57839

Системи лінійних рівнянь з двома змінними

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: Формування вмінь розв’язувати системи лінійних рівнянь з двома змінними графічним способом; розвивати графічні навички, увагу, уміння порівнювати, аналізувати, робити висновки; виховувати відповідальність...

Украинкский

2014-04-16

428 KB

1 чел.

Системи лінійних рівнянь з двома змінними.

(7 клас алгебра)

                                                                                Вчитель математики

                                                                                Перегінської ЗОШ

                                                                                І – ІІІ ступенів №1

                                                                          Соломчак Оксана Петрівна


Тема уроку: Системи лінійних рівнянь з двома змінними

Мета уроку: Формування вмінь розв’язувати системи лінійних рівнянь з двома змінними графічним способом;

                        розвивати графічні навички, увагу, уміння порівнювати, аналізувати, робити висновки;

                        виховувати відповідальність, самостійність, любов до навчання та вміння працювати разом, намагатися скласти ситуацію успіху для кожного учня.

Тип уроку: урок перевірки знань умінь і навичок

Обладнання: портрет Рене Декарта, таблиці, картки з індивідуальними завданнями.

Хід уроку.

І. Організаційний етап.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогоднішній урок ми присвятимо закріпленню знань по темі «Розв’язання систем лінійних рівнянь з двома змінними графічним способом»

Епіграфом нашого уроку будуть слова Рене Декарта який народився 31 березня 1596 року в місті Лае (тепер Декарт), департамент Ендр і Луара, Франція.

Рене Декарт - французький філософ, фізик, фізіолог, математик, основоположник аналітичної геометрії. У математиці Декарт запровадив Декартову систему координат, дав поняття змінної величини і функції, ввів багато алгебраїчних позначень. У фізиці він сформулював закон збереження кількості руху, запровадив поняття імпульсу сили.

«Недостатньо мати лише гарний розум, головне раціонально його використовувати»

На даному уроці ми здійснимо невеличку подорож  на вершину гори Говерла. Але наша подорож буде незвичайною, щоб піднятися на вершину, потрібно подолати багато перешкод, а вони будуть з’являтися у вигляді математичних завдань. Я впевнена, що ви справитись із цими завданнями і у вас вистачить сил, навичок і вмінь. Запевняю, що ви не пошкодуєте. На Вас чекає сюрприз.


ІІІ. Розв’язування вправ.

У вас на партах є карта нашого маршруту, на ній позначено цифрами

різні завдання які потрібно виконати.

Дані завдання ми отримуємо від голуда.

Перед початком маршруту нам потрібно налаштуватись на подорож і голуб нам приніс завдання, (усна відповідь) яке ви бачите на екрані.

1. У якому випадку говорять, щор дані рівняння    утворюють систему?

2.  Що називають розвязком системи рівнянь з двома змінними?

3.  Що означає розв’язати ситему рівнянь з двома змінними?

4. Яка пара чисел (1; 2), (- 2; 1), (2; 2) є розв’язком системи рівнянь              

                                               х + у = - 1

                                               х – у = - 3? 

Сходячи по схилах гори ми доходимо до наступного перевалу під цифрою 2, і знову отримуємо від нашого друга завдання.

Два учні працюють біля дошки.

2.

Молодці ви подолали і дану перешкоду, що трапилась на вашому шляху. Тільки чи справитись ви з наступною перешкодою під цифрою 3, це ми зараз побачимо.

В кожної групи своя система лінійних рівнянь з двома змінними. Клас поділений на чотири групи. Хто перший виконає завдання в групі отримує відповідні бали.

Із даним завданням ви також справились. Тож заслуговуєте трішки на відпочинок, отже голуб нам дозволяє відпочити на наступному перевалі, що знаходиться під цифрою чотири.

А зараз ми дізнаємось цікаві факти про гору Говерлу на вершину якої ми вирішили зійти.

Справжньою природною прикрасою як Українських Карпат, так і всієї України є високогірний хребет Чорногора, у складі якого знаходится найвища точка України – гора Говерла (2061 м)...

Хребет Чорногора є головним ландшафтним компонентом та популярним екскурсійним об’єктом Українських Карпат, який відвідують тисячі туристів, альпіністів і вчених з багатьох країн світу.

Найвища вершина цього хребта – гора Говерла, яка має правильну пірамідальну форму.

Висота Говерли - 2061 метр над рівнем моря. У перекладі з мадярського ця назва означає "сніжна гора". Вершина її насправді сніжна. Та й погода тут часто змінюється: сніг на Говерлі серед літа – не дивина.

На схилах гори — форми плейстоценового заледеніння, каменепади. Бувають снігові лавини. Складається з пісковиків і конгломератів. Вкрита альпійськими луками, чагарниковими пустищами, подекуди — кам'яні осипи. Біля підніжжя — один з витоків Пруту, водоспад. Знаходиться у межах охоронної зони Карпатського заповідника.

Вершина Говерли являє собою невеликий плаский майданчик, який дає унікальну можливість любуватися навколишнім ландшафтом у радіусі 360°. З вершини Говерли прекрасно видно увесь чорногорський хребет, що простирається звідси на південний схід.

Трошки відпочили і рухаємось далі.

І зараз ми бачимо колобка який приготував нам наступне завдання, під цифрою п’ять. Як бачимо з його міміки обличчя він задоволений роботою яку ми виконали разом із голубом.

Він на пропонує

Молодці! А зараз вас чекає найвище завдання.

У кожного з вас є завдання самостійної роботи.

