57603

Україна – наш спільний дім

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: відеоматеріали: уривок з реклами Я їду додому адміністративна карта України фізична карта України; фотографії видатних людей вихідців з України; аудіозаписи пісен: С чего начинается Родина Україна у виконанні...

Украинкский

2014-04-14

42 KB

0 чел.

Ципуга Вікторія Іванівна, учитель історії та правознавства ЗОШ І-ІІІ ступенів №11, м. Білої Церкви

Конспект першого уроку для учнів 8-9 класів

Тема: Україна – наш спільний дім.

Мета: формувати в учнів духовні орієнтири та загальнолюдські цінності; виховувати почуття гордості та любові до своєї держави, свого народу, історії; розвивати навички групової роботи, вміння аналізувати, порівнювати і робити висновки.

Обладнання: відеоматеріали: уривок з реклами «Я їду додому», адміністративна карта України, фізична карта України; фотографії видатних людей вихідців з України; аудіозаписи пісен: «С чего начинается Родина?», «Україна» (у виконанні Т. Петриненка), «Червона рута» (у виконанні С. Ротару); карточки, Конституція України ).

Хід заходу:

Звучить уривок із пісні Т. Петриненка «Україна».

Учитель: Батьківщина. Таке велике і ємке слово. Зрозуміле для кожної людини від перших днів життя, так само як «мама», «тато», «хліб», «життя». Для нас, українців, Батьківщина – це наша Україна, держава, яка лише 20 років назад здобула незалежність.

Експрес-опитування: « Що ми знаємо про нашу державу?»

Учні швидко відповідають на запитання вчителя.

  •  Коли Україна здобула незалежність? (24 серпня 1991 року)
  •  З якими державами межує Україна на Сході, Заході, Півночі?
  •  Які моря омивають нашу державу з півдня?
  •  З яких адміністративних одиниць складається Українська держава?
  •  Назвіть столицю України.

Учитель: Кожен з нас народився в Україні. Ми всі її діти. І Україна – це наш спільний дім, наша Батьківщина. Але кожен з нас, говорячи про Батьківщину, вкладає в це поняття щось своє.

Мозковий штурм. «Що для вас означає поняття « Батьківщина»?

Діти записують на клейких листках свої відповіді, а потім відповідаючи наклеюють їх на дощі навколо адміністративної карти України.(Варіанти відповідей: « рідна земля», «Україна», « народ», « наша держава», «рідне місто».) Звучить пісня: « С чего начинается Родина»

  •  Яке значення вкладає автор пісні в поняття « Батьківщина»?
  •  Чи згодні ви з ним?
  •  Чи знаєте ви, хто виконує пісню?

На екрані (дошці) з`являється фотографія М. Бернеса.

Учитель: А чи знаєте ви, що М. Н. Бернес народився в Україні?

На екрані з`являється коротка інформація про Бернеса.

Робота з картою. Учень повинен прикріпити фото Бернеса на фізичній карті біля точки, що позначає населений пункт ( місце народження Бернеса ).

  •  Яких видатних людей, що прославили місто Ніжин ви знаєте ще?

Діти називають прізвище М. В. Гоголя – видатного російського письменника. На екрані з`являється фото.

  •  Що вам відомо про М. В. Гоголя?

Учень, який відповів, розташовує фото Гоголя на карті поруч з м. Полтавою – місцем народження письменника.

На екрані з`являється фото видатних людей: І. Айвазовського, А. Кримського, С. Корольова, О. Довженка, Б. Стуса, Л. Костенко, В. Івасюка, С. Ротару, Л. Гурченко, Б. Ступки, С. Корольова, В. Лобановського, та інших.

Діти називають прізвища і сферу діяльності в яких представлені видатні діячі.

  •  Як ви думаєте, що об`єднує всіх цих людей?

Діти приходять до висновку, що всі вони народились в Україні.

На екрані – карта України, на якій закріплені фото видатних людей біля місць їхнього народження.

Учитель: Так, всі ці люди народилися в Україні і стали відомими далеко за її межами.

Тому, з упевненістю можна сказати, що Батьківщина – це не тільки земля, не тільки держава, це перш за все люди, велич нашої Батьківщини виявляється саме в людях, які тут живуть. І особливо в тих, що своїми справами зробили внесок в розвиток не тільки вітчизняної, але й світової науки та культури.

Десятки, сотні тисяч людей, відомих і незаслужено забутих – залишили свій слід в історії України та всього людства. Пам`ять про них живе в величних спорудах, назвах вулиць і парків, майстерних виробах.

