57845

Трикутник

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: Навчальні: узагальнити та систематизувати знання про трикутник, його властивості, організувати діяльність учнів по застосуванню знань, при розв’язанні задач на застосування елементів трикутника; ознак рівності трикутників.

Украинкский

2014-04-16

4.09 MB

1 чел.

ВІДДІЛ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ЯМПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ РАЙОННИЙ

СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

(7 клас)

                                          Підготувала учитель математики  

                           учитель вищої категорії,

                учитель-методист

                                                           Свеської спеціалізованої школи

                                                           І-ІІІ ступенів №2 «ліцей»

                                                           Ямпільської районної ради

                                                           Онікієнко Тетяна Дмитрівна

Свеса, 2013

Тема уроку. Трикутник.

Мета уроку: 

Навчальні: узагальнити та систематизувати знання про трикутник, його   властивості,  організувати діяльність учнів по застосуванню знань, при розв’язанні  задач на застосування елементів трикутника; ознак рівності трикутників.

Розвиваючі:  розвивати вміння і навички використання знань при розв’язуванні задач. Розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, творчі здібності, уміння застосовувати знання в нестандартних ситуаціях, розвиток ключових|джерельних| компетенцій, формування здібності до оцінювання власної діяльності.

Виховні: створити умови для формування інтересу учнів до математики через поглиблення їх уявлень про практичне значення трикутників і застосування їх у навколишньому світі;

Міжпредметні зв'язки уроку: астрономія.

Тип уроку. Урок систематизації та узагальнення знань.

Обладнання. Картки з літерами, кросворд, картки - зірки, мультимедійний проектор, картки самооцінки.

Методи, форми і прийоми:

- використання ключових|джерельних| слів;

- мозковий штурм;

- рефлексія.      

Очікувані|сподівані| результати: 

Після уроку учні зможуть використовувати засвоєні математичні поняття, терміни під час розв’язання  задач, знаходити|находити| проміжні етапи у розв’язанні задач різних видів, знаходити|находити| раціональні способи в їх розв’язанні, |вирішенні| аналізувати вивчений матеріал, поглибити свої знання з предмета астрономія.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент. Перевірка готовності до уроку (2 хв.)

Учитель: Добридень всім, почнемо наш  урок

Ми підсумок на нім підведемо

Повторення всіх тем проведемо

Завдання такі цікаві

А зараз зошити дістали

Запишемо число та класна робота

Бо подорож чекає нас далека

Повинні ми випробування пройти

І шлях до знань знайти

Сьогодні у нас буде незвичайний|незвичний| урок. У кожного з вас на столі лежать картки самооцінки, літери та різнокольорові зірочки.  Візьміть, будь ласка, картки і на них покажіть свій настрій на початок уроку.

КАРТКА  ОЦІНЮВАННЯ

        

ПРІЗВИЩЕ _____________________ КЛАС ________

№ завдання

1

2

3

4

5

6

Назва завдання

Бліц-опитування

Задача 1

Задача 2

Задача 3

Задача 4

Тест

Кількість балів за завдання

5

3

3

3

3

7

Кількість набраних балів

ВСЬОГО БАЛІВ___________  (:2)               ОЦІНКА __________________

І перш ніж розпочати наш урок, я хочу звернути увагу на епіграф.

«Те, що ми знаємо – обмежене,

а те чого не знаємо,

нескінченне”

Пєр – Симон Лаплас

Як ви розумієте цей вислів?

ІІІ. Актуалізація опорних знань. (5хв.)

Сьогодні ми присвятимо урок геометричній фігурі, назва якої зашифрована в кросворді.

1

т

о

ч

к

а

2

п

е

р

и

м

е

т

р

3

т

у

п

и

й

4

к

у

т

5

г

р

а

д

у

с

6

к

а

т

е

т

7

р

і

в

н

о

б

е

д

р

е

н

и

й

8

в

е

р

т

и

к

а

л

ь

н

і

9

б

і

с

е

к

т

р

и

с

а

1. "Я - невидимка, в цьому суть моя". Мене завжди зображають дотиком крейди або олівця і буквою однією позначають.

2.Сума всіх сторін трикутника.

3. Кут, градусна міра якого більше 1800.

4. Геометрична фігура, що складається з точки і двох променів, що виходять з цієї точки.

5. Одиниця вимірювання кутів.

6. Сторона прямокутного трикутника.

7. Трикутник, у якого дві сторони рівні.

8. ... кути рівні.

9. Промінь,  що виходить із вершини кута, і ділить його навпіл.  

"Три вершини, три кути, три сторононьки - ось і ти!" Отже тема нашого сьогоднішнього уроку «Трикутники.» Скажіть будь ласка де ми в нашому житті зустрічаємося з поняттям або фігурою трикутника?

