57753

Мозок. Векторна графіка, багатошарові зображення, керуванням розміщенням об’єктів за шарами

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Яку функцію виконує головний мозок в організмі ссавців Які відділи має головний мозок ссавців До якої частини нервової системи належить головний мозок Що таке біла речовина Що таке сіра речовина Таким чином головний мозок - важлива частина людського організму.

Украинкский

2014-04-15

1.62 MB

14 чел.

 

Назва теми, уроку: Основи векторної графіки. Мозок. Векторна графіка, багатошарові зображення, керуванням розміщенням об’єктів за шарами. Створення малюнків з кривих і ламаних. Додавання тексту до графічних зображень та його форматування. 

Кількість годин: 1

№ уроку: 22 

Клас:  9-А 

Дата:  16.02.12

 

  

   МЕТА:

  •  формувати в учнів поняття про особливості будови і функції відділів головного мозку та часток кори великих півкуль; продовжувати формувати в учнів поняття «векторне зображення» на прикладі просторових обєктів, вміння створювати векторні зображення в графічному редакторі Word 2007;
  •  розвивати  вміння будувати міжпредметні зв’язки, творчі здібності, логічне мислення, пам'ять, навички практичного застосування отриманих знань;
  •  виховувати в учнів свідоме ставлення до здорового способу життя та інформаційну культуру.

Обладнання:

  •  інтерактивна дошка;
  •  мультимедійний проектор;
  •  компютери;
  •  презентація Power Point;
  •  електронний конспект;
  •  електронна інструкційна картка практичної роботи;
  •  роздатковий матеріал.

Програмне забезпечення:

  •  векторний графічний редактор в ТР Word;
  •  програма презентацій Power Point.

Тип уроку: комбінований (біологія/інформатика)

Хід уроку:

І. Організаційний момент.  Привітання. Інструктаж з техніка безпеки під час уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Загадка. Вага різна, обєм теж, але в кожної людини він є (мозок).

Вчитель інформатики. 

Перед вами 3 графічних зображення мозку.

  1.  Чим вони відрізняються одне від одного?
  2.  Назвіть представлені види графічних зображень.
  3.  Що є елементарним об’єктом растрового зображення?  
  4.  З чого формується векторне зображення?
  5.  Як розпізнати растрове зображення від векторного?
  6.  З яких графічних примітивів створюється тривимірне зображення?

Вчитель біології. Мозок це просторовий обєкт. Давайте згадаємо:

  1.  Яку функцію виконує головний мозок в організмі ссавців?
  2.  Які відділи має головний мозок ссавців?
  3.  До якої частини нервової системи належить головний мозок?
  4.  Що таке біла речовина?
  5.  Що таке сіра речовина?

Таким чином, головний мозок – важлива частина людського організму.

Головний мозок має центр гумору. Психологи помітили, що слухаючи смішну історію, мозок відбудовує подальший ланцюжок подій, але жарт закінчується нелогічно і мозок впадає в «ступор». Пізніше ми усвідомлюємо жарт і сміємося.

Гумореска П.Глазового «Таємниця мозку».

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Вчитель біології.

Нервові клітини в мозку утворюються протягом всього життя, але для цього треба свій мозок постійно  «навантажувати», чим ми зараз і займемося.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

4.1. Оголошення нової теми і мети уроку. Подача теоретичного матеріалу.

Вчитель біології. Сьогодні ми вивчаємо будову і функції головного мозку.

Вчитель інформатики.

І спробуємо змоделювати людський мозок як графічний об’єкт.

Вчитель біології.

Загадка. Ось гора, а у горі, дві глибокі є нори. В норах цих повітря броде: то заходе, то виходе. (Ніс)

Загадка. Щоб в лісі нам не заблукати, де південь, північ розпізнати (компас)

Загадка. Що солодше меду та сильніше лева? (сон)

Загадка. Все життя один одного наздоганяють, а наздогнати не можуть (Ноги)

Загадка. На базарі не купити, на терезах не зважити. (Знання)

Виступи учнів (випереджальне завдання)

Мозок поділяється на ліву і праву півкулі.

Кора великих півкуль поділяється на частки.

У скроневій частці розташовані: смакова, слухова, нюхова зони; у лобовій – рухова, у тімяній – зона шкіряної чутливості, у потиличній – зорова.

 Вчитель інформатики.  Людське око сприймає навколишній світ як растрове зображення. Далі мозок опрацьовує зображення, розпізнає в ньому окремі об’єкти і запам’ятовує їх.

Вчитель біології.  А ось так мозок реагує на тривимірне зображення.

