57746

Застосування різних способів розкладання многочленів на множники

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Систематизувати і узагальнити знання і вміння про різні способи розкладання многочленів на множники; сформулювати загальний алгоритм виконання дій під час розкладання многочленів на множники декількома способами...

Украинкский

2014-04-15

163 KB

7 чел.

Донецька загальноосвітня школа І-Ш ступенів № 83 імені Г.І. Баланова      

                  

Відкритий урок

Тема «Розробка уроку з використанням інформаційно-комунікаційних технологій

в 7 класі за темою «Застосування різних способів розкладання многочленів на  множники»

                                                                                  

                                                                                  Виконавець:

                                                                                  Лефтерова Л.Т.,

                                                                                  учителя математики

                                                                                  Донецької ЗОШ

                                                                                  І-Ш ступенів № 83

                                                                                  імені Г.І. Баланова

 

                                         

                                            

                                     

                                            Донецьк - 2012    


Тема уроку. Застосування різних способів розкладання многочленів на множники.
(слайд № 1)

Цілі уроку:               • Систематизувати і узагальнити знання і вміння

                                     про різні способи розкладання многочленів на

                                     множники;

                                  •  Сформулювати загальний алгоритм виконання

                                     дій під час розкладання многочленів на

                                     множники декількома способами;

                                  •  Формувати навички застосування різних

                                     способів розкладання многочленів на

                                     множники;

                                  •  Розвивати пізнавальну компетентність,

                                     логічне самостійне мислення, компетентність

                                     продуктивної творчої діяльності, навички

                                     самоконтролю;

                                  •  Виховувати увагу, спостережливість,

                                     швидкість реакції.

Тип уроку: застосування знань, формування вмінь і навичок.

Устаткування:  мультимедійний проектор,  магнітна дошка, набір карток для виконання завдання на магнітній дошці, картки з завданням тестів, індивідуальні оціночні листи.

Епіграф до уроку

                              «Розумова праця на уроках математики-пробний

                                камінь мислення»

                                                                                В.А.Сухомлинський

                                                                     (слайд № 2)

                                           Структура і хід уроку

І. Організаційний момент.

  Читання епіграфа до уроку та коментар до нього.

Повідомлення плану роботи на уроці, ознайомлення з порядком заповнення індивідуальних оціночних листів.

ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок.

    У парах виконується завдання тесту.

 

                                                 Тест 1

1. З'єднати лініями відповідні частини визначення

 (слайд № 3)

Оцінка-1 бал

2.  Відновіть порядок виконання дій при розкладанні многочлена на множники способом групування. (слайд № 4)

1. Відзначити знаком «+» вірні вираження:   (слайд № 5)          

               А) ;

           

 

                   Б) ;

В) ;

Г) .

    Оцінка-2 бали (по 0,5 за кожне вірно вибране і вірно невибране вираз)

        

       Учитель демонструє  на екрані мультимедійного проектору відповіді на завдання тесту.

     Учні виконують самоперевірку і коментар завдань. Враховуючи коефіцієнт участі в роботі, учні розподіляють між собою зароблену кількість балів, виставляють їх у оціночні листи.

       Одночасно на магнітній дошці двоє учнів виконують індивідуальне завдання, потім презентують: провести класифікацію даних многочленів за способом розкладання на множники.

       У результаті учні збирають таблицю. (слайд № 6)

Перевірку виконують учні-консультанти.

                                            ТЕСТ 2

1.Зєднати лініями многочлени з відповідними їм способами розкладання на множники.

  

         Після виконання роботи пари обмінюються варіантами, виробляють взаємоперевірку, звіряють роботу сусіда з тим, що зібрано двома учнями на магнітній дошці. Оцінюють роботу товариша.

              Оцінка-4 бали (по 0,5 бала за кожне з'єднання)

2. «Математична естафета» (слайд № 7)

Робота по командам. На останній парті кожного ряду знаходиться листок з 8 завданнями (по два завдання на кожну парту). Ці ж завдання записані на дошці. Учні, які отримали листок, виконують перші два завдання (дозволяється спільна робота) і передають листок учням, які сидять попереду, після чого підключаються до роботи всього класу.

