57743

Арифметичні дії з многочленами. Розв’язування вправ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: актуалізувати знання учнів необхідні для сприйняття нового матеріалу підвести поняття алгоритму додавання і віднімання многочленів множення одночлена на многочлен та многочленна на многочлен...

Украинкский

2014-04-15

1.23 MB

5 чел.

Тема уроку:  Арифметичні дії з многочленами. Розв’язування вправ.

Мета уроку:

  •  актуалізувати  знання  учнів,  необхідні  для  сприйняття  нового  матеріалу, підвести поняття  алгоритму  додавання  і  віднімання  многочленів, множення одночлена на  многочлен та  многочленна  на  многочлен;
  •  розвивати  логічне  мислення, вміння  робити  узагальнення  і  висновки;
  •  виховувати  акуратність  та  точність  записів.

Тип уроку: урок засвоєння знань умінь і навичок.

Обладнання: картки з індивідуальними завданнями, комп’ютерна презентація.

Недостатньо мати лише добрий

розум, головне раціонально

його використовувати.

Рене Декарт

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Доброго дня! Сідайте. Розпочинаємо наш урок.

Урок, щоб легко нам почати,

Слова важливі прошу пам’ятати,

Що Божа ласка душу очищає

І розум благодаттю наповняє.

Слово урок дуже звичне для вас, з його літер можна утворити такі слова:

У – увага.

Р – робота,

О – організованість,

К – кмітливість.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

  •  За якою темою ми працювали на останніх уроках?
  •  Так, виконували дії з многочленами.
  •  Сьогодні ми продовжуємо вдосконалювати вміння виконувати дії з многочленами.
  •  Відкрийте, будь ласка зошити, запишіть число, класна робота, тему уроку яку ви бачите на дошці «Арифметичні дії з многочленами».
  •  Метою нашого уроку є:актуалізувати знання з даної теми, розвивати логічне мислення та навчитися робити правильні висновки.

Сьогодні ми з вами на 45 хвилин поринемо у чудовий світ науки, яка зачаровує, дивує оточена містикою та магією – це світ математики.

Сьогодні ми матимемо можливість бачити красу квітів і красу математики. Квіти – вічні супутники нашого життя. Квіти створюють піднесений настрій надихають на творчість. Ми побудуємо наш урок так, що будемо сплітати віночок. А з чого ви дізнаєтесь відгадавши загадку:

На базарі їх не купиш,

На дорозі не знайдеш,

Їх не зважиш на терезах,

І ціни не підбереш

(знання)

Ми сплетемо віночок із наших знань.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

Перед вами вінок з простих гілок і його краса залежить від вашої працьовитості. Перші квіти – нашого віночка ви знайдете перевіривши домашнє завдання №388.

   

Молодці! Ви прикрасили вінок.

ІV. Розв’язування вправ.

  •  

1 Робота з підручником.

№391 Перетворіть у многочлен вираз

  1.  5т (т – п) + 3п(п – т)
  2.  2а (2в – 3а) – 3а(5в – 7а)
  3.  а(3 – 2в) – в(5)
  4.  0,2тп(+3) – 0,5т()
  •  Усні вправи

Ось перед вами квітка. На кожній пелюстці – математичне завдання. Оберіть пелюстку і дайте правильну відповідь.

Помножте одночлен записаний всередині квітки на одночлени записані на її пелюстках.

  •  3. Фізкультхвилинка.

Слухаєте уважно завдання і виконуєте.

Руки вже за головою.

То ж дивись перед собою.

Випрямляємо хребет.

Лікті зводимо вперед.

Мов метелики, літаємо.

Крильця зводим, розправляємо.

Будем вправу ми кінчати –

Легше стало працювати.

  •  4. Групова робота

Клас поділено на 4 групи кожна група отримує завдання на картка, але перш ніж розв’язати це завдання потрібно скласти пазл, отриманий малюнок на зворотній стороні це наступна прикраса до вінка.

Група1.

Група 2

Група 3

Група 4

Молодці! Ви справились із своїми завданнями і додали ще по одній квіточці до віночка.

  •  5. Розв’язати задачу.

Розв’язання: Нехай чотири послідовних числа n; n+1; n+2;n+3. За умовою задачі (n+2)( n+3) – n(n +1) = 78,

,

4 n = 78 – 6, 4 n = 72, n = 18.

Відповідь: Чотири послідовних цілих числа – 18; 19; 20; 21.

  •  6. Розгадати кросворд

Розгадавши кросворд ми прочитаємо назву квітки з якої ще плетуть віночки.

Питання до кросворда.

  1.  Одна з математичних наук. (алгебра)
  2.  Результат дії додавання. (сума)
  3.  Вигляд одночлена, коли він містить тільки один числовий множник, а кожна змінна входить тільки до одного множника. (стандартний)
  4.  Рівність, що містить невідомі.(рівняння)
  5.  Добуток однакових множників.(степінь)
  6.  Вираз, що є добутком чисел, змінних та їх степенів. (одночлен)
  7.  Сума одночленів.(многочлен)
  8.  Результат дії множення.(добуток).

Наступна наша квітка яку вплітають у  вінки – це барвінок. 

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

Наш віночок знань – сплетений. І урок підійшов до завершення.

