяти формуванню та розвитку інтелектуальних та творчих здібностей учнів;
  •  відпрацювання навичок роботи з прикладним програмним забезпеченням навчального призначення (програма Динамічна геометрія);
  •  творче перенесення набутих знань у нестандартній ситуації;
  •  формування цілісної системи особистісних знань;

Розвивальна:

  •  розвиток логічного мислення;
  •  розвиток навичок порівняння та узагальнення знань;

Виховна:

  •  робота в колективі;
  •  формування інтересу до вивчення ІКТ;
  •  виховання культури мовлення і культури діалогу.

Обладнання: ПК, програма Dynamic Geometry, карта маршруту із завданнями, презентації „Комети”, «Чорна діра», «Астероїди», «Туманності», «Метеоритний дощ».

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Вступ

Учитель Оріон, син грецького бога морів Посейдона, був хоробрим і вправним мисливцем. Не було звіра, якого він не міг би вполювати. Розлючена богиня Артеміда, охоронниця звірів, підіслала до Оріона отруйного Скорпіона, від укусу якого він загинув. Але Зевс, головний грецький бог, забрав на небо і Оріона і Скорпіона. Оріона перетворив на зимове сузір’я, а Скорпіона помістив на літньому небі, щоб вони ніколи не зустрілися.

Сьогодні я пропоную вам наблизитися до сузір’я Оріон і вирушити в мандрівку океаном Всесвіту.

  1.  Інструктаж з техніки безпеки

Учитель Перед початком подорожі нам обов’язково треба повторити правила роботи з основними пристроями.

Програма «Сходинки» , розділ «Як поводитися з комп’ютером?»

  1.  Робота з програмою Dynamic Geometry

Учитель Тепер ми можемо мандрувати. Під час мандрівок ми відкриваємо для себе багато цікавого, нового. Але яка ж мандрівка без перешкод? Кожен із вас отримав карту зоряного неба, на якій зображено наш маршрут. Скажіть, будь-ласка, що з’явилося на нашому шляху? (Комета)

Показ презентації «Комети»

Учитель Щоб з успіхом подолати цю перешкоду вам потрібно побудувати фігуру зображену точками.

Завдання 1. Команда Дельта

Побудувати фігуру зображену точками:

(-9;-4)  (-9;5)  (-5;5)  (-5;-4)

(-9;5)  (-7;7)  (-5;5)

(-9;0)  (-10;-1)  (-10;-5)

(-5;0)  (-4;-1)  (-4;-5)

(-8;-4)  (-9;-7)

(-6;-4)  (-5;-7)

Завдання 1. Команда Ніка

Побудувати фігуру зображену точками:

(1;-1)  (1;2)  (11;2)  (11;-1)

(2;2)  (4;4)  (6;5)  (8;4)  (10;2)

(4;-1)  (2;-4)

(6;-1)  (6;-4)

(8;-1)  (10;-4)

Зберегти результати у власній папці.

Кожне правильно виконане завдання оцінюється в 1 бал.

Виконавши завдання учні одержать зображення літальних апаратів.

Учитель Я бачу, що ви вирушили у мандрівку, використовуючи сучасну техніку, тому вам ніякі труднощі не страшні.

Давайте знову звернемося до карти маршруту. Що у нас попереду? (Чорна діра).

Показ презентації «Чорна діра»

Учитель Щоб увімкнути захисне поле вам необхідно виконати завдання 2.

Завдання 2.

Використовуючи промені, побудувати гострий кут, тупий кут і прямий кут. Виміряти величини побудованих кутів.

Кожен учасник, що правильно виконав завдання, додає своїй команді 1 бал.

Учитель: Поглянемо на нашу карту. Далі по маршруту – астероїди.

Показ презентації «Астероїди»

Учитель: Щоб не зіткнутися з астероїдами, ви повинні розшифрувати слово, зображене точками.

1-шу частину слова розшифровує команда Дельта.

2-гу частину слова розшифровує команда Ніка.

