57710

Урок-турнір з інформатики «Комп’ютерні відмінники»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: Перевірити спільний рівень ерудиції; знання учнів з вивчених розділів та тем навчальної програми; вміння та навички учнів отриманих на уроках інформатики...

Украинкский

2014-04-15

2.89 MB

23 чел.

    2013

Матеріали, які додаються до нестандартного уроку з інформатики «Комп’ютерні генії»:

1.  Розробка нестандартного уроку з інформатики «Комп’ютерні генії»;

2. Авторська мультимедійна презентація «Комп’ютерні  відмінники», яка використовується на протязі всього уроку;

3.  Бланки для журі;

4. Фотоматеріал до проведеного нестандартного уроку з інформатики «Комп’ютерні генії»;

5. Карточки для пантомім;

6. Картки з техніки безпеки;

7. Картка-бонус;

6.  Створена учнями презентація «Мій вчитель» (презентація команди, яка набрала найбільшу кількість балів).


Тема уроку: Урок-турнір з інформатики «Комп’ютерні відмінники»

Мета уроку:

  1.  Перевірити спільний рівень ерудиції; знання учнів з вивчених розділів та тем навчальної програми; вміння та навички учнів отриманих на уроках інформатики;
  2.   Сприяти вмінню учнів ефективно працювати в мікрогрупах, сформованих для участі в турнірі; розвитку творчого мислення і кмітливості; розвитку творчої активності;  розвитку активізації розумової діяльності учнів;
  3.  Формувати інтерес до вивчення інформатики;
  4.  Виховання почуття відповідальності, вмінь працювати у команді, поважати  суперників.

Тип уроку: повторення і закріплення вивченого матеріалу.

Форма уроку: робота в групах, фронтальний контроль вивченого раніше матеріалу – відповідати на запитання, закріплення – робота за комп’ютером, створення презентації.

Завдання уроку:

1. Теоретичне повторення матеріалу вивченого раніше;

2.  Практичне застосування на практиці матеріалу вивченого раніше;

3. Аналіз результатів навчання з інформатики;

4. Відстеження практичної спрямованості знань з інформатики;

4. Розвиток креативного мислення учнів.

Обладнання:

  •  

  •  Комп’ютер;
  •  Екран та проектор;
  •  Завдання для команд та для вболівальників;
  •  Бланки для журі;
  •  Карточки для пантомім;
  •  Картка-бонус;
  •  Дипломи;
  •  

  •  Авторська мультимедійна презентація «Комп’ютерні  відмінники», яка

використовується протягом  всього уроку.

Організація уроку:

1. Команда  «Комп’ютерні генії». Всього – 6 учнів.

2. Команда «Інформашки». Всього – 6 учнів.

3. Ведучий – вчитель інформатики.

Підготовчий етап:

Клас ділиться на 2 команди по 6 учнів в кожній. Вони самі обирають собі капітана. Вдома учні повинні вибрати назву команди, девіз, емблему, виконати домашнє завдання:

- створити газету  для конкурсу «Найкращий комп’ютерний художник»;

- створити презентацію «Мій вчитель»;

- повторити різні відомості, одержані ними на уроках інформатики.

План проведення уроку:

з/п

Хід уроку

Час, хв

1

Організаційний етап

3

2

Формулювання мети та плану роботи на уроці

5

3

1-й конкурс «Найкращий комп’ютерний художник»

3

4

2-й конкурс «Комп’ютерна графіка»

3

5

3-й конкурс «Далі, далі, далі…»

7

6

4-й конкурс «Зрозумій мене»

3

7

Гра з глядачами

4

8

5-й конкурс «Найкраща презентація»

10

9

Підбиття підсумків гри і нагородження учнів

3

10

Підбиття підсумків уроку

2

11

Домашнє завдання

2

Хід змагання

1. Організаційний етап

Ведучий: Доброго дня шановні учні, журі та гості! Сьогодні ми зібралися з вами для проведення турніру знавців інформатики, щоб закріпити та перевірити знання учнів з вивчених тем. Шановні діти ви зможете показати свої знання з інформатики та продемонструвати вміння працювати з ПК. А розпочати урок я хочу з таких  слів: «Хто володіє інформацією, той володіє світом!». Інформація для людини – це перш за все, знання. Сьогодні у вас буде можливість поділитися своїми знаннями.

