57802

Різноманітність птахів, їх значення для людини. Охорона птахів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Узагальнити та систематизувати знання знання учнів про птахів; розкрити їх роль у екосистемах та господарстві людини; перевірити рівень засвоєння матеріалу; продовжити формувати вміння узагальнювати...

Украинкский

2014-04-16

119 KB

0 чел.

Урок – КВК, 8 клас

Різноманітність птахів, їх значення для людини. Охорона птахів.

Мета.
Освітня. узагальнити та систематизувати знання знання учнів про птахів;  розкрити їх роль у екосистемах та господарстві людини; перевірити рівень засвоєння матеріалу; продовжити формувати вміння узагальнювати, співставляти, аналізувати, робити висновки, застосувати одержані теоретичні знання на практиці;
Розвиваюча. розвивати творчу активність, пізнавальні інтереси, пам’ять, логічне мислення, інтуїцію, вміння спостерігати;  
Виховна. Виховувати бережливе ставлення до птахів, що живуть у дикій природі та птахів, яких людина приручила; сприяти екологічному вихованню

Обладнання: таблиці з теми, малюнки дітей, сигнальні картки, різнокольорові кружечки.

Терміни і поняття: орнітологія, осілі, кочові, перелітні птахи, нагніздні та виводкові птахи.

Тип уроку: узагальнення й систематизації знань.

Девіз

Горішок знань – це знає кожен –

Міцний!

Та нам не відступати,

А розколоти допоможе

Бажання всіх – все хочу знати.

Хід уроку

І. Організація класу

Психологічна розминка

Доброго дня, діти. Усміхніться сонечку, квітам, дощику, своїм товаришам – і все у вас буде добре.

Учитель.

Доброго ранку, люди щасливі!

Доброго ранку, птахи галасливі,

Доброго ранку, сонечко ясне,

Доброго ранку, земле прекрасна,

Доброго ранку, дерева багряні,

Доброго ранку, квіти духмяні,

До кого ж це ми так привіталися? До всього, що оточує нас. А разом з тим – і до наших пернатих друзів, про яких ми багато дізналися на попередніх роках. Сьогодні узагальнимо свої знання і зясуємо, як застосувати їх на практиці.

(Клас ділиться на 2 команди, можна рядами). Після кожного конкурсу  вручається командам зелені – відповідь правильна і повна, жовті – відповідь неповна, червоні – відповідь неправильна.)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Учитель.

На таці: фарбоване яйце,сире,варене.

Питання. Як визначити в якому яйці житиме пташеня? Чому?

Відповідь. Пташеня в яйці дихає через пори шкарлупи. Якщо яйце пофарбувати чи просто залити водою,то з нього пташеня не вилупиться. Отже,у такому яйці воно не житиме.

Яйця треба покрутити. Рідкі частини яйця – білок і жовток – мають різну швидкість обертання. У білка вона більша ніж у жовтка. Внутрішнє тертя,яке виникає між білком і жовтком,визначає короткочасне обертання сирого яйця. Обертання вареного яйця як єдиного цілого – більш тривале за часом.

Задача № 1

Над рекой летели птицы: голубь, щука, 2 синицы, 2 стрижа и 5 угрей. Сколько птиц? Ответь скорей

Задача № 2. По тропинке вдоль кустов
Шло одиннадцать хвостов.
Сосчитать я также смог,
Что шагало тридцать ног.
Это вместе шли куда-то
Петухи и поросята.
А теперь вопрос таков:
Сколько было петухов?
И узнать я был бы рад
Сколько было поросят?
Ты сумел найти ответ?
До свиданья, всем привет!

(Н.Разговоров)

І. Узагальнення і застосування знань

Конкурс «Назва команди»

За одну хвилину учасники повинні придумати назву своїй команді, яка перегукується з вивченою темою, і обрати капітана.

Капітан команди мотивує, чому саме таку назву обрали.

        Аукціон продажу зображень птахів.

