57736

Додатні та від’ємні числа. Модуль числа

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: привести в систему знання учнів про додатні та від’ємні числа модуль та порівняння чисел; розвивати обчислювальні навички розвивати логічне мислення пізнавальний інтерес...

Украинкский

2014-04-15

201.5 KB

17 чел.

           Тема: Узагальнення  і систематизація знань з теми

                     «Додатні та від’ємні числа. Модуль числа.»

                      Урок математики у 6 класі з використанням ІКТ.

 Йорза Ольга Іванівна, учитель математики, Петрівська ЗОШ І-ІІІ      ступенів Старобешівської  районної ради Донецької області.

Мета:

-привести в систему знання учнів про додатні та від’ємні числа, модуль та порівняння чисел;

-розвивати обчислювальні навички,

-розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес;

- виховувати культуру математичної мови та письма;

-розвивати пізнавальну активність та творчі здібності;

-сприяти розвитку інформаційної, особистісної, «уміння учитися», компетентностей через використання інтерактивних методів навчання.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Обладнання:, підручник, інтерактивна дошка, роздатковий матеріал, картки  персонального оцінювання.

Додаток:файл у програмі Notebook, учнівська презентація.

Очікувані результати:У процесі уроку учні  зможуть:

  •  систематизувати свої знання про додатні та від’ємні числа,модуль числа, порівняння раціональних чисел;
  •  набути навички роботи в групах, самостійної роботи;
  •  вчитися відповідно оформляти записи обчислень;
  •  вчитися усному оформленню розв'язань вправ.

Хід уроку

І.Організаційний момент. Психологічний настрій.

ІІ. Перевірка творчого завдання.

Перша група. «Історія виникнення поняття додатні та від’ємні числа».Електронна презентація. Знайти матеріал та підготувати).

            

(Фрагменти презентації)

Друга група. Інсценувати  розповідь про властивості протилежних чисел та модуль. (Матеріал надано. Підготувати інсценування.)Рольова гра.

ІІІ.Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу.

3.1.Графічний диктант. «Вірю не вірю».

Взаємоперевірка знання в парах.

Я кажу істинні твердження та хибні. Якщо твердження хибне,то ставите знак /\.Якщо твердження істинне, то знак___. Я вважаю, що

1. Додатні числа записуються зі знаком «+».  

                       

2.Протилежні числа відрізняються тільки знаком.                                    

3.   Усі числа, протилежні цілим, є натуральними.              

4. Кожне раціональне число є цілим.                                   

5.  Число нуль - від’ємне.                                                     

6.Усі числа, протилежні натуральним, є цілими.          

7.   -9 >-5.                                                                            

8.     -7 <5.                                                        

 Взаємоперевірка по заготовленому малюнку на інтерактивній дошці.

3.2.  Групова робота. Розстав числа. Надані числа розставити у таблицю.

Кожна група вибирає числа і один представник розставляє їх на дошці з коментарем. 

                      

 3.3. Групова робота.

І група.

Назвати 5 розв’язків нерівності

p<3.

ІІ група.

Назвати 5 розв’язків нерівності.

y>-4.

ІІІ група.

Знайти розв’язки рівняння

|x|-12=25.

IVгрупа.

Знайти розв’язки рівняння

|x|=-25.

3.4. Гра «Знайдіть помилку». Учням  необхідно  знайти помилку, якщо є, у розв'язаних прикладах та пояснити її

- 5,4> 4;  -2,5>0;  -2,5<3,1; -2,5 >1,2;  -6>-8; -6,8<-7,9.  

ІV.Відпрацювання навичок, умінь.

4.1.На дошці заготований інтерактивний термометр (програма Notebook)

Позначити на термометрі температуру -4 0.

Яку температуру показуватиме термометр, якщо вона

а)знизиться на 3,

б)підвищиться на 10,

в)зміниться на -1.

4.2Назвати координати звірів.(«Мікрофон») 

4.3.Тестування(тести на дошці).Самоперевірка.

4.4. Гра «Найрозумніший». Розставити у порядку зростання числа

-3,5;-3,05;-2,99;|-3,61|;0;1,1;2,7.

V. Домашнє завдання. Повторити теоретичний матеріал. пп.30,31,32,33

Виконати завдання для самоперевірки(стор.205)

І рівень.№1,2,3

ІІ рівень. №1123(а)

ІІІ рівень. №12

ІV рівень. №13, 15

V І. Рефлексія.

Запитання учням:

1. Яке ваше ставлення до вашої роботи на уроці?

Учні показують  обличчя, на якому висловлюють своє відношення до уроку.

( веселе - задоволені, похмуре - не задоволені).

2. Хто поставив собі за мету підвисити рівень знань, умінь з теми через самоосвітню діяльність.

3. Оцінювання учнів за урок здійснюється протягом  роботи на уроці згідно критеріїв у картках персонального оцінювання, які мають учні.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

5599. Особенности проведения аудита на предприятиях. Курс лекций 519.5 KB
  Аудит в системе финансового контроля Российской Федерации. Понятие аудиторской деятельности Виды аудита Цели и задачи аудита Виды сопутствующих аудиту услуг Понятие аудиторской деятельности С возникновением...
5600. Законы Ньютона 27.5 KB
  Законы Ньютона. Кинематика устанавливает законы движения материальной точки, но не указывает причины вызвавшие это движение, а также факторы, влияющие на вариации кинематических параметров движения. Законы Ньютона, сформулированные более 300 лет наз...
5601. Введение потребителей в заблуждение 96 KB
  Введение потребителей в заблуждение Другой формой недобросовестной конкуренции является: введение потребителей в заблуждение относительно характера, способа и места изготовления, потребительских свойств, качества товаров. Введение потребителей в з...
5602. Кинематика. Механическое движение 55.5 KB
  Кинематика Механическим движением называется изменение положения предмета относительно заданной системы отсчета. Понятие системы отсчета включает в себя тело отсчета и систему координат. Для большинства задач нашего курса достаточно ограничиться пря...
5603. Экономика предприятия. Курс лекций 1 MB
  Производственная деятельность людей осуществляется в форме предприятия. Предприятие - трудовая кооперация людей, составленная из разнородных специалистов, способных производить полезный для общества товар или услугу, обменивая его затем на...
5604. Агентура исторического духа в философии События М. М. Бахтина. Ретроактивный футуризм Ницше: генеалогия как онтология события 479 KB
  Рассмотрение аналитики историчности в значительной степени мотивировано той нередуцируемой навязчивостью, которую выявляет данный феномен как предел традиционного метафизического мышления. Для нас, данные заметки указывают, прежде вс...
5605. Контроль упруго-напряженного состояния поверхностей металла деталей машин. Расчет напряжений термической анизотропии 105 KB
  Контроль упруго-напряженного состояния поверхностей металла деталей машин. Расчет напряжений термической анизотропии, возникающих в поликристаллах на границах двух зерен. (вар.№17) Цель работы - освоение методов оценки внутренних напряжен...
5606. Графический интерфейс в MS WINDOWS 1.37 MB
  Графический интерфейс в MSWINDOWS Переход к программированию для Windows требует знаний графических возможностей этой операционной системы. Связано это с тем, что Windows является графической системой, в нем отсутствует текстовый режим...
5607. Устройства формирования и обработки сигналов 323 KB
  Предисловие Современная радиоэлектронная аппаратура и радиотехнические системы относятся к классу сложных электронных систем, для обслуживания которой требуются высококвалифицированные специалисты. Дисциплина Устройство, формирование и обрабо...