57617

Державотворчі процеси у 1994-2009 р

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: розкрити зміст перетворень в 1994-2009 р., сформувати політичну позицію щодо оцінки президентства Л.Д.Кучми, В.А.Ющенка, діяльності Верховної Ради, Кабінету Міністрів; перемогу демократичних сил,радикальні зміни у суспільстві; виховувати в дусі патріотизму, толерантності.

Украинкский

2014-04-14

138.5 KB

3 чел.

Урок 2,3

Тема:  Державотворчі процеси у 1994-2009 р.

Мета: розкрити зміст перетворень в 1994-2009 р., сформувати політичну позицію щодо оцінки президентства Л.Д.Кучми, В.А.Ющенка, діяльності Верховної Ради, Кабінету Міністрів; перемогу демократичних сил,радикальні зміни у суспільстві; виховувати в дусі патріотизму, толерантності.

Обладнання: карта «Україна незалежна», Диск Д К «Історія України» (7-11 класи)- модуль 6, мультимедійна дошка? Конституція України 1996 р.

Тип уроку: комбінований.

Очікувані  результати:

  •  засвоєння учнями демократичних перетворень в Україні;
  •  формування вміння аналізувати події в політичному житті, робити висновки, узагальнення;
  •  давати розгорнуту характеристику історичним діячам і визначати їх місце в історії;
  •  визначати хронологічну послідовність основних подій.

Хід уроку.

І. Актуалізація опорних знань.

Слайд  № 1.       

Глосарій теми: референдум, вибори, імпічмент, статус народного депутата, виборча система.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель. Які здобутки та наслідки державотворчого процесу в 1991-1994 роках? Демократичні перетворення, політичні події засвідчили перемогу демократичних сил, радикальні зміни в українському суспільстві, завершення посткомуністичного періоду в житті України, зміну настроїв громадян.

Проблемне питання: Які на ваш погляд тенденції, перспективи суспільно - політичного життя України?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1.  Вибори 1994 року Верховної Ради та дострокові вибори Президента України.  Л.Кучма - Президент України. (слайд2, слайд 3)

Використання диску: Підсумки дострокових виборів (Аналіз статистичного матеріалу виборів 27.03.1994 р.)

Політичний портрет Л.Кучми. Повідомлення учнів (додаткова інформація). Слайд 4.

  1.  
  2.  Діяльність нового складу Верховної Ради. Вибори до Верховної Ради України 1998 року. Законодавча діяльність Верховної Ради ХІІІ скликання (1994- 1998 р.)

Слайд 5.

  1.  Проаналізуйте підсумки виборів 1998 року, зробіть висновки.

На мультимедійній дошці складається діаграма:

Учні роблять висновки про перемогу лівих сил – комуністів, народних демократів.

12 травня 1998 року Верховна Рада почала свою роботу. Головою ВР було обрано О.Ткаченка (представ. Блоку Соц. І Селян. партії).

Більшість ВР  січень 2000 року 11 парламентських груп і фракцій   237 депутатів.

  1.  Президентські вибори 1999 року.
    1.  Правовий статус Президента – евристична бесіда.
    2.  Повноваження Президента. Робота з Конституцією 1996 р., Законами України «Про Президента України». «Про вибори Президента України» (05.07.1991 р.)
    3.  Вибори  І тур 31.10.99.                        та ІІ тур 14.11.99.

Слайд6.              Підсумки:

І - Кучма                                     І- Кучма Л.Д. (56%)

ІІ - Симоненко                           ІІ- Симоненко(38%)

ІІІ - Мороз

ІV - Вітренко

Підвищення ефективності роботи ВР : Кримінальний кодекс, Земельний кодекс (коментар учнів щодо кодексів).

  1.  Всеукраїнський референдум квітень 2000року.

16 травня 2000 року – робота з підручником.

«Відкритий мікрофон» - висловіть свою думку щодо питань Всеукраїнського референдуму.

6. Вибори до ВР 2002 року - 4% бар'єр згідно зміненої системи виборів подолали:

Слайд 7

«Наша Україна» - 23, 55% - 118 депутатів (Ющенко)

Комуністична партія – 20,01% - 64   депутати (Симоненко)

За єдину Україну – 11,79%- 31 депутат

Блок Ю.Тимошенко – 7,25 % - 23 депутати (Тимошенко)

Соціалістична партія України – 6,87 % - 22 депутати (Литвин)

28 травня 2002 року спікером обрано Литвина В.

Політичний портрет Литвина – повідомлення учнів.

Вступне слово учителя.

Протистояння політичних сил  у зв’язку з президентськими виборами 2004 року ускладнене політичне життя, напруга парламентських виборів 2006 року була викликана тим, що переможці здобували повноту влади. Україна стає парламентською республікою, тому вибори здійснювались за пропорційною системою.

Підсумки виборів 26 березня 2006 року.

Слайд 8.

3% бар'єр  подолали 5 політичних сил:

Партія  Регіонів -32,12%

Блок Ю.Тимошенко -22,27%

Блок Наша Україна – 13,94%

Соц. партія України. – 5,67%

Комуністична – 3, 66%

40 інших партій і блоків не потрапили в парламент.

Завдання: Порівняйте політичний склад  ВР 2006р. з 1998 роком.

  1.  Вибори Президента України 2004-2005 року. Помаранчева революція.

Слайд 9.

1 тур                                          П тур                                     I тур

31 жовтня 2001 р.         21 листопада 2004 р.          26 грудня 2004 р.

В. Ющенко    39,90%  46,7%                               51,99%

В.Янукович   39,26%               49,42%                              44,2%

«Помаранчева революція» - масовий рух проти фальсифікації на виборах.

Розповідь вчителя.