На екрані з`являються фото: Київського університету, Київського національного театру опери та балету та Київського музею імені Т. Г. Шевченка без підписів.

  •  Що об`єднує всі ці споруди? (Діти мають дійти висновку, що всі вони пов`язані з ім`ям Т.Г. Шевченка)

Гра: «Знавці нумізматики». Кожній команді пропонується фото (аверс, реверс, купюри вартістю в 5, 10, 20, 50, 200 грн.). Учні повинні уважно розглянути зображення і відповісти на запитання:

  •  Назвати ім`я історичного діяча портрет якого зображено на купюрі.
  •  Скласти 2-3 речення про його роль в історій України.
  •  Визначити яким чином пов`язані історична особа та архітектурна споруда, зображена на звороті?

Учитель: Б. Хмельницький, І. Мазепа, І. Франко, М. Грушевський, Л. Українка – історичні діячі, портрети яких зображені на купюрах національної валюти. Вони мали вирішальний вплив на історію нашого народу та становлення української нації.

Проте одні прославлялися великими справами, а імена інших забувалися, часом незаслужено.

  •  Від чого залежить становлення особистості?

В результаті обговорення, учні приходять до висновку, що становлення особистості залежить від виховання.

Лінгвістична вправа.

Команди отримують картки зі словами « патріотизм», « Батьківщина».

Завдання 1.Добрати до кожного слова спільнокореневі слова та визначити корінь слова.( Корені обох слів мають одне значення – «батько». )

Учитель: Отже, виховання, в своїй основі має спиратися на батьківську любов та піклування.

  •  А кого з видатних українських педагогів, які виховали сотні учнів, що стали справжніми патріотами держави ви знаєте?

На екрані фото – А. Макаренка та В. Сухомлинського.

Завдання 2.

  •  Запропонуйте своє визначення поняттям «патріотизм» та «Батьківщина».

Учитель: Отже, всі ви одностайні у визначенні першого поняття. «Патріотизм» – це любов до своєї Батьківщини, до свого народу. В свою чергу, Батьківщина – це не тільки земля, держава, в якій ми народилися, це ще й люди, які працюють для блага свого народу і держави. Вони стають її візиткою, її символами.

«Конкурс знавців державної символіки» Експрес-опитування

  •  Назвіть державні символи України, які визначає Конституція.
  •  Назвіть керівників нашої держави та області.

Під час відповідей учнів на екрані з`являються зображення державної символіки та міста.

Учитель: Державні символи – це не просто знаки, що мають певний зміст, вони також об`єднують громадян однієї держави в одну спільноту, в єдину націю.

Однак не тільки державні символи єднають людей. Є багато речей, що стали візиткою України в усьому світі. Наприклад, булава, як символ українського козацтва; вишиванки, писанки, пісні. І одну з таких пісень пропоную вам пригадати.

На екрані з`являються слова пісні « Червона рута». Лунає аудіо запис пісні у виконанні С. Ротару. Учні підспівують

Учитель: І наостанок хочу вам побажати, щоб ви своїми справами і своїм життям не тільки покращували добробут своєї сім`ї, але й підносили б славу нашої Батьківщини, і тоді ваші імена стануть візиткою нашої держави.

Звучить пісня Петриненка « Україна»

Учні шикуються навколо адміністративної карти України і фотографуються.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

