57804

Раціональні числа. Порівняння, додавання та віднімання раціональних чисел

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вчитель повідомляє тему та мету уроку ставить завдання перед учнями на даний урок Слайд 4 ІІІ. Актуалізація опорних знань Повторення вивченого матеріалу Перевірка домашнього завдання в усній формі або ш ляхом...

Украинкский

2014-04-16

59 KB

7 чел.

6 клас

Предмет: математика

Тема 6. Раціональні числа. Порівняння, додавання та віднімання раціональних чисел.

Урок 80.

Тема уроку: «Додавання та віднімання раціональних чисел»

Урок розробила вчитель вищої кваліфікаційної категорії Миргородська Світлана Іванівна, Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 114» Дніпропетровської міської ради

Структура уроку:

  1.  Актуалізація опорних знань (усні вправи).
  2.  Мотивація навчальної діяльності. Формування нових знань(означення, графічні образи, рисунки, візуалізація, презентація в PowerPoint тощо).
  3.  Детальне розв’язання типових задач з поясненням та розв’язування найпростіших рівнянь  (в супроводі презентаціі в PowerPoint).
  4.  Вправи на закріплення (завдання практичного, теоретичного змісту,  дворівнева самостійна робота).

Методист міського методичного кабінету    Т.П.Устінова

6 клас

Тема: «Додавання і віднімання раціональних чисел» 

Мета: навчальна - удосконалити вміння застосовувати правила додавання та віднімання раціональних чисел; продовжувати формувати уміння порівнювати раціональні числа  та розв’язувати рівняння;

розвивальна – розвивати логічне мислення, увагу та різні види пам’яті, пізнавальний інтерес до предмету, аргументовану математичну мову; розвивати комунікативні навички під час фронтальної та групової роботи;

виховна – удосконалювати особистісні якості учнів – почуття відповідальності, взаємоповаги, толерантне ставлення до оточуючих під час взаємоперевірки, самоконтролю,  виховувати відповідальне відношення до навчання.

Тип уроку: застосування знань і вмінь та методів діяльності.

Обладнання: мультимедійна установка, підручники,презентація;

контрольні аркуші  для виконання завдань (на кожній парті);

Хід уроку:

І. Організаційний етап      Слайд2

«Я рада видеть каждого из вас

И пусть зима прохладой в окна дышит

Нам будет здесь уютно, ведь наш класс

Друг друга любит, чувствует и слышит.»

ІІ.Повідомлення теми та мети уроку  Слайд3

Епіграф уроку               « Числа  правят  миром»            Піфагор

Вчитель повідомляє тему та мету уроку, ставить завдання  перед учнями на даний урок    Слайд 4

ІІІ.  Актуалізація опорних знань 

Повторення вивченого матеріалу

  1.  Перевірка домашнього завдання( в усній формі або ш ляхом звіряння відповідей завчасно записаних учнем на зворотній частині дошки)

   2)   Усна робота      Слайд5

Учні вибирають  запитання

Правила додавання чисел із різними знаками.

Правила додавання чисел  з однаковими знаками.

Правила віднімання раціональних чисел.

Означення модуля(з визначенням модулів чисел). Слайд6

Правила порівняння раціональних чисел

Правила додавання раціональних чисел Слайди 7-8

ІV. Формування умінь та навичок  

1.Знайдіть всі значення х, які розміщені між числами -32,56 і -38,123. Слайд9

2.Розвязування прикладів  за допомогою числової прямої Слайди 10-11

Вправи розвязуються учнями в зошиті з послідуючою перевіркою та поясненням

(-2) + 5+ (-8) =5 5+ (-9) + 6 = 2

3+ (-7) + 9 =5 -4 + 8 + (-7) = -2

3. Письмова робота на контрольних аркушах  ( Додаток1)  Слайд12

1) Запиши число протилежне даному( учні заповнюють табличку)

Учні обмінюються аркушами,   проводить взаємоперевірку, виставляючи в нижній строчці + або - згідно до правильного розвязку.

4. Вибери правильну відповідь Слайд13-17

-17,3 +(-7) =-24,3             -4,8 +4,8 =0 -26,33-25,97 =-52,3

-8,4+2,7 =-5,7 -9,7 + 10,5 =0,8

 

5. Розвязування прикладів з поясненням  Слайд18 

6. Фізкультхвилинка   для очей  Слайд19-20

7. Розв’язування прикладів заміною дії віднімання дією додавання Слайд21

8.  Письмова робота на контрольних аркушах  ( Додаток1)  Слайд22

Учні на відведеній частині записують відповідь.

9. Колективна робота на дошці з записом в робочі зошити

Розвзування рівнянь  Слайд23-24

7,3 –х = 9,8       у-(-15,58) = 12                                  /х-2/ = 4

 

10. Усний рахунок « Сонечко» Слайд25

V.Закріплення вивченого матеріалу

1.  Письмова робота  « Сходинки» на контрольних аркушах  ( Додаток1)  

Учні виконують дії для визначення більшого числа. Слайд26

2. Письмова дворівнева самостійна  робота на контрольних аркушах

 ( Додаток1)   Слайд27

  1.  Підсумки уроку (Слайд28 )

  Ось і добіг кінця наш урок.. Ми повторили правила і водночас вчилися використовувати їх при розвязуванні різних типів вправ. Вітаю з тим, що ви навчилися долати перешкоди та знаходити аврані шляхи розвязку.

1. ЩО ВАМ СПОДОБАЛОСЯ НА УРОЦІ?

