57732

Формули скороченого множення. Метали

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: Використовуючи нестандартну форму проведення уроку, перевірити якість знань і вмінь учнів з вивчених тем; зацікавити математикою, хімією, встановлюючи зв’язки між предметами і українським фольклором...

Украинкский

2014-04-15

709 KB

0 чел.

Тема уроку: Формули скороченого множення. Метали.

Мета уроку: Використовуючи нестандартну форму проведення уроку, перевірити якість знань і вмінь учнів з вивчених тем; зацікавити математикою, хімією, встановлюючи зв’язки між предметами і українським фольклором; розвивати логічне мислення, навички зв’язного мовлення.

Кор. мета: розвивати соціальну, полікультурну, комунікативну компетентності, компетентність продуктивної творчої діяльності.

Тип уроку: практичне застосування знань, умінь та навичок

Форма уроку: інтегрований урок

Обладнання: інтерактивна дошка, комп’ютери.

Хід уроку

  1.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП.

Учитель: Сьогодні наш урок незвичайний, особливий. Це урок спільного використання знань з математики та хімії. На уроці будемо з вами математику та хімію вітати.

1 учень: Ти визнана давно

Главою всіх наук.

Потрібна нам

Ти завжди крізь і всюди.

Без математики

Ми нині, як без рук!

З тобою з казки

Дійсність творять люди.

Освоївши тебе,

Рвемося у політ.

Створили ми

Розумні вже машини.

Штурмуємо космічний світ

І різних фактів

Пізнаємо причини.

З тобою ми впевнено ростемо,

З тобою підкоряємо природу.

Твої досягнення ми віддаємо

На благо українського народу.

2 учень: Важко навіть уявити

Як без хімії прожити.

Чистить, миє і годує

Живить, травить і лікує.

Посуд, меблі і тканини –

Це хімічні речовини.

І повітря, і вода –

Взагалі природа вся!

Хімію вивчай охоче –

І в халепу ти не вскочиш.

Будеш знать про неї все –

Вона користь принесе.

Учитель: Ми вам завжди нагадуємо, що знання з математики і хімії – це довгий ланцюжок і кожна ланка є знанням із певної теми.

І якщо ви не засвоїли якоїсь теми, то ланцюжок знань розривається або стає не міцним.

Однією з ланок ланцюжка знань є тема нашого інтегрованого уроку.

Тема: Формули скороченого множення. Метали.

Проведемо наш урок під назвою «Хіміко-математична масляна»

Чому масляна? І що це таке? Відповіді на ці запитання ми зараз з’ясуємо.

Вчитель: За народними звичаями, Масляну святкували останнього тижня лютого. Кожний день Масляної мав свою назву і супроводжувався відповідними дійствами. Люди прощалися із зимою, зимовими святами, залишаючи в пам’яті найкраще.

Цього тижня відзначалася перемога світла і тепла над силами холоду.

На «Хіміко-математичній» масляній ми також відсвяткуємо перемогу сили знань над неуцтвом і лінню, переконаємося, що всі засвоїли вивчений матеріал.

Починаємо працювати під девізом:   Думаємо колективно

Працюємо оперативно,

Сперечаємося доказово –

Це для всіх обов’язково.

  1.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

Відгадай назву.

У понеділок зустрічалися знайомі, родичі. Вони влаштовували снігові гірки, грали в сніжки. Щоб дізнатися, як називався понеділок тижня Масляної, ми також пограємо в сніжки.

Кожний з вас отримає «сніжку», у середині якої записано завдання. Виконавши завдання знайдете літеру за допомогою аркуша відповідей. Потім літери запишіть у квадрати і прочитаєте назву понеділка.

Вчитель: Будьте уважні, бо в аркуші є зайві відповіді.

Спочатку уважно треба подивитись на приклад, а потім згадати, яке саме правило необхідно використати.

