57717

Історія життєвих випробувань Робінзона Крузо у романі Даніеля Дефо «Робінзон Крузо»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Відомий французький просвітитель Жан-Жак Руссо вважав: «Робінзон Крузо» - це перша книга, яку варто прочитати кожній людині, як тільки вона навчиться читати за букварем.

Украинкский

2014-05-21

49.5 KB

0 чел.

Бінарний урок у 6 класі

(світова література, англійська мова)

Тема уроку: Історія життєвих випробувань Робінзона Крузо у романі Даніеля Дефо «Робінзон Крузо».

Мета: ознайомити учнів з окремими фактами біографії Д.Дефо, з історією створення роману, дати поняття про роман, зацікавити змістом твору, виховувати інтерес до пригодницької літератури, розвивати навички виразного читання.

Обладнання: мультимедійна дошка, тексти роману.

Використана література: текст роману «Робінзон Крузо».

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

  1.  Робота над темою уроку.

Слово вчителя англійської мови:

What country are we going to speak about?

Where is it situated?

What is it famous for?

What famous people of this country do you know?

Учитель світової літератури: Так, ми говоримо про велику морську державу Англію, яка у ХVІІІ столітті тримала під контролем Середземне море, вела торгівлю з багатьма державами світу, а місто Лондон було дуже відоме завдяки безлічі торговців і привізних товарів.

Демонстрація на мультимедійній дошці: Англія. Карта.

Саме цю велику державу прославив своїми відомими творами письменник світового значення Даніель Дефо.

Слайд-портрет Д.Дефо.

Про своє життя, про написання творів і розповість наш гість - Даніель Дефо.

Рольова гра. Учень у ролі Д.Дефо розповідає свою біографію:

I was born in London in 1659. I was an English writer and journalist. I wrote more than 500 books, pamphlets and journals on various topics.My political writings had brought me only troubles and increasing debts, so I turned to fiction writing. My first novel was written in 1719 when I was nearly sixty years old. It became one of the best known adventure stories in the world. That novel was Robinson Crusoe – a story which still thrills readers today, more than two hundred fifty years later.

Robinson Crusoe brought me great success. During the last years I was sick, lonely old man. I died in 1731, at the age of 71, as alone and frightened as my hero Robinson had been during his 28 years on a deserted island.

Учитель світової літератури: Даніель Дефо назвав свій роман «Робінзон Крузо» - головним твором свого життя.

Відомий французький просвітитель Жан-Жак Руссо вважав: «Робінзон Крузо» - це перша книга, яку варто прочитати кожній людині, як тільки вона навчиться читати за букварем.

Мета і завдання уроку: Тож на уроці ми познайомимося з окремими фактами біографії письменника, історією створення роману, почнемо небезпечне та цікаве життя разом із головним героєм роману – Робінзоном Крузо.

Засвоєння літературознавчих термінів.

За жанром твір «Робінзон Крузо» - роман.

Слайд: Роман – складний за будовою прозовий епічний твір (віршований), у якому широко охоплені життєві події, глибоко розкривається історія формування характерів героїв.

Роман може бути історичним, побутовим, психологічним, філософським, пригодницьким…

Бесіда:

Як ви вважаєте, до якого виду відноситься роман «Робінзон Крузо»?

   (пригодницький)

Своїм романом Дефо започаткував новий жанр – «робінзоніаду».

Українські читачі познайомилися з романом у 1877 році. А Тарас Григорович Шевченко назвав роман безсмертним творінням. Він був палким шанувальником цього твору, радив читати його і дітям, і дорослим.

Слайд: малюнок Т.Г.Шевченка «Робінзон Крузо».

Коментар учня: На малюнку Т.Г.Шевченка до твору «Робінзон Крузо» зображений головний герой в хвилини, коли він читає книгу книг – Біблію. Саме ця книга примушує героя думати, аналізувати, переживати, надіятися. Від книги наче йде сяйво, яке освітлює Робінзона. Ця велика книга людства допомогла Р.Крузо побороти страшну самотність, вона відкрила йому істини, яких він не розумів, живучи в цивілізованому суспільстві.

Учитель світової літератури: Даніель Дефо підняв у романі «Робінзон Крузо» головну тему – дії людини, яка потрапила в складні життєві випробування.

Звернемося до тлумачного словника:

Слайд: Випробування – перевірка на ділі якостей, властивостей кого-небудь, чого-небудь, здатність до здійснення, виконання чогось. Перевірка міцності чого-небудь, стійкості до певного впливу або здатності до певної дії.

Trial – the process of testing the ability, quality or perfomance of smb, smth, especially before you make a final decission about them.

Учитель англійської мови: The first edition of “Robinson Crusoe ” was published on the 25th of 1719. The author’s name was not mentioned. The novel was presented by Daniel Dofoe as a manuscript, written by the hero of the story.

