57793

Пропорція

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: створення проекту «Пропорція»; повторити, узагальнити й систематизувати знання з теми «Пропорція», розвивати здібності учнів, правильність і чіткість мови...

Украинкский

2014-04-15

33 KB

1 чел.

Тема уроку.   Пропорція.

Мета уроку: створення проекту «Пропорція»; повторити, узагальнити й систематизувати    знання з теми «Пропорція», розвивати здібності учнів, правильність і чіткість мови; формувати вміння правильно будувати логічний ланцюжок під час викладання думок та міркувань; виховувати почуття колективізму, відповідальності, впевненості в собі.

Тип уроку: узагальнення й систематизація знань, умінь.

Обладнання: мультимедійна дошка, картки «Математичне лото», картки індивідуального домашнього завдання.

Хід уроку

  1.  Організація класу.
  2.  Мотивація навчальної діяльності.

Учитель повідомляє тему і мету уроку. Гасло уроку: Думаємо колективно, працюємо оперативно, сперечаємося доказово - це для всіх обов’язково. (Слайд 1)

Учитель: Сьогодні ми знову зустрілися на уроці математики. (Слайд 2)

Сподіваюсь, що на уроці на вас чекає і успіх, і радість, ви зможете продемонструвати (показати) свою обдарованість і кмітливість.

Ми вивчили одну з найцікавіших тем математики - «Пропорція». На уроці ми побачимо, як теорія знаходить застосування в інших науках і житті. Створення проектів є ознакою сьогодення. Ми створимо проект: «Пропорція». (слайд 3)

Для роботи над проектом були створені творчі групи. Я пропоную заслухати роботи наших учнів. Діти! Слідкуйте за мовою, виразно промовляйте закінчення в словах. На запитання давайте повні відповіді. Прошу уважно слухати виступи ваших товаришів.

  1.  Презентація робіт творчих груп.
  2.  Слово надається учням групи 1. (Слайд 4,5,6)
  3.  Слухаємо повідомлення учнів групи 2. (Слайд 7,8)
  4.  Слово надається учням групи 3. (Слайд 9,10)
  5.  Учні групи 4 нам розкажуть про таке. (Слайд 11,12)
  6.  Слово надається учням групи 5. (Слайд 13,14)

Учитель: Ми з вами створили проект «Пропорція». (Слайд 15)

Щоб вивчений матеріал краще закріпити у пам’яті, його слід неодноразово повторювати. Тому я пропоную ще раз повторити основні тези проекту.

  1.  Хвилинка релаксації.

Учитель: Щоб продовжити шлях, доречно було б провести хвилинку релаксації.

Підведіться на ноги, піднесіть руки вгору, спробуйте доторкнутися до тепла, що дає нам Земля. Відчуйте, як до вас прибуває сила, що стимулює до праці, дає можливість розкривати свій талант, здібності. Ви усвідомлюєте, що завдяки вашій допомозі перешкоди будуть подолані і успіх неодмінно прийде.  

  1.  Застосування вмінь.

Робота в парах.

Гра «Математичне лото». (Слайд 16)

Учні кожної пари отримують індивідуальні завдання, виконавши його складають картку – картинку або висловлювання про математику.

Рефлексія.

  1.  Підбиття підсумків уроку. Контрольно-оцінювальний етап уроку.

Ми досягли успіху, навчилися розв’язувати задачі за допомогою пропорції, створили позитивні умови роботи на уроці. Успіх – це результат певних умінь і навичок.

  1.  Задача – жарт.

Один кавун містить 96% води. Скільки відсотків води у 2 кавунах? (Слайд 17)

  1.  Вправа «Мікрофон».
  2.  Що ми робили на уроці?
  3.  Чи досягли мети уроку?
  4.  Для чого нам потрібні ці знання?
  5.  Як вам працювалось на уроці?
  6.  Чи цікаво вам було на уроці?
  7.  Що було вдалим і чому?
  8.  Чого саме навчилися під час уроку?
  9.  Оцінювання учнів. (Слайд 18)
  10.  Домашнє завдання – індивідуальні завдання на картках.
  11.  Знайдіть відношення 35 до 28.
  12.  Чи істинні пропорції:

а) 12 : 3 = 20 : 5;    б) 24 : 18 = 1 : 1.5

  1.  Розв’яжіть рівняння:

а) 8 : 7 = х : 56;      б) 15 = 30 

                                 100     х

  1.  Із 6 т магнітного залізняку добули 4.2 т заліза. Скільки заліза можна добути із 22 т магнітного залізняку?
  2.  За робочий день висота будови збільшилась з 24 м до 27 м. На скільки відсотків збільшилась висота будови?