Вчитель інформатики.  Що ж 3-d технології роблять з нашим мозком? (Інформація учня)

А завдання нашого уроку створити векторне зображення мозку людини.

Створювати цей обєкт ми будемо в векторному графічному редакторі, який вбудований в текстовому процесорі Word 2007.

Список відповідних інструментів графічного редактора знаходиться  в пункті Вставка-Фігури.

Графічні примітиви векторного редактора Word 2007, поділяються на декілька груп:

лінії, основні фігури

фігурні стрілки, блок-схема

виноски, зірки та стрічки

Word 2007 надає можливість виконувати наступні операції над графічними об’єктами:

  •  Упорядковувати обєкти;

  •  Повертати обєкти;

  •  Вирівнювати обєкти;

  •  Змінювати порядок їх розташування в багатошаровому зображенні.

І ми скористаємося цими можливостями графічного редактора в практичній роботі.

Вчитель біології.

Можливості головного мозку людини майже необмежені.

«Мозкова дуель». (Виступ учнів)

Вчитель біології.

А зараз пропоную вам переконатися в можливостях головного мозку людини на власному прикладі.

Вправа для мозку.

Вчитель інформатики. Читайте текст до кінця, не звертаючи уваги на те, що він має незвичний вигляд...

Из исслднеовиай агнлйксиих унёычх селудет, что сошвнерено вёс-рнаво в ккаом пкоярде сотят бвкуы в совле.
Смаое гавлоне,что перавя и псоленядя бквуы длжоны соттяь на свиох мсеатх.
Оталсьное мжеот бтыь ернуодй и ты смжоешь эот порчтиать.
Птомоу-что мы чтаием солво цлекиом, а не бквуа за бквуой.

V. Закріплення нового матеріалу.

Виконання учнями практичної роботи на комп'ютері. Електронна картка практичної роботи.

Вчитель біології.

Використовуючи можливості мозку

Вчитель інформатики. та графічного редактора виконаємо практичну роботу «Створення векторного зображення мозку. Будова головного мозку людини».

Хвилинка відпочинку. Відеоролік.

VІ. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу. 

Електронне тестування за темою уроку.

VІІ. Підсумки уроку. Рефлексія.

Як ви вважаєте, чи актуальна тема сьогоднішнього уроку?

Що було незвичайним, цікавим на уроці?

VІІІ.  Домашнє завдання.

З біології: вивч. п. 61-63,  повт. п. 8, скласти кросворд «Головний мозок».

З інформатики: опрацювати матеріал підручника стор. 270-283, повт. «Системне програмне забезпечення».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

48943. Технико-экономическое обоснование электролизного цеха 614 KB
  Также в рамках ценовой стратегии выбираются используемые методики определения установления цены а также формы ценовой дискриминации. Цены активно используются в конкурентной борьбе для обеспечения достаточного уровня прибыли. Определение политики ценообразования базируется на основе следующих вопросов: какую цену мог бы заплатить за товар покупатель; как влияет на объем продаж изменение цены; каковы составляющие компоненты издержек; каков характер конкуренции в сегменте рынка; каким должен быть уровень пороговой цены...
48946. Расчет производственной программы количества выработки алюминия-сырца 488.5 KB
  В соответствии с действующим налоговым законодательством не подлежат налогообложению: реализация на территории России услуг по сдаче в аренду служебных или жилых помещений иностранным гражданам и организациям аккредитованным в РФ; реализация медицинских товаров отечественного и зарубежного производства по перечню утвержденному Правительством РФ; реализация медицинских услуг оказываемых медицинскими организациями услуги городского пассажирского транспорта общего пользования кроме такси в том числе маршрутных а также услуги по перевозкам...
48947. Технико-экономическое обоснование проекта цеха электролиза алюминия 657 KB
  Действенность планирования НТП во многом определяется тем насколько верно определено его состояние по определенным направлениям. Сущность и типология систем планирования В управлении экономикой рыночного типа важное место принадлежит планированию. Формирование рыночных отношений связано с развитием предпринимательской деятельности стратегического менеджмента и систем планирования. Все это усложняет систему планирования в силу необходимости учета рыночной ситуации требует повышения роли планирования на фирме его научной и информационной...
48951. Прототип программной системы «Гостиница» 1.73 MB
  Постояльцы проживают в гостиницах по разным целям – это может быть, как и в случае отдыха, так и по работе. Наша цель – подобрать доступную гостиницу из имеющейся на сайте базы данных. Так же вы можете оставлять ваши отзывы и пожелания