2. ЯКІ ЗАВДАННЯ ВИЯВИЛИСЯ ДЛЯ ВАС СКЛАДНИМИ?

3. НАД  ЧИМ  ВАМ  ПОТРІБНО ПОПРАЦЮВАТИ?

ІV.  Домашнє завдання

- Повторити теоретичний матеріал.

- Виконати дворівневе завдання (на вибір)

   РІВЕНЬ А: № 967(4-6 ), 962(4-6)

   РІВЕНЬ Б: № 969(1, 3, 5,7).

Додаток 1 Клас ______

Прізвище та імя учня________________________________

1.

2. Запиши в порядку зростанна ( спадання):

_________________________________________________

3. Робота « Сходинки»

4. Самостійна робота

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

20409. УГОЛОВНЫЙ ПРОЦЕСС. Консультации образцы документов судебная практика 3.9 MB
  Серия Справочник адвоката ISBN 5840100099 В справочнике подробно рассмотрены особенности работы адвоката начиная с составления необходимых документов в стадии доследственной проверки заявления и заканчивая подачей жалобы о принесении протеста в порядке надзора а также ведения дела в Международном суде по правам человека. Не случайно уголовные дела прекращаются по различным основаниям как говорят следователи разваливаются чаще всего именно на стадии предварительного следствия а не в судебной инстанции хотя казалось бы все...
20410. Складання процесуальних актів у кримінальних справах 974 KB
  БУРЛАКОВ заслужений юрист України НАУКОВИЙ РЕЦЕНЗЕНТ: Г.Михайленко 1996 Юрінком редакція Бюлетеня законодавства і юридичної практики України 1996 ПЕРЕДМОВА Українською державою приділяється велика увага підготовці висококваліфікованих спеціалістів для державного господарського і соціальнокультурного будівництва які мають володіти ґрунтовними теоретичними знаннями і практичним досвідом. Так КПК України' передбачає складання понад 130 різних постанов 80 ухвал 40 протоколів і т. Даний посібник підготовлений на основі...
20411. Складання процесуальних актів у кримінальних справах. Навчальний посібник 1.12 MB
  ПК України1 передбачає складання понад 130 різних постанов 80 ухвал 40 протоколів і т. Даний посібник підготовлено на основі кримінальнопроцесуального законодавства України містить теоретичні і методичні розробки а також зразки кримінальнопроцесуальних документів які торкаються всіх стадій кримінального судочинства. Він написаний з врахуванням вимог КПК і КК Украї Надалі мається на увазі КПК України якщо не зазначено інше. Це ускладнює використання зразків документів які в них містяться рекомендацій щодо їх складання органами...
20412. КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕС: Україна, ФРН, Франція, Англія, США 2.42 MB
  УКРАЇНА 126 Порушення кримінальної справи 126 Основні положення досудового розслідування . УКРАЇНА 181 Підсудність 181 Попередній розгляд справи суддею 185 Загальні положення судового розгляду 192 Порядок судового розгляду 196 ФЕДЕРАТИВНА РЕСПУБЛІКА НІМЕЧЧИНА . Це сприяє збагаченню їхньої правової культури дає змогу уникнути шаблонності в процесуальному мисленні допомагає краще осмислити можливі шляхи удосконалення судової справи в нашій країні. Розрізняють три історичні форми кримінального процесу: змагальний або...
20413. Систе́ма управле́ния ба́зами да́нных (СУБД) 1.44 MB
  12 13 CASEсредства UML отличное средство моделирования но как уже говорилось выше строить диаграммы на бумаге не всегда удобно хотя бы по причине сложностей с редактированием распространением и т. Эти возможности сочетаются в одном интегрированном решении с поддержкой UML помогающем командно разрабатывать высококачественные системы быстрее и эффективнее. Together предоставляет интерактивные возможности моделирования и поддерживает все виды диаграмм UML включая диаграммы классов прецедентов последовательностей кооперации...
20414. Информационные системы. Определение распределенной системы 1.18 MB
  Мультипроцессорные системы шинной архитектуры состоят из некоторого количества процессоров подсоединенных к общей шине а через нее к модулям памяти. Память стала несогласованной и программирование системы осложнилось. Для построения мультипроцессорной системы с более чем 256 процессорами для соединения процессоров с памятью необходимы другие методы.
20415. Разработка и эксплуатация информационных систем 642.5 KB
  Объект сущность в адресном пространстве вычислительной системы появляющаяся при создании экземпляра класса например после запуска результатов компиляции и линковки исходного кода на выполнение. Понятие и назначение информационной системы данных. Архитектурные уровни информационной системы. Три уровня такой системы это: уровень базы данных БД; уровень приложений; уровень представления пользовательский.
20416. Диаграмма взаимодействия 22 KB
  Однако посмотрим что о таких диаграммах говорили классики например Буч. А вот что: Диаграмма взаимодействия это диаграмма на которой представлено взаимодействие состоящее из множества объектов и отношений между ними включая и сообщения которыми они обмениваются. Этот термин применяется к видам диаграмм с акцентом на взаимодействии объектов диаграммах кооперации последовательности и деятельности. Диаграмма последовательностей диаграмма взаимодействия в которой основной акцент сделан на упорядочении сообщений во времени.
20417. Системы управления контентом 47.5 KB
  История управления контентом началась с управления документами в традиционном смысле этого слова т. По мере развития понятия документ системы управления документами стали называть системами управления контентом. Системы управления контентом действительно научились разделять управление документами хранение изменение и т.