57837

Урок - гра: Подорож до 7 чудес світу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Закріпити знання учнів про алгоритм тотожних перетворень раціональних виразів способи перетворення відношення двох дробових виразів та про схеми застосування властивостей арифметичних дій під час перетворення раціональних виразів....

Украинкский

2014-04-16

147 KB

8 чел.

Урок - гра "Подорож до 7 чудес світу"

(підручникО.С. Істер Алгебра 8 клас  Київ  «Освіта» 2008р.)

Вчитель:           Пророченко  Наталія Анатоліївна

                           вчитель вищої категорії, вчитель - методист Яготинської  

                          ЗОШ І-ІІІ ст. №1   Київської області

Тема: Тотожні перетворення раціональних виразів.                                                   (слайд 1)

Мета: Закріпити знання учнів про алгоритм тотожних перетворень раціональних виразів,

           способи перетворення відношення двох дробових виразів та про схеми застосування  

            властивостей арифметичних дій під час перетворення раціональних виразів.

           Сприяти формуванню і розвитку інтелектуальних та творчих здібностей у процесі

           вивчення матеріалу.  

           Виховувати культуру математичних міркувань, та записів, сприяти в учнів інтересу до

           предмету.                                                                                                                 (слайд 2)

Обладнання:  1. Карта маршруту.

    2. Таблиця результатів гри.

    3. Індивідуальні картки. 

    4. Візитки, кораблі-підставки

                      5. Комп’ютерна презентація за програмою Pоwer  Point

Тип: узагальнення знань, умінь, навичок.

Хід уроку:

Клас ділиться на 5 команд-кораблів:                                                                                (слайд 3)

Назви:  "Наутілус", "Підкорювач морів", "Дункан", "Блискавичний", "Летючий голандець".

У кожній команді визначається  капітан.

Гра проходить в VII етапів:

І.  Египет "Піраміда Хеопса".

II. Олімпія "Храм Зевса - статуя".

ІІІ. Ефес "Храм Архімеди".

VІ. Галікарнас "Мавзолей".

V. о. Родос "Колос Родоський".

VI. о. Форос "Маяк".

VII.Вавилон "Сади Семіраміди".                                 Таблиця та карта маршруту  на дошці.

№ п/п

Команди етапи

Блискавичний

Наутілус

Летючий Голандець

Підкорювач морів

Дункан

1.

Египет

2.

Олімпія

3.

Ефес

4.

Галікарнас

5.

о. Родос

6.

о. Форос

7.

Вавилон

І етап.  Єгипет "Піраміда Хеопса"                                                                   (слайди 4,5,6)

Піраміди знаходяться в Африці посеред Лівійської пустині від Каїра до Фаюмського каналу, їх нараховувалось 80, але не всі в ціліли до наших днів. Найбільш знамениті три: Хеопса (Хуфу), Хефрена (Хафра), Мокерина.

Найбільша піраміда Хеопса, збудована в XXIII ст. до н. е. Висота 147 м, площа 50000 м². Внутрішня  будова становить 3% - 4%. Піраміда служила Фараонам, згідно легенди та релігії драбиною, по якій вони сходили на небо. Самі древні були ступінчатими. І щоб нам з вами піднятись на вершину, потрібно виконати множення дробів, бо саме на вершині знаходиться результат.

Завдання: Виконати множення:                                                                             (слайд 7)

 а)      б)         в)

І місце – 3б        ІІ місце – 2б          ІІІ місце – 0б

ІІ етап.  Олімпія "Храм Зевса"                                                                               (слайди  8,9)

В Греції були побудовані красиві храми богів - великі і малі. Архітектор Лібон в V ст. до н. е. побудував святилище Зевса, в якому знаходилось диво -прекрасна статуя Владики Олімпу - Зевса. Зевсу були присвячені знамениті Олімпійські ігри. Статуя побудована скульптором Фідієм - корінним афінянином. Статуя знаходилась в кінці храму (64x28x20 м). Величавий Зевс возсідав на троні із золота, слонової кістки, чорного дерева і дорогоцінних каменів. Статуя здавалась живою: ось-ось Зевс підніметься із трону. Щоб побачити статую Зевса, треба виконати завдання, яке буде пропуском до храму:

Завдання: Спростити вирази:                                                                                    (слайд 10)

1.                         

2.

3.

4.

5.

Показ  статуї Зевса.                                                                                                         (слайд 11)

ІІІ   етап                                                                                                                           

Щоб дізнатися про наступне диво до якого ми наближаємося і його назву міста,   

треба розгадати чарівний квадрат.                                                                                 (слайд 12)

Завдання: Обчислити:                                                                                        (слайди 13, 14)                                                                                

1)                  Відгадай слово:

6

                                                                  

2)    

3)                                         

4)

        Відповідь: Ефес

ІІІ.  Ефес "Храм Артеміди"                                                   (слайд 15)

Ми припливли до Ефесу в VI ст. до н. е. - в давньогрецьке місто і відвідаємо храм Артеміди, який зроблено із чистого мармуру. В головному залі стоїть статуя Артеміди висотою 15 м, вся оздоблена золотом і дорогоцінностями.

