57590

Жанри інструментальної музики Скерцо. Ноктюрн

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Поглибити знання учнів про творчість Ф. Шопена. З’ясувати значення понять «ноктюрн», «скерцо». Розвивати слухацьку уяву, образно-асоціативне мислення учнів. Виховувати інтерес до творчості Ф. Шопена, ціннісне ставлення до класичної музики.

Украинкский

2014-04-13

35 KB

1 чел.

Урок №13

Тема уроку: Жанри інструментальної музики Скерцо. Ноктюрн.

Мета: Поглибити знання учнів про творчість Ф. Шопена. З’ясувати значення понять «ноктюрн», «скерцо».

Розвивати слухацьку уяву, образно-асоціативне мислення учнів.

Виховувати інтерес до творчості Ф. Шопена, ціннісне ставлення до класичної музики.

Тип уроку: Поглиблення теми.

Музичні матеріали:  Пісня «Зима» сл. і муз. В. Островського,            Ф. Шопен «Скерцо», «Ноктюрн».

Обладнання: мультимедійна дошка, магнітофон, фортепіано.

Хід уроку

Організаційний момент

Розспівування

Спів «Моя земля», А. Житкевича

Вчитель: Які творчі роботи (вірші, малюнки) ви підготували до уроку?

Упізнайте пісню та дайте їй характеристику.

Звучить «Пряля» у обробці М. Леонтовича.

Інтерпретація пісні учнями.

Вчитель: Які обробки пісень М. Леонтовича ви знаєте?

Відповіді учнів.

Порівняйте пісні «Пряля», «Щедрик».

До яких пісенних жанрів вони належать?

Які пісні, присвячені зимовим святам ви знаєте?

Чи потрібно сучасній людині знати колядки та щедрівки?

Сьогодні ми познайомимося з авторською піснею «Зима» В. Островського.

Виконання пісні вчителем.

Слайди зими

Аналіз пісні

жанр

характер

темп

динаміка

Виконуємо І – ІІ куплет пісні.

Вчитель: Сьогодні я для вас приготувала невеличкий сюрприз.

Звучить «Ноктюрн».

На мультимедійній дошці міняються слайди.

Як ви гадаєте, який композитор написав цю музику?

Учні: Ф. Шопен

Вчитель: Так, музика Ф. Шопена «Ноктюрн».

Що ми називаємо «ноктюрном»?

Учні: Лірична п’єса.

Вчитель: Ф. Шопен написав 21 ноктюрн. Але композитор вийшов за рамки традиційного змісту ноктюрна, збагативши його настроями сильних і яскравих душевних переживань.

Вчитель: «Скерцо» - жарт. Виник як жанр у XVI-XVII ст. як жартівлива пісенька. Згодом перетворився на інструментальну п’єсу у швидкому темпі. Л. Бетховен включив скерцо до симфонії як третю частину.

У композиторів-романтиків скерцо зазвучало як самочтійна п’єса.

Слухаємо «Скерцо».

Порівнюємо твори «Скерцо» і «Ноктюрн».

П’єси

Характер

Мелодія

Темп

Динаміка

Ноктюрн

Скерцо

Чи можна називати твори контрасними?

Які б ви слайди підібрали слухаючи «Скерцо»?

Що ви знаєте про композитора?

Доповнення вчителя:

Фортепіано було улюбленим інструментом для Шопена. Перший свій музичний твір написав в сім років. Ф. Шопен написав твори тільки для фортепіано: вальси, ноктюрни, марші, етюди, прелюдії. У більшості з них вчувається відлуння народної мелодії Польші.

Підсумок уроку:

Яку музику і якого композитора ми слухали?

Які особливості творчості композитора?

Чим вам сподобалася пісня «Зима» А. Островського?