Робота вважається закінченою, коли вчитель отримує три листка (по кількості рядів) з виконаними  8 завданнями.

        Перемагають учні того ряду, в якому буде вирішино вісім прикладів.

Перевірка підсумків робіт здійснюється за допомогою мультимедійного

проектора. У цій роботі оцінюється коефіцієнт участі в рішенні.

Оцінка-4 бали (по 0,5 бала за кожний вірно виконаний приклад).

     

                                       Завдання

 

1-й ряд                              2-й ряд                                      3-й ряд

                                                

                           Розкласти на множники:

                                 

                                         

                                                               

                        

                           

                                    

                                      

                                  

                                                Відповіді: (слайд № 8)

                                          

                                                    

                                                    

                                            

                                                    

                                                     

                                      

                                                     

Ш. Засвоєння нових знань, умінь

      Коментар вчителя

      На практиці при вирішенні прикладів часто доводиться використовувати комбінацію різних прийомів. Тому, щоб успішно вирішувати такі приклади сьогодні, ми разом спробуємо виробити план їх послідовного застосування. Для цього потрібні не тільки знання, але й досвід. Звернемося до нього:

           1. Розкладіть многочлен на множники і вкажіть які прийоми використовувалися при цьому.

Біля дошки одні й ті ж приклади виконують кілька учнів з подальшою перевіркою правильності виконання учнями класу

Приклад 1.

Рішення.  

Комбінували два прийоми:   

  •  Винесення спільного множника за дужки;

-   Використання формул скороченого множення.

Приклад 2.  

Рішення:   

        

           Комбінували два прийоми:

         - угруповання;

         - використання формул скороченого множення;         

         

         Приклад 3.   

         Рішення:     

Перевірка:  

Комбінували три прийоми:

- угруповання;

- формули скороченого множення;

- винесення спільного множника за дужки.

Висновки: на підставі виконаних завдань скласти алгоритм розкладання многочлена на множники з застосуванням декількох способів розкладання.

                  Колективно складається таке правило-орієнтир: (слайд № 9)

1. Винести загальний множник (якщо він є) за дужки.

2. Спробувати розкласти многочлен (отриманий в дужках) за формулами скороченого множення.

3. Якщо многочлен містить більше трьох членів, то спробувати застосувати спосіб угруповання.

ІV. Застосування знань і вмінь

1. Самостійна робота (слайд № 10)  

            Варіант І                                                  Варіант ІІ

      

   Розкласти на множники, використовуючи різні способи            

                                                          

                                           

                                                  

                                           

                                            Відповіді

            Варіант І                                                     Варіант ІІ        

         

                                                   

                                                    

                                               

                                                              

     Самостійна робота перевіряється на уроці за допомогою мультимедій-ного проектора.

     Копії рішень учні здають вчителю, здійснюють самоперевірку і самооцінку знань. Відмітка за роботу дорівнює числу вірно виконаних завдань

ІV. Підсумки уроку

     Бліц-тест  (слайд № 11)

  1.  У якому випадку вказано правильне розкладання многочлена   на множники:

         ; ; ;   ?

  1.  Відновіть логічний ланцюжок (розставте вираження 1-4 в порядку, відповідне логіці уроку):

                   

                         

Який крок ви б додали до отриманого ланцюжку?

Підведення підсумків в оціночних листах: учні підраховують підсумкову кількість балів за урок, оцінюють свою роботу на уроці.

    

V. Домашнє завдання

     § 20 (вивчити) правило-орієнтир, § 14,15,18 (повторити)

     виконати вправи: № 79, 79, 79, 800, (803)

     Творче завдання: скласти 8 прикладів для математичної естафети по

     темі уроку.


