57757
Населення України
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Актуалізація опорних знань та вмінь учнів План на мультимедійній дошці Кількість населення. Природний рух населення. Статевовікова структура населення.
Украинкский
2014-04-15
89.5 KB
0 чел.
Тема. Урок узагальнення знань і вмінь
з теми: «Населення України».
Мета:
Обладнання: адміністративна карта України, таблиця: демографічна ситуація в Україні, атласи, контурні карти, робочі зошити з тестами, роздатковий матеріал.
Тип уроку: урок узагальнення.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів
План (на мультимедійній дошці)
Кількість населення. Природний рух населення. Міграції. Українська діаспора
1 група
Рік |
Кількість населення, млн..чол. |
1990 |
51,8 |
1992 |
52,1 |
1994 |
52,1 |
1996 |
51,3 |
1998 |
50,5 |
2000 |
49,7 |
2004 |
47,6 |
2 група
Рік |
Кількість населення, млн..чол. |
1985 |
2,9 |
1990 |
0,6 |
1992 |
-2,0 |
1994 |
-4,7 |
1996 |
-6,1 |
1998 |
-6,0 |
2004 |
-11,1 |
3 група
Рік |
Сальдо міграції |
1989 |
44,3 |
1990 |
79,3 |
1991 |
148,4 |
1992 |
288,1 |
1993 |
-49,6 |
1994 |
-143,7 |
1998 |
-77 |
Статево-вікова структура населення
Фронтальне опитування:
Розміщення населення України. Урбанізація.
Сільське населення. Типи сільських поселень.
Формування української нації. Національний та етнічний склад населення
Робота в парах ( з контурною картою)
Позначити за допомогою своїх умовних знаків на карті етнічний склад населення визначених областей. Вказати національність,сімю та групу.
1 пара |
Львівська |
2 пара |
Івано-Франківська |
3 пара |
Луганська |
4 пара |
Київська |
5 пара |
Автономна республіка Крим |
6 пара |
Харківська |
7 пара |
Львівська |
8 пара |
Одеська |
9 пара |
Запорізька |
Трудові ресурси та зайнятість населення
Основні проблеми |
Шляхи подолання |
Використання трудових ресурсів (1 група) |
1. Зміна структури зайнятості: збільшувати частку зайнятих у сфері послуг і промисловості; враховувати рівень освіти і професійну підготовку; збільшувати частку зайнятих жінок (легка і харчова промисловість) 2. В аграрно-індустріальних областях збільшувати частку зайнятих у сфері послуг 3. У промислових районах розвивати галузі для збільшення зайнятості жінок. |
Подолання безробіття (2 група) |
1. Збільшення робочих місць шляхом розвитку дрібного і середнього бізнесу 2. Розвиток галузей сфери обслуговування 3. Розвиток індивідуальних господарств |
Зміна несприятливої структури трудових ресурсів (3 група) |
1.Демографічна політика спрямована на підвищення народжуваності 2. Поліпшення медичного обслуговування 3. Подолання еміграційних потоків 4. Надання можливості одержати нову спеціальність, підвищити кваліфікацію 5. Розвиток служби, що допомагає безробітним шукати роботу. |
ІІІ. Підсумок уроку
Висновок:
раціональне використання трудових ресурсів +
належна оцінка висококваліфікованої інтелектуальної праці =
високі темпи розвитку господарства;
підвищення добробуту громадян
Д |
О |
Н |
Е |
Ц |
Ь |
К |
А |
|||||||||||||||||||||||||
У |
Р |
Б |
А |
Н |
І |
З |
А |
Ц |
І |
Я |
||||||||||||||||||||||
М |
І |
Г |
Р |
А |
Ц |
І |
Я |
|||||||||||||||||||||||||
С |
Е |
З |
О |
Н |
Н |
Е |
||||||||||||||||||||||||||
В |
І |
Н |
Н |
І |
П |
Е |
Г |
|||||||||||||||||||||||||
М |
І |
С |
Т |
О |
||||||||||||||||||||||||||||
А |
Г |
Л |
О |
М |
Е |
Р |
А |
Ц |
І |
Я |
||||||||||||||||||||||
|
Х |
А |
Р |
К |
І |
В |
ІV. Домашнє завдання
PAGE \* MERGEFORMAT 4
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
68105. | Урок-подорож Україною. Узагальнення знань учнів про природні зони України | 58.5 KB | |
Узагальнити систематизувати знання учнів з вивченого розділу створити цілісну картину природи України. Виховувати любов до рідного краю почуття дружби взаємовиручки а також формувати почуття відповідальності за збереження довкілля природних багатств України. | |||
68106. | Мово українська, гордосте моя! | 576.5 KB | |
Розширювати знання про красу і багатство української мови. Виховувати любов до рідної мови рідного краю його традицій почуття поваги до всього свого українського бажання розмовляти рідною мовою. Шевченка плакати Без мови рідної юначе й народу нашого нема Пісня душа народу... | |||
68107. | Визитка «Путешествие в страну дорожных знаков» | 71 KB | |
Звучит мелодия из передачи Сердце Африки на фоне мелодии звучат слова и проходят участники команды ЮИД Команда Горячая десятка из Краснодона завершая свой кругосветный информационно-просветительский тур добралась до сердца Африки. ЮИД не подведёт Звучит песня Остров невезения... | |||
68108. | Літературна вікторина “Дивовижний світ книг” | 30 KB | |
Що Вам відомо про найменшу у світі книгу де і коли вона була надрукована Найменша у світі книга 1х1 мм. Яка вага найтяжчої книги у світі та про що розповідається у ній Найтяжча книга у світі вагою 50 кг видана у Великобританії. Яка назва даного найбільшого видання у світі Це багатотомна збірка... | |||
68109. | Збірка прозових мініатюр «Лабіринтами життя…» | 260.5 KB | |
Ольга Захарівна Северин Своєрідні ліки від байдужості Збірочка оповідань Лабіринтами життя Ольги Северин це картини її власної душі. Картини душі Ольги Северин чисті наївні спонукають прислухатись до шелесту ранкових зірок ще раз переконатись що життя прекрасне тому що ми живемо й можемо творити його самі. | |||
68110. | Рекомендации по снижению уровня безработицы в городе Усть-Илимске | 398.5 KB | |
Рассмотреть теоретические аспекты разработки программ развития городов; провести анализ состояния социально-экономических показателей города Усть-Илимска, провести анализ стратегии развития города Усть-Илимска; сформулировать практические рекомендации по снижению уровня безработицы. | |||
68111. | Обереги нашого життя – птахи | 254 KB | |
Мета: збагатити знання учнів про чудодійні обереги нашого життя птахи; творчо осмислити і систематизувати матеріал про ластівку; зясувати як у народі ставилися до ластівки чому її називають Божою пташкою; привчати учнів самостійно опрацьовувати додаткові навчальні та народознавчі матеріали... | |||
68112. | Біблійні легенди. «Чому людина не знає, доки живе». Підсумок за темою | 118.5 KB | |
Продовжити знайомити із біблійними легендами продовжувати вчити учнів читати текст за особами працювати з текстом осмислювати його зміст; формувати уміння ділити текст на частини; збагачувати словниковий запас; розвивати логічне мислення память увагучитацькі навики швидкість та виразність читання... | |||
68113. | Де літав ти, Чорногузе | 158.5 KB | |
Де ж ти була Далеко Як звуть тебеЛелека Отже ми з вами сьогодні поговоримо про чудового птаха про живий символ України лелеку або як його ще називають Чорногуза. Продовження бесіди Лелека є символом любові та радості. Також вважають що лелека є покровителем сімї і рідного дому. | |||