57742

Узагальнення та систематизація знань з теми «Многочлен»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

МЕТА: Організувати діяльність учнів по узагальненню і систематизації знань і умінь учнів з теми Многочлен домогтися засвоєння учнями математичних понять сприяти формуванню специфічних вмінь і навичок з даної теми...

Украинкский

2014-04-15

350.5 KB

15 чел.

Тема уроку :        Узагальнення та систематизація знань з теми « Многочлен».

ОСВІТНЯ МЕТА :           Організувати  діяльність  учнів по узагальненню і  систематизації знань і умінь  учнів з теми « Многочлен», домогтися засвоєння учнями математичних понять , сприяти формуванню специфічних вмінь і навичок з даної теми, формувати розуміння важливості свідомого і міцного володіння системою математичних знань, навичок і умінь.

             ВИХОВНА МЕТА :          Виховувати в учнів  бажання саморозвитку, самоосвіти,           формувати    уявлення   про місце людини в світі.

           РОЗВИВАЛЬНА МЕТА:  сприяти розвитку в учнів пізнавальних здібностей;   розвивати  алгоритмічну  культуру учнів як здатність діяти за заданим алгоритмом; розвивати розумову активність, інформаційну компетентність учнів.

                                                                         Епіграф уроку:

                                                                         Навчатися можна тільки весело…

                                                                         Щоб перетравлювати знання,

                                                                         потрібно поглинати їх з апетитом.

                                                                                                                 А. Франс

                                    Хід уроку

І. Організаційний момент. (слайди 1-2)

Відомий французький письменник ХІХ ст. Анатоль Франс одного разу зауважив: «Навчатися можна тільки весело… Щоб перетравлювати  знання, потрібно поглинати  їх з апетитом». Ці слова ми візьмемо за епіграф нашого уроку, на якому ви не просто зможете  пригадати матеріал із теми «Дії з многочленами», формувати навички додавати, віднімати і множити многочлени, щоб добре підготуватися до контрольної роботи, але й, сподіваюсь, цікаво проведете час.

Я впевнена, що ви засвоїли цю тему і готові застосувати свої знання, вміння, навички. Наш урок покаже, наскільки ви компетентні в цьому питанні.

Кожному з вас хочу побажати, щоб на цьому уроці ви були:

«У» — усміхненими;
«С» — спокійними;
«П» - прогресивними;
«І» — ініціативними;
«X» — хоробрими.
 

Іншими словами, я бажаю вам УСПІХУ!

ІІ. Рефлексія: Обери із запропонованих малюнків той, який відповідає твоєму настрою на початок уроку і відзнач його. (слайд 3)

               

ІІІ.Мотивація уроку.  

Многочлени - це фундамент, на якому покоїться велична будівля алгебри. Дії з многочленами знаходять широке застосування при вирішенні різного роду вправ як в 7 класі, так і в старших класах.

ІV. Сьогодні ми з вами вирушимо в подорож в один із куточків країни «Алгебра», в край «Многочлени». З'ясуємо, чи знаєте ви, що таке многочлени і чи  вмієте ви виконувати арифметичні дії над многочленами.
Але не можна йти в гості, не знаючи порядків і законів країни. Давайте перевіримо, як ми з вами готові до такої  подорожі. (слайди 4-5)

1.Гра « Хто більше?»

Назвати поняття з даної теми.

2.Скласти маршрут подорожі. (слайд 6) ( звернути увагу на порядок запису тем)

Одночлен.

Многочлен.

Стандартний вигляд многочлена.

Степінь многочлена.

Додавання многочленів.

Множення одночлена на многочлен.

Множення многочленів.

Розкладання многочлена на множники.

Винесення спільного множника за дужки.
Групування.

3. Виписати всі дієслова з уривку.

Гра з діями.

Я многочлен від слова «много»
В мені завжди звучить тривога:
Як одночлени всі зібрати,
Як їх степінь визначати?

Як нас помножити, додати,

І як доданки групувати,

І спільний множник їх знайти
та за дужки його винести.

4. Аукціон розпродажу путівок

(Слайд7-8)

1. Вираз,  поданий  у вигляді  суми  одночленів.