Пісенька «Хто ж такі пташки?»

Конкурс «Будь уважний»

Дати відповідь на запитання, що вимагають відповіді «так» чи «ні» (сигнальними картками).

Запитання для першої команди

  1.  Більшість птахів здатна літати.(Так.)
  2.  Кровоносна система птахів незамкнута.(Ні.)
  3.  Перелітні птахи зимують у інших краях.(Ні.)
  4.  Виводкові птахи – це ті, у яких пташенята вилуплюються з пухом на всьому тілі, з розплющеними очима і через деякий час можуть прямувати за матір’ю.(Так.)
  5.  Крила – задні кінцівки птаха.(Ні.)

Запитання для другої команди

  1.  Орнітологія - розділ зоології, що вивчає птахи.(Так.)
  2.  Нагніздні птахи, у яких пташенята вилуплюються з пухом, розплющеними очима і через деякий час можуть прямувати за дорослими птахами.(Ні)
  3.  Птахів, які протягом усього року перебувають в одній і тій самій місцевості, називають осілими.(Так.)
  4.  Тіло птаха складається з голови, шиї, тулуба, передніх і задніх кінцівок.(Так.)
  5.  Білкова оболонка забезпечує птаха водою(Так)

Конкурс «Щасливий випадок»

  1.  Яких птахів більше всього на землі? (домашніх курей).
  2.  Який птах носить назву танцю? (чечітка).
  3.  У яких птахів є пташине молоко?(пінгвін, голуб).
  4.  Найменша пташка світу?(колібрі).
  5.  Найбільший птах України?( дрофа).

  1.  Найбільший птах світу? (африканський страус).
  2.  Птах який нерухомо може висіти в повітрі та літати у зворотному напрямку?(колібрі).
  3.  Чому шпаки літають під ногами овець, корів, а чаплі, трясогузки, галки - катаються на коровах? (перші хапають комах, що літають під ногами тварин, а другі збирають комах на спинах тварин).
  4.  Який птах літає найповільніше? (горобець - 30км/год)
  5.  Який птах літає найшвидше? (сокіл 300км/год).

Фізкультхвилинка

Усі підняли руки – раз!

Став навшпиньки увесь клас.

Два –присіли, руки вниз,

На сусіда не дивись.

Раз – і вгору. Два  і вниз.

Будь уважний, не крутись,

Будемо дружно присідати,

Щоб ногам роботу дати,

Раз – піднялись. Два – присіли.

Хай мужніє ваше тіло.

Конкурс «Графічний»

Називати птахів, а учасники (по одному від команди) оставлять позначки: Δ – нагніздні, □ – виводкові.

1. Зозуля. 2. гуси. 3. Тетерук. 4. Горобець. 5. ластівка. 6.Курка. 7. Дятел. 8. Фазан. 9. Орел. 10. Індики. 11. Качки. 12. Ворони.

Відповіді: Δ 1, 4, 4, 7, 9, 12; □ – 2, 3, 6, 8, 10, 11.

Конкурс «Відгадай загадку»

Для першої команди

  1.  Двічі родиться, а раз помирає. (Птах.)
  2.  Хоч сам ростом невеликий а гарно співає. (Соловей.)
  3.  Дитина ще не народилася, а вже на виховання віддана. (Зозулине яйце.)

Для другої команди

  1.  Не сторож, а рано будить. (Півень.)
  2.  Маленький хлопчик у сірій свитці дворами стрибає, крихти збирає. (Горобець.)
  3.  Підкотивши своє штання, опустився він зі стайні, влаштувався на роботі у найближчому болоті. (Лелека.)

Скоромовка для всієї команди

  1.  Сів шпак на шпаківню, заспівав шпак півню: – «Ти не вмієш так, як я – так, як ти, не вмію я».
  2.  Летів горобець через безверхий хлівець. Ніс четверик гороху без червотоку, без червоточини, без прачервоточинки
  3.  Звили чаплі гніздо із паклі. Із чорного неба крапають краплі. У гнізді із паклі намокли чаплі.
  4.  Невеличка перепеличка під полукіпком розпідпадьомкалась.

