57831

ВЛАСТИВОСТІ СТЕПЕНЯ ІЗ ЦІЛИМ ПОКАЗНИКОМ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: працювати над засвоєнням учнями означення степеня з цілим показником та його властивостей; формувати вміння застосовувати означення і властивості степеня з цілим показником до обчислення значень виразів і перетворення виразів зі змінними...

Украинкский

2014-04-16

2.17 MB

18 чел.

ВЛАСТИВОСТІ СТЕПЕНЯ ІЗ ЦІЛИМ ПОКАЗНИКОМ

Мета: працювати над засвоєнням учнями означення степеня з цілим показником та його властивостей; формувати вміння застосовувати означення і властивості степеня з цілим показником до обчислення значень виразів і перетворення виразів зі змінними ; продовжити формувати вміння працювати з навчальною літературою, складати конспект; удосконалювати навички усних обчислень; розвивати логічне мислення, вміння порівнювати, аналізувати і робити висновки.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Наочність: підручник (Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С. Алгебра. 8 клас); збірник для ДПА, 9 клас; конспект; картка обліку; роздавальний матеріал (диференційовані картки, картки із самостійною роботою), мультимедійна презентація

Девіз уроку

Не достатньо мати добрий розум. Головне – це раціонально використовувати його.                 

                Рене Декарт

ХІД УРОКУ

  1.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП  

Я щоранку заходжу в клас,

На дитячих обличчях – усміх.

Чого варта я, діти, без вас?

Ви – натхнення моє, мій успіх!

За плечима – минулі роки,

Але й досвід прийшов із літами.

Що я варта без вас, дітлахи?

Я безмежно люблю вас, я з вами!

Щоб любові вогонь не згас,

Щоб віддать дітям серце і душу,

Я щоранку заходжу в клас:

Я – учитель, я вчити мушу!

 

Мій розумний учню, великий критик, улюблений співавторе проекту!

  •  Цінуй набуті знання, час, наполегливість, уважність.
  •  Продемонструй грамотність у виконанні поставлених завдань.
  •  Сприймай інформацію зацікавлено, вдумливо.
  •  Не бійся помилятися.
  •  Повір у свої сили!
  •  Май гарний настрій!

  1.  ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
  •  Взаємоперевірка
  •  Тестові завдання
  1.  Тотожно рівним виразу 7-3 є вираз:

а) -73;  б) ; в) ; г) .

  1.  Тотожно рівним дробу  є вираз:

а) 23;  б) 2-4; в) 4-2;  г) 2-3.

  1.  Значенням виразу 2-3+2-2 є число:

а) -10; б) ; в) ; г) 12.

  1.  Тотожним до степеняє вираз:

а) ; б) ; в)- ·2; г) .

  1.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ  

                                                         

Запитання для фронтального опитування

  1.  Означення степеня з натуральним показником.
  2.  Множення степенів з однаковими основами.
  3.  Ділення степенів з однаковими основами.
  4.  Піднесення степеня до степеня.
  5.  Піднесення дробу до степеня.
  6.  Піднесення добутку до степеня.
  7.  Означення множини натуральних чисел.
  8.  Означення множини цілих чисел.

Картка високого рівня

Картка основного рівня

2. Усні обчислення (колективна робота)

  1.  Обчисліть: 3-3; (-5)-2; 1-10; ;  (-1)15;  0
  2.  Подайте у вигляді степеня з основою 2: 8; 4; 2; 1; ; ; ;

  1.  Подайте у вигляді степеня: x5·x7; a3·a0; y4y6y; 5·52; a8:a2; x6:x6; 34:3; a2n·an

Отже, знань про степінь достатньо для того, щоб познайомитися з властивостями степеня із цілим показником. Саме властивості допомагають пришвидшити роботу над математичними завданнями. Розв’язування цієї проблеми є водночас мотивацією й метою навчальної діяльності.

ІV. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ, СТРУКТУРИ УРОКУ (2 ХВ)

Учитель. На уроці діятиме накопичувальна система оцінювання (дидактична гра «Копилка»), кожний вид діяльності оцінюватимемо окремо.

За перший вид роботи вчитель спільно з учнями заповнює картку обліку.

V. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ ЗА ПЛАНОМ, СКЛАДАННЯ КОНСПЕКТУ

Конспект

  1.  Означення степеня з цілим показником.

Якщо a≠0,  n –натуральне число, то

  1.  Означення степеня з цілим показником для основи  .

Якщо п – натуральне число,

Властивості степенів із цілим показником

Якщо m I n -  цілі числа, a≠0, b≠0, то:

  1.  am·an=am+n
  2.  am:an=am−n
  3.  (am)n=amn
  4.  (ab)n=anbn
  5.    

 Приклади:

  1.  Спростити вираз:

3 · a -6·b 2·=3 · a -6·b 2·· a -4b 6=·a -10b 8=

= · a -10b 8 = a -10b 8

  1.  Знайти значення виразу:

=  =  = 5 -14: 5 -15= 5

VІ. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК

  1.  Усне виконання завдання – вправа 274, 276
  2.  Коментоване розв’язування вправ:
  •  Вправа 278 – із коментуванням з місця;
  •  Вправа 280 – із коментуванням на дошці; 
  •  Вправа 282, 286 – на дошці

VІІ. ВІДПОЧИНОК НА УРОЦІ

Відпочинокце зміна дії.