За нашою грою будуть спостерігати та виставляти оцінки вельмишановне журі.

Давайте привітаємо  членів журі:

1.       

2.

А тепер давайте познайомимося з учасниками турніру:

1 команда «Інформашки»:

2 команда «Компютерні генії»:

 

2. Формулювання мети та плану роботи на уроці

На цьому уроці ми з вами повинні перевірити ваші знання з вивчених розділів та тем навчальної програми, перевірити вміння та навички, які ви отримали на уроці.  Наш турнір буде складатися з 5 конкурсів: 

1. «Найкращий комп’ютерний художник» «Стен-газета»

2. «Комп’ютерна графіка»

3. «Далі, далі, далі…»

4. «Зрозумій мене»

5. «Найкраща презентація»

За кожен конкурс учні отримують бали і вкінці підбивається підсумкова оцінка, до якої входять оцінки за:

1. емблему;

2. газету;

3. малюнок;

4. презентацію;

5. бали від глядачів.

Критерії оцінювання. Кожен конкурс оцінюється по 12 бальній шкалі.

Шановне журі перед вами лежать бланки, в яких ви будите виставляти оцінки і підводити підсумки за кожен конкурс.

Переходимо до першого конкурсу.  

3. Перший конкурс «Найкращій комп’ютерний художник»

 Кожен з команд мав можливість створити малюнок та газету для конкурсу, зараз ми подивимося на їхні роботи, а  журі оцінять ваші вміння і творчість. Ви  вже отримаєте перші бали. Журі виставляють оцінки першого конкурсу.

4. Другий конкурс, який має назву «Комп’ютерна графіка»

Перш за все хочу,  щоб ми  з вами пригадали  правила  дотримання техніки безпеки під час роботи на комп’ютері  

Правила гри: Два учня від кожної команди створюють малюнок на ПК на тему «Пристрої ПК». Час виконання роботи – 15хв. А поки учні працюють ми перейдемо до 3 конкурсу.

5. Третій конкур називається  «Далі, далі, далі…»

Правила конкурсу: Учням відводиться 3хв. для відповідей на запитання. Якщо правильної відповіді не маєте - кажіть далі. Розпочнемо:

Запитання для команди 1:

1. Наука про закони, методи та способи накопичення, обробки та передачі інформації (інформатика).

2. Організована послідовність дій (алгоритм).

3. Що менше 1 Мб або 1 Кб? (1 Кб).

4. Пристрій вводу інформації (клавіатура).

5. Набір символів алфавіту російської мови (кирилиця).

6. Пристрій вводу в комп’ютер інформації з аркуша (сканер).

7. Скільки байт в одному кілобайті (1024).

8. Чи є принтер пристроєм вводу інформації? (ні). 

9. Як називаються знання, які отримує людина від різних джерел? (інформація).

10. При якій напрузі в мережі працює комп’ютерний клас? (220в).

11. Чи може людина заразити комп’ютер вірусами? (ні).

12. Пристрій, який дозволяє з’єднувати комп’ютер з телефонною мережею? (модем).

Запитання для команди 2:

1. Мінімальна одиниця виміру інформації (біт).

2. Центральний пристрій комп’ютера (системний блок, процесор).

3. Невелика програма, яка може приписувати себе до інших програм (вірус).

4. Спеціальний індикатор, який вказує позицію на екрані (курсор).

5. Алгоритм, записаний на мові програмування (програма).

6. Що являється носієм інформації: клавіатура, миша, магнітний диск, принтер? (магнітний диск).

7. Скільки бітів в 1 байті? (1 біт).

8. Як називається всесвітня глобальна комп’ютерна мережа? (Інтернет).

9. Чи є клавіатура пристроєм вводу інформації? (так).

10. У коробці менше 9 але більше 3 кульок. Скільки кульок є 2 чи 5? (5).

11. До пристрою вводу чи виводу інформації відноситься монітор?(виводу).

12. Набір символів алфавіту російської мови (кирилиця).

Шановне журі підрахуйте бали, які отримала кожна з команд.