1 буква

(3y-2)2

У

16m2-24m+9

2 буква

(4m-3)2

І

9y4-12xy2+4x4

3 буква

(1-5x) (5x+1)

Т

25y2-4x2

4 буква

(5y-2x) (5y+2x)

З

9y2-12y+4

5 буква

(m3+3x3)2

С

1-25x2

6 буква

(3y2-2x)2

Ч

1-8x3

7 буква

(1-2x) (1+2x+4x2)

Р

m6+6x3m3+9x6

Яке слово ви отримали?

«Зустріч»

Перший день масляного тижня називався – «Зустріч». Уранці в понеділок споруджували опудало Масляної і з пошаною його носили вулицями, а потім ставили на найвище місце.

3 учень: Выезжала честная Масленица

Душой потешиться

Умом повеселиться

Речью насладиться

«Прощай, зима!»

Здравствуй, весна

Привет, масленица. 

Діти, як називався вівторок? Не знаєте? Тоді ще раз пограємо в сніжки.

1 буква

(2b+3y2)2

І

4y2+16a4+16a2y

2 буква

(7m-3)2

Г

y2+25my-10my

3 буква

(4a2+2y)

И

m4-6m2x2+9x4

4 буква

(y-5m)2 

З

4b2+12by2+9y4

5 буква

(8x-3y) (3y+8x)

Ш

49+9y2+42y

6 буква

(m2-3x2)2

А

49m2+9-42m

7 буква

(3y+7)2

Р

64x2-9y2

Вчитель: Вівторок називався «Заігриш». Саме у вівторок приступали до святкування, зазиваючи гостей до себе на млинці й кататися із крижаних гірок.

Перевдягнуті дівчата виконують пісню.

Мы давно блинов не ели,

Мы блиночков захотели

Припев: Ой, блины, блины, блины

Вы блиночки мои.

В квашне новой растворили

2 часа блины ходили

Припев:

Моя старшая сестрица

Печь блины-то мастерица

Припев.

Напекла она поесть

Сотен пять, наверно, есть

Припев.

На поднос блины кладёт

Их сама к столу несёт

Припев.

Гости, будьте все здоровы

Вот блины мои готовы.

III. Застосування знань, умінь і навичок.

Вчитель: Середа «Ласунка». Назва цього дня говорить сама за себе. У цей день пригощалися всякими ласощами.

А. Проведемо вікторину «Meтали» (Слайд 3)

1. Назва якого металу співпадає з назвою планети? (Уран)

2.Який метал людство вперше використало для виготовлення прикрас, культових предметів та предметів домашнього вжитку? (Золото)

  1.  Який метал називається крилатим? (Алюміній)
  2.  Який метал давні єгиптяни цінували більше за золото? (Срібло)
  3.  Який метал і чому давньогрецький філософ Аристотель назвав «живим сріблом»? (ртуть)
  4.  Він входить до складу порід і мінералів, багатьох сумішей, цементу, кераміки, скла. Часто його називають будівельним. Який це елемент? (Кальцій)
  5.  Елемент, йони якого запобігають розвитку бактерій, стерилізують питну воду? (Аргентум)
  6.  Найлегший метал? (Літій, ρ=0,54 г/см3)

Б. Віднови приказку.(Слайд 4)

… характер (золотий, залізний)

Швидкий, як … (ртуть)

Не все те …, що блищить (золото)

Слово – то …, а мовчання …(срібло, золото)

Негріте … не зігнеш (залізо)

… руки (золоті); … серце (золоте)

Вчитель: Четвер «Розгуляй»

Вам було дано завдання, знайти у творах російського поета і письменника О.С. Пушкіна назви хімічних елементів-металів. Давайте з’ясуємо, як ви впоралися із завданням.

1 учень Осень А.С. Пушкин

Унылая пора! Очей очарованье!

Приятна мне твоя прощальная краса –

Люблю я пышное природы увяданье,

В багрец и золото одетые леса …

2 учень Из поэмы «Полтава»

Тиха украинская ночь.