Слайд:  

The

LIFE

And Strange Surprising

ADVENTURES

of

ROBINSON CRUSOE;

OF YORK, MARINER:

Who lived Eight-and-twenty Years all alone in an uninhabited Ireland on the Coast of America, near the Mouth of the Great River Orooneque; having been cast on Shore by Shipwreck, wher – in all the Men perished but Himself.

With an Account how he was at last as strangely delivered by Pirates.

Written by Himself

Робота в парах: перекладіть назву книги українською мовою.

Коментар учня:

Слайд: Translation - the process of changing smth that is written or spoken into another language.

Учитель світової літератури: В основу сюжету роману покладено історію шотландського матроса Олександра Селькірка, який прожив на острові Мас-а-Тьєрра (біля узбережжя Чілі) у повній самотності 4 роки й 4 місяці. Опинився на острові боцман добровільно: він не знайшов спільної мови з капітаном, та й судно, на якому вони подорожували, було занадто старим і ненадійним.

 Селькірк сподівався повернутися додому на одному із суден, що заходили до островів за прісною водою. Так і сталося. Але лише через 4 роки і 4 місяці, які морякові необхідно було прожити на безлюдному острові.

Як первісні люди, він навчився видобувати вогонь тертям, а коли закінчився порох, ловив руками диких кіз.

Коли корабель «Дьюк» наблизився до острова, моряки побачили людину у звірячих шкурах, яка не могла вимовити жодного слова… Але одразу повернутися Селькірку не судилося. Йому довелося обїхати навколо світу й повернутися додому капітаном вітрильника «Інкриз».

Олександр Селькірк – прототип Робінзона Крузо.

Слайд: Прототип – це реально існуюча особа, яка слугувала авторові прообразом (моделлю)для створення літературного персонажа.

Prototype – the first design of smth from which other forms are copied or developed.

Запитання до учнів: Прототип і літературний герой – одне й те саме?

Висновок, який роблять учні.

Учитель світової літератури: Герой роману Дефо 28 років і 2 місяці прожив на безлюдному острові. Здається, що лише від розуміння своєї самотності можна опустити руки і віддатися в полон гнітючим думкам. Проте Робінзон живе і виживає, створює свій особистий світ, в якому є гармонія: матеріальні блага і духовність.

В образі Робінзона втілюється багатовікова історія боротьби людства за існування, підкреслюється визначна роль праці.

Пропоную вам ближче познайомитися з головним героєм твору – Робінзоном Крузо та його товаришем Пятницею.

Рольова гра. Заходять Робінзон Крузо і Пятниця у відповідному одязі. На столі розкладені предмети: виноград, банан, лук і стріли, колоски ячменю, глиняна тарілка, рушниця та ін.

Робінзон розповідає про своє життя і представляє П’ятницю, якого навчив англійській мові.

Robinson: Let me introduce my best friend Friday, whom I met on the island.

Friday: Hello, my name is Friday. Robinson Crusoe is my master and my best friend. Cannibals wanted to eat me but he saved my life. He called me Friday because it happened that day. I am about 26 years old. I am a tall, strong, handsome man. Robinson taught me English and now as you see I can speak it very well. Also he gave me clothes, taught me to shoot, to hunt and to do many other useful things. I am so grateful to him.

Слайд: Робінзон і Пятниця.

Робота з текстом художнього твору. Виразне читання тексту: с. 128-130 (підручник «Зарубіжна література. 6 клас.» автори Ю.І.Ковбасенко, Л.В.Ковбасенко).

Учитель світової літератури: Ми будемо працювати над романом «Робінзон Крузо» ще 3 уроки. Проте, з текстом твору ви вже знайомі.

Бесіда з учнями: 

  1.  Що ми дізналися про роман Д.Дефо «Робінзон Крузо»?
  2.  Чому Робінзон вирушив у мандри?
  3.  Чому він опинився на безлюдному острові?
  4.  Як Робінзон забезпечив себе припасами з корабля?
  5.  Чи було в нього житло?
  6.  Які погодні умови були на острові?
  7.  Як він шив одяг, виготовляв посуд?

(інші запитання).

Учитель англійської мови: Now let’s do some post-reading tasks:

Are these sentences true or false?

  1.  The island was beautiful but no one lived there. (T)
  2.  Robinson found animals and fruit to eat. (T)
  3.  There was a terrible fire on the ship. (F)
  4.  Robinson reached the island with his things. (T)
  5.  He met many people on the island. (F)
  6.  He cut down trees and built a small palace. (F)

Учитель англійської мови: Complete the sentences:

1. Robinson was the only person... (on the island)

2. Robinson was alone and... (started a small farm)

3. Robinson found some goats... (who did not drown)

4. Robinson taught Friday... (on the farm)

5. Friday helped Robinson... (for the rest of their lives)

6. They were friends... (to speak English)

Підсумок уроку

 Учитель світової літератури: В наш бурхливий час люди багато подорожують (за родом своєї діяльності, відпочинку та ін.), та ніхто не застрахований від будь-яких екстремальних ситуацій та випробувань. Одні подорожі можуть принести насолоду, інші – випробування. Тому ми повинні вміти знайти вихід з будь-якої ситуації.

