57815

Північно-Східна Русь у ХІІ - І пол. ХІV ст

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Тип уроку: урок засвоєння нових знань умінь навичок Обладнання: підручник атлас роздатковий матеріал фрагменти фільму Олександр Невський компютерна презентація.

Украинкский

2014-04-16

222 KB

12 чел.

План – конспект уроку

Всесвітня історія. 7 клас

Тема: Північно-Східна Русь у ХІІ - І пол. ХІV ст.

Мета:

  •  ознайомити учнів з особливостями розвитку Володимиро-Суздальського князівства та Новгородською республікою та характерними ознаками державного управління.
  •  сприяти формуванню навичок самостійної роботи та розвиткові критичного мислення.
  •  розвивати вміння порівнювати історичні явища та встановлювати причино-наслідкові зв’язки.
  •  формувати вміння учнів працювати у складі групи, висловлювати свою думку, співставляти її з думкою інших членів групи.
  •  виховувати почуття відповідальності та патріотизму на прикладах історичних діячів та подій.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь, навичок

Обладнання: підручник, атлас, роздатковий матеріал, фрагменти фільму Олександр Невський, комп’ютерна презентація.

Хід уроку

  1.  Організація навчальної діяльності

Ми, сьогодні продовжуємо подорожувати сторінками історії середньовіччя. Тему уроку записуємо в зошит.

На уроці розглянемо 4 питання

  1.  Володимиро-Суздальське князівство.
  2.  Монгольське завоювання Русі.
  3.  Великий Новгород.
  4.  Невська битва та Льодове побоїще.

Щоб  ваша подорож була результатною та цілеспрямованою, кожен з вас отримає оцінювальний лист, в якому ви будете виставляти собі бали за роботу на уроці

  1.  Актуалізація опорних знань, умінь та уявлень учнів.

Клас об’єднується у пари.

Заповнення бортового журналу (додаток 1)

Заповнюємо 1 колонку (що мені відомо з даної теми)

Прочитайте стор. 227-228 і заповнити 2 колонку.

Обговорюємо.

Феодальна роздробленість і князівські міжусобиці підірвали могутність Русі. Такою ситуацією скористалися монгольські завойовники.

Переходимо до другого питання

Читання тексту з позначками на полях (стор. 230-231).

Перевірити як засвоїли матеріал. Тести (додаток 3).

Самоперевірка. Звернути увагу на екран.

         Виставити кількість балів в оцінювальні листи (додаток2).

З Володимиро-Суздальським князівством межує Новгородська земля (робота з картою). З давніх часів у Новгороді склався своєрідний, відмінний від інших руських земель, устрій. І щоб з’ясувати який устрій склався в Новгороді об’єднаємося у групи.

І група

  1.  Які виборні посади існували в Новгороді?
  2.  Які обов’язки були покладені на князя Новгорода?

ІІ група

  1.  Що таке віче?
  2.  Яку роль у житті Новгорода відігравало віче?

ІІІ група

Чому Новгород називають боярською республікою?

               (Виступи спікерів груп)

Із 1095 до 1304 р. у Новгороді 58 разів змінювалася княжа влада.

Спробуйте спрогнозувати яку людину могли запросити новгородці на посаду князя.

Одним із новгородських князів був Олександр Ярославович. У 1240 р. розбив шведів на р. Нева і отримав почесне прізвисько «Невський»

Вам пропонується переглянути фрагменти фільму Олександр Невський і з’ясувати наскільки ваша модель справжнього князя співпадає з рисами характеру Олександра Невського.

Обговорення. Визначають активних учнів в групах. Підраховують бали.

Домашнє завдання: $ 18 п 1-4.Скласти кросворд до теми.



 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

69613. Разработка спецификации системных требований в процессе проектирования ПО 16.6 KB
  Разработка программного обеспечения для изучения динамического хаоса Прецедент: Решение задач для одномерных отображений Заинтересованные личности прецедента и их требования студент: изучить и получить первичные знания о динамическом хаосе преподаватель: обучить студентов с помощью программы.
69614. ДВИГАТЕЛЬ АСИНХРОННЫЙ С КОРОТКОЗАМКНУТЫМ РОТОРОМ 18.97 MB
  Цель работы: рассчитать размеры статора и ротора, выбрать тип обмотки, обмоточные провода, изоляцию, материалы активных и конструктивных частей машины. Сконструировать и рассчитать отдельные части машины, то есть связать электротехнические понятия с геометрическими размерами.
69615. Управление риском 246 KB
  Сжатие графиков проекта. В контексте проекта риск это вероятность наступления нежелательного события и всех его возможных последствий Некоторые нежелательные события можно выявить еще до начала проекта некоторые нельзя ни предвидеть ни даже вообразить.
69616. Измерение и оценка состояния работ 473.5 KB
  Контроль процесса. Этапы контроля. Разработка основного плана. Измерение хода работы. Сравнение плана с фактом. Принятие мер. Мониторинг времени выполнения работ. Интегрированная система стоимость/график. Сметная стоимость работ (bcws).
69617. Информационные технологии в управлении 679.5 KB
  В части календарно-ресурсного планирования СУП должна обеспечить следующие возможности: формирование структуры декомпозиции работ WBSструктуры требуемой степени детализации; формирование календарного плана содержащего продолжительность...
69618. Основные понятия управления проектам 162.5 KB
  Разработка технического задания. Расстановка приоритетов исполнения проекта. Структурирование работ по этапам, схема разбиения работ по этапам (СРРПЭ). Схема организационной структуры (СОС). Кодирование СРРПЭ для информационной системы.
69619. Разработка сетевого графика 374 KB
  Сетевой график отражает операции проекта которые необходимо выполнить логическую последовательность и взаимозависимость этих операций и время начала и окончания самой продолжительной цепочки операций критический путь.
69620. Планирование ресурсов 535.5 KB
  Матрица ответственности rm для проекта управляемого компьютером ленточного конвейера. Управление трудовыми ресурсами проекта и менеджмент человеческих ресурсов проекта. Интегрированная культура команды проекта.
69621. Управление временем выполнения проекта 374 KB
  Процедура сокращения времени. Косвенные издержки проекта. Прямые издержки проекта. Сокращение времени выполнения проекта. Построение графика стоимости времени выполнения проекта. Определение операций для сокращения времени их выполнения. Сценарии управления отклонениями.