6. Четвертий конкур називається  «Зрозумій мене»

Доки наші учасники працюють за комп’ютерами ми перейдемо до наступного конкурсу, який називається «Зрозумій мене»: один учасник від кожної команди  повинен показати пантомімно пристрій, який зображений на карточці. А команда повинна вгадати, що він показує. За кожну правильну відповідь команда отримає 6 балів.

Картка для першої команди:

   

Принтер        Системний блок

Картка для другої команди:

 Мишка        Сканер

А зараз давайте пограємо з учнями,  які не приймають участь у змаганні. Я буду пропонувати загадки, а ви будете на них відповідати, за кожну правильну відповідь ви отримаєте бонус. 1 бонус – 1 бал (додатковий),який ви можете  віддати своїй улюбленій команді. Отже розпочнемо:

Загадки:

1. Він покаже все на світі: 
Що малюють, пишуть діти,
 
Грають як і що співають,
 
І як пошту відправляють.
 
Все, що є відображає,
 
Без нього ПК немає!
(Монітор)

2. В неї довгий сірий хвіст, 
До курсору має хист.
(Комп’ютерна мишка )

3. В блоці цім живе процесор 
Помічник він, не агресор 
В ньому щось гуде, співає 
Одним оком нам моргає. 
Головний він недаремно, 
А зовуть його.....
(системним)

4. На ній записані програми 
І для тата і для мами 
В упаковці як конфета 
Швидко крутиться......
(дискета)

5. Ось я кнопку натискаю 
І папір вже заправляю. 
Він друкує без зупинки 
Вірші, пісні і картинки 
І швидкий він, наче спринтер 
Відгадайте, що це...
(принтер)

6. Може він порахувати, 
Може він пісні співати, 
Малювати і писати, 
Помилки перевіряти. 
Може він листа прийняти, 
З другом швидко нас зв’язати, 
Він багато чого може 
І завжди нам допоможе!
(комп’ютер )

Ребуси:

   (передача)

   (обробка)

   (процесор)

  (модем)

Учні вже готові показати нам свої малюнки. Давайте поглянемо на роботи наших учасників. Оплесками визначимо найкращого комп’ютерного художника. Журі, виставте, будь ласка, бали.

7.  П’ятий конкур називається  «Презентація»

Переходимо до наступного конкурс «Презентація». Кожна команда мала змогу проявити свою майстерність, знання, створивши вдома презентацію. Давайте поглянемо на їх роботу та оцінимо їх.

8. Підбиття підсумків гри і нагородження учнів

Шановні учні, наш турнір вже добіг  кінця.   Давайте підіб’ємо підсумки і визначимо переможця сьогоднішнього турніру. Слово нашому журі.

9. Підбиття підсумків уроку

Давайте підведемо підсумок нашого уроку. Дайте відповіді на запитання:

1. Що вам сподобалося на сьогоднішньому уроці?

2. Що вам не сподобалося?

3. Чи хотіли би ви, щоб уроки інформатики ще проводилися у вигляді турнірів? Чому?

10. Домашнє завдання

Повторити матеріал за темами № 4-5

Висновки вчителя про ефективність проведеного уроку:

Цілі, поставлені перед грою, були виконані. Дітям дуже сподобалася ця гра, так як їм доводилося відповідати не тільки на теоретичний матеріал, але й проявляти креативність при виконанні інших завдань.

Дана гра викликала інтерес до досліджуваного предмету, дозволила по іншому поглянути на матеріал курсу інформатики.

 


Правила техніки безпеки під час роботи на
ПК

Суворо забороняється:

1. Чіпати роз’єми з’єднувальних кабелів, торкатися до проводів живлення і пристроїв заземлення.

2. Торкатися руками монітора

3. Працювати на відстані, ближче ніж 60-70 см

4. Сидіти криво, або на своїх ногах.

