57813

Рівняння. Урок математики для 6 класу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Повторити відомості про рівняння; продовжити формувати вміння та навички учнів розв'язувати рівняння, переносячи доданки з однієї частини рівняння в іншу; застосовувати знання і уміння учнів при розв’язуванні нестандартних рівнянь; виявити якості знань і вмінь...

Украинкский

2014-05-21

479.5 KB

15 чел.

ВІДДІЛ ОСВІТИ

ЯМПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

(6 клас)

                                          Підготувала учитель математики  

                           учитель вищої категорії,

                учитель-методист

                                                           Свеської спеціалізованої школи

                                                           І-ІІІ ступенів №2 «ліцей»

                                                           Ямпільської районної ради

                                                           Онікієнко Тетяна Дмитрівна

Свеса, 2012

 

Тема: Рівняння (90 хвилин).

Мета уроку:

 

Мета дидактична: Повторити відомості про рівняння; продовжити формувати вміння та навички учнів розв'язувати рівняння, переносячи доданки з однієї частини рівняння в іншу; застосовувати  знання і уміння учнів при розв’язуванні нестандартних рівнянь; виявити якості знань і вмінь, що характеризують стан засвоєння учнями розв’язування рівнянь; з’ясувати можливості застосування знань у навчальному  пізнанні  і практичних  ситуаціях.

Мета виховна: виховувати  взаємоповагу, здорове суперництво, акуратність в записах, працьовитість, інтерес до математичних знань, допитливість, уважність, натхнення, виховувати уміння вислухати інших, вміння спостерігати, знаходити закономірності, аналізувати, виховувати активність, дисциплінованість, самокритичність, самостійність, любов до навчання, виховувати оптимізм, естетичне відношення|ставлення| до власної роботи, доброзичливість.

Корекційно-розвиваюча мета: Формувати і розвивати розумові операції (порівняння, узагальнення, конкретизація), форми мислення (висновок|умовисновок| по індукції і аналогії);розвивати пізнавальну діяльність, мовний розвиток (називати приклади, пояснювати хід практичних дій), сенсоматорний розвиток (виконувати всі дії, необхідні в досягненні результату); розвивати зорово-слухову| пам'ять, увагу, логічне мислення (уміння лаконічно висловлювати свою математичну думку), розвивати уміння орієнтуватися в нестандартних ситуаціях, кмітливість, навички творчої роботи, комунікативні і соціальні компетенції; розвивати навички раціонального використовування часу.

Тип уроку: систематизація і  узагальнення знань, умінь учнів.

Обладнання: комп'ютер, мультимедійний проектор, презентація, картки оцінювання та сигнальні картки.

Методи, форми і прийоми:

- використання ключових|джерельних| слів;

- мозковий штурм;

- релаксаційний практикум;

- рефлексія.      

Очікувані|сподівані| результати: 

Після уроку учні зможуть використовувати засвоєні математичні поняття, терміни під час розв’язання  рівнянь, знаходити|находити| проміжні етапи у розв’язанні рівнянь різних видів, знаходити|находити| раціональні способи в їх розв’язанні, |вирішенні| аналізувати вивчений матеріал, поглибити свої знання з літератури.

Хід уроку.

І. Організаційний момент. Перевірка готовності до уроку

КАРТКА  ОЦІНЮВАННЯ

        

ПРИЗВІЩЕ_____________________ КЛАС ________

№ завдання

1

2

3

4

5

6

7

8

Кількість балів за завдання

2

3

4

3

4

4

2

2

Кількість набраних балів

ВСЬОГО БАЛІВ ___________                ОЦІНКА __________________

ІІ. Актуалізація опорних знань

 

Сьогодні, на уроці ми з вами відправимося до казкового палацу у якому заховано скарб, який охороняють герої мультиплікаційних фільмів. Вам необхідно буде за піснею впізнати героїв та назву мультиплікаційного фільму та розшукати скарб. А допомагати в цьому нам будуть знання про рівняння. Отже ми з вами знаходимося перед палацом, в якому ворота замкнені на два замки, а перший ключ можна підібрати тільки відповівши правильно на запитання.

  1.  Повторення.(слайд 4)

1.Що називають рівнянням?

2.Що називають коренем рівняння?

3.Сформулюйте правило переносу доданків з однієї частини рівняння в іншу.

4.На яке число можна помножити дані числа, щоб у підсумку одержати тільки натуральні числа:

а)     ; б)    ;  в)      ;  г) 

Молодці! Ви вірно відповіли на всі запитання. Давайте дізнаємося, в кого знаходиться ключ. (слайд 5) (Учні відгадують героя та назву мультиплікаційного фільму «Пісня мишеня».)

А чи не забули ви, що ворота закриті на два ключі. Щоб дізнатися у кого знаходиться другий ключ

  1.  Усно.(слайд 6)

Ви вірно обчислили. Давайте дізнаємося, в кого знаходиться ключ. (слайд 7) (Учні відгадують героя та назву мультиплікаційного фільму «Два веселі гуси».) Отже завдяки вашим знанням ми увійшли до палацу, але подивіться скільки тут дверей і невідомо за якими дверима знаходиться наш скарб. Ну що ж, спробуємо відкрити перші двері. (слайд 8). Що ми бачимо необхідно підібрати три ключі, а для цього необхідно розв’язати рівняння.

ІІІ. Застосування знань, умінь та навичок.

Завдання 1 

І ряд    3х = х + 4              Відповідь: х = 2;

ІІ ряд    у = 3у +2 Відповідь: у = -1;

ІІІ ряд      х+12 = х Відповідь: х = 18.

Молодці! Завдання виконані, так у кого ж знаходяться наші ключі? (слайд 9) (Вінні-Пух ).