А чи знаєте ви, що означають всі ці квіти, які ми вплели до нашого вінка?

Барвінок - життя й безсмертя людської душі

Калина – символ краси та дівочої вроди

Безсмертник – символ здоров'я

Ромашка - символ дівочої чистоти;

Мак - символ печалі і смутку

Волошки - відданості та вірності

Мальва - віри, надії та любові

Чи сподобався вам урок ?

На уроці я

- дізнався...

- зрозумів...

- навчився...

- найбільший мій успіх - це...

- найбільші труднощі я відчув...

- я не вмів, а тепер умію...

- я змінив своє ставлення до...

- на наступному уроці я хочу...

Квіти – це не тільки краса, але й користь для людини. Бережіть красу рідної України, рідної природи.

VІ. Домашнє завдання.

Повторити § 11- 12.

Розв’язати № 412.

Бажаю всім присутнім,

Я успіхів. Удачі

Приходьте на уроки

Розв’язуйте задачі.

PAGE   \* MERGEFORMAT6


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

14928. Қазақстан Қарулы Күштері 372.5 KB
  Қазақстан Қарулы Күштері Кіріспе Қазақстан Қарулы Күштерінің қатарында әскери қызмет атқару әрбір қазақ азаматының аса маңызды әрі құрметті міндетінің бірі болып табылады. Қарулы Күштер қатарында қызмет ету Отанымызды қорғаудағы қасиетті борышыңды өтеу дег
14929. Қазақстан Республикасы, спорт және дене тәрбиесі 44 KB
  Қазақстан Республикасы спорт және дене тәрбиесі Спорт және дене тәрбиесi. Қазақ халқының дене тәрбиесiне оны шынықтыруға ептiлiкке денсаулықты көңiлкүйдi көтеруге арналған осы кездегi дене тәрбиесi мен спорт нышаны ерте замандаақ халық кәдесiне жарағандығын кейбiр
14930. Қазақстан Республикасының халқы 45.5 KB
  Қазақстан Республикасының халқы Қазақстан Республикасында 1989 жылғы халық санағында 161992 мың адам тiркелдi. 1999 жылғы санаққа дейiнгi аралықта Қазақстан халқы 12461 мың адамға кемiген. Мұның басты себебi бұрын қуғынсүргiнге ұшырап Қазақстан жерiне көшiрiлiп қоныстандырылғ
14931. Қазақстанның ғылымы және ғылыми мекемелері 79.5 KB
  Қазақстанның ғылымы және ғылыми мекемелері Ғылым және ғылыми мекемелерi. Қазақстанда ғылыми ойпiкiрдiң тууы ежелгi замандардан бастау алады. Археол. зерттеулер мен жазба деректер бiзге Жетiсуда Орт. және Шығ. Қазақстанда 6 8 9 11 ғлардаақ болған ежелгi қалалар ме
14932. Қазақстанның оқу-ағарту және денсаулық сақтау жүйесі 67.5 KB
  Қазақстанның оқуағарту жүйесі Оқуағарту жүйесi. Қазақстан жерiнде әсiресе оның отырықшы аудандарында орта ғлардың ерте кезеңiндеақ 7 8 ғ. көптеген мектептер мұсылманша бастауыш оқу орны мен медреселер дiни бiлiм беретiн ортадан жоғары оқу орындары жұмыс iсте
14933. Қазақстанның тәуелсіздігі Түркияның қоғамдық пікірінде 77.5 KB
  Қазақстанның тәуелсіздігі Түркияның қоғамдық пікірінде Абдуллах Гүндоғду Жафер Гүлер Кеңес Одағының ыдырау үрдісінің бастамасы деп саналатын Қазақстандағы 1986 жылғы желтоқсан оқиғаларының орын алуы Түркиядағы толқыныстардың тууына негіз болған еді. Түркия үшін ...
14934. Қырғызстандағы Қазақтар 56.5 KB
  Серікқұл Қосақов Баласағұн атындағы Қырғыз ұлттық университетінің конституциялық құқық кафедрасының меңгерушісі профессор Қырғыз Республикасы Конституциясын жазған авторлардың бірі ҚЫРҒЫЗСТАНДАҒЫ ҚАЗАҚТАР Қазақтар әлемнің қайсы бөлігінде өмір с...
14935. Қытайдың батыс бөлікті игеру стратегиясы және оның Қазақстан-Қытай қатынасына әсері 64.5 KB
  Қытайдың батыс бөлікті игеру стратегиясы және оның ҚазақстанҚытай қатынасына әсері Н.Мұқаметханұлы Қазақстан Республикасының Президенті Нұрсұлтан Назарбаевтің Қазақстан экономикалық әлеуметтік және саяси жедел жаңғыру жолында атты 2005 жылғы Қазақстан халқ
14936. Махатма Ганди 110.5 KB
  МАХАТМА ГАНДИ Қысқаша өмірбаяны Мохандас Карамчанд ГАНДИ 02.10.186930.01.1948 ж.ж. Үндістан ұлтазаттық қозғалысының қайраткері. М.Ганди Оңтүстік Африкада жүргенде бейбіт жолмен қарсыласудың теориясы мен тактикасын белгілеп оны сатьяграха Шындық үшін тайсалма деп...