Ігри на презентаціі:

  1.  Що кому до смаку?

Учні закривають пусті клітинки відповідними картками зображеннями птахів.

  1.  Впізнай птаха.

Учні впізнають птаха за силуетом.

  1.  Хто зайвий?

Учні розглядають птахів і намагаються і намагаються з'ясувати, хто ж з них зайвий.

  1.  Склади картинку

Розрізані малюнки по пунктирним лініям,треба скласти як пазли.

  1.  Чиє це житло?

Уважно роздивитися гнізда і знайти відповідних птахів.

  1.  Хто живе з нами в різні пори року?
  2.  гра «Чиє це гніздо?»
  3.  гра «Згадайте художній твір,у яких згадано про птахів»
  4.  гра «Прислівя про птахів»

    10.Розгадайте кросворд:

Відповідь:снігур,рефлекс,синиця,язик,кулик,крук,клин,нагніздні,інстинкт.

Підсумок уроку. Нагородження переможців.

Домашнє завдання.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

7739. Когнитивное направление психокоррекции 149.5 KB
  Когнитивное направление психокоррекции. Особенности когнитивной психокоррекции Когнитивная психология появилась как ответная реакция на бихевиоризм и гештальтпсихологию. Поэтому в когнитивной психокоррекции основное внимание уделяется познавател...
7740. Трансактный анализ Э. Берна 56.5 KB
  Трансактный анализ Э. Берна Э. Берн создал популярную концепцию, корни которой уходят в психоанализ. Однако концепция Берна вобрала в себя идеи и понятия как психодинамического, так и бихевиористского подхода, сделав акцент на определении...
7741. Гештальттерапия Ф. Перлза 64.5 KB
  Гештальттерапия Ф. Перлза Метод, созданный американским психологом Ф. Перлзом под влиянием идей гештальтпсихологии, экзистенциализма, психоанализа, получил большую практическую популярность. Ф. Перлз перенес закономерности образования фигуры...
7742. Методы практической коррекции 171.5 KB
  Методы практической коррекции § 1. ОБЩАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА МЕТОДА Игровая терапия - метод психотерапевтического воздействия на детей и взрослых с использованием игры. В основе различных методик, описываемых этим понятием, лежит признание того, что...
7743. Арттерапия как психокоррекционный метод 220 KB
  Арттерапия как психокоррекционный метод. ОБЩАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА МЕТОДА Арттерапия возникла в 30-е годы нашего века. Первый урок применения арттерапии относится к попыткам коррекции эмоционально-личностных проблем детей, эмигрировавших в США из...
7744. Методы поведенческой коррекции 157 KB
  Методы поведенческой коррекции. Метод систематической десенсибилизации и сенсибилизации В 1958 г. вышла книга австрийского психотерапевта Д. Вольпе Психотерапия реципрокным торможением. В теории реципрокного торможения Вольпе речь идет о тормо...
7745. Психодрама как психокоррекционный метод 128.5 KB
  Психодрама как психокоррекционный метод. Описание метода Психодрама - это метод групповой работы, представляющий ролевую игру, в ходе которой используется драматическая импровизация как способ изучения внутреннего мира участников группы, и...
7746. Индивидуальная психокоррекция 107.5 KB
  Индивидуальная психокоррекция. Показания к индивидуальной психокоррекции Психокоррекция на практике применяется в двух формах: индивидуальной и групповой. В случае индивидуальной психокоррекционной работы психолог работает с клиентом один на один...
7747. Групповая психокоррекция 244.5 KB
  Групповая психокоррекция. Специфика групповой формы психокоррекции Специфика групповой психокоррекции заключается в Целенаправленном использовании групповой динамики, т.е. всей совокупности взаимоотношений и взаимодействий, возникающих между участ...