57709

Клас Комахи. Особливості будови та процесів життєдіяльності

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Розширити та поглибити знання учнів про членистоногих познайомити з різноманітністю комах особливостями їх зовнішньої та внутрішньої будови пристосуванням їх до умов навколишнього середовища.

Украинкский

2014-04-15

157.5 KB

15 чел.

Тема.                             Клас Комахи.

Особливості будови та процесів                      життєдіяльності.

Не перестаю дивуватися тому, як багато людей в самих різних куточках світу не мають ані найменшого уявлення про організми, що живуть з нами пліч-о-пліч.

 Джеральд Даррелл  

Мета. Розширити та поглибити знання учнів про членистоногих, познайомити з різноманітністю комах, особливостями їх зовнішньої та внутрішньої будови,  пристосуванням їх до умов навколишнього середовища. Розвивати мову, логічне мислення,   вдосконалювати вміння працювати з підручником. Виховувати пізнавальний інтерес до природи, любов до природи та почуття відповідальності, дисциплінованість.

Обладнання. Проектор, екран, презентація уроку, костюм бджілки.

Хід уроку.

  1.  Організаційний момент.

Доброго дня. На кожному уроці ми прагнемо  досягти  успіху. Сьогоднішній урок не виключення. Тож, для початку, посміхнемось один одному та побажаємо успіху.

- Ви б хотіли бути успішними?

- А що потрібно для досягнення успіху в житті? 

На дошці викреслюється схема.

УСПІХ

Здоров’я

Праця

Знання

Бажання

  •  Де це можна здобути?
  •  Отже кожен день, проведений в школі, кожен урок наближає нас до великого успіху. І сьогоднішній урок біології – це ще один крок  до нього.

Цей урок ми проведемо з застосуванням апельсинової ефірної олії, яка підвищує гостроту зору, знімає напругу, має анти аритмічну дію, стимулює роботу серця та судин, нормалізує вуглеводно-жировий обмін. ЇЇ рекомендується використовувати для зняття напруги при підвищеному розумовому навантаженні; при великих навантаженнях на зоровий апарат, при порушенні серцевого ритму, для підвищення опору простудним та інфекційним, захворюванням, посилення імунітету, для

підвищення уваги.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Відгадайте загадки.

Швець – не швець,

Кравець – не кравець,

Тримає в роті щетинку,

А в руках ножиці.(павук)

Два роги,

А не бик,

Шість ніг -

Без копит. (Рак)

Вікторина на уважність. (піднімають картки.) Щоб краще засвоїти новий матеріал давайте згадаємо особливості павукоподібних та ракоподібних

  •  Тіло складається з головогрудей та несегментованого черевця.  
  •  4 пари ходильних ніг. П
  •  Двогіллясті кінцівки. Р
  •  Дихають зябрами, деякі всією поверхнею тіла. Р
  •  Живуть в основному на суходолі. П
  •  Органи виділення – мальпігієві судини. П
  •   Живуть у воді. Р
  •  2 пари  вусиків. Р
  •  Дихають за допомогою легеневих мішків та трахей. П
  •  Є павутинні бородавки. П
  •  Дихають зябрами, деякі всією поверхнею тіла. Р
  •  Шлунок складається з 3 відділів. Р  (оцінюють координатори груп)

До якого типу належать раки та павуки?

Що характерно для членистоногих?             

  •  Тришарові
  •  Двобічна симетрія
  •  Неоднакова членистість
  •  Членисті кінцівки
  •  Зовнішній хітиновий скелет
  •  Линяння

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Тип Членистоногі об’єднує 3 класи. Назви їх.

Перед вами представники типу Членистоногі. В які групи їх можна об’єднати? Чому?

Як ви гадаєте, як буде звучати тема нашого уроку?

ІV. Повідомлення теми та мети уроку. 

  •  Яка мета нашого уроку?

VI. Вивчення нового матеріалу

  •  Про комах можна сказати, що саме вони є знайомими незнайомцями.   (Епіграф)

- як ви розумієте цей вислів?

Сьогодні на уроці ми з ними познайомимося ближче. 

Проблемне питання. 

   Чому комахи складають найчисельнішу групу тварин на Землі?

  •  Яке значення мають комахи для нашого здоров’я?(повідомлення учнів).

          Театралізований виступ бджоли.

          Відеофрагмент.

План.

  1.  Систематичне положення. (Учні)
    1.  

Особливості зовнішньої будови комах.

        Опрацювання флеш-анімації.