2. Доданки, які мають один і той самий буквений множник.

3. Многочлен, який є сумою одночленів стандартного вигляду, серед яких немає подібних членів.

4. Найбільший  зі степенів одночленів, які утворюють многочлен.

5. Властивість множення, яку використовують під час множення одночлена на многочлен.

6. Спосіб розкладання многочленів на множники.

Вибрати відповідний номер і записати у зошит відповіді на запитання.

1. Розподільна. 2. Групування. 3. Многочлен. 4. Подібні. 5. Многочлен стандартного вигляду. 6. Степінь многочлена.

Відповідь. 1 — 3; 2 — 4; 3 — 5; 4 — 6; 5 — 1; 6 — 2.

Самоперевірка

Діти, перевірте, чи правильно ви дали відповіді в зошитах (звіряють відповіді з правильними на слайді 3). Порахуйте кількість правильних відповідей і поставте в  картку відповідну кількість балів.

   5. «Знайди мене». (слайд 9)

Випишіть одночлени:

Випишіть многочлени:

     -15с5 а3                       0,8

             11р        

Назви степінь кожного.

6.Встанови відповідність: (слайд 10)

- 5х4у ∙ 3ху                                                        - 15х5у2

( 4Х2У4)2                                                              16х4у8

0,1ху5∙ 3х3 у4                                                        0,3х4 у9

2 у2 – 7 х2у2                                                     - 3 х2 у2

0,3х5 у. 4х2у                                                                                      1,2х7 у2

3 у2–4 х3у2                                                        - 5 х3 у2

7.Спростіть, виберіть правильну відповідь.Зашифроване слово - великий французький вчений математик . Назвіть його ім'я. Чим він знаменитий?

(слайд 11)

9р(2р-3а+1)                                  К)18р-27ар+9р; В) 18р2-27ар+9р; Б) 18р2-3а+1

а( 4а? - 6с?)- 4а 3  =                        В)6ас2; І ) -6ас2; Г) 8а3-6ас2

–( 5а4- 3с? а?)+ 3а?(2а?- с?)=         Л) 11а4;  А) 6а2с2;  Є ) а4

(х-5у)(х+5у)  =                               Е)х2+25; Т) х2-25у2; А) х2+25 у2

Творчі завдання учнів: повідомлення, презентації.

8.Тренінг. (слайд 12)

Помножити многочлен на многочлен( біля дошки працюють 4 учні):

(x – 7)(x + 3)

(4m? + 6)(4m – 6)

(2x? - x)(8x? – 2x)

(a – 4b)(a? + 3ab – 6b?)

9.Повторення способів розкладання многочленів на множники. (слайди №13-15).

10.Розкласти на множники( біля дошки працюють 4 учні): (слайд №16)

4a? – 8a? + 12a

 2)  5x (b – c)+ 4 ( b-с)

     3)  4(x – у) – а(y -х)

4)ax+ay+14x+14y

11. Творче завдання (слайди №18-19)

Розкласти на множники   n3 + 3n2 + 2n.

Розв’язання.

n3 + 3n2 + 2n = n ( n2 + 3n + 2 ) = n ( n2 + 2n + n + 2 ) = n (( n2 + 2n ) + ( n + 2 )) = n ( n ( n + 2 ) + n + 2 ) = n ( n + 1 ) ( n + 2 ).

Комбінуємо три прийоми:
- Винесення спільного множника за дужки;
- Попереднє перетворення;
- Групування.

                         Попереднє перетворення

Деякий член многочлена розкладається на необхідні складові або доповнюється шляхом додавання до нього деякого доданка. В останньому випадку, щоб многочлен не змінився, від нього віднімається такий же доданок.                              

V. Рефлексія: Обери із запропонованих малюнків той, який відповідає твоєму настрою після

подорожі в один із куточків країни «Алгебра», в край «Многочлени» і відзнач його

VІ.Підсумки уроку.

