57798

Паралельні та перпендикулярні прямі. Ознаки та властивості паралельних прямих

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми; закріпити вміння застосовувати отримані знання під час розв’язування задач; розвивати логічне та наочно-образне мислення; навички самостійної роботи...

Украинкский

2014-04-15

254.5 KB

79 чел.

   НВО «СЗНЗ І ступеня «Гармонія» - Гімназія імені Тараса Шевченка -  ЦПВ «Контакт»

Паралельні та перпендикулярні прямі. Ознаки та властивості паралельних прямих

                                                                       Розробка узагальнюючого  уроку

                                                                       геометрії  (7 клас)

                                                                       з медіапрезентацією

                                       вчителя математики

                                                   Горової Лариси Дмитрівни

                                               

                                            м. Кіровоград

Узагальнення і систематизація знань, умінь та навичок з теми

„ Паралельні та перпендикулярні прямі. Ознаки та властивості паралельних прямих”

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми;

  •  закріпити вміння застосовувати отримані знання під час  розвязування задач; 
  •  розвивати логічне  та  наочно-образне мислення ; навички самостійної роботи;

-    виробляти вміння знаходити математичні закономірності в навколишньому світі;

  •  формувати інформаційні, комунікативні компетентності та компетентності      

      саморозвитку, самоосвіти і продуктивної творчої діяльності;

     -    виховувати наполегливість у досягненні мети, інтерес до              

     математики.

Тип уроку: узагальнення й систематизація знань

Обладнання: ноутбук , проектор , екран,  міні - презентації, картки-рецензії,

картинки - смайлики        

Хід уроку

І.  Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку

В Давній Греції всіх ораторів навчали геометрії. На дверях школи було написано:

« Та не ввійде сюди той, хто не знає геометрії». Геометрія вчить доводити, а мова людини переконлива лише тоді, коли вона в змозі аргументувати свої думки. І ми теж з вами  вчимося переконливо  доводити  правильність  свого  рішення.

На сьогоднішньому уроці ми повторимо основні поняття і факти теми

„  Паралельні та перпендикулярні прямі. Ознаки і властивості паралельних прямих”  , зведемо окремі знання у систему й будемо застосовувати їх під час  розв’язування задач.

(Запишіть в зошитах тему уроку)

ІІІ. Мотивація навчання.

- Як часто в житті ми зустрічаємо паралельні та перпендикулярні прямі? Люди яких професій мають з ними справу щодня?

-Дійсно,  музиканти та диригенти постійно дивляться на 5 паралельних ліній нотного стану, архітектори, будівельники застосовують ці знання при проектуванні та будівництві, і від правильності їхньої роботи залежить життя багатьох людей, дизайнери використовують їх в оформленні інтер’єрів (ви знаєте, що за допомогою паралельних ліній можна зорово збільшити простір). Навколо нас дуже багато і паралелей, і перпендикулярних ліній: плитка у ванній кімнаті, ламінат на підлозі, труби опалення, краї дороги, дорожня розмітка, опори мостів і багато-багато іншого. Тому тема нашого уроку дуже важлива.

ІV.Взаємоперевірка домашнього завдання (слайд № )

На екрані ви бачите розвязання задач, заданих додому. Поміняйтеся зошитами і перевірте правильність виконання домашнього завдання.

№216                                                                                 Розв’язання

   Дано: АВ׀׀ СD.                                                                                  C                        D

1=70о , 2=50о                                                                           1      3   2   

Знайти3, 4 і 5

 

                                                                                              A      4                 5       B 

                               3=180о-( 1+ 2)=180о-(70о +50о)=180о-120о=60о

                                   4 = 1=70о як внутрішні різносторонні при АВ׀׀ СD та січній АС

                                   5= 2=50о як внутрішні різносторонні при АВ׀׀ СD та січній СВ

                  Відповідь: 60о; 70о; 50о

            №213

Дано: АВСD - чотирикутник                                                                            В            С                   

              ВС׀׀АD            

В=С

Доведіть, що:

А) А=D;                                                                                 А                           D

Б) А+С=180о                         

                                                                                   Доведення

          ВС׀׀АD , отже  за властивістю паралельних прямих    А+В=180о .     

(як внутрішні односторонні). За умовоюС=В, томуА+С=180о;

 А=180о;    D +С=180о(як внутрішні односторонні),  D=180о -С, отже

А=D   

 V. Узагальнення та систематизація знань    

1.Метод „Мозковий штурм”

- Назвіть ключові поняття даної теми (вчитель записує їх на дошці):

- означення перпендикулярних прямих

- означення  паралельних прямих

- кути, утворені при перетині прямих

- ознаки паралельності прямих

- властивості паралельних прямих

2.Повторювати ознаки  та властивості паралельних прямих  ми будемо, використовуючи міні-проекти-презентації, створені вашими однокласниками. До вашої уваги пропонуються:

Проект 1. Розміщення прямих та відрізків на площині. Кути, утворені при перетині прямих.

Проект 2.Ознаки паралельності прямих..

Проект 3. Властивості паралельних прямих.

