57840

Тіла обертання

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: сформувати поняття тіла обертання; навчитися визначати основні елементи даних геометричних фігур розвивати інтерес до предмету шляхом використання сучасних інформаційних технологій...

Украинкский

2014-04-16

92.5 KB

12 чел.

Пропоную на Ваш розгляд розробку уроку з геометрії 11 клас за рівнем стандарту, який був створений і проведений як урок з використанням медіа технологій. Адже саме медіа технології дозволяють більш ефективно вивчати пропонований матеріал,  вчать учнів аналізувати інформацію різних джерел, у творчій, цікавій формі представляти результати своєї роботи. 

Я вважаю, що використання медіа на уроках забезпечує:

  •  підвищення інформативної ємності змісту навчального заняття;  
  •  скорочує час; дозволяє засвоювати більший обсяг знань;
  •  дозволяє поліпшити відбір завдань і вправ, роблячи їх більш наочними та цікавими;
  •  формує вміння і навички за рахунок індивідуалізації навчання і розвитку навичок самостійної роботи.

В своїй роботі я активно використовую гіперпосилання, які дозволяють робити швидкий перехід на потрібні компоненти уроку, дає можливість, при необхідності перебудувати урок та використати матеріал на інших уроках впродовж всієї теми і при повторенні навчального матеріалу, що є актуальним для учнів 11 класу.

До роботи додається комп`ютерна презентація, на яку в роботі створені гіперпосилання.

Епіграф;

 "Педагог... має подбати про те, щоб якомога більше органів чуття - око, вухо, голос, чуття мускульних рухів і навіть, якщо можливо, нюх і смак узяли участь в акті запам'ятовування... За такого дружнього сприяння всіх органів в акті засвоєння ви переможете найлінивішу пам'ять" К.Д. Ушинський


Тема: Тіла обертання. (2 урока по 45 хв)

Мета:   - сформувати поняття тіла обертання;

- навчитися визначати основні елементи даних геометричних фігур

- розвивати інтерес до предмету шляхом використання сучасних інформаційних технологій;

- формувати певні медіа компетенції (пошук та використання різних джерел інформації, визначення їх надійності, уміння подання різних видів та форм інформації).

Тип уроку: засвоєння нових знань та умінь.

Обладнання та наочність: макети фігур обертання, комп`ютер, сканер, принтер, доступ до мережі Інтернет, комп` ютерна презентація.

План уроку:

  1.  Організаційний момент (розбиття учнів на групи). Рефлексія.
  2.  Мотивація діяльності на уроці, постановка мети та завдань уроку.
  3.  Вступне слово вчителя, комп`ютерна презентація.
  4.  Робота в групах (створення понятійного словника даного розділу з різних джерел інформації). Обговорення  та захист.
  5.  Гра на кмітливість «Світ навколо тебе» Продовження презентації.
  6.  Ознайомлення з конструктором і наочним посібником по стереометрії для автоматичної побудови тіла обертання і його перегляду
  7.  Практичний блок; рішення задач з даної теми.
  8.  Тестування за допомогою тестової оболонки.
  9.  Підведення підсумків, отримання завдань додому.

 

  1.  Організаційний момент (розбиття учнів на групи). Рефлексія.

Учні за допомогою карток різного кольору об`єднуються в групи.

Вибір лідерів груп та надання їм карток контролю.

Робота по рефлексії настрою та емоційного контакту «Дерево сподівань».

1. З яким настроєм я прийшов на цей урок?

2. Мої очікування від уроку. 

2. Мотивація діяльності на уроці, постановка мети та завдань уроку

Сьогодні на уроці ми сформуємо  поняття тіла обертання, навчимося визначати основні елементи даних геометричних фігур;

я буду розвивати Ваш інтерес до предмету шляхом використання сучасних інформаційних технологій та формувати певні Ваші медіа компетенції (пошук та використання різних джерел інформації, визначення їх надійності, уміння подання різних видів та форм інформації).

Оголошення плану роботи на уроці.


План

Після закінчення вивчення теми учень:


Розпізнає види тіл обертання, їхні елементи.
Обчислює основні елементи тіл обертання.
Обґрунтовує властивості тіл обертання, застосовує їх до розв’язування задач.
Розпізнає многогранники і тіла обертання у їх комбінаціях.
Розв’язує нескладні задачі на комбінацію просторових фігур.

Роботу над цими завданнями ми розпочнемо сьогодні.

3.Вступне слово вчителя,

комп`ютерна презентація.Перегляд першої частини комп`ютерної презентації.

Запис основних понять в зошит.

4.Робота в групах (створення понятійного словника даного розділу з різних джерел інформації). Обговорення  та захист.

Розпочинаємо роботу в групах. Ваше завдання – створити словник основних понять з даного розділу, використавши різні джерела інформації (паперові, електронні та мережу Інтернет). На роботу надається 10 хвилин, тому працювати треба швидко та ефективно.

Через даний час за допомогою інтерактивного методу «Карусель» ми можемо доповнити інформації кожної групи та створити повну базу даних з даного питання.

Деякі посилання: Вікіпедія, підручник

Підведення підсумків роботи над етапом. Оцінювання в картках.

5. Гра на кмітливість «Світ навколо тебе» Продовження презентації

Завдання: уважно переглянувши презентацію надати інформаційний лист  за темою: тіла обертання в різних галузях діяльності людини.

5 хвилин. Змагання.