Завдання 3. Команда Дельта

Розшифруйте слово, зображене точками

(-12;7)  (-12;-4)  (-12;2)  (-9;7)  (-9;-4)

(-8;7)  (-8;-4)  (-5;-4)  (-5;7)

(-4;-4)  (-3;7)  (-2;2)  (-1;7)  (0;-4)

Завдання 3. Команда Ніка

Розшифруйте слово, зображене точками

(1;-4)  (1;7)  (4;7)  (4;-4)

(5;-4)  (7;7)  (9;-4)  (6;2)  (8;2)

(12;7)  (10;7)  (10;-4)  (12;-4)  (12;-2)

Учитель: На завданнях зашифровано слово КОМПАС. Компас допоміг нам рухатися далі, не пошкодивши своїх космічних кораблів.

Подивіться на карту і скажіть, що далі на нашому шляху. Ми зустрілися з газовими туманностями.

Показ презентації «Туманності»

Учитель Пройти повз туманність ми зможемо, виконавши завдання 4.

Завдання 4.

Побудувати дев’ятикутник довільної форми.

Визначити площу побудованої фігури.

Учитель: Звернемося знову до нашої карти зоряного неба. Під час нашої мандрівки ми потрапили під метеоритний дощ.

Показ презентації «Метеоритний дощ»

Учитель Але я думаю, що метеорити не зможуть зашкодити в досягненні нашої мети. Я пропоную вам виконати завдання 5.

Завдання 5.

Побудувати чотирикутник з вершинами (-7;-1)  (-7;4)  (-5;4)  (-5;-1).

Побудувати коло з центром в точці (-6;5) і радіусом 1см.

Не відображати ім’я точки, яка є центром кола.

Побудувати відрізки:

(-7;2)  (-9;3)

(-5;2)  (-3;3)

(-6.5;-1)  (-7;-3)

(-5.5;-1)  (-5;-3)

(-6.5;6)  (-7;7.5)

(-5.5;6)  (-5;7.5)

Побудувати точки (-6.5;5.5)  (-5.5;5.5). Не відображати ім’я точки.

Учитель: Я бачу на ваших моніторах з’явилися цікаві істоти. Це, мабуть, локатори зафіксували їх з космосу. Як ви думаєте, хто це? (Інопланетяни).

А ось який сигнал вони передають вам: звучить запис звернення інопланетян до учнів.

  1.  Підсумок

Учитель Ось ми досягли з вами сузір’я Оріон. Ви успішно справилися з поставленими завданнями. Я думаю, що ви станете достойними людьми і в житті також зможете подолати всі труднощі, які з’являться на вашому шляху.

Підводиться підсумок змагань, визначається команда-переможець, виставляються оцінки.

Рефлексія

  1.  Які нові уміння та навички Ви сьогодні здобули?
  2.  Які свої уміння Ви вдосконалили?
  3.  Чи були Вам необхідні знання комп’ютерних технологій?
  4.  Що для Вас було новим і цікавим сьогодні?
  5.  Які побажання Ви хотіли б висловити?

Запитання

  1.  З якою програмою ми сьогодні працювали?
  2.  Для чого вона призначена?
  3.  Які основні можливості програми „Динамічна геометрія”?
  4.  Як побудувати точку, відрізок, промінь?
  5.  Як визначити площу фігури?