Прозрачно небо. Звёзды блещут.

Своей дремоты превозмочь

Не хочет воздух. Чуть трепещут.

Сребристых тополей листы.

3 учень Из произведения «Конь»

Что ты ржешь, мой конь ретивый

Что ты шею опустил,

Не потряхиваешь гривой,

Не грызёшь своих удил?

Али я тебя не холю?

Али ешь овса не вволю?

Али сбруя не красна?

Аль поводья не шелковы?

Не серебряны подковы

Не злачены стремена?

4 учень Из поэмы «Руслан и Людмила»

У лукоморья дуб зеленый,

Златая цепь на дубе том,

И днём и ночью кот ученый

Всё ходит по цепи кругом.

Там царь Кощей над златом чахнет;

Там русский дух… там Русью пахнет!

Одна снимает шлем крылатый

Другая кованые латы

Та меч берет, та пыльный щит;

Одежда неги заменит

Железные доспехи брани.

Но прежде юношу ведут

К великолепной русской бане

Уж волны дымные текут

В её серебряные чаны.

Вокруг Руслана ходит конь,

Поникнув гордой головою,

В его глазах исчез огонь!

Не машет гривой золотою,

Не тешиться, не скачет он,

И ждет, корда Руслан воспрянет …

Учень 5 «Сказка о Царе Салтане…»

Что ж? под елкою высокой,

Видит, белочка при всех

Золотой грызёт орех.

Учень 6 «Сказка о рыбаке и рыбке»

В третий раз он закинул невод,-

Пришел невод с одною рыбкой,

С не простою рыбкой,- золотою.

 

Учень 7 «Сказка о золотом петушке»

     Вот мудрец перед Дадоном

Стал и вынул из мешка

Золотого петушка.

«Посади ты эту птицу,-

Молвил он царю,- на спицу;

Петушок мой золотой

Будет верный сторож твой».

Учень 8 «Сказка о мёртвой царевне и 7 богатырях»

Вот за то тебе, лови!

И к царевне наливное,

Молодое, золотое

Прямо яблочко летит…

Оно соку спелого полно,

Так свежо и так душисто,

Так румяно – золотисто,

Будто медом налилось.

Вчитель: П’ятниця «Тещині посиденьки»

П’ятниця давала шанс тещам відпочити від приготування їжі й вирушити з відповідним візитом до зятів, обов’язок яких – виявити їм повагу й, звичайно, почастувати млинцями.

На «Тещиних посиденьках» гості з’їли ось таку кількість млинців.

892-112

Гостей було

442-342

Скільки млинців з’їв кожний із гостей «Тещиних посиденьок», якщо кожний гість з’їв однакову кількість млинців?

Рішення запишіть у зошитах.

Скільки ж млинців з’їв кожний гість? Дайте повну відповідь? (10 млинців з’їв кожний гість).

Вчитель: Субота «Посиденьки».

У цей день відвідували рідних.

    Гостей потрібно було не   тільки нагодувати але й обдарити. Тому ми зробили вам свої подарунки.

IV. Підсумок уроку

Вчитель: Неділя «Прощений день»

У цей день прощалися з Масляною близьких та знайомих просили вибачити за колишні образи, бажали: «Хай не заходить сонце в серці вашому». І вам від усієї душі ми цього бажаємо, а також – щоб у вас ніколи не згасало бажання вчитися. А зараз ми пропонуємо вам виконати тестові завдання на комп’ютері.

V. Домашнє завдання

Повторити формули скороченого множення. Виконати індивідуальні завдання за картками (з математики та хімії).