6. Тестування за допомогою тестової оболонки.

Використання тестової оболонки TEST W2/

Внесення результатів в картку.

7.

Рухова фізкульт хвилинка. Намалювати тіла обертання різними частинами тіла (руками, ногами, тулубом, носом)

8. Ознайомлення з конструктором і наочним посібником по стереометрії для автоматичної побудови тіла обертання і його перегляду

Робота за комп`ютерами.

Посилання


Конструктор і наочний посібник по стереометрії для автоматичної побудови тіла обертання і його перегляду, вивчення теоретичної частини, закріплення та контролю знань. Сприяє підвищенню рівня знань з стереометрії та розширення кругозору в галузі геометрії.

Основним завданням стало створення навчальної програми, за допомогою якої учень, будуючи фігуру на площині, має можливість побачити побудова тіла обертання щодо будь-якої з трьох осей координат. Існує можливість власноруч обертати, нахиляти об'ємне тіло. При такій роботі і наочності користувач краще розуміє принципи побудови тіла обертання. Дана програма має кілька додаткових функцій, за допомогою яких можна змінювати колір відрізків фігури, змінювати крок повороту плоскої фігури. Інтерфейс програми підтримує російську, українську та англійську мови.

Мета: за допомогою конструктора навчитися будувати тіла обертання.

Підведення підсумків роботи.

8.Практичний блок; рішення задач з даної теми.

Робота учнів в групах над рішенням задач по визначенню елементів тіл обертання.

Перевірка виконується учнями інших груп за готовими рішеннями, які надані вчителем.

Підведення підсумків.

  1.  Підведення підсумків уроку.

Робота по рефлексії. «Дерево очікувань». Музичний супровід

Дати відповіді на питання:

  1.  Який у мене настрій?
  2.  Чи задоволений я сьогодні уроком?
  3.  Що мені особисто сподобалось на уроці?
  4.  Щоб я змінив в ньому?
  5.  Як я оцінюю свою роботу?
  6.  Що я міг зробити краще?

Домашнє завдання.

Вивчити основні поняття та елементи тіл обертання.

Розпочати роботу над проектом, прослухавши інформацію з презентації.

   

Підказка-порада: для додавання гіперпосилання необхідно виділити слово і знайти в меню вставка – гіперпосилання- потрібний елемент або програму і зберегти зміни.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

18949. Организация и проведение избирательной кампании: стратегический замысел, цели и масштаб работы с избирательными территориями 200.5 KB
  Организация и проведение избирательной кампании: стратегический замысел цели и масштаб работы с избирательными территориями Избирательная кампания это те же самые скоординированные целенаправленные но осуществляемые в течение отделенного законодательством в
18950. Телевизионная журналистика: особенности, виды, способы финансирования 88.5 KB
  Телевизионная журналистика: особенности виды способы финансирования Телевидение – одно из самых глобальных достижений человечества. Оно отбирает у своих поклонников не только способность мыслить но и способность сопротивляться воздействию: яркая движущаяся кар
18951. Радиожурналистика. Свойства и формат радио как вида массовой коммуникации 37 KB
  Радиожурналистика. Свойства и формат радио как вида массовой коммуникации Радио появилось именно в то время когда человечество стало нуждаться в предельной оперативности информации: глобальные потрясения изменившиеся в начале столетия административный ментальны...
18952. Конспекты занятий по экологии для старшей группы 199.5 KB
  Способствовать развитию у детей умения составлять сравнительные рассказы о растительном мире; развитию умения различать растения по стволам, веткам, плодам, листьям; различению многолетних и однолетних растений; развитию сравнения по признакам, закрепленным в модели, умения использовать модель в качестве плана рассказа; воспитывать бережное отношение к растительному миру.
18953. Структура, функции и процесс формировании имиджа 49 KB
  Структура функции и процесс формировании имиджа Имидж – внешний образ создаваемый субъектом с целью вызвать определенное впечатление мнение отношение у других. Имидж – эмоционально окрашенный образ кого – либо/ чеголибо сложившейся в массовом сознании и способ...
18954. Определения нормативов предельного размещения отходов 220 KB
  Данный проект разработан для площадки 1-гo Линейного Производственного Управления Магистральных Газопроводов (ЛПУМГ) и содержит предложения по нормативам образования и размещения отходов от основного и вспомогательного производств предприятия.
18955. Абсорбер с насадкой 4.39 MB
  В данной курсовой работе по «Расчету и конструированию оборудования» на тему «Абсорбер с насадкой» рассмотрены такие разделы как: обоснование выбора конструкции аппарата (задание по УИРС), описание конструкции аппарата, подобраны конструкционные материалы основных узлов
18956. СОСТАВЛЕНИЕ КИНЕМАТИЧЕСКОЙ СХЕМЫ МЕХАНИЗМА И СТРУКТУРНЫЙ АНАЛИЗ ПЛОСКИХ МЕХАНИЗМОВ 790 KB
  Приобретение студентами навыков к составлению кинематических схем с модели механизма или конструктивного чертежа. Уяснить из каких структурных групп состоит данный механизм и в каком порядке эти группы присоединяются в процессе образования механизма.
18957. Рекламная кампания: цели, основные этапы, измерение эффективности 38.5 KB
  Рекламная кампания: цели основные этапы измерение эффективности. Рекламная кампания это несколько рекламных мероприятий объединенных одной целью целями охватывающих определенный период времени и распределенных во времени так чтобы одно рекламное м...