57577

Презентація проекту «Роде мій, красний»

Практическая работа

Педагогика и дидактика

Повторити значення слів рід родина рідня; дати поняття про щасливу сімю; навчити учнів складати родовідне дерево; виховувати повагу до членів сімї історії традицій своєї сімї.

Украинкский

2014-04-13

41.5 KB

13 чел.

                     Урок – презентація 

Тема. Презентація – проекту «Роде мій, красний»

Мета. Повторити значення слів рід, родина, рідня; дати поняття про щасливу сім’ю; навчити учнів складати родовідне дерево; виховувати повагу до членів сім’ї, історії, традицій своєї сім’ї.

Обладнання: родовідні дерева учнів, малюнки «Моя родина», вірш Н.Чемерис «Що таке сім’я

Хід уроку

І. Організація класу.

Вже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав!

Тож і ви часу не гайте,

Працювати починайте.

Щоб урок минув не марно,

Нам сидіти треба гарно.

Вчитися прийшла пора,

Сідайте тихо, дітвора.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми.

- Сьогодні у нас незвичайний урок, а саме урок захисту проекту – урок – презентація. Протягом декількох тижнів ви збирали матеріал, пов’язаний з родиною, членами сімей, професіями батьків, сімейними традиціями і звичаями. А сьогодні ми підведемо підсумок цієї роботи. Ми знаходимося в гостях у телепередачі «Моя сім’я».

Але перш ніж ви будете презентувати свої матеріали, ми попрацюємо разом, згадаємо важливі речі про родину.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1. «Асоціативний кущ».

- Що асоціюється у вас зі словами родина, сім’я?

ІV. Сприймання і засвоєння матеріалу.

- Хто входить до складу сім’ї?

- Так сім’я – це, звичайно, мама і тато, сестра і брат, бабуся і дідусь. Сім’я – це група людей, яка складається із чоловіка, жінки, дітей та інших близьких родичів, які живуть разом під одним дахом.

- Але кого не вистачає в цьому переліку? Вірно вас самих.

Рубрика 1. «Який я сам»

- Наша телепередача відкривається рубрикою «Який я».

А) Зачитування творів – мініатюр «Який я».

Б) Розповідь за колажем «Усе про мене».

Рубрика 2. Вірш Н.Черемис «Що таке сім’я»

Розкажу вам, друзі, я

Що таке моя сім’я.

Разом дружно проживаємо

І пісні про це співаємо.

Люба матінко моя –

Як пишаюсь нею я.

В неї руки золоті,

Серцем кожного зігріє.

Тато сильний і завзятий,

Він – господар в нашій хаті.

Все майструє, все ладнає,

Бо до всього хист він має.

Дід і бабуся у пошані –

Вони праці ветерани.

Всіх онуків міцно люблять

І як пташенят голублять.

Є у мене ще й брати –

Кращих в світі не знайти.

Ось і вийшло: всіх сім «я»

Знайте, це і є сім’я.

- Скажіть із скількох членів сладається ваша сім’я?

О авторе данной презентации можете посмотреть Рубрика 3. «Моя сім’я»

А) Зачитування творів про членів сім’ї.

Б) «Сімейний вернісаж» (малюнки «Моя сім’я»)

Рубрика 4. «Рід, родина, рідня»

- Колись на Україні жили великими сім’ями. Послухайте примовку.

У нашого Омельки – невеличка сімейка.

Тільки він та вона, та старий, та стара,

Та дві дівки косаті, та два парубки вусаті,

Та дві Христі у намисті, та дві ляльки у колисці.

- То велика чи маленька сімейка у дядька Омелька?

- Повернимось до куща. Отже, ми назвали членів сім’ї.

- Як можна назвати всіх членів однієї сім’ї? (Родина)

- Які слова ви ще знаєте, пов’язані зі словом родина.

Рубрика 5. «Рід, родовід»

- Чи знаєте ви, що означають слова рід, родовід?

