57720

Квадратична функція. Квадратні нерівності

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: Сприяти узагальненню матеріалу, поглибленню знань. Розвивати мислення, кмітливість, цікавість, оперативність у виконанні вправ, інтерес до навчання. Виховувати вміння працювати колективно.

Украинкский

2014-04-15

462 KB

10 чел.

Урок алгебри в 9 – Б класі.

Тема: «Квадратична функція. Квадратні нерівності»

Мета уроку: Сприяти узагальненню матеріалу, поглибленню знань.

                     Розвивати  мислення, кмітливість,цікавість,оперативність у       

                     виконанні вправ, інтерес до навчання.

                     Виховувати вміння працювати колективно.

Обладнання: презентація груп, картки з завданнями для лото, картка для усної роботи.

Тип уроку: урок узагальнення знань і умінь.

Хід уроку.

  1.  Актуалізація опорних знань.

Девізом уроку будуть слова Рене Декарта: «Недостатньо лише мати добрий розум, головне раціонально його використовувати»

Ви повинні показати раціональне використання свого розуму і вміння при узагальненні і систематизації знань про квадратичну функцію та квадратні нерівності.

Сьогодні ми здійснимо подорож до країни під назвою «Квадратична функція». Щоб вирушити в путь, потрібно мати перепустку, яку видає митний контроль. Кожний із вас повинен допомогти здійснити подорож, правильно розв’язавши завдання.

Завдання митного контролю.

  1.  Яка з наведених функцій є квадратичною?

    А) у = х – 1.   Б) у =  – 1.   В) у =  – 1.   Г) у = .

2. Користуючись графіком функції у =  – 6х + 5, знайти проміжки зростання і спадання.

   3. Користуючись графіком даної  функції, знайти розв’язки нерівності:

        у ≤ 0.

З цими завданнями ви справилися. Митний контроль дає дозвіл вирушати далі.

  1.  Удосконалення і систематизація знань і умінь.

Перша зупинка.«Квадратична функція».

Перша група учнів підготувала матеріал по даній темі. Учні розкажуть, яка функція називається квадратичною, її властивості, проміжки зростання і спадання, проміжки знакосталості функції.

Усі інші учні записують матеріал у вигляді плану.

Подорожуємо далі.

Друга зупинка. «Квадратична нерівність  а + bх + с≤ (<) 0»

Друга група учнів підготувала матеріал по розв’язуванні даної нерівності. Учні розкажуть про алгоритм розв’язання нерівності.

Третя зупинка. «Квадратична нерівність а +bх + с ≥ ( > ) 0»

Третя група учнів підготувала матеріал по розв’язуванні даної нерівності.

Четверта зупинка. «Лото»

Завдання першої групи.

  1.  Знайти область визначення функції у =  + .
  2.  Не виконуючи побудови графіка функції у = 3знайти точки перетину його з осями координат.
  3.  Знайти область значень функції f(x) = - + 3.
  4.  Дана функція f(x) = 2x - . Знайти f().
  5.  Розв’яжіть нерівність  + 3х +2 ≤0.
  6.  Що є графіком функції у = а +bх + с.

Завдання другої групи.

  1.  Не виконуючи побудови, знайти точки перетину графіка функції

f(x) =  – 25 з осями координат.

  1.  Знайти область визначення функції: у =  - .
  2.  f(x) = + х 1. Знайти f(0) + f(1) + f(2) + f(3).
  3.  f(x) = – 4х + 6. Знайти х, при якому f(x) = 18.
  4.  Знайти нулі функції f(x) = + 4х.
  5.  Знайти область значення функції f( x) = + 2.

Завдання третьої групи.

  1.  Знайти область визначення функції f(x) = + .
  2.  Не виконуючи побудови, знайти точки перетину графіка функції f(x)= – 3х – 4 з віссю Ох.
  3.  Як називається функція у = а + bx + с?
  4.  Вітки параболи у = -5 + 7х – 4 напрямлені …?
  5.  Знайти область значення функції у = - + 9.

Перевіряється виконання завдання кожної групи.

Додаткове завдання.

Наша подорож підходить до кінця. Щоб повернутися назад, кожен із вас розв’яже завдання:

  1.  Побудувати графік функції: у =  + 3х – 4. Знайти проміжки зростання і спадання функції, область визначення і область значень функції.
  2.  Розв’язати нерівність:  + 3х – 4 > (≥, <, ≤) 0.
  3.  Підсумок уроку.

Хто повернеться з подорожі, а хто ні, ми дізнаємося на слідуючий урок, після перевірки даного завдання.  Старший кожної групи оцінює учнів своєї групи за підготовку до уроку.

