57846

Рівнобедрений трикутник. Властивість рівнобедреного трикутника

Конспект урока

Педагогика и дидактика

По закінченні прошу вас відповісти на запитання. Осмислення нових знань умінь Виконаємо декілька задач на розуміння означення рівнобедреного трикутника...

Украинкский

2014-04-16

567.5 KB

3 чел.

Урок з геометрії у 7 класі з теми:

«Рівнобедрений трикутник. Властивість рівнобедреного трикутника»

Мета:

  •  Ввести поняття рівнобедреного трикутника. Засобами дослідницької діяльності сформулювати і довести властивість рівнобедреного трикутника. Навчити учнів розрізняти рівнобедрений трикутник серед інших, сприяти розумінню та застосуванню властивості рівнобедреного трикутника для розв'язування задач.
  •  Розвивати просторове уявлення, пізнавальну активність учнів, самостійність мислення, набути практичних умінь бачення пізнання світу, вміння аналізувати відповіді однокласників, доводити власну точку зору.
  •  Виховувати волю учнів шляхом пошуку різних способів розв'язування задач, навчати вирішенню життєвих і соціальних проблем.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: роздавальний матеріал, комп'ютер, мультимедійне обладнання, презентація «Рівнобедрений трикутник. Властивості рівнобедреного трикутника».

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

Розглядуємо малюнок (додатковий), звертаємо увагу на фігури, які ми можемо побачити.

Потім пропоную учням указати слова, які асоціюються зі словами «трикутник», а далі більш детально повторюються всі відомості, згадані учнями. (слайд № 1)

Виконуємо завдання № 1 (з картки – завдань)

1. Відстань від селища А до селища В 20 км. Учні цих сіл відпочивають в туристичному таборі, який розташований в лісі. Чи може табір С знаходитись від сел А і В на відстані:

а) 11 км і 9 км; б) 14 км і 5 км; в) 11 км і 13 км; г) 35 км і 13 км; д) 7 км і 28 км?

2. Відстань від дома до школи 2 км, а від дома до станції 5 км. Чи може відстань від дома до станції бути рівною: а) 2 км; б) 3 км; в) 6 км; г) 8 км? Знайдіть найменшу і найбільшу із можливих відстаней від дома до станції.

3. Учню треба накреслити в зошиті трикутник, рівний даному. Як це можна зробити?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні ми продовжимо знайомитись з геометричними фігурами та їх властивостями.

  Геометрія з давніх-давен є наукою піднесеною, таємничою та романтичною, а пошук способів розв'язання геометричних задач завжди був творчим, дослідницьким процесом. Бо для розуму немає нічого неможливого.

  У стародавні греки першими навчилися визначати відстань до кораблів в морі або до іншого недоступного предмета. Для цього вони використовували властивості рівнобедреного трикутника.

  Отже, поповнимо скарбничку наших знань.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку (слайд № 2)

 Відповідно до мети уроку кожний із вас повинен поставити власні цілі, над досягненням яких і буде працювати на сьогоднішньому уроці. Подумайте, які це будуть цілі, й обговоріть їх у парах.

V. Вивчення нового матеріалу (первинне засвоєння).

   А зараз я пропоную вам застосувати ваші знання на практиці, а для цього вам необхідно виміряти довжини сторін трикутників, що лежать перед вами.

Виконуємо завдання № 2 (з картки – завдань, слайд № 3)

По закінченні прошу вас відповісти на запитання.

Який особливий трикутник називається рівнобедреним?

Даємо означення такому трикутнику (слайд № 4).

VI. Осмислення нових знань, умінь

Виконаємо декілька задач на розуміння означення рівнобедреного трикутника Завдання № 3, 4 (слайди № 5, 6).

Завдання № 5 (слайди № 7)

Поміряйте транспортиром градусні міри кутів А і С і порівняйте їх. Зробіть висновки.

Доведення:

∆АВС = ∆ВАС за І ознакою рівності трикутників.

(С - спільний, АС = ВС, ВС = АС). Звідси випливає, що А = В.

Теорему доведено.

VІІ. Закріплення матеріалу

Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»

Завдання №  6, 7 (слайд 8, 9)

VIІІ. Підсумок уроку

Рефлексія

Продовж фразу

Сьогодні на уроці я узнав що…..

Я знаю ……..

IХ. Домашнє завдання

1.Підготовити - 5 питань по змісту теореми.

2.Намалювати малюнок який складається тільки з рівнобедрених трикутників.

3.Скласти задачу де у практиці застосовується властивості рівнобедрених трикутників

Картка завдань учня 7 - ____класу _________________________________________

Завдання № 1

1. Відстань від селища А до селища В 20 км. Учні цих сіл відпочивають в туристичному таборі, який розташований в лісі. Чи може табір С знаходитись від сел А і В на відстані: а) 11 км і 9 км; б) 14 км і 5 км; в) 11 км і 13 км; г) 35 км і 13 км; д) 7 км і 28 км?

Відповідь:

2. Відстань від дома до школи 2 км, а від дома до станції 5 км. Чи може відстань від дома до станції бути рівною: а) 2 км; б) 3 км; в) 6 км; г) 8 км? Знайдіть найменшу і найбільшу із можливих відстаней від дома до станції.

Відповідь:

3. Учню треба накреслити в зошиті трикутник, рівний даному. Як це можна зробити?