Рід – це низка поколінь, які походять від одного предка.

Родовід – це історія поколінь певного роду, перелік, запис, що виявляють й ілюструють походження, послідовність поколінь.

Рубрика 6. «Родовідне дерево»

А) Вступне слово вчителя.

Родина, рід, які слова святі.

Вони потрібні кожному в житті,

Бо всі ми з вами ніжні гілочки,

На дереві, що вже стоять віки.

Це дерево – наш славний родовід,

Це – батько й мати, прадід твій і дід.

- Наші прадіди уявляли життя людей на землі як велетенське Дерево Роду.

- Свій маленький листочок на цьому дереві має кожен із вас. Гілки – ваші батьки, їхні сестри і брати. Стовбур – дідусі й бабусі. Відростки їхні брати і сестри. Коріння – батьки ваших дідусів і бабусь. Чим міцніше росте дерево – тим більше є рід, у кожної гілочки або коріння є своє ім’я.

Б) Презентація родовідних дерев.

V. Узагальнення.

Рубрика 7. «Творча майстерня» (робота в групах).

І група – робота над прислів’ями.

ІІ група – гра «Склади слово».

ІІІ група – розгадування кросворда.

- Із поданих букв складіть слова на тему «Сім’я».

Р О Д И Н А І Я С М Б Т

Родина Мама

Рід Син

Сім’я Доня

Баба Дід

Рідня Тато

- Які слова вийшли?

- Родина – це ваш дім, ваш оберіг. Бережіть і шануйте свій рід, свою сім’ю. Будьте завжди чемними і ввічливими з усіма членами родини. Вивчайте історію свого роду, продовжуйте його традиції.

Рубрика 8. «Традиції і звичаї моєї родини»

А) «Мікрофон»

- Які свята у ваших сім’ях найулюбленіші?

- Кого з рідних запрошуєте на родинні свята?

- На які свята збирається вся ваша родина?

Б) Презентація робіт.

- Що даруєте один одному на свята?

В) Довідкове бюро.

- А хто з вас знає, які звичаї, пов’язані з рушником?

Реліквія – це все те, що переходить до дітей і онуків на згадку про батьків.

Г) Виставка «Старовинні речі, які зберігаються в моїй сім’ї»

VІ. Підсумок.

- Ось і закінчилася наша телепередача. Чи цікаво вам було?

- Що таке рід, родина, родовід, сім’я?

- Яку сім’ю ви б хотіли мати у майбутньому?

- Які звичаї та традиції ви хотіли б продовжувати у своїй майбутній сім’ї?

Зачитування творів «Моя сім’я в майбутньому».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