PAGE  4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

40119. Математическая модель и схема статического МОБ в денежном выражении. Методологические вопросы построения МОБ 56 KB
  Расчеты проводимые при разработке МОБ: объемы производства продуктов при изготовлении которых участвует данный вид продукции; объемы потребления данного вида продукции для непроизводственных целей по различным каналам; норма расхода данного продукта для цели производственного и непроизводственного потребления по различным направлениям использования продукции и по различным видам. Схема МОБ представляет собой синтез 2х таблиц: первая характеризует детальную структуру затрат на производство в разрезе отдельных видов продукции а др. ...
40120. Свойства коэффициентов прямых материальных затрат в МОБ. Определение косвенных и полных материальных затрат 40.5 KB
  Свойства коэффициентов прямых материальных затрат в МОБ. Определение косвенных и полных материальных затрат. Коэффициент пропорциональности затрат к выпуску в денежном выражении коэффициент прямых материальных затрат. Матрица А ={ij} является матрицей коэффициентов прямых затрат.
40121. Основные понятия теории баз данных: объект, свойство, связь. Диаграмма «сущность-связей». Логическая, физическая, концептуальная схемы базы данных 53.5 KB
  Основные понятия теории баз данных: объект свойство связь. Логическая физическая концептуальная схемы базы данных Информационная система это система реализующая автоматический сбор обработку и манипулирование данными и включающая в себя технические средства обработки данных программное обеспечение и соответствующий персонал. Структурирование данных это введение согласований о способах представления данных. База данных поименованная совокупность данных отражающая состояние объектов и их отношений в рассматриваемой области.
40122. Реляционная модель данных. Основные понятия: отношение, кортеж, домен. Получение нормальных форм отношений из диаграммы «сущность-связь». Реляционная алгебра и ее основные понятия 78 KB
  Реляционная модель данных отличается удобным для пользователя табличным представлением и доступом к данным. Она является совокупностью простейших двумерных таблиц – отношений. В реляционной модели достигается гораздо более высокий уровень абстракции данных, чем в иерархической или сетевой. Это обеспечивается за счет использования математической теории отношений (реляционная алгебра).
40123. Реляционная алгебра, основные операторы реляционной алгебры. Связь языка SQL с операторами реляционной алгебры 100.5 KB
  Основная идея реляционной алгебры состоит в том что коль скоро отношения являются множествами то средства манипулирования отношениями могут базироваться на традиционных теоретикомножественных операциях дополненных некоторыми специальными операциями специфичными для баз данных совокупность которых образует полную алгебру отношений. В состав теоретикомножественных операций входят операции: Объединения отношений. При выполнении операции объединения двух отношений производится отношение включающее все кортежи входящие хотя бы в одно из...
40124. Реляционная модель данных. Теория нормализации. Нормальные формы: первая, вторая, третья, Бойса-Кодда 50 KB
  Реляционная модель данных отличается удобным для пользователя табличным представлением и доступом к данным. В реляционной модели достигается гораздо более высокий уровень абстракции данных чем в иерархической или сетевой. К числу достоинств реляционного подхода можно отнести: наличие небольшого набора абстракций которые позволяют сравнительно просто моделировать большую часть распространенных предметных областей и допускают точные формальные определения оставаясь интуитивно понятными; наличие простого и в то же время мощного...
40125. Физическая организация баз данных. Файлы: последовательные, с прямым доступом, с хеш-адресацией, индексно-последовательные, В-деревья 78 KB
  Предполагается что для доступа к iой записи нужно просмотреть все i1 записи. Последовательный доступ с фиксированной длиной записи. Картинка i = 0 i 1L Если записи располагаются в оперативной памяти то это массив. Если записи расположены на диске то порядок ввода вывода данных зависит от языка программирования.
40126. Вычислительная машина 97.5 KB
  Машина Шикарда умела складывать и вычитать шестизначные числа оповещая звонком о переполнении. Оригинальная машина была утеряна до двадцатого столетия но в 1960 году была построена её точная работающая копия. Машина Паскаля позволяла выполнять не только сложение но и другие операции однако при этом требовала применения довольно неудобной процедуры повторных сложений.
40127. Операционная система 39.5 KB
  С 1990х наиболее распространенными операционными системами являются ОС семейства Microsoft Windows и UNIXподобные системы. Windows 2000 в полной мере использует возможности машин с несколькими процессорами. Windows 2000 способна закрепить каждый поток за отдельным процессором и тогда два потока исполняются действительно одновременно. Ядро Windows 2000 полностью поддерживает распределение процессорного времени между потоками и управление ими на таких системах.