57770

Розв’язування квадратних рівнянь та рівнянь, що зводяться до квадратних

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: освітня – узагальнити та систематизувати знання учнів з теми: “Розв’язування квадратних рівнянь та рівнянь, що зводяться до квадратних”; виховна – виховувати самостійність, інтерес до вивчення математики...

Украинкский

2014-04-15

6.68 MB

9 чел.

8 клас

ЗМАГАННЯ ЮНИХ ПІРАТІВ

Розв’язування квадратних рівнянь та рівнянь, що зводяться до квадратних

Мета: освітня – узагальнити та систематизувати знання учнів з теми:“Розв’язування квадратних рівнянь та рівнянь, що зводяться до квадратних”;

             виховна – виховувати самостійність, інтерес до вивчення математики;

             розвиваюча – розвивати логічне мислення, кмітливість, наполегливість, охайність ведення записів.

Обладнання: презентація, картки оцінювання учнів, проектор, екран.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань і вмінь

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель. Сьогодні у вас незвичайний урок, а урок-змагання юних піратів. Отже, першу команду очолює Олексій відважний математик, а другу – Дмитро Сміливий геометр.

Уважно подивіться на карту скарбів та перешкоди, які ви повинні здолати.(рис.1)

Рис.1

IV. Актуалізація опорних знань

Учитель. Перш ніж вирушати у подорож, треба заповнити трюми провізією, тобто відповісти на запитання. (рис.2). кожна правильна відповідь приносить команді 1 бал.

Рис.2

  1.  Сформулюйте означення квадратного тричлена.
  2.  Що називається дискримінантом квадратного тричлена?
  3.  За якою формулою квадратний тричлен можна розкласти на лінійні множники?
  4.  Яке рівняння називають біквадратним?
  5.  Якою заміною біквадратне рівняння зводиться до квадратного?

V. Узагальнення та систематизація знань та вмінь.

Учитель. На вашому шляху сьогодні будуть різні перешкоди, але будьте мужніми і доведіть, що ви справжні математичні пірати. Повних вітрил вам вітру!

«Таємничий водоспад»

Учитель. Кожна правильна відповідь принесе команді 1 бал. Далі продовжить подорож та команда, яка дасть відповіді на всі запитання. (рис.3)

Рис.3

Команда «Відважного»

Команда «Сміливого»

Друге і третє рівняння

Перше і третє рівняння

a=5, b=9, c=4

a=3, b=-10, c=1

Зведеним квадратним рівнянням

Його перший коефіцієнт = 1

D=100>0, має два корені

D=-12<0, дійсних коренів немає

«Болото з алігаторами»

Учитель. Молодці, ви справилися із цим завданням, а тепер перед вами нова перешкода. Щоб її подолати ви повинні правильно розв’язати приклад і вибрати одну відповідь із чотирьох. За це завдання команда отримає  3 бали. (рис.4)

Рис.4

Команда «Відважного»

Команда «Сміливого»

(3х-1)(х+5) А

(1-5х)(х+3) В

Учитель. Якщо ти не правильно розв’язав завдання, то отримуєш додаткове питання на 1бал або на 2 бали. (рис.5)

Рис. 5

Відповіді

  1.  Коли дискримінант менший нуля.
  2.  x2-1=t.
  3.  t2-11t+24=0.

«Озеро велетенського восьминога»

Учитель. Перед вами остання перешкода – це велике озеро, в якому живе восьминіг. Щоб пропливти через його володіння, треба розв’язати задачу, яку він вам запропонує. Цю перешкоду пройде та команда, капітан якої першим дасть правильну відповідь на цю задачу, яка принесе команді 4 бали. Але також, можна допомогти команді суперника, але за це – частина їх скарбу стане вашою. Отож бажаю вам успіху! (рис. 6)

Рис.6

Розв’язання: х км/год – власна швидкість човна, (х+4) км/год – швидкість човна за течією, (х-4) км/год – швидкість човна проти течії. Відстань за течією = відстані проти течії і становить 48 км, на весь шлях витрачено 5 год.

Маємо рівняння:

Відповідь. 20 км/год власна швидкість човна.

VІ. Підсумки уроку.