1776. Право на жизнь и смертная казнь: проблемы конституционно-правовой регламентации в Российской Федерации 1.38 MB
  Понятие права на жизнь по международному и российскому законодательству. Смертная казнь в системе мер, направленных на защиту естественного права на жизнь. Международно-правовые и внутригосударственные ограничения применения смертной казни. Аспекты совершенствования правовой регламентации смертной казни в соответствии с обязательствами Российской Федерации перед Советом Европы.
1777. ИНДИВИДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ОСОБЕННОСТИ АДАПТИВНОСТИ ЖЕНЩИН К СОСТОЯНИЮ БЕРЕМЕННОСТИ 1.38 MB
  Обоснование программы и метода исследований. Психофизиологический уровень. Специальная теория темперамента В.М. Русалова. Техника построения генограммы. Построение и анализ генограмм. Диагностика особенностей атрибутивных стилей. Проектирование психологической коррекции. Особенности психотерапевтической работы с каждой группой.
1778. КОНЦЕПТУАЛЬНЫЕ МЕТАФОРЫ ВРЕМЕНИ В СОВРЕМЕННОМ АНГЛИЙСКОМ ЯЗЫКЕ 1.37 MB
  Целью настоящего исследования является изучение изменения концепта времени в английском языке сквозь призму концептуальных метафор времени и их языковых реализаций.
1779. ПРАГМАТИЧЕСКИЙ АСПЕКТ ПЕРЕВОДОВ АНТИЧНЫХ АВТОРОВ. на материале ранних английских переводов латинского сочинения Боэция Об утешении философией 1.37 MB
  Лингвистическая прагматика в парадигме языкознания и теории перевода. Лингвокультурологический аспект английских переводов античных латинских текстов. Прагматический аспект ранних английских переводов латинского сочинения Боэция Об утешении философией. Перевод как особый вид литературного творчества эпохи английского Ренессанса.
1780. Совершенствование экспрессных методов индикации микобактерий туберкулеза 1.36 MB
  Анализ эпидемиологической обстановки по туберкулёзу и современного состояния экспресс-диагностики его возбудителя. Носители иммобилизованных систем твёрдофазного иммуноанализа. Питательные среды, условия культивирования микроорганизмов. Получение и контроль иммунофлуоресцирующих конъюгатов. Характеристика реагентов, используемых для получения магноиммуносорбентов. Биотехнология изготовления латексного диагностикума.
1781. ПРОБЛЕМЫ ИНТЕЛЛИГЕНЦИИ В РУССКОЙ ПУБЛИЦИСТИКЕ 1909 - 1912 ГГ. (ПОЛЕМИКА ВОКРУГ СБОРНИКА 1.36 MB
  ПОЛЕМИКА ОБ ИНТЕЛЛИГЕНЦИИ КАК ЯВЛЕНИЕ ОБЩЕСТВЕННОЙ ЖИЗНИ 1909-1912 ГГ. ПОДХОД УЧАСТНИКОВ ПОЛЕМИКИ К ПРОБЛЕМАМ РУССКОЙ ИНТЕЛЛИГЕНЦИИ (СОДЕРЖАТЕЛЬНАЯ СТОРОНА ПОЛЕМИКИ). ПРАВЫЕ КОНСТИТУЦИОНАЛИСТЫ И СОЦИАЛЬНЫЕ ХРИСТИАНЕ (ВЕХОВЦЫ).
1782. ФУНДАМЕНТАЛЬНЫЙ АНАЛИЗ МИРОВЫХ ВАЛЮТНЫХ РЫНКОВ 1.36 MB
  Для чего необходимо изучать фундаментальный анализ. Индексные методы измерения экономических процессов. Основные положения количественной теории денег. Показатели роста экономики, валовой внутренний продукт. Фундаментальные данные, психология рынка и принятие решений. Продажи грузовых и легковых автомобилей. Заказы на товары длительного пользования.
1783. ОСОБЕННОСТИ ОРГАНИЗАЦИИ ВОСПИТАТЕЛЬНОЙ РАБОТЫ ШКОЛЫ С ДЕТЬМИ ИЗ СЕМЕЙ ВОЕННОСЛУЖАЩИХ, ПРОЖИВАЮЩИХ В УСЛОВИЯХ ВОЕННОГО ГАРНИЗОНА 1.35 MB
  Теоретические основы воспитания детей военнослужащих в условиях военного гарнизона. Содержание и структура системы взаимодействия семьи и школы в воспитании детей военнослужащих. Организация и методика эксперимента по воспитательной работе школы с детьми из семей военнослужащих. Сравнительный анализ эффективности результатов внедрения экспериментальной программы воспитательной работы школы.
1784. ПОЛИТИКО-ИДЕОЛОГИЧЕСКИЕ ФАКТОРЫ ЭВОЛЮЦИИ ГРУЗИНО-ОСЕТИНСКОГО КОНФЛИКТА 1.35 MB
  Теоретические и идеологические аспекты изучения грузино-осетинского конфликта. Объективные противоречия в грузино-осетинских отношениях как предпосылка развертывания конфликта. Политико-идеологические противоречия в контексте эволюции грузино-осетинского конфликта. Внутриполитическая борьба и её роль в эволюции конфликтных отношений.