1. На графіку рівняння   3х – 5у = 12  взято точку з абсцисою  - 1, яка ордината  цієї точки: 

      а) 1;             б) – 1;          в) 3;             г) – 3

2. Яка пара чисел   є розв’язком системи рівнянь:

       4х – 3у = -1

        5х – 2у = 4  

   а) (3;2),         б)  (2; 3),        в) (- 1; - 1),            г)  (3; 0)

3. Розв’язком якого рівняння є пара чисел (2; 3) 

   а) 2х + у = 7;  б) 2у  + 4х = 15;  в)5х + у = 17;  г) 0,5х + 3у = 1

 

4. Який розв’язок системи рівнянь      х + у = 14

                                                                     х – у = 8

а) (  11;3)               б) (3;11)                в) (- 11;3)         г) (- 3; 11)

5. Лінійним рівнянням із двома змінними називається рівняння виду…

     а) ах +ву = с;     б) ах = в;   в) ах = ву;        г) ву = с.

6. Система лінійних рівнянь з двома змінними має один розв’язок, якщо пара  прямих, які задаються рівняннями системи…

а) перетинаються; б) паралельні; в) перпендикулярні; г) збігаються.

7. Розв’язком якої з наведених систем є пара чисел (1; - 2)

а) 2х – 3у = 5   б)  х + 3у = 5   в)   х + 3у = - 5    г)  2у = 6

     х +у = 6             х – 2у = - 5       2х – у = 4             2х = 4

8. Яка пара чисел є розв’язком системи рівнянь     х – 2у = 3

                                                                                     х + у = 3

   а) (1; 2);          б) (0; 2);          в) (2; 3);    г) (3; 0) 

От і дійшли ми до вершини знань сьогоднішнього уроку.

ІV. Підсумок уроку

На уроці я

- дізнався... 

- зрозумів... 

- навчився... 

- найбільший мій успіх - це... 

- найбільші труднощі я відчув... 

- я не вмів, а тепер умію... 

- я змінив своє ставлення до... 

- на наступному уроці я хочу...

V. Повторити § 27          

Розв’язати  № 1028


5

0

х

у

2х+3у=13

3х –у =3

1

2

3

-1

0

х

у

3х –2у= –7

2х+7у =12

2

-2

0

х

у

6х+4у=24

3х+ 2у=6

-2

0

х

у

2х+у=4

3х- у=1

-2

0

х

у

х+3у=5

8х+9у=10


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

19940. Таможенная граница. Регистрация объектов ИС 18.34 KB
  Лекция №3 Тема: таможенная граница. Товары которые содержат объекты интеллектуальной собственности ИС импортируются или экспортируются. Украинскими или иностранными субъектами предпринимательской внешнеэкономической деятельности независимо от форм собственнос...
19942. Право на вознаграждение за создание и использование произведений 18.79 KB
  Тема: Право на вознаграждение за создание и использование произведений Вознаграждение выплачивается автору произведения как при его создании по договору заказа так и созданию произведения по трудовому договору. По договору заказа кроме вознаграждения за создани
19943. Произведения, созданные в связи с выполнением трудового договора. Возникновение авторских прав и их регистрация 19.4 KB
  Лекция №4 Тема: произведения созданные в связи с выполнением трудового договора. Возникновение авторских прав и их регистрация. Трудовой договор это соглашение между работником предприятием и работодателем в соответствии с которым работник обязуется выполнить ра
19944. Изобретательство и патентные работы 19.6 KB
  Лекция №5 Тема: изобретательство и патентные работы. Гражданский хозяйственный кодекс подзаконный акт МИН об утверждении правил составление подачи заявки на изобретение и заявки на полезные модели. Изобретение полезная модель это результат интеллектуальной де
19945. Охрана полезных моделей (ОПМ) 22.96 KB
  Лекция №6 Тема: охрана полезных моделей ОПМ. 1891 год первый закон об охране полезных моделей в Германии. В качестве полезной модели может быть зарегистрирована любая форма конфигурация или расположение элементов созданного объекта инструмента прибора которые п
19946. Комплекс испытательных средств для исследования ползучести и состава газообразных продуктов деления 329.83 KB
  Рассмотреть комплекс испытательных средств для исследования ползучести и состава газообразных продуктов деления, взаимосвязи его систем с облучательными устройствами и испытуемыми образцами. Обратить внимание на унификацию узлов установок, их объединение в облучательное устройство в зависимости от поставленных задач. Представить схему измерений комплекса и его элементы, параметры при испытании топливных композиций. Познакомить слушателей с газовым стендом, спектрометрическим комплексом и электроосадителем.
19947. Технология производства образцов диоксида урана двух партий 141.84 KB
  Изучались образцы диоксида урана двух технологий. Один тип образцов (тип с) по традиционной для реакторов ВВЭР технологии. Другой (тип f) изготовлен во Франции по технологии DCI и исследовался в соответствии с межгосударственной программой. Такие образцы, обладая повышенной пластичностью, предназначены для твэлов реакторов, способных работать в режимах покрытия пиковых нагрузок в электросетях.
19948. Качественные представления о двухстадийном диффузионном переносе ГПД. Обзор физических моделей и их сопоставление 47.3 KB
  Обосновать необходимость разработки двухстадийной диффузионной модели миграции ГПД для объяснения полученных экспериментальных результатов. Представить краткий обзор моделей двухстадийного переноса. Рассмотреть систему диффуравнений, условия однозначности и решение стационарной задачи.