57719

Натуральні числа. Геометричні фігури

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: навчальна закріпити поняття кут елементи кута рівні кути види кутів позначенням кутів; формувати в учнів вміння будувати кут; відпрацювати навички побудови кутів розрізняти кути на готових рисунках і позначати...

Украинкский

2014-04-15

45.5 KB

5 чел.

5 клас

Предмет: математика

Тема 1. Натуральні числа. Геометричні фігури

Урок 45.

Тема уроку: «Кути. Вимірювання і побудова кутів»

Урок розробила вчитель вищої кваліфікаційної категорії Миргородська Світлана Іванівна, Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 114» Дніпропетровської міської ради

Структура уроку:

  1.  Актуалізація опорних знань (усні вправи).
  2.  Мотивація навчальної діяльності. Формування нових знань(означення, графічні образи, рисунки, візуалізація, презентація в PowerPoint тощо).
  3.  Детальне розв’язання типових задач з поясненням та побудовою (в супроводі презентаціі в PowerPoint).
  4.  Вправи на закріплення (завдання практичного, теоретичного змісту, дворівнева самостійна робота).

Методист міського методичного кабінету    Т.П.Устінова


Тема. Кути. Вимірювання та побудова кутів.

Мета:  навчальна -   закріпити поняття «кут»,  «елементи кута», «рівні кути», «види кутів»,  позначенням кутів; формувати в учнів вміння будувати кут;  відпрацювати навички побудови кутів, розрізняти кути на готових рисунках і позначати кути різними способами; ознайомити учнів із змістом аксіоми вимірювання кутів; сформувати  поняття «бісектриса кута»; вміння вимірювати кути і будувати кути заданої градусної міри та розв'язувати задачі на використання аксіом побудови та вимірювання кутів.

  розвивальнарозвивати логічне мислення,творчу ініціативу та

            розумові здібності      учнів, їх інтелектуальні якості, здатність бачити

            проблеми;  самостійність,гнучкість мислення;

           виховна -  виховувати інтерес до вивчення математики через    

           практичне використання матеріалу, відповідальність за свідоме

           засвоєння матеріалу.

  Тип уроку: засвоєння  знань, умінь та навичок з використанням

                        інформаційно-комунікаційних технологій

Обладнання: демонстраційний транспортир, мультимедійна дошка ІРВОАRД, мультимедійна презентація «Кути. Вимірювання та побудова кутів».

 Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань

Ігровий момент

Учитель. Любі діти!Сьогодні я знайшла не підписаний зошит з виконаним домашнім завданням, яке було задано на попередньому уроці. Допоможіть мені, будь ласка, перевірити це домашнє завдання і знайти та пояснити, де допущені  помилки. Далі вчитель відкриває заздалегідь записане розв'язання вправ домашнього завдання (№ 298, 300, 302, 304( ІІ рівень)) разом із рисунками, причому в кожному з номерів припущено помилки. Учні (шукають помилку) перевіряють і сигналізують учителеві про знайдену помилку. Один з учнів пояснює, як треба було зробити і чому.

Усні вправи

  1.  Означення кута.(слайд2)
  2.  Одиниця вимірювання кутів, їх позначення.(слайд3)
  3.  Елементи кута(слайд4)
  4.  Прилад для вимірювання кутів(слайд 5)
  5.  Області кута(слайд 6,7)
  6.  Порівняння кутів методом накладання(слайд8).

II. Формулювання мети й завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель. Ви вже знаєте, що кути вимірюють за допомогою транспортира. Одиницею вимірювання кутів є градус. Нам відомо, що для кутів, як для геометричних фігур, можна з'ясувати, чи рівні вони. Тому закономірно виникають запитання: а  які види кутів існують. На ці запитання ми сьогодні і знайдемо відповіді, провівши подорож до країни Кутів.

III. Формування нових знань

 І етап  Зміст матеріалу уроку можна подати за планом:

1.Поняття розгорнутого кута.(слайд9)

2.Поняття прямого кута( слайд 10)

3.Побудова прямого кута( слайд11)

4.Поняття гострого і тупого кутів шляхом порівняння їх з прямим кутом(слайд 12)

    5. Засвоєння нових знань.

Робота з підручником

     Учні знайомляться зі змістом пункту 12 підручника і знаходять означення видів кутів, що застосовуються під час розв’язування задач на використання аксіом вимірювання кутів та їх поділу на частини.

       (учні  зачитують означення видів кутів)

ІІ  етап  

1.Фізкультхвилинка.( Відпочинок для очей)

Очима намалюйте перед собою гострий, прямий, тупий та розгорнутий кути (як з права на ліво, так і з ліва на право).

2. Практична робота(слайд 13).