В кінці уроку було проведено чаювання з млинцями та медом.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

76520. Принципы обучения (общедидактические) 42 KB
  Прочность усвоения знаний достигается логикой построения изучаемого материала системой упражнений требующих не автоматического а творческого и сознательного перенесения полученных знаний специальными методами на этапе усвоения материала а также постоянным повторением материала уже после изучения раздела. Наглядность это использование специальных средств для опоры на различные анализаторы при восприятии и усвоении материала. Наглядность служит для того чтобы вопервых облегчить понимание материала и вовторых задействовать как можно...
76521. Принципы методики преподавания русского языка 26 KB
  Практически во всех разделах изучаются значимые единицы морфемы слова предложения. В морфемике необходимо учитывать что морфемы являются минимальными значимыми частями слова и что поэтому морфемный разбор не может быть проведен механически на глазок. При изучении морфологии существенно то что разные значения одного и того же слова могут иметь разные морфологические характеристики например: слово лес в значении ‘совокупность деревьев’ имеет формы единственного и множественного числа а в значении ‘строительный материал’ формы только...
76522. Отбор теоретических понятий при изучении лексики и фразеологии 27 KB
  Цель формирование представлений о лексикофразеологической системе русского языка; знакомство со лексическим и нормами русского литературного языка; обогащение словарного запаса учащихся; Задачи: формирование основных лексических понятий знакомство с разными способами пополнения словарного запаса научить школьников определять роль лексических и фразеологических единиц речи сформировать умение школьников использовать лексику и фразеологизмы в соответствии с лексич значением научить пользоваться разными видами словарей В начальной школе...
76523. Отбор теоретических понятий при изучении морфологии 29.5 KB
  В школьной практике изучается морфология на синт основе то есть главное внимание уделяется условию и характеру употребления словоформ в разных стилях и жанрах речи формированию умения школьников целесообразно использовать слова разных частей речи в построении связанного высказывания. Все словоформы русского языка систематизированы и объединены в части речи которые в школе рассматриваются с точки зрения структурно семантического принципа значения формы и функции слова. Цели: формирование понятия морф система русского языка обогащение...
76524. Отбор теоретических понятий при изучении синтаксиса 30.5 KB
  ИНТЕРНЕТ Рассмотрение синтаксической единицы – предложения начинается в 1 классе Обеспечить усвоение учащимися знаний о строе русского языка на основе сознательного восприятия ими системы синтаксических понятий и правил ; Разграничение в научном синтаксисе словосочетания и предложения способствовало выделению существенных признаков качественно различных единиц языка более глубокому постижению специфики каждой из них. Синтаксис предложения рассматривает коммуникативную единицу языка служащую средством формирования выражения и сообщения...
76525. Основные теоретические понятия методики обучения стилистике 25.5 KB
  Выделяют пять стилей из них четыре книжных: научный официальноделовой публицистический художественный и разговорный стиль. Научный стиль Научный стиль один из книжных стилей который используется в научных трудах учебниках и учебных пособиях устных выступлениях на научные темы. В научном стиле можно выделить следующие разновидности: 1 собственно научный стиль. 2 научнопопулярный стиль который присущ текстам предназначенным для популяризации научных знаний.
76526. Виды речевых ошибок: методика работы по их предупреждению и исправлению 29 KB
  Употребление слов в несвойственных им значениях. Повторение однокоренных слов в одном предложении тавтология: Писатель ярко описывает события того дня. Речевая недостаточность возникает в случае когда пропущено нужное слово. Употребление лишних слов.
76527. Отбор теоретических понятий при изучении фонетики, графики и орфоэпии 31 KB
  Необходимо при изучении словообразования: буквы имеющие два один звук. Цель изучения:осознаное усвоение звуковой системы языка; знакомство с орфоэпическими нормами СРЛЯ; формирование орфографических навыков.Задачи:Формирование основных фонетических понятий: звук слог ударение интонация;Дать представление о русской графике как науке устанавливающей общие принципы передачи звучащей речи на письме;Развивать фонематический слух учащегося и на этой основе формировать орфографическую грамотность школьника;Закрепить умение обозначить звуки...