Артеміда - покровителька міста Ефеса, дочка царя бога Зевса, сестра золотокурого Аполлона.

Артеміда - богиня плодоріддя, покровителька тварин і охоти, богиня Місяця; потім богиня ціломудрія, охоронителька породіль.

Вона для вас має завдання: (завдання під'єднане до Артеміди на схемі-карті). Учні забирають завдання і розв'язують його:
Завдання: Піднести до степеня  дроби:                            

а)             б)                     в)                                                      г)                             д)  

                                                          IV етап "Мавзолей"                                 (слайд 16, 17)

Галікарнас - це столиця Карійської держави (нині місто Бордулі в Турції). Гробниця була побудована в IV ст. до н. е. царицею Артемісією дружиною і рідною сестрою царя Мавсола.                                                                                                                                                             

Мавзолей - це трьохярусна споруда з мармуру:

І ярус. Запокійний храм S = 5000 м2, h = 20 м.

ІІ ярус. Стройна колонада і тут зберігались жертвопідношення.

Ви дізнаєтесь, що було на третьому ярусі, коли  

 спростите вираз:                                                                                                           (слайд 18)

Відповідь: III ярус. Пірамідальна покрівля з мармуру, яка увінчалась колісницею з мармуровими Мавсолом та Артемісією на чотирьохколісній колісниці.

місце - 56

місце - 36

місце- 16 

                Хвилинка релаксії  (супроводжується музичним твором)                        (слайд 19)

V етап            о. Родос. Колос "Родоський"                                                                (слайд 20)

А тепер знову в путь.

В східній частині Середземного моря розташований острів Родос. В центрі, на торговій площі між морем і міськими воротами була поставлена сама найбільша на світі статуя юноші зростом в 36 м. Не всі люди могли обхопити великий палець юноші статуї. Образ - бога Геліоса — покровителя острова (скульптор Харес). Будова тривала 12 років.

Інформацію про те, що сталось потім з Колосом Родоським ви дізнаєтесь, коли виконаєте завдання.

Завдання:    знайти значення виразу:                                                                             (слайд 21)

ЯКЩО    

x =999,9;   y =1000,1

Відповідь: 0,001     1 місце-4б, 2 місце – 3б,  решта – Об                                       

                                                                                                                                                (слайд 22)

            Статуя простояла більш ніж 50 років. В 224 році до н. е. була зруйнована сильним землетрусом. Самим не кріпким місцем виявились коліна. Кажуть, що по одному з проектів Колос Родоський буде вилитий з алюмінію і в пустій голові зроблять бар для туристів.

VI етап      о. Форос "Маяк"                                                                                              (слайд 23)

Тепер ми наближаємось до о Форос.

"Будівля причудлива і дивна. Гора, посеред моря, доходила до самих небес, і вода протікала під цією спорудою, а вона стояла, висячи над морем", -Ахіл Татій так писав у своїй книзі. Простояв Маяк 1500 років.

Хто  знаходився   на   вершині   будівлі   ви   дізнаєтесь,   коли   виконаєте
завдання:

Завдання: записати вирази:    Відповідь:                                                     (слайди 24,25)

 1.  квадрат суми чисел а і в              (а + в                                                     1 місце - 56

2. сума різниці х і у та а                   (х - у) + а                                                     2 місце - 46

3.   куб суми чисел а і х              (а + х                                                    3 місце - 26

4.  півсума квадратів чисел с і d       ( c ² +d²)/2

Відповідь:   Верхня   башта  -  фонар  -  кругла  з   куполом,   була  увінчана бронзовою статуєю покровителя морів Посейдоном, h = 8 м.                                                                  (слайд 26)

VII етап. Вавилон "Сади Семіраміди"                                                                    (слайд 27)

"Висячі сади"

Вирушаємо далі в дорогу. Наступний порт Вавилон. Навуходоносор для дружини Амітіс, яка сумувала в запиленому Вавилоні побудував "висячі сади".

На насипних терасах палацу були розбиті "висячі сади". На висоті чотирьохярусної

споруди був побудований палац. Кожну терасу покривав великий шар чорнозему, в якому могли пускати коріння дерева. Породи рослин з усього світу привозили в повозках, їх завертали в вологу рогожу.                                                                                                             (слайд 28)

Завдання: Доведіть тотожність:                                                                              (слайд 29)

                                                                                             

А чому сади називаються "сади Семіраміди" ми дізнаємося під час наступної      (слайд 30)

подорожі.

Узагальнення вивченого матеріалу: ( інтерактивна вправа «Мікрофон»)

І. Запитання:

  1.  Як формулюється основна властивість дробу?
  2.   Як додати дроби з однаковими знаменниками?
  3.  Як виконати віднімання дробів з однаковими знаменниками?
  4.   Як додати дроби із різними знаменниками?
  5.   Як виконати множення двох дробів?
  6.   Яке, ви знаєте правило піднесення дробу до степеня?
  7.  Сформулюйте правило ділення дробів.
  8.  Розкажіть про порядок перетворення виразів

а)                             б)  

ІІ. Що я вивчив на уроці, повторив, закріпив, узагальнив…                                 (слайд 31)

У кінці гри-подорожі підводяться підсумки.