Учитель. Молодці! Ви пройшли всі перешкоди на шляху до скарбів. Звичайно, ваші скарби – це знання набуті під час процесу навчання. Капітани підрахують отримані бали і оголосять результати. (рис. 7)

Рис.7

VІІ. Домашнє завдання

повторити § 3 п.20-22, § 1 п. 6

розв’язати  № 767  на “5”; № 769 на “9”; № 791.       

Література

  1.  Бабенко С.П. Алгебра. 8 клас: Експрес-контроль. – Х. «Ранок», 2011.- 96 с.
  2.  Корнієнко Т.Л. Математичні диктанти. Алгебра. 7-8 класи. – Х. «Ранок», 2010. – 160 с.
  3.  Математика в школах України. Позакласна робота - №7, 2012
  4.  Мерзляк А.Г. Алгебра: Підр. для 8 кл. – Х.: Гімназія, 3008. – 256 с.
  5.  Стадник Л.Г. Алгебра. 8 клас: Комплексний зошит для контролю знань. – Х. «Ранок», 2011.- 64 с.
  6.  Старова О.О. Мій конспект. Алгебра. 8 клас. – Х. «Основа», 2010. - 144 с.

PAGE  6


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

68507. Правовые системы современности 195 KB
  Романо-германская правовая семья. Становления и развития романо-германского права. Основные черты и особенности романо-германского права. Существенные различия правовых систем Германии и Франции. Англосаксонская правовая семья. Традиционная правовая семья. Религиозная правовая семья
68508. Фізичний рівень передачі інформації: цифрові канали передачі даних 372.5 KB
  Крім того до апаратною складовою комп’ютерної мережі відносяться кабельні системи ліній зв’язку та комунікаційне обладнання що дозволяє об’єднувати окремі сегменти мережі і організовувати інформаційні потоки. Структурована кабельна система Кабельна система є базою для будьякої мережі.
68509. ФІЛОСОФІЯ, ЇЇ ПРЕДМЕТ ТА ФУНКЦІЇ 176.5 KB
  Завдання для самостійної роботи: Доведіть чому кожна людина є філософом хоча й не завжди усвідомлює це Проаналізуйте хто ближче до істини у поясненні суттєвості світу матеріалісти чи ідеалісти Чим відрізняється релігія наука і філософія Проаналізуйте визначення філософії.
68510. ЭТИКА И ЭСТЕТИКА В КОНТЕКСТЕ КУЛЬТУРЫ 111.5 KB
  Каждой целостной исторической формации присущ свой тип культуры. В его развитии решающую роль отводят материальным факторам, связанным с доминирующим типом социально-экономических отношений. Культура — это, прежде всего характерный для членов данного общества образ мыслей и образ действий.
68511. ОСНОВНЫЕ КАТЕГОРИИ ЭТИКИ И ИХ РЕАЛИЗАЦИЯ В ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ЮРИСТОВ 101.5 KB
  Например есть категория долга а есть и представление индивида о том что такое долг. Имея много общего с категориями других наук этические категории обладают и некоторыми особенными чертами выполняющими социальные функции Во-первых они отражают ту сторону общественных отношений которая связана...
68512. МОРАЛЬ И ПОЛИТИКА 242.5 KB
  Осознание человека личностью членом группы противопоставления морали одного морали другого еще не происходит. Но вместе с тем она сосредотачивает энергию не на человеке его внутреннем мире и мотивах а на внешних для человека целях способствует раздвоению личности насаждает ложь терпимость...
68513. Предмет философии. Философия и мировоззрение 136.5 KB
  Чтобы подойти к пониманию того что такое философия необходимо отталкиваться от отличий человека как особого типа живых существ. Назовем еще одно отличие человека. Сознание есть способность человека отличать самого себя от окружающего мира и от самого себя как части окружающего мира.
68515. Античная философия, Натурфилософский период: Милетская школа, Гераклит, элеаты, Демокрит 277.5 KB
  Ведь многие вещи имеют в своем составе воду даже человек оказывается на 6070 состоит из воды представляя из себя таким образом водный раствор. Из этой умопостигаемой реальности возникают все конкретные чувственные вещи и явления. Первая все вещи порождаются из того же начала в которое затем обратно переходят.