Відповідь:

Завдання № 2

1.Виміряйте довжини сторін трикутників.

2.Які серед них виявились на ваш погляд особливими?

3.Чим вони відрізняються від інших?

Відповіді:

Завдання № 3

Відповіді:

1.

2.

3.

4.

Завдання № 4

1. Які трикутники є рівнобедреними?

2.Чи можна трикутник ∆ МКN віднести до рівнобедреного, чому?

Відповіді:

1.

2.

Завдання № 5

Завдання № 6

Сучасні музиканти при виконанні своїх творів використовують прилад, який має назву “трикутник”. Прилад має форму рівнобедреного трикутника сторони якого відносяться 8:8:10, приймемо що одна частина, це один дюйм, 1дюйм=2,54см. Знайти яку довжину сталевого дроту потрібно мати щоб виготовити цей прилад?

Відповідь:

Завдання № 7

Контрольні питання:

1. На основі ВС рівнобедреного трикутника AВC взяті точки M и K так, що ВМ = CK. Найдіть чому дорівнює AM, при умові, що AK=5.

2. Може лі в рівнобедреному трикутнику кут при основі дорівнювати 76°?

 

3. Може лі в рівнобедреному трикутнику кут при основі дорівнювати 104° ?

Відповіді:

1.

2. Так    Ні

3. Так    Ні

PAGE  7

Андрієвська Ольга Вікторівна, СЗШ № 147, м.Дніпропетровськ, 2012 р.

Трикутник

1

Сторони

3

Кути

5

ІІ ознака рівності трикутників

4

І ознака рівності трикутників

2

Вершини


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

52523. Найбільший спільний дільник кількох чисел ( НСД) 34 KB
  Мета: сформулювати поняття спільного дільника кількох чисел найбільшого спільного дільника взаємно простих чисел; домогтися засвоєння алгоритму знаходження НСД кількох чисел. Коротко це можна записати так: НСД45, 30 = 15. Для довільних чисел і b пишуть так НСД; b.
52524. Елементи методики роботи вихователя з колективом класу. Ділова гра 105.5 KB
  МЕТА: Озброєння вихователів школи навичками відбору та використання оптимальних форм та методів роботи з колективом класу; Вдосконалення організаторських здібностей. Обладнання: схеми на яких показані взаємовідношення командира лідера із членами колективу при індивідуальній груповій колективній формах роботи. Завдання: Визначте яка форма роботи зображена на схемі.
52525. Година спілкування 9 клас. Україна – наш спільний дім 512.5 KB
  Ознайомити учнів з основними державотворчими подіями становлення незалежної України вивчення основних засад демократичного та суспільного ладу України її досягнень за останні роки. Узагальнити і систематизувати знання дітей про державні символи нашої Вітчизни: герб прапор гімн Основний Закон України Конституцію. 1 Удосконалювати вміння добирати прикметники до іменника Україна утворювати множину іменників назв мешканців міст України. Вдосконалювати в учнів навички виразного читання поезій про державні прапор...
52526. Природа - нам як рідний дім 45 KB
  Привітання: Усміхнемось сонечку: Здрастуй золоте Усміхнемось квітоньці: Хай вона росте Усміхнемось дощику: Лийся мов з відра Гостям усміхнемося: Зичим їм добра Вихователь. Андрію бажаю тобі Вихователь. Вихователь.
52527. Подорож країною динозаврів. Трикутники 323.5 KB
  Дидактична мета: В ході уроку забезпечити засвоєння учнями основних понять трикутника та його елементів вчити застосовувати їх при розвязуванні задач. Питання можуть бути такими: Що називається трикутником Назвати елементи трикутника; Означити види трикутника за сторонами; і т. Учні дають усні відповіді на питання: Що називається висотою трикутника Де знаходиться точка перетину висот у трикутнику Скільки висот у трикутнику Особливості висот трикутника. Що є точкою перетину медіан трикутника Скільки медіа у...
52528. Discover Britain 6.3 MB
  I want to draw your attention to the blackboard where the quotation from John Clarke is written: “He that travels far knows much”. I think these words can be the motor of our lesson. Let’s try to prove that Clarke was really right. What do you think about this quotation? How do you understand these words? What is your opinion?
52529. Дисидентський рух на Україні в період загострення кризи радянської системи (ІІ половина 60-х – початок 80-х років) 152 KB
  Стус Мета: освітня познайомити учнів із методами боротьби дисидентів проти тоталітарного режиму на Україні із формами переслідувань радянською владою інакодумців людей що викривали злочини СРСР і критикували політичний курс тоталітарного суспільства; розвиваюча зясувати які проблеми піднімали українські дисиденти у своїй діяльності яким чином поширювали інформацію про тоталітарну систему в СРСР простежити розвиток дисидентства на Україні від часу виникнення до його апогею...
52530. Дисидентський рух 60-х – 80-х рр. ХХ ст. в Україні 1.09 MB
  Мета: розкрити процес зародження дисидентського руху; зясувати мету та основні цілі дисидентів; ознайомити школярів із провідними учасниками дисидентського руху; розглянути причини придушення дисидентства; розвивати вміння синтезувати матеріал; критично оцінювати історичні події; виховувати в учнів почуття патріотизму інтерес та повагу до історичного минулого своєї країни до борців за незалежність України. Оголошення теми та завдань уроку План до уроку Зародження дисидентського руху Мета та основні цілі дисидентів Діяльність...