І свій літературний погляд на властивості паралельних та перпендикулярних прямих  запропонує Рожанчук Ілона у своєму есе «Математична суперечка»

Кожний міні-проект створено за планом:

  1.  Назва проекту.
  2.  Теоретичні відомості.
  3.  Приклад розв’язування задачі.
  4.  Задача для класу.

Я попрошу бути рецензентами проектів таких учнів... Ваше завдання: уважно слухати доповідачів і оцінити їх роботу, заповнивши картки-рецензії  як суму балів по кожному пункту ( 2 бали за кожен)         

 Картка-рецензія   на міні-проект__________________________             

  1.  Повнота викладу матеріалу
  2.  Логіка викладу.
  3.  Наявність (відсутність) фактичних помилок .
  4.  Мовна грамотність.
  5.  Наявність прикладів.
  6.  Практичне застосування до розв’язування задач.

                             Оцінка за проект_________

Рецензент   ____________________

(Учні по черзі виходять до дошки та презентують свої проекти. Задачі для класу біля дошки розв’язує один із учнів класу. Доповідачі оцінюють відповідь, учитель корегує оцінку або підтверджує її. Рецензенти виставляють оцінки доповідачам.)

VІ. Рефлексія

Сьогодні на уроці ми повторили основні положення з теми „  Паралельні та перпендикулярні прямі. Ознаки і властивості паралельних прямих”  

- То ж які  математичні твердження допоможуть нам з’ясувати  прямі паралельні чи ні?

- А якщо ми знаємо, що прямі паралельні, що нам допоможе знайти кути, утворені цими прямими з січною?

     VІІ. Підсумок уроку.

1.Прошу доповідачів виставити та  аргументувати оцінки за урок тим учням, які розв’язували запропоновані вами вправи біля дошки, а рецензентів – оголосити  результати оцінювання презентацій.

2.Домашнє завдання

За підручником „Геометрія, 7” (автори Г.П. Бевз, В.Г. Бевз, Н.Г. Владімірова) – К.: Вежа. 2007

Відповісти на запитання - ст.73

Виконати тест № 2 (завдання 6-10) на ст.72

Додатково № 651.

Оцінювання домашнього завдання

Правильна відповідь з повним поясненням    2 бала   

Неповне пояснення, але правильна відповідь 1 бал

Неправильна відповідь    0 балів

Виходячи з кабінету, залишіть свої враження про урок , використовуючи

картинки - смайлики

1.  Все зміг зрозуміти!

 

2.  Не зовсім

все зрозумів,

але хочу зрозуміти

3.  Нічого  не зрозумів

  1.  

І не хочу

розуміти

розуміти


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

15364. Нормирование труда. Принципы, методы, формы 91.5 KB
  Введение За последние годы произошли радикальные сдвиги в общественнополитической и экономической жизни страны. Курс проводимых реформ радикально преобразил социальнотрудовую сферу. В условиях растущих экономических и социальных трудностей проблемы отношен...
15365. Организация работы центра закупки вычислительной техники АВЕРС 3.44 MB
  Цель маркетинговой деятельности этих предприятий – получение определённых коммерческих результатов с помощью наиболее эффективного управления собственными ресурсами, удовлетворяя потребности заказчиков эффективнее, чем конкуренты...
15366. Основные критерии оценки предпринимательских рисков 276.5 KB
  Основные критерии оценки предпринимательских рисков Введение Предпринимательская деятельность как функция управления имеет свою историю и динамику развития. Исходя из истории развития категории предпринимательства в современных трактовках научных деятелей в с
15367. Основные понятия аудита и аудиторской деятельности 195.5 KB
  Аудит – это вид деятельности, заключающийся в сборе и оценке фактов, касающихся функционирования и положения экономического объекта (самостоятельного хозяйственного подразделения) или касающихся информации о таком положении и функционировании...
15368. Анализ развития перестрахования в России 247.5 KB
  Содержание Введение 1. Понятие перестрахования и его назначение 1.1 Сущность и теоретические основы перестрахования 1.2 Виды перестрахования 1.3 Функции перестрахования 1.4 Нормативноправовая основа перестрахования 2. Анализ развития перестрахования в России ...
15369. Повышение эффективности производства подсолнечника на примере ООО Лосево 1.28 MB
  Основы экономики производства подсолнечника 5 Народнохозяйственное значение производства подсолнечника 5 Состояние и основные тенденции развития рынка 9 подсолнечника в России Краткая характеристика ООО Лосево
15370. Понятие и виды освобождения от наказания 191.5 KB
  Проявившиеся в последнее время тенденции широкого применения к лицам, впервые совершившим преступления не только небольшой, но и средней тяжести, института освобождения от наказания, нуждается в дальнейшем изучении с целью выявления необходимости последующего изменения уголовного закона и эффективности его применения
15371. Правовые основы доходов и расходов, финансирования 187 KB
  Термин «государственные доходы» употребляется в литературе и правовых актах в двояком значении. С одной стороны, этим термином обозначается определенная группа экономических распределительных отношений, а с другой – материальные носители этих отношений – финансовые ресурсы государства
15372. Принципы гражданского процессуального права 205 KB
  Данная курсовая работа состоит из: введения, в котором описываются задачи, цели, предмет и объект данного научного исследования; основной части, состоящей из трех глав. Первые две главы раскрывают непосредственно содержание принципов гражданского судопроизводства