Відпочинокце проведення деякого часу без звичних занять.

(За тлумачним словником)

ГРА «ВІРИШ — НЕ ВІРИШ»

— Чи віриш, що...

  1.  ... Піфагор був учасником 58 Олімпійських ігор? (Так)
  2.  ... існує геометрія, у якій паралельні перетинаються? (Так)
  3.  ... Л. М. Толстой порівнював людину зі звичайним дробом? (Так)
  4.  ... піфагорову трійку чисел (3; 4; 5) називають «примітивною»? (Так)
  5.  ... будь-який прямокутний трикутник називають єгипетським? (Ні)
  6.  ... якщо покласти людину на спину з розпростертими руками і ногами, то кінчики пальців рук і ніг опиняться на колі, центр якого — пуп? (Так)
  7.  ... квадрат дав назву відомому танцю — кадриль? (Так)
  8.  ... вивченню властивостей трикутника присвятив свої дослідження Напстлеон? (Так)
  9.  ... число 1001 є простим? (Ні)
  10.  ... Фалес був уболівальником і помер на трибуні Олімпійського стадіону під час бою Піфагора? (Так)

VІІІ. ПЕРВИННИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ

Самостійна робота

Мета: перевірити рівень засвоєння означення і властивостей степенів із цілим показником. 

ІХ. ПЕРЕВІРКА САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ЗА ЗРАЗКОМ

Виставляємо бали за самостійну роботу.

Х. МІНІ-ПРОЕКТ ГОТУЄМОСЬ ДО ДПА

Мета. Ознайомити учнів із завданнями ДПА з даної теми.

ХІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Метод “Незакінчені речення”

  На уроці я...

  •  дізнався...
    •  зрозумів...
    •  навчився...
    •  найбільший мій успіх - це...
    •  найбільші труднощі я відчув...
    •  я не вмів, а тепер умію...
    •  я змінив своє ставлення до...
    •  на наступному уроці я хочу...

Виставляємо бали за активну роботу на уроці, за виконання додаткових завдань.

Учні заповнюють і здають учителеві «Копилку», картку із самостійною роботою.

Аналіз емоційного стану з використанням обличчя та сходів

“Обличчя” роздаю кожному учневі до початку уроку. Під час підбиття підсумків учні розташовують його або радісним, або сумним на сходинку, яку вважають відповідною своєму рівню:

                                              

                                                                                                  Усе зможу  

                                             

                                            Я вмію

                          Я знаю

                                          

                                         

ХІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

§1, п. 8, 9, ІІІ – вправа 275, 277

                ІІ – вправа 279, 281

                І – вправа 283, 287


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

69066. Архітектура ADO.NET 351 KB
  На початку 1990 років існувало декілька постачальників баз даних, кожен з яких мав власний інтерфейс. Якщо застосуванню було необхідно підключатися до кількох джерел даних, для взаємодії з кожною з баз даних був необхідний нестандартний код.
69067. Основи технології ADO.NET. Автономні дані 269.5 KB
  Коли застосовується цей підхід, дані виключають будь-які операції з ними у сховище в момент їх вилучення. Код застосування повністю відстежує всі дії користувача, зберігання інформації та визначення того, коли нова команда повинна бути сгенерирована і виконана.
69068. Основи прив’язки даних 872.5 KB
  Прив’язка даних – це засіб, який дозволяє асоціювати джерело даних з елементом керування з метою автоматичного відображення даних у цьому елементі керування. Ключовою характеристикою прив’язки даних є її декларативний, а не програмний характер.
69069. Користувацькі елементи керування 263 KB
  Він охоплює елементи керування інкапсулює базові HTMLдескриптори і елементи керування що забезпечують багату високорівневу модель такі як календар TreeView і елементи керування даними. Але навіть самий багатий набір елементів керування не в змозі задовольнити потреби кожного розробника.
69070. Крос-платформне програмування 286.5 KB
  Крос-платформність (багатоплатформність) — можливість виконувати програмне забезпечення (ПЗ) без переписування його коду на різних апаратних платформах та під управлінням різних операційних систем (інакше кажучи, на платформах різних ОС).
69071. Компонентна ідеологія 210.54 KB
  Слід зазначити що однією з багатьох важливих переваг компонентноорієнтованого програмування КОП є можливість створення кросплатформного програмного забезпечення. В індустрії програмування технологічні нововведення приходять хвилями кожна з яких проявляється як мода на нові засоби...
69072. Методи створення компонентів. Розробка і збирання компонентів в середовищі MS .Net Framework 52.99 KB
  Офіційно про розробку нової технології було оголошено 13 січня 2000 року. В цей день керівництвом компанії була озвучена нова стратегія, яка отримала назву Next Generation Windows Services (скор. NGWS, укр. Нове покоління служб Windows).
69073. Короткий огляд мови C# 568.5 KB
  Весь виконуваний код C# повинен міститися у класі – у даному випадку класі Program. На відміну від мови C та аналогічних, у C# не можна об’явити глобальну функцію чи змінну. Клас Program міститься у просторі імен DemoApp. При створенні програми в Visual C# простір імен створюється автоматично.
69074. Огляд мови програмування С# (частина 2) Клас та структури 185.5 KB
  В рамках оголошення класу та структури описується безліч змінних різних типів набір данихчленів класу правила породження об’єктів-представників структур і класів їх основні властивості і методи застосування яких забезпечує вирішення задачі.