Підсумки уроку: Капітани підраховують кількість балів, виставляються оцінки командам в журнал:

1 місце – 12б

2 місце- 10б

3 місце – 9б

4 місце – 8б

5 місце – 7б

Оцінки (мотивація балів та їх виставлення).

 Домашнє завдання: ( підручник Алгебра 8 кл.  О.С. Істер ) § 7, № 192,   № 196 (1,2,3), №198.   

                                                                                                                                     (слайди 32,33)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

31220. Технических средств и их классификация 31 KB
  Классификация технических средств К первой группе технических средств принято относить различные системы записи и предварительной обработки сейсмической информации. Технический уровень этой группы средств решающим образом определяет состояние и возможности сейсмической разведки. Эти средства используются преимущественно для проведения полевых работ. Источники упругих волн различного типа составляют третью специфическую группу технических средств сейсморазведки.
31221. Метод отраженных волн 33 KB
  Метод отраженных волн. Метод отраженных волн MOB наиболее эффективный и развитый метод сейсморазведки применяемый в наибольших объемах при поисках и детальной разведке месторождений нефти газа и ряда других полезных ископаемых на суше и на море. Упругие волны в MOB возбуждают с помощью проведения взрывов в неглубоких скважинах или действием специальных невзрывных источников на поверхности земли. На поверхности земли регистрируются отраженные волны от достаточно протяженных геологических границ на которых заметно меняется волновое...
31222. Метод преломленных волн 29.5 KB
  В методе преломленных волн МПВ обычно регистрируются и анализируются головные рефрагированные и преломленнорефрагированные волны. Главными достоинствами МПВ являются: большой диапазон доступных для исследования глубин от первых метров до 10 15 и более километров возможность определения граничной скорости в слоях малая зависимость от помех со стороны кратно отраженных и поверхностных волн. Усовершенствованная модификация МПВ корреляционный метод преломленных волн КМПВ был предложен в СССР в конце 30х годов группой геофизиков под...
31223. Метод проходящих волн (скважинная сейсморазведка) 33 KB
  Позднее в СССР была разработана аппаратура и технология проведения вертикального сейсмического профилирования ВСП СССР Е.Основой для анализа волнового поля по материалам ВСП являются сводные сейсмограммы по стволу скважины для каждого пункта взрыва. По принципу анализа зарегистрированного волнового поля выделяют две основные модификации ВСП скалярную и векторную поляризационную модификацию ПМ ВСП. По технике записи различают однокомпонентную модификацию ВСП регистрируется только вертикальная компонента поля и трехкомпонентную ПМ ВСП.
31224. Источники упругих колебаний 30 KB
  Основным типом источников сейсмических колебаний при морских работах в настоящее время являются пневматические излучатели которые чаще всего называют воздушными пушками. Поэтому для таких источников очень важно чтобы второй импульс был как можно менее интенсивным в сравнении с первым. Комплекс мер который обычно применяют для исключения влияния повторных ударов схлопывающихся воздушных пузырей является группирование источников различной емкости и выбор оптимальной глубины и буксирования. Получающийся в результате короткий импульс создает...
31225. Анализ потенциально опасных и вредных факторов, воздействующих на пользователя ЭВМ 2.48 MB
  Возможности применения компьютера в учебном процессе, весьма многообразны. Он может служить для моделирования изучаемых явлений или систем, для реализации учебных игр, применяться для выполнения вычислений, для редактирования текстов, в качестве различного рода тренажеров.
31226. ТЕХНОЛОГИИ СОЦИАЛЬНОЙ РАБОТЫ С НАРКОЗАВИСИМЫМИ ДЕТЬМИ 1.19 MB
  Сторонники этого подхода убеждены что знания об употреблении психоактивных веществ и их последствиях будет являться эффективным толчком для формирования здорового поведения и отказа от наркотиков. Употребление наркотиков объясняется важнейшей ролью социальной среды в развитии человека которая является источником обратной связи для личности рассматривается как система поощрений и наказаний. Представители досугового альтернативного подхода считают что профилактика наркомании заключается в развитии альтернативной употреблению наркотиков...
31227. Особенности производства в арбитражном суде по отдельным категориям дел 357 KB
  Целью данной работы является проведение комплексного анализа законодательства, регламентирующего рассмотрение в арбитражном суде дел в порядке упрощенного производства, его особенностей, выявление на основе такого анализа проблем применения положений арбитражного процессуального законодательства в указанной области исследования, а также возможности его совершенствования.
31228. Виндовс Мувие Макер (Windows Movie Maker) 864.5 KB
  В диалоговом окне Автозапуск которое отображается при включении видеокамеры щелкните Импорт видео. Выберите место сохранения видеофайла в списке Импортировать в или щелкните Обзор для выбора другого места. В списке Формат выберите один из следующих форматов нового видеофайла и щелкните Далее: Для создания единого файла с типом используемым цифровым видеоустройством по умолчанию например файла AVI или DVAVI выберите Формат AVI единичный файл. Щелкните Импортировать видеокассету целиком на компьютер и нажмите кнопку Далее.