На уроці ми повторили  про …

Сьогодні на уроці найважливішим було …

На початку уроку я поставив мету. Ось як я її досягнув…

Самооцінка _

VІІ.Домашнє завдання. §4,стор. 90рівень2,3,4( за вибором),творче завдання: скласти ребус, кросворд з теми «Многочлен».

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

24557. Консультирование по вопросам найма 82 KB
  Методы набора персонала из внутреннего источника разнообразны. Служба персонала может разослать во все подразделения информацию об открывшихся вакансиях известить об этом всех работающих попросить их порекомендовать на работу своих друзей и знакомых. Некоторые французские фирмы внутренний источник набора персонала используют в трех случаях: при стремлении к формированию минимальной численности персонала в этом случае персонал частично высвобождается и перераспределяется кадровая служба полностью отказывается от внешнего набора кадров;...
24558. Концепция телефонного консультирования как вида психологической практики 66.5 KB
  общение осуществляется по единственному акустическому каналу что усиливает вербализацию переживаемой ситуации и тем самым способствует аффективному отреагированию уменьшает чувство тревоги а также позволяет в некоторой степени идеализировать психотерапевта что повышает эффективность психотерапии; эффект доверительности: свойство телефонной связи – звучащие в непосредственной близости голоса абонента и консультанта – способствует быстрому формированию доверительной беседы Содержательный характер обращений на телефонное консультирование:...
24559. Профессиональный отбор персонала 51 KB
  Задача службы персонала при осуществлении оценки кандидатов при приеме на работу состоит в том чтобы отобрать такого работника который в состоянии достичь ожидаемого организацией результата. Для эффективной работы менеджерам и специалистам целесообразно пользоваться общей системой правил оценки кандидата на этом этапе. Методы оценки персонала. Центры оценки персонала.
24560. Современные гуманистически-ориентированные модели психологической помощи 41 KB
  Теория самореализации личности в психологии. Маслоу разработал целостнодинамическую теорию личности и мотивации. Человек достигший этого уровня добивается полного использования своих талантов способностей и потенциала личности. Соответственно и превращение ущербной личности в полноценную рассматривается с точки зрения восстановления и развития высших форм мотивации заложенных в природе человека.
24561. Клиент-центрированный подход в психологическом консультировании 39.5 KB
  Консультант конгруэнтен по отношению к своему собственному опыту в отношениях с клиентом. Имеется в виду что поведение консультанта естественно оно соответствует его опыту тому что он думает чувствует т. Консультант переживает безусловную положительную оценку по отношению к клиенту. Определение безусловная означает что консультант не выдвигает по отношению к клиенту условий ценности он безусловно принимает чувств мыслей поведения и т.
24562. Направления и методы работы психолога в образовательном учреждении 52.5 KB
  Психологическая диагностика В компетенцию и обязанности детского психолога входит выявление особенностей психического развития ребенка сформированности определенных психологических новообразований соответствия уровня развития умений знаний навыков личностных и межличностных особенностей возрастным ориентирам требованиям общества и др. Изучение проявлений отдельных симптомов психического состояния ребенка и личностных свойств в целом; уровня развития психологических функций с учетом возраста и образования. Получение данных о динамике...
24563. Психологическая помощь семье в перинатальный период 52 KB
  Очень часто этот термин используется в более широком смысле включая всю беременность роды и первый год жизни ребенка. Психологическая помощь семье планирующей завести ребенка. Мотивы желания иметь ребенка разнообразны. Рождение ребенка в критической ситуации а зачастую попытка разрешить ее с помощью беременности и родов отрицательно влияет на успешность установления раннего диалога в системе мать дитя способствует формированию отклонений семейного воспитания.
24564. Психологическая помощь в экстремальных ситуациях 72.5 KB
  Конфликты их значение для развития человека и социума. Условия и факторы возникновения конфликтов. Конфликт – это столкновение противоположно направленных несовместимых друг с другом тенденций в сознании отдельно взятого индивида в межличностных отношениях индивидов или групп людей связанное с острыми отрицательными эмоциональными переживаниями По значению для человека и социума конфликты делятся на конструктивные созидательные позитивные и деструктивные разрушительные негативные. Положительное воздействие конфликта часто...