  1.  Домашнє завдання. с. 147 – 148, № 1 – 10.

Сьогодні на уроці ми здійснили подорож у країну «Квадратична функція. Квадратна нерівність».

Живімо з алгеброю в злагоді і мирі!

Нехай кмітливість вам допомагає,

Алгебраїчні таємниці кожен з вас пізнає!

Завдання першої групи.

  1.  Знайти область визначення функції у =  + .
  2.  Не виконуючи побудови графіка функції у = 3знайти точки перетину його з осями координат.
  3.  Знайти область значень функції f(x) = - + 3.
  4.  Дана функція f(x) = 2x - . Знайти f().
  5.  Розв’яжіть нерівність

+ 3х +2 ≤ 0.

  1.  Що є графіком функції

у = а +bх + с.

Завдання другої групи.

  1.  Не виконуючи побудови, знайти точки перетину графіка функції

f(x) =  – 25 з осями координат.

  1.  Знайти область визначення функції: у =  - .
  2.  f(x) = + х 1. Знайти

f(0) + f(1) + f(2) + f(3).

  1.  f(x) = – 4х + 6. Знайти х, при якому f(x) = 18.
  2.  Знайти нулі функції f(x) = + 4х.
  3.  Знайти область значення функції

f( x) = + 2.


Завдання третьої групи.

  1.  Знайти область визначення функції f(x) = + .
  2.  Не виконуючи побудови, знайти точки перетину графіка функції f(x)= – 3х – 4 з віссю Ох.
  3.  Як називається функція

у = а + bx + с?

  1.  Розв’яжіть нерівність

– 3х + 2≥ 0.

  1.  Вітки параболи у = -5 + 7х – 4 напрямлені …?
  2.  Знайти область значення функції

у = - + 9.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

27620. Наука уголовного права, ее предмет, метод и задачи. Её связь с другими отраслями научных знаний. Роль науки уголовного права в совершенствовании законодательства 35 KB
  Наука уголовного права ее предмет метод и задачи. Роль науки уголовного права в совершенствовании законодательства. Понятие уголовного права как науки. Предмет науки УП составляет уголовное законодательство и практика его применения обобщение действующего уголовного закона и проблем его совершенствования.
27622. Невиновное причинение вреда и его формы. Юридическая и фактическая ошибки. Их влияние на вину и уголовную ответственность 36.5 KB
  Юридическая ошибка это неправильное представление лица о преступности или не преступности совершенного им деяния его квалификации о виде и размере наказания предусмотренного за данные деяния. Фактическая ошибка это неправильное представление заблуждение лица относительно фактических обстоятельств содеянного его объективных признаков. Ошибка относительно объекта посягательства не меняет формы вины она определяет лишь ее содержание. Данная ошибка может состоять в неправильном представлении лица о том объекте на который оно посягает...
27623. Незаконное задержание, заключение под стражу или содержание под стражей (ст. 301 УК). Принуждение к даче показаний (ст. 302 УК) 32 KB
  Незаконное задержание заключение под стражу или содержание под стражей 301 Объект преступления непосредственный общест. Заведомо незаконное задержание представляет заключение под стражу в виде меры пресечения органами дознания в качестве подозреваемого при отсутствии оснований указанных в законе УПК; Лицо может быть задержано по подозрению в совершении преступления за которое может быть назначено наказание в виде лишения свободы только при наличии одного из следующих оснований: 1 когда лицо застигнуто при совершении преступления...
27625. Незаконное предпринимательство (ст. 171 УК) и лжепредпринимательство (ст. 173 УК) как преступления против установленного порядка предпринимательской и банковской деятельности 31.5 KB
  173 УК как преступления против установленного порядка предпринимательской и банковской деятельности. Объектом незаконного предпринимательства являются установленные НПА правила государственного надзора за осуществлением законной предпринимательской деятельности то есть принцип законности экономической деятельности. Объективная сторона 3 признака: 1 осуществление именно предпринимательской деятельности 2 а в отсутствии соответствующей регистрации; б с нарушением правил регистрации а равно предоставление в орган осуществляющий...
27626. Объект преступления - общественная безопасность в сфере обращения указанных в ст.222 УК предметов (оружие, боеприпасы, взрывчатые вещ-ва, взрывчатые устройства) 81.5 KB
  Сбыте хранении перевозке либо ношении огнестрельного оружия боеприпасов взрывчатых веществ или взрывных устройств. Основные части оружия это ствол затвор барабан рамка и стальная коробка. Нёзаконность заключается в нарушении норм Закона об оружии хранение и ношение оружия без лицензии. Хранение нахождение оружия и предметов в помещениях тайниках а также в иных местах обеспечивающих их сохранность.