Учні відповідають:  в геометрії, в архітектурі, в ботаніці, в релігії, в містиці, в аномаліях.

 А чи знаєте ви, що є трикутники сузір’я?  Отже ми відправимося у віртуальну подорож до них. Нас чекає нелегка подорож|мандрівка|, для того, щоб наша подорож|мандрівка| була вдалою|успішною|, нам необхідно пригадати все, що ми знаємо про трикутники і отримати дозвіл на виліт.

ІІІ. Застосування знань, умінь та навичок. (33хв).

Бліц-опитування: в результаті якого отримаємо слово 

У вас на столах лежать літери. Необхідно після кожного завдання відкласти одну букву, що відповідає правильній відповіді,  а потім скласти слово з отриманих букв.

1. Які кути називаються вертикальними?

І) кути, сторони яких є доповняльними променями;
К) кути, на які розбивається розгорнутий кут його внутрішнім променем.
Л) кути, які рівні;


2.Як називаються сторони рівнобедреного трикутника?

С) гіпотенуза і катети;
Т) основа і бічні сторони;
У) бедра і третя сторона.

3.Яка властивість бісектриси рівнобедреного трикутника?

Б) бісектриса ділить кут на дві рівні частини.
В) бісектриса ділить протилежну сторону навпіл;
Л) бісектриса, проведена до основи є висотою та медіаною рівнобедреного трикутника.

4. Яка властивість різносторонніх кутів, утворених двома паралельними прямими і січною?

Н) різносторонні кути в сумі дають 180о;
О) різносторонні кути рівні;
П) різносторонні кути утворюють розгорнутий кут.


5.Яка властивість прямокутного трикутника?

Н) Кути при основі рівні;
О) Бісектриса, проведена до основи, є медіаною і висотою;
П) Катет, який лежить проти кута в дорівнює половині гіпотенузи.

Відповідь: (І,Т,Л,О,П) - політ

      Отже ми вирушаємо до сузір’я «Трикутник»
і поки летимо, дізнаємося яка ж відстань від Землі до цього сузір’я у світових роках. А для цього необхідно розв’язати задачу 1 і помножити результат на  100000.

ЗАДАЧА1

 Отже до сузір’я Трикутник два мільйони світових роки.

Трикутниксузір’я  північної півкулі неба. У Трикутнику знаходиться спіральна  галактика M33 (галактика Трикутника) третя за величиною  в Місцевій групі.

Скільки ж зірок налічує сузір’я Трикутник? Дати відповідь на це запитання допоможе нам задача 2.

ЗАДАЧА 2.

Відповідь: 15°.

Зірки Трикутника не яскраві: Зірка α усього лише третьої зоряної величини. Всього в сузір'ї можна нараховувати 15 зірок. У телескоп можна побачити і подвійну зорю компонент|и  якої забарвлені|пофарбовані| в золотисто-жовтий і зелено-блакитний|голубий| кольори.

А наша подорож триває. Ми вирушаємо до другого сузір’я – Південного трикутника. Щоб дізнатися більше про це сузір’я ми розв’яжемо задачу 3, а результат поділимо на два.

ЗАДАЧА 3.

|цвіт|

Півде́нний Трику́тник — сузір'я південної півкулі неба. Містить 32 зорі видимих неозброєним оком. Три його найяскравіші зірки формують приблизно рівносторонній трикутник.

Який трикутник називається рівностороннім? Яка властивість кутів рівностороннього трикутника?

Розв’язавши задачу 4, ми дізнаємося у якому місяці року найкраще спостерігати це сузір’я на небі.

ЗАДАЧА 4.

Отже, найкраще спостерігати його у червні місяці і три його найяскравіші зірки формують приблизно рівносторонній трикутник.

Наше знайомство із сузір’ями трикутників закінчилося і ми повертаємося додому. Планета Земля дозволить нам приземлитися, якщо ми пройдемо тест:

На столах у вас лежать зірки різного кольору. Ми зіграємо з вами в гру «Мовчанка».  Ви повинні підняти зірку того кольору, що відповідає  правильній відповіді і на рахунок три підняти і показати учителю.

     

   

 

 

   

ІV. Підсумок уроку: (2 хв.)

Отже, ми вдома, і давайте підрахуємо наші бали і виставимо собі оцінки у щоденники.

«Те, що ми знаємо – обмежене,

а те чого не знаємо,

нескінченне”

П’єр – Симон Лаплас

Повертаючись до епіграфа нашого уроку, я хочу запитати, чи все ми дізналися про трикутники?

V. Рефлексія(2 хв.)

На уроці ми:

  •  Повторили…
  •  Дізналися…
  •  Змогли…

А тепер у картках самооцінки виставить свій настрій.