Хочу закінчити урок такими словами: «Знання – це скарб, а вміння вчитися – ключ до нього».

Дякую за співпрацю. Хай же успіх вам несе навчання справа.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

43274. УСИЛИТЕЛЬ МОЩНОСТИ СИГНАЛОВ ЗВУКОВОЙ ЧАСТОТЫ 294 KB
  По входным характеристикам выбираем рабочую точку транзистора оконечного каскада для режима АВ. Мощность потребляемая базовой цепью от предыдущего транзистора Расчет коллекторной цепи второго транзистора. Изза нелинейности характеристик транзистора целесообразно выбирать: Максимальный ток коллектора: Амплитуда переменного напряжения на коллекторе: а максимальное напряжение между коллектором и эмиттером: Мощность потребляемая коллекторной цепью транзистора от источника питания: Мощность рассеиваемая на коллекторе: Выбор второго...
43275. Расчет параметра конденсатора 108.5 KB
  В настоящее время продолжают находить широкое применение аналоговые датчики которые позволяют преобразовывать механические параметры например длину пути в электрический сигнал. Среди всего многообразия измеряемых параметров значительное место занимают датчики измерения угловых и линейных перемещений пути. Возможностью измерения в широком диапазоне от долей мм до 2м и с достаточной точностью измерений обладают емкостные датчики [1]. Датчики Датчиком называется первичный элемент автоматической системы реагирующий на изменение физической...
43276. Помехоустойчивое кодирование 367 KB
  Безусловно не все ошибки могут быть обнаружены. Существует вероятность того что несмотря на возникшие ошибки принятая последовательность кодовых символов окажется разрешенной комбинацией но не той которая передавалась. Однако при разумном выборе кода вероятность необнаруженной ошибки т. Если действительно передавалась bj то тем самым возникшие ошибки будут исправлены.
43279. ТЕОРИЯ ЭЛЕКТРИЧЕСКОЙ СВЯЗИ 396 KB
  При передаче сигнала St по каналу связи на него воздействуют различные шумы nt. Это означает что принятый сигнал Zt отличается от переданного сигнала St. Функция приемника заключается в нахождении переданного сигнала St по принятому сигналу Zt=Stnt. Для этого были найдены методы оптимального приема сигналов.
43280. Оптимальный прием сигнала 246.5 KB
  При прохождении через линию связи с сигналом складывается случайный шум n имеющий нормальное гауссовское распределение плотности вероятности: . Два нормальных распределения плотности вероятности величины z w0 и w1 при действии сигналов s0 и s1 соответственно показаны на рисунке рис. Граница U1 определена для критерия максимального правдоподобия; U2 для критерия максимума апостериорной вероятности. вероятности передачи сигналов s0 и s1 равны 05; Рs0=Р0=05; Рs1=Р1=05.
43281. Расчет параметров плоской акустической антенны 872 KB
  Конструктивные особенности акустических антенн различны. В первую очередь следует выделить антенны с общим для всех преобразователем контуром герметизации и антенны с раздельной герметизацией каждого преобразователя. Антенны с общим контуром герметизации делятся на антенны силовой и компенсированной конструкций. Антенны с раздельными контурами герметизации преобразователей делятся на антенны с плотной и разряженной постановкой преобразователей. Кроме того, по типу конструкции антенны можно подразделить на антенны, имеющие собственную несущую конструкцию, и антенны, устанавливаемые на носитель поэлементно или поблочно.
43282. Електрична функціональна схема керуючого автомата 472.5 KB
  В курсовій роботі необхідно розробити операційну схему та виконати синтез автомату, що виконує задану варіантом функцію, побудувати функціональну схему, що забезпечує керування обчислювальним пристроєм. Необхідно також побудувати схеми, що реалізують перемикальні функції в заданому елементному базисі.