Завдання 2 (слайд 10)

І ряд    3(х - 5) = 2(х + 4)                     Відповідь: х = 23;

ІІ ряд   3(5 - х) + 13 = 4(3х - 8)    Відповідь: х = 4;

ІІІ ряд      4(2х + 3) - 5(5 - 4х) = (2 - 3х)(-9)   Відповідь: х =-5.

Завдання виконані вірно, а ключі знаходяться у…(слайд 11) (Буратіно).

Завдання 3 (слайд 12)

І ряд            ІІ ряд    ІІІ ряд

 |7 + 3х| = 0;                          ;                  |6 - х| = -5;   

                   

Відповідь:               .        Відповідь: х є {?}.       Відповідь: х є {?}.

|2х – 5 | = -7;                        |2 + х| = 0;     |1 - 2х| = 0;

Відповідь: х є {?}.          Відповідь: х =-2;         Відповідь:                .

       Ви всі молодці! Вмієте розв’язувати рівняння з модулями. А хто ж тримає наші  ключі? (слайд 13) (Крокодил Гена та Чебурашка).

Фізкультхвилинка

Що ж, мабуть, прийшла пора
Трохи відпочити.
    Хочу я на фізхвилинку
    Всіх вас запросити.
         Раз — підняли руки вгору,
        Два — схилились всі додолу.
                Руки — в боки! Скік-скік-скоки!
                Нахилились.
                       Повернулись,
                      Один одному всміхнулись.
                             Покрутились вправо-вліво —
                             Щоб нічого не боліло.
                                   Раз, два, три, чотири!
                                   Набираємося сили.
                                           Нахились, повернись,
                                           До товариша всміхнись.

Завдання 4 (слайд 14)

І ряд            ІІ ряд    ІІІ ряд

 |х - 6| = 3;                                  |4х + 1 | = 3;                                          |4 + х| = 12;   

                   

         Відповідь: х =-9 або х =3. Відповідь: х =-1 або х =0,5.  Відповідь: х =-16 або х =8.

І ці приклади розв’язані, а ключі знаходяться…(слайд 15) (Вовк – «Ну постривай!»)

Завдання 5 (слайд 16)

І ряд                                                                   Відповідь: х = 3;

ІІ ряд                 Відповідь: х = - 2;

ІІІ ряд                                   Відповідь: х =-1.

Перед вами була складна задача, але ви з нею впоралися і тому, я думаю, що і впізнаєте, у кого знаходяться ключі від наступних дверей. (слайд 17) (у Водяного з мультфільму «Летючий корабель»).

А ось і наступне завдання для всього класу:

Завдання 6 (слайд 18)

За схемою, зображеною на рисунку, складіть і розвяжіть рівняння 

Відповідь: х =0,2.

Давайте подивимось і дізнаємося, хто заховав наш ключ…(слайд 19) ( бабки Йожки  з мультфільму «Летючий корабель»).

Завдання 7 (слайд 20)

І ряд    (х - 5)·(х + 4)= 0;                     Відповідь: х = 5 або х = - 4;

ІІ ряд   (5 - х)·(х - 8)= 0;                      Відповідь: х = 5 або х = 8;

ІІІ ряд      (х + 3)·(5 - х) = 0;              Відповідь: х =-3 або х = 5.

Яким правило ви користувалися, щоб розв’язати це рівняння? Молодці!

Ключ знаходиться …(слайд 21) (у Коника-Стрибунця). А у якому ще мультфільмі ви чули цю пісеньку? А ось і скарб. Але він закритий, необхідний ключ…

Завдання 8 (слайд 22)

Розв’яжіть рівняння:

-5·(0,4х – 0,6)=7·(0,4х – 0,1) – 1,1.

-2х + 3 = 2,8х – 0,7 – 1,1

- 2х  - 2,8х =- 3 – 0,7 – 1,1

- 4,8х =-4,8

        х=1

Так, ключ ми візьмемо у жабеняти Кваки.

ІV. Підсумок уроку:

Ось і закінчився наш урок. Але не треба засмучуватися, ми з вами ще неодноразово зустрінемося з героями мультфільмів.

V. Рефлексія

Діти по ходу уроку заповнюють  картку самооцінки, далі підраховують свої бали, виставляють собі оцінку і малюють свій настрій на нижньому смайлику.

А тепер дайте оцінку своїм знанням і умінням,  отриманим|одержувати| на уроці, і підніміть сигнальні картки|карточки|, які лежать у вас на столах.

 


        - на уроці мені було все зрозуміло;

       - у мене виникли деякі питання, але|та| я їх не задав

          ( посоромився);  

 

       -  я багато що не зрозумів.

VІ. Домашнє завдання.

Повторити п.40

Виконати: № 1336  (12,19,25)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

57328. Предметы и средства гигиены тела. Уход за кожей, волосами, ногтями 59.5 KB
  Утром когда Маша просыпалась бабушка говорила: Маша убери свою постель сделай зарядку умойся холодной водой и садись завтракать. Когда Маша отказывалась от манной каши или молока хватала со стола печенье и собиралась без завтрака бежать...
57329. Понятие социальной общности, общества и социума. Стратификация 31 KB
  С этой целью создаются соответствующие институты социального контроля общественные административные и правовые. Как элемент социального управления социальный контроль функционирует по принципу обратной связи реагируя наиболее остро на возрастание...
57332. РЕФОРМАЦИЯ В ГЕРМАНИИ 165.5 KB
  Причины реформации Причины реформации существовали везде но в Германии они действовали особенно сильно так как с одной стороны редко где религиозность отличалась таким интимным моральным характером как в тогдашнем немецком народе а с другой немногие нации...