Домашнє завдання:

Клас ділиться на дві групи. Одна група готує презентацію до «Ноктюрна» Ф. Шопена, використовуючи програму Microsoft Power Point, друга група – до «Скерцо» Ф. Шопена.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

53075. Каждый несет ответственность перед всей планетой (по рассказу Ю. Нагибина «Мой первый друг, мой друг бесценный» 24 KB
  Нагибина Мой первый друг мой друг бесценный. Оборудование и материалы: текст рассказа; портрет писателя; тетради учеников; на отвороте доски закрыт от учеников написан отрывок из стихотворения:: Мой первый друг мой друг бесценный И я судьбу благословил Когда мой двор уединенный Печальным снегом занесенный Твой колокольчик огласил. Сегодня мы говорим о рассказе писателя Юрия Нагибина Мой первый друг мой друг бесценный.
53076. Основи здоров'я. Газобезпека 137 KB
  Перша вправа для покращення мозкового обігу, працюємо з нашими головами, але не забуваємо, що вага голови 5кг., тому оберігаємо шию, як зв.язуючий ланцюг.
53077. Рівняння стану ідеального газу 138.5 KB
  Повторення основних понять створення презентації за допомогою програми PowerPoint. Створення презентації за темою Рівняння стану ідеального газу. Два учні розв’язують домашні задачі біля дошки інші повторюють основні поняття створення презентації за допомогою програми PowerPoint вчитель читає початок речення а учні закінчують його. Закінчіть речення: Комп'ютерні презентації використовують для.
53078. Перлини народної мудрості Жива газета для учнів 5 - 9 класів 72 KB
  Допоможемо вам поринути у світ фольклору ми – працівники редакції: я – головний редактор координатори – ведучі сторінок голоси та ілюстрації. Голос 1: Природа. Голос 2: Наука. Голос 3: Вади вдачі та поведінки.
53079. Газообмін у легенях і тканинах 76 KB
  Основні поняття й терміни: зовнішнє диханнявнутрішнє диханнягазообміндифузіяпарціальний тискоксигемоглобінартеріальна кроввенозна кров. Знати як явище дифузії впливає на перетворення венозної крові в артеріальну і навпаки. Яким повітря повинне потрапляти до легень Яка система нашого організму тісно пов’язана з дихальною системою Яка кров називається артеріальною Яка кров називається венозною Де починається й закінчується М. оксигемаглобін Альвеоли...
53080. ТВОРЧІ ТА ПРОБЛЕМНІ ЗАВДАННЯ З ФІЗИЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ 108 KB
  Учні вивчають матеріал а потім їм пропонується відповісти на запитання: Якими морями та океанами омивається Південна Америка Які форми рельєфу переважають в Південній Америці Чому Південну Америку вважають найвологішим материком. У чому полягає особливість клімату Південної Америки Як вплинула надмірна вологість клімату на особливості розташування природних зон на материку Для розв’язання проблеми учням пропонують відповіді які не завжди були правильними тому такі завдання допомагає виконувати вчитель. З яким океаном...
53081. Мы такие разные. Мы такие равные 194.25 KB
  Цель: более детально ознакомить учащихся с принципами гендерного равенства развивать навыки исследовательской работы воспитывать уважение к представителям обоих полов стремление к взаимопониманию и равенству соблюдению прав человека неприятия насилия формировать коммуникативные и социокультурные компетентности Оборудование: мультимедийная презентация музыка плакаты Ход занятия 1 слайд Как силы нет без слабости юга без севера дня без ночи так и женщины не могут быть без мужчин а мужчины без женщин. Мы все...
53082. Стать та гендер. Гендерні проблеми в сучасному суспільстві 555.5 KB
  НовоградаВолинського Житомирської області Стать та гендер Гендерні проблеми в сучасному суспільстві Уроктренінг Шапран Л. вчитель біології вищої категорії Тема: Стать та гендер. Мета: Розкрити відмінність між поняттями біологічна стать та соціальна стать. Як можна охарактеризувати чоловічу та жіночу стать Генотип: ♀ ♂ 22АХХ 22АХУ Фенотип: Первинні та вторинні статеві ознаки.