Методика проведення практичної роботи

Учням роздаються аркуші із завданням і рисунками, і аркуші прозорого паперу, на якому є зображення прямого кута для порівняння з іншими кутами. На початку роботи вчитель пояснює, як це робиться. Відповіді заносяться до листа відповідей і здаються, завдання перевіряються у класі, і проводиться корекція знань за необхідності.

ІІІ  етап  3. Аксіоми побудови кутів.

 1. Правила вимірювання кутів ( перевірка знань) ( Слайди 14,15,16,17 – вказані різні види можливого прикладання транспортира)

4. Побудова кутів  -(  слайди 18,19)

Поділ кута на частини ( слайд20)

Також бажано, щоб учитель показав, як будувати кут заданої градусної міри і домогтися засвоєння цього питання учнями на рівні алгоритму.

       5.Побудова бісектриси ( слайд 21.22)

Вчитель дає означення бісектриси кута та правило її побудови.

       6. Робота з підручником.

     Учням пропонується ознайомитися зі змістом (ст. 80)  пункту 11 підручника та визначити правила побудови бісектриси кута за допомогою транспортира.

     

ІV. Засвоєння вмінь та навичок.

1. Самостійна  дворівнева робота. Робота в парах.(слайд 23)

2.Учням пропонується зробити взаємоперевірку та на полях відмітити правильність виконання вправи.

3. Учитель запитує про результати виконання вправ. В разі наявності помилок проводимо аналіз допущених помилок за слайдами 24,25,26,27,28.

  1.  Підсумки уроку ( слайд 29)

    Учням задається запитання: «З якими видами кутів вони познайомилися на уроці?».

    Дітям пропонується по закінченні уроку підняти  «+» або «-» як результат  цікавості та зрозумілості матеріалу, що вивчався на уроці.

    Вчитель з дітьми роблять висновки.

  1.  Домашнє завдання.

П.12 (вивчити правила)

І рівень: № 318, №323, № 325(письмово)

ІІ рівень: №318, № 325, № 329(письмово)

Практична робота: на аркуші формату А4 побудувати гострий, тупий, прямий та розгорнутий кути і їх бісектриси.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

3105. Сети связи и системы коммутации 13.83 MB
  Сети связи и системы коммутации 1 Единая сеть электросвязи России (ЕСЭ). Состав ЕСЭ. Типы и особенности систем связи ЕСЭ. Основой электросвязи Российской Федерации является Единая сеть электросвязи (ЕСЭ) РФ, обеспечивающая предоставление услуг элект...
3106. История Узбекистана 1019 KB
  История Узбекистана. Значение и место истории Узбекистана в духовном возрождении народа. Произведение И.А. Каримова «Без исторической памяти нет будущего». В основу произведения И.А. Каримова «Без исторической памяти нет будущего» (1999г...
3107. Нелинейные уравнения и способы их решения 1.97 MB
  Метод Гаусса, особенности реализации. Метод Гаусса — классический метод решения системы линейных алгебраических уравнений (СЛАУ). Это метод последовательного исключения переменных, когда с помощью элементарных преобразований система уравн...
3108. Кинематический расчет привода и выбор электродвигателя 388.5 KB
  Исходные данные: F =5,5 кН; V=0,28 м/с; Р=65 мм; z=13; Н=720 мм; L=650мм. 1 Кинематический расчет привода и выбор электродвигателя. Для выбора электродвигателя необходимо определить его мощность и частоту вращения. Потребляема...
3109. Теория антропологии как науки 100.6 KB
  Предмет и место антропологии в системе наук о человеке Термин "антропология" греческого происхождения (антропос - человек, логос - наука) и означает "наука о человеке". Считают, что впервые это слово употребил Аристотель (384-322 до н. э), крупне...
3110. Проект двухэтажного 6 комнатного жилого дома для г. Ярославль 212.5 KB
  Введение В курсовой работе разработан проект двухэтажного 6 комнатного жилого дома для г. Ярославль. Проект разработан в соответствии с выданным заданием. Объёмно-планировочное и конструктивное решение здания соответствует требованиям нормативной до...
3111. Инвестиции как сбережения. Фонд содействия реформированию жилищно-коммунального хозяйства 165 KB
  Введение: Государственной думой 6 июля 2007 года, был принят Федеральный закон о фонде содействия реформированию жилищно-коммунального хозяйства  , который предусматривал создание фонда в целях безопасного и благоприятного условия проживания гр...
3112. Оружие Правды 192 KB
  Долгие годы коммунистического владычества оставили после себя духовную пустыню, нет уголка, которого не коснулось бы страшное разорение. Наша надежда на выздоровление Родины и ее восстановление питается верой в беспредельное милосердие Божие и в сам...
3113. Феномен общественной морали 22.6 KB
  Феномен общественной морали Уже само название предлагаемых заметок предельно прозрачно определяет выбранный подход к анализу как структуры морали, так и ее функционирования. Однако следует согласиться с Р.Г. Апресяном в том, что сохраняется концептуа...