. Довго працювати на ПК та перевтомлювати свій організм


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

21859. Факторы, определяющие формы проявления геомеханических процессов 272.5 KB
  Состав строение и физические свойства горных пород. Структурные особенности массивов горных пород. Естественное напряженное состояние массивов пород. Основным предметом изучения в геомеханике является массив горных пород и механические процессы происходящие в нём.
21860. Управление геомеханическими процессами при проведении капитальных выработок и строительстве подземных сооружений 2.82 MB
  Управление геомеханическими процессами при проведении капитальных выработок и строительстве подземных сооружений. Задачи управления горным давлением и основные принципы обеспечения устойчивости горных выработок. Закономерности изменения напряженного состояния приконтурного массива выработок при их различных положениях в пространстве относительно поля напряжений в массиве пород и преобладающих структурных неоднородностях. Выбор и обоснование оптимальных форм и размеров поперечных сечений рациональной ориентации выработок.
21861. Особенности напряжённо-деформированного состояния массива пород вокруг очистных выработок 266 KB
  Особенности напряжённодеформированного состояния массива пород вокруг очистных выработок. Характерные виды проявлений горного давления в очистных выработках. Взаимное влияние очистных выработок при разработке обособленных и сближенных пластов и жил. Основные принципы выбора способа управления горным давлением при ведении очистных работ.
21862. Управление геомеханическими процессами при системах с естественным поддержанием выработанного пространства 848 KB
  В этой группе систем разработки поддержание очистного пространства осуществляется за счет естественной устойчивости обнажений массивов полезного ископаемого и вмещающих пород. Следует заметить что данная группа систем разработки применяется как правило в условиях устойчивых массивов пород. Очевидно в такой постановке вопроса устойчивое состояние любых элементов системы разработки определяется соотношением действующих в массиве пород напряжений и деформационнопрочностных свойств пород слагающих рассматриваемый элемент. Если конкретно...
21863. Управление геомеханическими процессами при системах с искусственным поддержанием выработанного пространства: с закладкой выработанного пространства 344 KB
  Для поддержания подрабатываемого массива горных пород выработанное пространство вслед за выемкой руды или через некоторое время заполняется закладочным материалом. Для повышения плотности создаваемого искусственного массива специально подбираются крупность кусков и фракционный состав смесей. Для достижения высокой плотности закладочного массива рекомендуется принимать максимальный размер куска не более 250 300 мм при этом содержание мелких частиц должна быть до 10 15 а фракция от О до 20 мм до 30. Усадка закладочного массива в первом...
21864. Организация процесса разработки управленческого решения 95.5 KB
  Демократизация разработки решений; 5.1 Логические схемы деятельности в процессе разработки решения Методы принятия решений направленных на достижение намеченных целей могут быть различными: 1 метод основанный на интуиции управляющего которая обусловлена наличием у него ранее накопленного опыта и суммы знаний в конкретной области деятельности что помогает выбрать и принять правильное решение; 2 метод основанный на понятии здравого смысла когда управляющий принимая решения обосновывает их последовательными...
21865. Целевая ориентация управленческих решений 126 KB
  Взаимосвязи в системе целей Фундаментальные цели определяют общую направленность деятельности организации являются исходным пунктом построения дерева целей организации. Эти цели не всегда ясны даже высшим менеджерам а тем более персоналу. Тактические цели: обеспечивают перевод стратегических целей в термины и показатели которые могут быть использованы при принятии решений; имеют своей основой стратегические цели направленные на их поддержку; более конкретны чем стратегические цели. Операционные цели являются еще более...
21866. Анализ внешней среды и ее влияние на реализацию альтернатив 71 KB
  С этого периода связь фирмы с внешней средой стала рассматриваться как одна из главнейших ее характеристик. Внешняя среда фирмы предприятия или организации это совокупность активных субъектов и сил действующих за их пределами не поддающихся контролю со стороны фирмы предприятия или организации и влияющих на возможности фирмы предприятия или организации устанавливать и поддерживать отношения с субъектами внешнего окружения для достижения своих стратегических целей. Внешняя среда фирмы достаточно разнородна.2 Среда прямого воздействия К...
21867. Условия неопределенности и риска 55.5 KB
  Условия неопределенности и риска.3 Виды и условия предпринимательского риска; 8. По критерию определенности информации различают решения принятые в условиях: а определенности б вероятностной определенности риска в неопределенности ненадежности. В отечественной экономике на данном этапе ее развития риск особенно вероятен вследствие неуменьшающейся неопределенности политической ситуации неустойчивости экономической среды отсутствия гарантии получения ожидаемого результата Природа риска в рыночной экономике...