Учитель англійської мови: 

Учитель світової літератури: Давайте звернемося до епіграфа. Як ви розумієте його?

Проблемне запитання до учнів: Як себе поводити, якщо ви потрапили у складну життєву ситуацію?

Інтерактивна форма роботи «Сніжка» (учні передають одне одному білу кулю і при цьому дають відповіді на запитання).

Доки людина не здається,

Вона сильніша за долю.

Е. Ремарк

Використана література:

Жигло І.В. Урок на тему “The story of Robinson Crusoe”.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

21903. Номенклатура и разграфка топографических карт 164.5 KB
  Общегеографические карты делятся на три вида: обзорные масштаб 1:I 000000 и мельче; обзорнотопографические масштаб 1:100000 1:1000000; топографические масштаб 1:100000 и крупнее. Обзорнотопографические карты составляются по картам более крупных масштабов. Топографические карты составляются по результатам съемок территорий и отличаются детальностью изображения местности. Это многолистные карты т.
21904. Атрибутивное описание. Векторная модель. Топологическая модель 121 KB
  Атрибутивное описание Одних координатных данных недостаточно для описания картографической или сложной графической информации. Атрибуты соответствующие тематической форме данных и определяющие различные признаки объектов также хранятся в таблицах. Применение атрибутов позволяет осуществлять анализ объектов базы данных с использованием стандартных форм запросов и разного рода фильтров а также выражений математической логики. Кроме того с помощью атрибутов можно типизировать данные и упорядочивать описание для широкого набора некоординатных...
21905. Растровая модель. Оверлейные структуры. Трехмерные модели 158 KB
  Трехмерные модели. При этом каждой ячейке растровой модели соответствует одинаковый по размерам но разный по характеристикам цвет плотность участок поверхности объекта. В ячейке модели содержится одно значение усредняющее характеристику участка поверхности объекта. В растровых моделях в качестве атомарной модели используют двухмерный элемент пространства пиксель ячейка.
21906. Введение в дистанционное зондирование. Восстановление (коррекция) видеоинформации. Предварительная обработка изображений. Классификация. Преобразование изображений 145.5 KB
  К настоящему времени накоплен огромный фонд более 100 миллионов аэрокосмических снимков полностью покрывающих всю поверхность Земли а для значительной части районов с многократным перекрытием. Геометрическая коррекция или трансформирование снимков предназначено для устранения искажений вызванных кривизной и вращением Земли а также углом наклона орбиты спутника к плоскости экватора. Часто для представления и совместной обработки материалов разных видов типов съемок а также разновременных снимков одной и той же территории используется...
21907. Отраслевые геоинформационные проекты 139.5 KB
  Создание карт распределения геологической продукции и информации: а по административным районам; б по геологическим структурам. Создание двумерных и трехмерных моделей подсчета запасов полезных ископаемых и карт в изолиниях. Персональные компьютеры в руках геолога представляют собой надежный инструмент который дает большие возможности как по созданию геологических отчетов геологических карт научных разработок так и по решению различных модельных задач по теории рудообразования геотектонике стратиграфии металлогении и т.
21908. Некоторые вопросы оценки качества цифровых карт 110 KB
  Для быстрой оценки точности цифровой карты необходимо проверить значения реальных координат объектов карты. Проверить значения координат в углах рамки карты. в зависимости от вида и масштаба карты. Если югозападный угол карты имеет неточную привязку то весьма вероятно что все объекты карты будут иметь координаты со сдвигом.
21909. История развития ГИС 77.5 KB
  Одна из наиболее интересных черт раннего развития ГИС особенно в шестидесятые годы заключается в том что первые инициативные проекты и исследования сами были ГЕОГРАФИЧЕСКИ РАСПРЕДЕЛЕНЫ по многим точкам причем эти работы осуществлялись независимо часто без упоминания и даже с игнорированием себе подобных. Возникновение и бурное развитие ГИС было предопределено богатейшим опытом топографического и особенно тематического картографирования успешными попытками автоматизировать картосоставительский процесс а также революционным достижениями...
21910. Классификация ГИС технологий 96.5 KB
  Множество задач решаемых современными ГИС научных прикладных образовательных наконец бытовых не поддается исчислению складываясь из необозримого числа достойных внимания и описания объектов реальности помноженных на разнообразие мотивов и целей человеческой деятельности. При всем многообразии типов ГИС возможна их классификация по нескольким основаниям: пространственному охвату объекту и предметной области информационного моделирования проблемной ориентации функциональным возможностям уровню управления и некоторым другим...
21911. Ввод данных в ГИС. Базовые структуры данных в ГИС. Представление пространственных данных. Структура геоинформационных систем 73 KB
  Базовые структуры данных в ГИС. Представление пространственных данных. Ввод данных в ГИС.