                  Оціночний лист учня

Прізвище______________________________________________________

Імя__________________________________________________________

Етапи уроку

Завдания

Кількість балів

ІІ

ІІІ

ІV

V

Тест 1

Тест 2

«Математична естафета»

Індивідуальні завдання

                                 С-1

Бліц-тест

              Підсумкова кількість балів

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

25282. Философия прагматизма и неопрагматизма: основные идеи, их эволюция 36 KB
  опыте Мид социальный бихевиоризм и теория значения Неопрагмм К. Теория сомненияверы. наука сама на нее опирается Теория значения. Теория истины.
25283. ЭКЗИСТЕНЦИАЛИЗМ (Э.) 45 KB
  Альбер КАМЮ 19131960 Алжирский унивт. Альбер Камю 1913 1960. Особенностью философии Камю является то что у него нет систематизированного и всеохватывающего философского учения он занимается почти исключительно этическими проблемами. Основная философская работа Камю Миф о Сизифе открывается словами: Есть лишь одна действительно серьезная философская проблема: это самоубийство.
25284. Екзистеційна філософія у Східній Європі 25 KB
  Достоєвський. Достоєвський виступає проти будьякого насильства навіть якщо воно від імені Бога і проповідує шлях добровільного служіння людям задля досягнення земного раю . Достоєвський був палким прихильником релігії бо вважав що вона повністю ґрунтується на моральних мотивах а нерелігійне раціональне ставлення до світу провокує вседозволеність та аморалізм. Але Достоєвський розуміє релігію специфічно.
25285. Релігієзнавство як самостійна дисципліна гуманітарного знання встановлюється у другій половині ХІХ століття 38.5 KB
  Лише значні доробки в інших сферах знання щодо питання релігії сприяли постановці суто релігієзнавчих проблем. В контексті Просвітництва акумулювалася концепція яка стає відомою під назвою концепція природної релігії обмеженої лише розумом. Досвіди раціонального осмислення релігії які зявилися у появі філософії релігії. Перші автори які торкалися проблеми релігії і їх дослідження зявляються в ХХІ ст.
25286. Проблема сутності релігії, її визначальні характеристики. Специфіка релігійного світосприйняття 29 KB
  Специфіка релігійного світосприйняття Походження слова релігія: 1 Цицерон виводив релігію із relegere перечитувати перебирати. У нього релігія це начитаність знання на відміну від неуцтва; 2 Лактанцій виводив назву релігія від основи ligo звязувати скріплювати сполучати. Релігія у нього це звязок між Богом і людиною; 3 Августин від основи religo поєднувати союз між двома істотами. Релігія розуміється як союз Бога із занепалою людиною.
25287. Віра і релігійна віра. Психологічні аспекти осягнення феномену віри 28.5 KB
  Віра і релігійна віра. Психологічні аспекти осягнення феномену віри Поняття віра є полісемантичним багатозначним. Віра це особливого роду субєктивний акт те як ми віримо. У змістовному відношенні виділяють: 1 етичну віру віра довіря; напр.
25288. Вчення про Бога: теїзм, деїзм, пантеїзм 28.5 KB
  Вчення про Бога: теїзм деїзм пантеїзм Теїзм від грецького theos бог релігійнофілософське вчення яке визнає існування Бога як надприродної істоти що наділена розумом і волею і таємничим чином впливає на всі матеріальні та духовні процеси. На відміну від деїзму теїзм стверджує безпосередню участь Бога в усіх світових подіях а на відміну від пантеїзму відстоює існування Бога поза світом і над ним. deus бог вчення яке визнає існування Бога в якості першопричини світ який потім розвивається за своїми власними законами. деїзм...
25289. Аналіз доказів буття Бога 32.5 KB
  Аналіз доказів буття Бога Особливості доказів буття Бога: 1 на думку богословів кожен доказ без інших не може бути взятий; 2 вони є непрямими; 3 всі докази не стверджуються з логічною необхідністю вони лише вірогідні. Якщо Бог сукупність всіх досконалостей то суди входить досконалість як Буття а отже Бог існує. Все що ми мислимо то є буття. Кант: з поняття Бога не можна вивести буття Бога бо вони протилежні одне одному.
25290. Зв’язок української філософії з політикою українізації. „Поворот” на філософському фронті України та його наслідки 26.5 KB
  Поворот на філософському фронті України та його наслідки. У ній активну участь взяли письменники та літературні діячі України. Зеров відзначає той факт що відбувається відродження шляхом повернення України до Заходу тобто через відновлення віковічних зв'язків з Західною Європою. У столиці тогочасної України у Харкові відбувається організаційне оформлення ідей та позицій.