Після другого туру виборів на майдані незалежності, в обласних центрах почалися масові мітинги на підтримку В.Ющенко. В Києві прихильники В.Ющенко взяли в облогу приміщення Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, заблокували приміщення Верховної Ради, ЦВК, телецентру. 27 листопада парламент ухвалив постанову про вихід з політичної кризи. Вибори були визнані такими, що не відбулися.

28 листопада в м. Сєверодонецьку відбувся з’їзд депутатів усіх рівнів більшості областей лівобережжя та Криму, на якому законно обраним Президентом визнався В. Янукович. Це крок до зміни територіального устрою України (федерація регіоні). 3 грудня Верховний Суд зобов’язав Центральну виборчу комісію організувати повторне голосування по виборах Президента 26 грудня 2004 р. 10 січня 2005 р. ЦВК оприлюднила результати виборів. Таким чином, «Помаранчева революція» перемогла. Постановою ЦВК В.Ющенко був оголошений Президентом України. 4 лютого 2005 року затвердила на посаді прем’єр-міністра Юлію Тимошенко.

Слайд 10.

Організація дискусії за питаннями:

  •  Про  яку ментальну традиційно-історичну і культурно-цивілізаційну ситуацію всередині України свідчить розшарування населення на прихильників В.Ющенка і В.Януковича, на Захід-Центр і Схід-Південь.
  •  Чому учасники помаранчевої революції твердили, що вони відстоюють незалежність України, національну ідею й культурну окремішність українців? Які загрози для України несла перемога «партії влади»?
  •  На яких суспільно-політичних і культурних цінностях наголошували у своїх передвиборних програмах В.Ющенко і В.Янукович?
  •  Проаналізуйте цифри остаточних результатів виборів Президента, які тенденції суспільно-політичного життя вони засвідчують?
  •  Які, на Вашу думку, перспективи України на майбутнє? Яку політичні гасла збережуть свою актуальність на близьку й далеку перспективу?
  1.  Політична криза 2007 року, позачергові вибори 2007 року.

Політична криза викликана боротьбою за контроль над виконавчою гілкою влади між Президентом В.Ющенко та прем’єр-міністром В.Януковичем. 2 квітня 2007 року Президент підписав указ «Про дострокове припинення повноважень Верховної ради». 31 липня 2007 року, згідно указу Президента позачергові вибори були призначені на 30 вересня 2007 року.

Підсумки позачергових виборів 2007 року Слайд 11.

У Верховну Раду ввійшли:

Партія регіонів – 34,37%;

Блок Юлії Тимошенко – 30,71%;

Блок Наша Україна – Народна Самооборона – 14,15%;

Комуністична партія – 5,39%;

Блок Литвина

ІV. Узагальнення та систематизація знань.

Як змінили парламентські вибори 2006 року розстановку політичних сил?

Чи довіряєте Ви політичним діячам –народним депутатам майбутнє країни?

Дискусія: Які на Ваш погляд  перспективи суспільно - політичного  життя?Чи згодні Ви з пропозиціями Ющенка щодо двопалатного парламенту ?

Домашнє завдання. Скласти глосарій з економічних понять.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

4572. Решение задачи коммивояжера разными программными методами 84.06 KB
  Введение Комбинаторика – раздел математики, посвящённый решению задач выбора и расположения элементов некоторого, обычно конечного множества в соответствии с заданными правилами. Каждое такое правило определяет способ построения некоторой конст...
4573. Кратчайший путь в графе. Методы программирования 151 KB
  Программный продукт предназначен для нахождения кратчайшего пути между двумя любыми вершинами графа. Проектирование Алгоритм Дейкстры. Алгоритм Дейкстры строит кратчайшие пути, ведущие из исходной вершины графа к остальным вершинам этог...
4574. Инструментальная система моделирования Parallax 74 KB
  Общие характеристики системы Инструментальная система моделирования Parallax (далее — система) предназначена для моделирования и анализа система взаимодействующих параллельных процессов на основе аппарата PS-сетей. Система...
4575. Раскраска графа способом разработки программного продукта 403.33 KB
  Родоначальником теории графов считается Леонард Эйлер. В 1736 году в одном из своих писем он формулирует и предлагает решение задачи о семи кенигсбергских мостах, ставшей впоследствии одной из классических задач теории графов. Впервые...
4576. Создание программы для рисования кривых второго порядка в среде Borland C++ Builder 6 437 KB
  Введение В рамках данного курсового проекта требуется написать программу, рисующую кривые второго порядка. Для разработки была использована среда разработки BorlandC++ Builder 6. Формулировка поставленной задачи Написать программу, рисующую кр...
4577. Покрывающее дерево. Концепция алгоритма Краскала 252.41 KB
  Алгоритм Краскала может строить дерево одновременно для нескольких компонент связности, которые в процессе решения объединяются в одно связанное дерево. Полный граф задается списком ребер. Перед работой список ребер сортируется по возрастанию длины....
4578. Философия человека 185 KB
  Философия человека Понятие философской антропологии. Проблема человека в истории философии. Проблема определения сущности человека. Философские проблемы антропосоциогенеза. Смысл и ценность жизни человека. Введение. С развитием общества ...
4579. Визначення максимальної енергії бета-частинок у спектрі 78 KB
  Визначення максимальної енергіїбета-частинок у спектрі Мета роботи: визначення максимальної енергії бета-частинок в спектрі. Короткі теоретичні відомості Бета-розпад — це самовільний процес, в якому нестабільне ядро перетворюєтьс...
4580. Вивчення прискорення вільного падіння тіла за допомогою фізичного маятника 103 KB
  Вивчення прискорення вільного падіння тіла за допомогою фізичного маятника Мета роботи. Вивчити вільні незатухаючі коливання фізичного маятника і визначити прискорення вільного падіння. Теоретичні відомості. Коливання - це процес, який п...