  1.  Характеристика внутрішньої будови.
    1.  Ознаки пристосованості комах до середовища існування.(лабораторна робота) 

Охарактеризувати дихання комах проаналізувавши відео фрагмент. 

Робота в групах.

Гронування

Учні в групах складають опорні

схеми, кріпимо до дошки. 

Зовні тіло комах укрите хітиновою кутикулою. Її основу становить хітин (полісахарид до складу якого входить нітроген)

Малюємо комаху очима.

Узагальнення та систематизація.

 Виконання лабораторної  роботи.

Створити сенкан про комах.

Вірш про метеликів під супровід слайдів та музики.

Чому немає комах великого розміру?

                    Підведення підсумків.

Метод мікрофон або пресс…

І, нарешті, повернемося до того з чого почали урок. Ми бажали  один одному успіху. Ви його досягли?

Отже, Ви зробили ще один крок до великого життєвого успіху. Ви неодмінно його досягнете. Успіхів Вам!

Домашнє завдання.

-Чому таргани пережили динозаврів?

Створити публікацію про вплив комах на людину.

Опрацювати матеріал підручника.

Скласти кросворд.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

82021. Изображение социальной манипуляции в романе М. Е. Салтыкова-Щедрина «Господа Головлевы» 274.58 KB
  Целью нашей работы, прежде всего, является выявление социальных манипуляций среди персонажей романа «Господа Головлевы». На примере романа осуществляется попытка показать, как в литературном произведении осуществился процесс манипуляции, какими возможностями его изображения обладает художественный текст.
82022. ВИДЫ КОНТРОЛЯ И ДВИЖЕНИЯ ФИНАНСОВ 124.21 KB
  В данной дипломной работе представлено основные виды регламентирующих документов, федеральных законов и форм по управлению финансовом потоком во 2-м отряде федеральной противопожарной службы Министерства Российской Федерации по делам гражданской обороны, чрезвычайным ситуациям и ликвидации последствий стихийных бедствий.
82023. Проектирование базы данных. Защита информации 429.13 KB
  Концептуальное (инфологическое) проектирование — построение семантической модели предметной области, то есть информационной модели наиболее высокого уровня абстракции. Такая модель создаётся без ориентации на какую-либо конкретную СУБД и модель данных.
82024. Основы работы в программе Excel. Построение Диаграмм и графиков с помощью Excel 1.69 MB
  Существует специальная область информатики, изучающая методы и средства создания и обработки изображений с помощью программно-аппаратных вычислительных комплексов, – компьютерная графика. Она охватывает все виды и формы представления изображений, доступных для восприятия человеком либо на экране монитора...
82025. Роль фельдшера в организации специфической профилактики инфекционных заболеваний у детей 148 KB
  Иммунопрофилактика инфекционных болезней – это система мероприятий, осуществляемых в целях предупреждения, ограничения распространения и ликвидации инфекционных болезней путем проведения профилактических прививок согласно Национальному календарю профилактических прививок...
82026. БУХГАЛТЕРСКИЙ УЧЕТ И АНАЛИЗ ОСНОВНЫХ СРЕДСТВ ОРГАНИЗАЦИИ 531.24 KB
  Основные средства играют большую роль в воспроизводственном процессе труда, так как они образуют производственно-техническую базу и определяют производственную мощь предприятия, именно поэтому тема дипломной работы является актуальной на сегодняшний день.
82027. Взаимосвязь межличностных отношений и учебной мотивации детей младшего школьного возраста 496.5 KB
  Теоретические основы взаимосвязи межличностных отношений и мотивации учебной деятельности младших школьников. Мотивация учебной деятельности младших школьников. Влияние межличностных отношений на мотивацию учебной деятельности младших школьников.
82028. Интернет-коммуникации в деятельности предприятия (на примере проекта «Инфодонск» (ИП Кузнецова Г. В.)) 4.81 MB
  Интернет объединил в себе интерактивный характер коммуникации, гипермедийную природу и возможность построения индивидуального взаимодействия. Глобальная компьютерная сеть является одновременно и новой средой общения, и рынком с десятками миллионов потенциальных клиентов, обладающих достаточно высоким уровнем дохода.
82029. Анализ проблем неправомерного поведения военнослужащих и профилактика правонарушений 263.5 KB
  Сущность и понятие правонарушения. Правонарушения военнослужащих Внутренних Войск МВД Российской Федерации. В борьбе с правонарушениями основные усилия должны быть направлены на профилактику этих проступков и на устранение причин их порождающих.