20206. Контроль загрязнения почв 38 KB
  Кроме ПДК в номенклатуру санитарного состояния почв входят показатели: Общее количество аммонийного азота. Общее количество нитратного азота. Общее количество хлоридов. Общее количество пестицидов.
20207. ИССЛЕДОЛВАНИЕ ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНЫХ СИСТЕМ 96 KB
  Для получения равноплечной дифференциальной системы соединяются дужками гнезда 10 16 при этом коэффициенты трансформации равны: Для получения неравноплечной дифференциальной системы соединяются дужками гнезда 10 16 при этом коэффициент трансформации равны Резисторная дифференциальная схема состоит из четырех резистров по 600 Ом образующих равноплечный мост рис. Для этого соединить дужкой гнезда 11 16 а к гнездам ГЕН 23 27 подключить измерительный генератор с частотой...
20208. ИЗУЧЕНИЕ ОКОНЕЧНОЙ АППАРАТУРЫ СИСТЕМЫ ПЕРЕДАЧИ К - 60П 148.5 KB
  Шестидесятиканальная система передачи на транзисторах К 60П предназначена для уплотнения симметричного кабеля диаметром жил 12мм в спектре частот 12 252 кГц. Работой устройств АРУ управляют токи контрольных частот: 16кГц наклонная 112 кГц криволинейная 248 кГц плоская. Индивидуальное преобразование спектра частот 03 34 кГц каждого из 12 каналов тональной частоты осуществляется соответственно с помощью одной из несущих частот: 108; 104; ; 64 кГц. В результате этого преобразования образуется спектр стандартной первичной...
20209. ИЗУЧЕНИЕ КОДИРУЮЩЕГО УСТРОЙСТВА 33 KB
  Сигнал на выходе компаратора зависит от соотношения Iвх и Iэт если Iвх Iэт на выходе компаратора логическая 1 . Если Iвх Iэт на выходе компаратора логический 0 . Сигнал строб 1 формирует импульс кодовой группы а сигнал строб 2 в зависимости от решения компаратора оставляет эталонный ток включенным до конца кодирования отсчета если Iвх Iэт или выключает эталонный ток данного разряда если Iвх Iэт. Наименование импульсов Амплитуда Примечание ТИ Строб 1 Строб 2 РИ 2вых Iэт 23 = 8 Iэт 22 = 4 Iэт 21 = 2 Iэт 20 = 1...
20210. ИССЛЕДОВАНИЕ РЕГЕНЕРАТОРА ЦСП 35 KB
  Подключить шнуры питания макета и измерительные приборы к розеткам сеть 220В . Включить тумблеры питания настроить измерительные приборы. Исследовать работу датчика кодовых групп ДКГ: поставить на макете ключ 1 в положение РУЧ при этом работой ДКГ можно управлять вручную кнопкой при помощи ручного датчика импульсов РДИ для контроля состояния комбинации кодовой группы используются светодиоды; при помощи шнуров подключить 1ый вход осциллографа к выходу ДКГ и настроить осциллограф на неподвижное изображение импульсов на экране для этого...
20211. НЕОБСЛУЖИВАЕМЫЙ РЕГЕНЕРАЦИОННЫЙ ПУНКТ НРП-К12 СИСТЕМЫ ПЕРЕДАЧИ ИКМ-30 57.5 KB
  Ознакомиться с составом оборудования и конструкцией НРПК12 ИКМ30. Изучить структурную схему НРП. Оборудование НРП.
20212. ПРИНЦИПЫ ПОСТРОЕНИЯ МНОГОКАНАЛЬНОЙ СИСТЕМЫ ПЕРЕДАЧИ С ЧАСТОТНЫМ РАЗДЕЛЕНИЕМ КАНАЛОВ 1.32 MB
  Источниками первичных сигналов являются генераторы синусоидальных сигналов Г. Зарисовать осциллограмму следующих сигналов: первичных сигналов первого второго и третьего каналов форму напряжений на выходе генераторов Г; несущих частот этих каналов гнезда 789; на выходе каждого модулятора предварительно соединив дужкой источник первичного сигнала с соответствующим модулятором; на выходе каждого канального фильтра; группового сигнала: а для случая одного канального сигнала; б для случая двух канальных сигналов; в для случая трех...
20213. ИЗУЧЕНИЕ ПРИНЦИПОВ ПОСТРОЕНИЯ АППАРАТУРЫ МНОГОКАНАЛЬНОЙ СВЯЗИ С РАЗДЕЛЕНИЕМ КАНАЛОВ ПО ВРЕМЕНИ 77.5 KB
  Соединив гнезда 12 14 и 16 17 включают между ними усилитель имитирующий линию с нелинейными искажениями. Зарисовать осциллограмму следующих сигналов: первичных сигналов одного канала например первого гнездо 1; групповой сигнал на выходе сумматора гнездо 12 предварительно соединив дужкой гнезда 1 2; сигналы в точках 26 и 29 соединив дужками гнезда 12 13 15 17. Групповой сигнал на выходе сумматора гнездо 12 при подключении всех трех каналов соединив дужками гнезда 2 4 5 6. Подключить усилитель имитирующий линию с...
20214. ИССЛЕДОВАНИЕ ЭЛЕКТРИЧЕСКИХ ХАРАКТЕРИСТИК КАНАЛА ТОНАЛЬНОЙ ЧАСТОТЫ 90.5 KB
  Исследование основных электрических характеристик канала тональной частоты ТЧ. Изучение характеристик канала ТЧ и методов их измерения. Измерение характеристик канала ТЧ.