 

VІ. Домашнє завдання. (1 хв.)

Підготувати  повідомлення з теми «Трикутники навколо нас».

А тепер у картках самооцінки виставить свій настрій.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

24922. Ценные бумаги как объекты гражданских прав 44 KB
  Основная особенность объекта: тесная неразрывная связь выраженных в них прав с документарной бумажной формой их фиксации передача бумаги означает передачу права. Право на бумагу вещное а право из бумаги обязательственное они в нормальном случае имеют общую судьбу ибо право из бумаги всегда следует за правом на бумагу и несовпадение управомоченных по этим правам лиц в принципе должно быть исключено. Отсюда необходимость установления и соблюдения строго формальных реквизитов при отсутствии хотя бы одного из которых документ теряет...
24923. Вексель 49.5 KB
  К возникшим в результате выдачи векселя отношениям правила о договоре займа могут применяться лишь при отсутствии специальных норм вексельного законодательства ч. которое является почти дословным воспроизведением текста Единообразного закона о переводном и простом векселях в свою очередь составляющего Приложение N 1 к одной из международных Женевских вексельных конвенций от 7 июня 1930 г. Конвенция N 359 имеющая целью разрешение некоторых коллизий законов о переводных и простых векселях и Конвенция N 360 о гербовом сборе в отношении...
24924. Понятие содержание и виды субъективных гражданских прав 31.5 KB
  Юридические возможности как составные части содержания субъективного гражданского права называются правомочиями. При весьма большом разнообразии содержания субъективных гражданских прав можно обнаружить что оно является результатом разновариантных комбинаций трех правомочий: 1 правомочия требования представляющего собой возможность требовать от обязанного субъекта исполнения возложенных на него обязанностей; 2 правомочия на собственные действия означающего возможность самостоятельного совершения субъектом фактических и юридически значимых...
24925. Юридические факты в гражданском праве. Понятие сделки и ее место в системе юридических фактов 46 KB
  Юридические факты в гражданском праве. Понятие сделки и ее место в системе юридических фактов Юридические факты факты реальной действительности с которыми действующее законодательство связывает возникновение изменение или прекращение гражданских правоотношений. В общем виде юридические факты можно разделить по следующим признакам: по способу воздействия на общественные отношения; по волевому признаку; по признаку правомерности; по признаку направленности действий лица; по структуре основания возникновения изменения и прекращения...
24926. Осуществление гражданских прав: понятие, принципы, границы. Злоупотребление правом 42.5 KB
  Осуществление гражданских прав: понятие принципы границы. Злоупотребление правом. Всякое право в том числе субъективное гражданское право имеет социальную ценность если оно осуществимо. Осуществление субъективного гражданского права это реализация управомоченным лицом возможностей заключенных в содержании данного права.
24927. Защита гражданским правом чести, достоинства и деловой репутации 40 KB
  Гражданин или организация вправе требовать по суду опровержения порочащих их честь достоинство и деловую репутацию сведений если распространивший такие сведения не докажет что они соответствуют действительности ст. 152 ГК право можно определить как право гражданина юридического лица требовать чтобы его репутация складывалась на основе достоверных сведений о его поведении и чтобы его публичная моральная оценка соответствовала действительности выполняемых им требований закона морали деловых обыкновений. Действующее законодательство не...
24928. Понятие и основные особенности гражданско-правовой ответственности 54.5 KB
  Понятие и основные особенности гражданскоправовой ответственности Социальная ответственность делится на: 1 моральную перспективную позитивную т. Юридическая ответственность одна из форм государственнопринудительного воздействия на нарушителей норм права заключающаяся в применении к ним предусмотренных законом санкций мер ответственности влекущих для них дополнительные неблагоприятные последствия Грибанов В. Особенности гражданскоправовой ответственности: преимущественно имущественное содержание ее меры гражданскоправовые...
24929. Договор страхования 33 KB
  Договор страхования. Поэтому следует различать два вида договоров как оснований возникновения обязательств по страхованию: договор страхования как классическая модель частной автономии воли; договор страхования как ограниченный договор особая разновидность принудительного договора. ГК отказался от единой конструкции договора страхования закрепляя два самостоятельных страховых договора договор имущественного страхования ст. 929 и договор личного страхования ст.
24930. Расчетные правоотношения 133.5 KB
  В качестве законного платежного средства на всей территории России выступает рубль обязательный к приему по нарицательной стоимости. Использование в качестве платежного средства иностранной валюты допускается только в случаях порядке и на условиях определенных законом или в установленном им порядке ст. Вся денежная наличность сверх установленных лимитов остатка наличных денежных средств в кассе должна сдаваться организацией в обслуживающий ее банк в порядке и сроки согласованные с последним. Несоблюдение действующего порядка хранения...